صفحه 17 از 21 نخستنخست ... 789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 207

موضوع: تجربیات اولین ورود ( لندینگ)

پیش فرض پاسخ : ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhbll نمایش پست ها
    مسافری که سنش بالا باشه و انگلیسی بلد نباشه سوال ازش نمی پرسن. اگه خیلی واجب باشه هم مترجم میارن... به ویژه فرودگاه های اصلی انقدر بزرگ اند که برای هر زبون حداقل یک افسر پلیس مرزی که زبون مادریش باشه پیدا میشه بهشون بگید خیالشون راحت باشه.
    مترجم در فرودگاه پیرسون تورنتو نبود.من لند اولم بود مشکل داشتم پرسیدم. البته اینقد هموطن می بینن که می تونن از اونا بپرسن

پیش فرض پاسخ : تجربیات اولین ورود ( لندینگ)

دوستان، میشه یه راهنمایی کامل در مورد لندینگ اول به مونترال به من بدین؟ ما سرمایه گذاری کبک بودیم و ماه دیگه میریم برای لندینگ اول، اولا که این اظهار نامه گمرکی رو کدوم قسمتاش رو باید پر کنیم؟ و اینکه هر نفر خانواده باید جدا این فرمو پر کنه یا اسم همه رو تو یه فرم میشه نوشت؟ فرم های دیگه که تو همین فروم اشاره شده مثل B4 و B4a رو از کجا باید بیاریم؟ فقط این وکیل ما گفته که خودمون تو همین ایران قبل رفتن بشینیم رو یه کاغذ List of goods که شاید تا دو سال آینده ببریم رو بنویسیم و اونجا بدیم به مامور گمرک. درست گفته یا حرفش بیخوده؟ چه اقلامی رو باید بنویسیم تو این لیست؟ موبایل و تبلت و کنسول ps4 و xbox باید نوشته بشه؟ میشه یه سری موارد کلی نوشت یا باید هر مورد با جزییات باشه؟ مثلا نوع و اندازه فرش باید باشه یا میشه فقط نوشت ۳ دست فرش؟ در مورد طلا جواهر باید دقیق همرو عکسشو داشته باشیم یا میشه نوشت مثلا ۲۰۰ گرم طلا ؟ دیگه چی باید نوشته بشه؟ چیزهایی مثل ملک و ماشین باید نوشته بشه تو این لیست؟ ساعت مچی چطور باید باشه؟ و اینکه این لیست رو هر نفر جدا میده چون یکی از اعضای خانوادمون چندوقت بعد ما لند میکنه، اونم میتونه اون موقع چیزهایی که جا مونده رو ارائه بده؟
    و اینکه چون ما یک هفته بعد لند بر می گردیم، نمیخام این کارت health card رو الان بگیرم، اگه مامور فرودگاه خواست وقتی برای این کار تعیین کنه، باید بهش بگم که الان نمیخام؟ اگه بپرسه چرا و من بگم یک هفته دیگه برمیگردم، بد نمیشه؟ یا بزارم وقت رو تعیین کنه و فقط سر قراری که تعیین کرده، نرم کافیه؟ sin کارت رو که اگه خواستن بدن، بگیرم؟ و اینکه تو فرم اظهار گمرکی که تو هواپیما میدن، آدرس رو که میخاد چون ما اولش تو هتل خواهیم بود و آدرس pr رو بعدا از طریق سایت میخام جایی خارج کبک بدم، بنابراین قسمت آدرس فرم اظهارنامه رو خالی بزارم؟ و اینکه مثلا موقع ورود نهایتا 15 هزار دلار برای سه نفر ببرم، نمیگن که چرا کم هستش و بفهمن که یک هفته ای میخام برگردم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Iggy نمایش پست ها
    دوستان، میشه یه راهنمایی کامل در مورد لندینگ اول به مونترال به من بدین؟ ما سرمایه گذاری کبک بودیم و ماه دیگه میریم برای لندینگ اول، اولا که این اظهار نامه گمرکی رو کدوم قسمتاش رو باید پر کنیم؟ و اینکه هر نفر خانواده باید جدا این فرمو پر کنه یا اسم همه رو تو یه فرم میشه نوشت؟ فرم های دیگه که تو همین فروم اشاره شده مثل B4 و B4a رو از کجا باید بیاریم؟ فقط این وکیل ما گفته که خودمون تو همین ایران قبل رفتن بشینیم رو یه کاغذ List of goods که شاید تا دو سال آینده ببریم رو بنویسیم و اونجا بدیم به مامور گمرک. درست گفته یا حرفش بیخوده؟ چه اقلامی رو باید بنویسیم تو این لیست؟ موبایل و تبلت و کنسول ps4 و xbox باید نوشته بشه؟ میشه یه سری موارد کلی نوشت یا باید هر مورد با جزییات باشه؟ مثلا نوع و اندازه فرش باید باشه یا میشه فقط نوشت ۳ دست فرش؟ در مورد طلا جواهر باید دقیق همرو عکسشو داشته باشیم یا میشه نوشت مثلا ۲۰۰ گرم طلا ؟ دیگه چی باید نوشته بشه؟ چیزهایی مثل ملک و ماشین باید نوشته بشه تو این لیست؟ ساعت مچی چطور باید باشه؟ و اینکه این لیست رو هر نفر جدا میده چون یکی از اعضای خانوادمون چندوقت بعد ما لند میکنه، اونم میتونه اون موقع چیزهایی که جا مونده رو ارائه بده؟
    و اینکه چون ما یک هفته بعد لند بر می گردیم، نمیخام این کارت health card رو الان بگیرم، اگه مامور فرودگاه خواست وقتی برای این کار تعیین کنه، باید بهش بگم که الان نمیخام؟ اگه بپرسه چرا و من بگم یک هفته دیگه برمیگردم، بد نمیشه؟ یا بزارم وقت رو تعیین کنه و فقط سر قراری که تعیین کرده، نرم کافیه؟ sin کارت رو که اگه خواستن بدن، بگیرم؟ و اینکه تو فرم اظهار گمرکی که تو هواپیما میدن، آدرس رو که میخاد چون ما اولش تو هتل خواهیم بود و آدرس pr رو بعدا از طریق سایت میخام جایی خارج کبک بدم، بنابراین قسمت آدرس فرم اظهارنامه رو خالی بزارم؟ و اینکه مثلا موقع ورود نهایتا 15 هزار دلار برای سه نفر ببرم، نمیگن که چرا کم هستش و بفهمن که یک هفته ای میخام برگردم؟

اسم همه خوانواده تو یک فرم نوشته میشه
    قبلا در مورد کارت بیمه سوال کردید من پاسخ دادم که در فرودگاه کسی به شما وقت برای کارهای بیمه نمیده
    سین نامبر هم باید فرداش برید تو دفتر سرویس کانادا بگیرید، تو فرودگاه فقط ادرس محل هایی که باید برید بهتون میدن مثل ادرس سرویس کانادا، اداره بیمه....
    اگر بگید که دارید بر میگردید و ادرس ندارید احتمالا بگن که نمیتونید برای کارت پی ار درخواست بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط hiver نمایش پست ها
    اسم همه خوانواده تو یک فرم نوشته میشه
    قبلا در مورد کارت بیمه سوال کردید من پاسخ دادم که در فرودگاه کسی به شما وقت برای کارهای بیمه نمیده
    سین نامبر هم باید فرداش برید تو دفتر سرویس کانادا بگیرید، تو فرودگاه فقط ادرس محل هایی که باید برید بهتون میدن مثل ادرس سرویس کانادا، اداره بیمه....
    اگر بگید که دارید بر میگردید و ادرس ندارید احتمالا بگن که نمیتونید برای کارت پی ار درخواست بدید
    اوکی ممنون. فقط یه سوال دیگه اینکه میخایم بریم احتیاطی عکس جدید 5x7 بگیریم که اگه تو فرودگاه خواستن بدیم بهشون. معمولا عکس جدید میخان تو فرودگاه؟ برای احتیاط چندتا عکس ببرم برای هر نفر؟

Junior Member

سلام دوستان من و همسرم ماه دیگه وارد کانادا میشیم. من با اپن ورک و همسرم با ورک پرمیت دانشگاه. ایا ما باید قبل سفر برای یک سال اقامتنون بیمه سلامت به افیسر هنگام لندینگ نشون بدیم؟ گویا در سایت cic نوشته داشته باشید. این بیمه رو از کجا تهیه کنم و قیمتش چقدر هست. چون من ذر امریکا قبل سفرم یه بیمه 3 ماهه سلامت از بیمه سامان در ایران گرفتم و وقتی رفتم دانشگاه که البته اون هم کار بود و نه دانشجویی و خودمون باید بیمه رو پرداخت میکردیم اونجا بیمه ام رو خریدم از بیمه طرف قرار داد دانشگاه. لطفا راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم

Junior Member

سلام
    همسر من ویزای تحصیلی گرفته و من ویزای کاری. ما باید حداکثر تا 1 ماه دیگه برای شروع ترم، مونترال باشیم. اما ویزای ما دیر اومد و بخاطر بعضی از مسائل ناخواسته که پیش اومده آمادگی اینو نداریم که به موقع اونجا باشیم.
    میخواستم بدونم برای اینکه دیرتر بریم باید درخواست دیفر بدیم یا نه؟ اگر دیفر رو قبول نکردن باید چیکارکنیم؟

با اینکه منطقی شاید نباشه اما اگر درخواست دیفر ندیم و 3 ماه دیرتر بریم و مشکل رو اونجا به دانشگاه توضیح بدیم، برامون مشکلی در مورد تحصیل و ویزا ایجاد میشه؟ در این صورت موقع ورود، توی فرودگاه بهمون گیر میدن؟

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق قدرت دانشگاه صنعتی اصفهان

ا سلام

در مورد کسی که جزو گروه کبک اینوستر بوده سوال داشتم که بعد از لندینگ در مونترال میتونه به فاصله یک روز به تورنتو بره؟ و اینکه آیا آفیسر در زمان لندینگ سوالی مبنی بر قصد اقامت در کبک میپرسه؟ اگر میپرسه سوالش چی هست و چه پاسخی باید بهش داد.

ممنون

Junior Member

سلام.من وهمسرم ویزای توریستی داریم ولی من تنها میخوام به ونکوور سفر کنم واولین بارم هست.مدارک چی باید همراهم باشه؟یه جا خوندم پرینت حساب.لطفا هرچی لازمه بهم بگید.ضمنا دوتاهارد کامپیوتر همراهم هست.ایرادنمیگیرن؟

ApplyAbroad Veteran
    redalireza آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc- IT - Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahfardd نمایش پست ها
    سلام.من وهمسرم ویزای توریستی داریم ولی من تنها میخوام به ونکوور سفر کنم واولین بارم هست.مدارک چی باید همراهم باشه؟یه جا خوندم پرینت حساب.لطفا هرچی لازمه بهم بگید.ضمنا دوتاهارد کامپیوتر همراهم هست.ایرادنمیگیرن؟
    ممکنه از شما بخوان که در مورد اینکه چطور هزینه های اقامتتون رو پرداخت می کنید، توضیح بدید. ممکنه محتویات هارد دیسک ها کنترل بشه.
    PR : NOV 2013

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahfardd نمایش پست ها
    معمولا پولی که همراه دارید چک میکنن و میپرسن کجا اقامت میکنید ،

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)