من 27 آپریل سنتر شمال آزمون دادم.
کلا سه نفر بودیم. برخورد مسئولین خیلی خوب بود. ابدا مشکلی پیش نیومد. تایم استراحت کیک و آبمیوه می دن.
اما نکته ی جالب این بود که سه نفر بودیم و تمام سوالای هر سه نفر ما با هم فرق داشت!!!!
بخش وربال راحت بود. من توصیه می کنم از سایت memrise لغات تی پی او (اونکه عکسش حروف چینی داره و قرمز رنگ هست ) رو اول بخونید. تقریبا 80 درصد لغات رو پوشش می ده. 300-400 تا هم بیشتر نیست. برا 20 درصد باقی اگه می خواید وربال 170 بزنید لغات دیگه رو بخونید.
ریدینگ ها متنش آسون بود فهمش پیچیده بود. مثلا گفته بود دو جور حشره هست. یکی مفید یکی مضر (برای کشاورزی). بعد سم می زنیم. بیشتر هر دو گروه می میرند. باقی مانده ها ، تولید مثل می کنن اما گروه مضر چون غذا براشون کمه (حشرات خوب) کمتر رشد می کنند. در نتیجه حشره خوب ها بیشتر رشد می کنن. اینا که بیشتر رشد کردن اون یکی ها هم بیشتر می شن....
خلاصه انقدر کم و زیاد و بالا پایین می کرد که قاطی می کردی. بعد می پرسید اسم حشره خوب ها چی بود مثلا!
خلاصه ریدینگ ها آسونه فقط همون طور که از اسم امتحان معلومه آنالیز بسیار مهمه. من یه هفته بیشتر نخوندم نمره م هم در حدی شد که مینیمم نمره دانشگاه از سرم بگذره ولی قبل امتحان به مگوش میل زده بودم و جواب دادند!! یه نفر راهنماییم کرد گفت توان فهم متن از ماراتون لغت حفظ کنی خیلی موثرتره. راست می گفت. کلا متن زیاد بخونید و سعی کنید بفهمید نه اینکه ببینید چه لغاتی رو بلد نیستید.
کوانت لانگ شد. سرجمع 60 تا سوال ریاضی زدم. توی تمرین معمولا یکی دو تا غلط بیشتر نداشتم اما توی امتحان واقعی 6-8 تا سوال آخر کلااااا نمی فهمیدم چی می گه؟ چه کار کنم؟ فکر می کنم به خاطر خستگی بود که نمود بسیار مشخصی پیدا می کنه.
رایتینگ جمله ی آخر نتیجه گیریم نصفه موند . بحث رو خوب نوشتم. نمره م 2.5 شد! البته خدا رو شکر کلا رایتینگ برای دانشگاه مهم نبود. نتیجه اینکه ابدا وقت کم نیارید!