صفحه 262 از 278 نخستنخست ... 162212252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,611 تا 2,620 , از مجموع 2778

موضوع: پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (پست اول را بخوانید) 2015

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (پست اول را بخوانید) 2015

نقل قول نوشته اصلی توسط fattahi نمایش پست ها
    سلام
    من تو کنکور ارشد قبول شدم و بنا به دلایلی ارشد رو تموم نکردم بعدشم رفتم سربازی
    آیا با همون قبولی کنکور ارشد میتونم برای ارشد اقدام کنم؟
    سلام دوست گرامی. خیر، برای اخذ پذیرش از دانشگاههای اتریش گواهی قبولی کفایت نمیکنه، بلکه می بایست گواهی اشتغال به تحصیل رو به دانشگاه مورد نظرتون ارایه کنید.

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (پست اول را بخوانید) 2015

با عرض سلام
    من ليسانس عمران از دانشگاه ازاد دارم با معدل ١٣ و ١/٥ سال بيمه ايا براي فوق شانسي براي اپلاي دارم؟ايلتس ٦ دارم
    اگر شانسي هست از كدام دانشگاه هاي اتريش؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Siavash6357 نمایش پست ها
    با عرض سلام
    من ليسانس عمران از دانشگاه ازاد دارم با معدل ١٣ و ١/٥ سال بيمه ايا براي فوق شانسي براي اپلاي دارم؟ايلتس ٦ دارم
    اگر شانسي هست از كدام دانشگاه هاي اتريش؟
    سلام. خیر متاسفانه. همونطور که بارها در همین تایپیک هم ذکر شده، شرط لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در همین مقطع در یکی از دانشگاه‌های داخل کشور هست و شما به صرف اتمام تحصیلاتتون در مقطع لیسانس نمی تونید برای تحصیل در مقطع فوق از دانشگاه‌های اتریش پذیرش بگیرید.

ممنون فقط يه سوال ديگه،براي ليسانس دوباره اقدام كنم چطور مي توانم پذيرش بگيرم؟
    به نظر شما ليسانس خوندن تو اتريش بهتره؟يا برم ايتاليا فوق بخونم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Siavash6357 نمایش پست ها
    ممنون فقط يه سوال ديگه،براي ليسانس دوباره اقدام كنم چطور مي توانم پذيرش بگيرم؟
    به نظر شما ليسانس خوندن تو اتريش بهتره؟يا برم ايتاليا فوق بخونم؟
    خواهش میکنم دوست عزیز. به دلایل زیر گزینه دوم رو بهتون توصیه میکنم:

1. شما مدرک زبان انگلیسی دارید، در حالیکه برای تحصیل در مقطع لیسانس در اتریش باید زبان آلمانی رو فرا بگیرید و این ممکنه یک تا دوسال وقت شما رو بگیره.
    2. به تجربه تحصیل در مقطع کارشناسی دشوارتر از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خواهد بود و اصلا تضمینی وجود نداره که شما بتونید واحدهای پاس شده در ایران رو در اتریش تطبیق بدید. تا جایی که اطلاع دارم تا حالا کسی از دوستان نبوده که موفق به انجام این کار شده باشه و مثلا طول دوران تحصیلش رو حتی یکسال کوتاهتر کرده باشه.
    3. اخذ ویزای تحصیلی اتریش نسبت به گذشته به مراتب دشوارتر شده و متاسفانه در مواردی حتی احتمال ریجکت ویزا هم وجود داره. این به معنای امکان به هدر رفتن عمر و دود شدن هزینه و زحمتیه که برای گرفتن ویزای تحصیلی اتریش می کشید.

4. اگر به جای مدرک زبان انگلیسی، مدرک آلمانی داشتید و الان پذیرش فوق اتریش رو هم در دست داشتید (نه اینکه تازه اقدام کنید!) نظرم گزینه اول بود و توصیه میکردم حتما شانستون رو برای اتریش هم امتحان کنید!

Junior Member

سلام. من با گواهی اشتغال به تحصیل ارشد دولتی برای مستر دانشگاه بوکو اقدام کردم که این ایمیل رو فرستادن. ممنون می شم راهنمایی کنید که دقیقا چی باید بفرستم.

- The fulfillment of the special University entrance qualification cannot be accepted. The confirmation must contain the following information:
    The Austrian Universities Act 2002 stipulates that applicants from non-EU and non-EEA countries and stateless persons fulfill certain country-specific admission requirements (applicable in the country in which the Bachelor certificate was issued) and that they are entitled to enroll in an equivalent programme at an accredited university in the country in which the applicant's Bachelor certificate was issued.

This means that you must fulfill all criteria, over and above the Bachelor certificate, applicable in the country in which your Bachelor certificate was issued (entrance exams, interviews, etc.) for admission to an equivalent degree programme to the one you have chosen to attend at BOKU.

Your entitlement for direct access must be confirmed in writing by the accredited university (President/Dean/Registrar).
    The confirmation must state that you would be entitled to enroll in a Master's programme without requiring any further entrance exams, interviews, etc. in the academic year in which you wish to start your studies at our university (e.g. 2011/12).
    If you have already begun an equivalent Master's programme, please submit confirmation that you would be entitled to continue your studies at your current university in the academic year in which you wish to start your studies at our university.

الان باید نامه عدم ممانعت از تحصیل بگیرم؟ از دانشگاه لیسانسم یا فوق لیسانسم؟ یا وزارت علوم؟

با سلام. من فارغ التحصیل مقطع ارشد از دانشگاه شهید بهشتی هستم و میخوام دوباره برای مقطع ارشد (MA) دانشگاه وین اقدام کنم...مدارک لیسانس و دیپلم و پیش دانشگاهی با ریزنمرات رو به آلمانی ترجمه کردم و دادم برای سفارت که تایید بشه...غیر از این مدارک مدرک دیگه ای هم برای پذیرش دانشگاه نیاز هست؟ از اونجا که میخوام دوباره برای ارشد اقدام کنم، مدرک فوق لیسانسم هم نیاز به ترجمه داره؟ اگه «مدرک تحصیلی» دیگه ای نیازه، اون هم باید به تایید سفارت برسه؟؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط elnazfe نمایش پست ها
    سلام. من با گواهی اشتغال به تحصیل ارشد دولتی برای مستر دانشگاه بوکو اقدام کردم که این ایمیل رو فرستادن. ممنون می شم راهنمایی کنید که دقیقا چی باید بفرستم.

- The fulfillment of the special University entrance qualification cannot be accepted. The confirmation must contain the following information:
    The Austrian Universities Act 2002 stipulates that applicants from non-EU and non-EEA countries and stateless persons fulfill certain country-specific admission requirements (applicable in the country in which the Bachelor certificate was issued) and that they are entitled to enroll in an equivalent programme at an accredited university in the country in which the applicant's Bachelor certificate was issued.

This means that you must fulfill all criteria, over and above the Bachelor certificate, applicable in the country in which your Bachelor certificate was issued (entrance exams, interviews, etc.) for admission to an equivalent degree programme to the one you have chosen to attend at BOKU.

Your entitlement for direct access must be confirmed in writing by the accredited university (President/Dean/Registrar).
    The confirmation must state that you would be entitled to enroll in a Master's programme without requiring any further entrance exams, interviews, etc. in the academic year in which you wish to start your studies at our university (e.g. 2011/12).
    If you have already begun an equivalent Master's programme, please submit confirmation that you would be entitled to continue your studies at your current university in the academic year in which you wish to start your studies at our university.

الان باید نامه عدم ممانعت از تحصیل بگیرم؟ از دانشگاه لیسانسم یا فوق لیسانسم؟ یا وزارت علوم؟
    ممکنه اشتغال به تحصیل شما یا با رشته‌ای که واسش اپلای کردید همخوانی نداشته، یا مطابق با لیسانستون نبوده و یا تاریخش جدید نبوده (واسه همون ترم باید باشه). اگه هیچ کدوم از اینها نیس. احتمال اینکه دانشگاه اشتباه کرده باشه هم هست. یا تلفن بزنید مشکل رو بگید و یا ایمیل بزنید و کپی‌ نامه اشتغال به تحصیل رو مجددا بفرستید

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط bakhtiari1363 نمایش پست ها
    با سلام. من فارغ التحصیل مقطع ارشد از دانشگاه شهید بهشتی هستم و میخوام دوباره برای مقطع ارشد (MA) دانشگاه وین اقدام کنم...مدارک لیسانس و دیپلم و پیش دانشگاهی با ریزنمرات رو به آلمانی ترجمه کردم و دادم برای سفارت که تایید بشه...غیر از این مدارک مدرک دیگه ای هم برای پذیرش دانشگاه نیاز هست؟ از اونجا که میخوام دوباره برای ارشد اقدام کنم، مدرک فوق لیسانسم هم نیاز به ترجمه داره؟ اگه «مدرک تحصیلی» دیگه ای نیازه، اون هم باید به تایید سفارت برسه؟؟
    این مطلب بارها توضیح داده شده که شما برای پذیرش ارشد باید یا دانشجوی ارشد باشید (مدرک لازم: اشتغال به تحصیل) و یا ارشد رو تموم کرده باشید (مدرک لازم: دانشنامه ارشد).
    همه مدارک هم باید ترجمه و تائید سفارت بشه... در نتیجه شما با اینایی که گفتید آماده کردید، نقص مدرک خواهید خوردید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil and environmental engineering at shiraz university

با سلام خدمت دوستان
    خسته نباشید .
    امکانش هست شرایط بنده رو برای پذیرش بررسی کنید .
    من لیسانس دانشگاه آزاد قزوین در رشته ی عمران-عمران با معدل 16.58 گرفتم .
    دانشجوی ارشد عمران محیط زیست دانشگاه شیراز روزانه هستم با معدل 15 و 3 مقاله ISI و همچنین دارای یک ثبت اختراع در امر تصفیه فاضلاب پالایشگاه نفت
    مقام سومی در جشنواره بین المللی خوارزمی هم دارم .
    6 بار TA بودم در دروس عمران .
    دارم زبان میخونم که بتونم آیلس 6.5 بگیرم .
    آیا امکان پذیرش با فاند در هر دانشگاه اتریش را دارم در مقطع دکتری ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)