صفحه 10 از 21 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 207

موضوع: تجربیات اولین ورود ( لندینگ)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Eng.

پیش فرض پاسخ : تجربیات اولین ورود ( لندینگ)

من تاپیک اولین لندینگ رو میخوندم یه چیزایی توش خوندم که یه کم نگران شدم. انگار من خیلی عقبم.
    من دارم دانشجویی میام کانادا و 2هفته دیگه پروازمه. میشه بگید SIN و CPR که میگن توی فرودگاه باید بگیریم چیه؟
    یه خواهش دیگه، من ونکوور وارد کانادا میشم ولی مقصدم ویکتوریا هست و پروازم از ونکوور به ویکتوریا 10-11 ساعت بعدش هست. با توجه به اینکه همه پرواز های من از تهران تا ویکتوریا یک پکیج هست که با لوفتانزا انجام میشه (البته با هماهنگی air canada) چمدونام رو توی ویکتوریا بهم میدن. ولی من باید ونکوور اونا رو بگیرم برای کارای گمرکی و استادی پرمیت و... چجوری میتونم چمدونام رو توی فرودگاه ونکوور بگیرم؟ خودشون میزارن روی ریل های دریافت بار؟
    راستی اگر تونستید نمونه فرم هایی که باید پر کنیم رو برای منم بفرستید:
    بینهایت ازتون ممنونم
    ویرایش توسط sepehr_5566 : January 5th, 2016 در ساعت 05:56 PM دلیل: نوشتن ایمیل خلاف مقررات فروم است

پیش فرض پاسخ : مسائل اداری و گمرکی اولین ورود به کانادا- به جز مسایل مربوط به انتخاب شهر

سلام میشه برای من هم نمونه فرم پر شده را بفرستید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erdbeere نمایش پست ها
    دوستان همه چیز رو نوشتند. فقط طلاجات و فرش گرانبها که تو ایران مونده شاید بعد بیارید حتما رو دو سری عکس بگیرید که مهر بشه تو گمرک کانادا واسه آینده دردسر نشه و تو فرم با خودکار(دو سری از فرم) مربوطه ارزش اونا رو بنویسید.

اصلا مهم نیست چی تو ساکتون میذارید اینجا همه چیز هست و الان خنده م میگیره که فکر میکرذم دارم میرم جایی که قحطی زده یا یه سری وسایل نایابه!! اینجا معدن خوراکی هاست! هر چیزی داشتید اندازه همون که ایرلاین میگه بندازید تو ساک و بیارید و اون روزای آخر رو به دل خودتون زهر نکنید! لباس همونی که دارید بیارید روزای اول خواستید عکس بفرستید یه چیزی داشته باشید بپوشید!!! یه کت خوب و یه کفش خوب و یه شال خوب بسه واسه شخص خودتون! دارو هر چه بیارید ضرر نمی کنید.

خواستید فرم پر کنید بگین نمونه فرم پر شده رو بفرستم. ریز وسایل و excel و اینا لازم نیست. تو فرم با خودکار(دو سری از فرم) هشت گروه کلی بنویسید بره. میشه لپ تاپ و موبایل و دوربین تو سه ردیف نوشت با شماره سریال. پنج ردیف دیگه رو کلی نوشت.
    Clothing, shoes,sheets and blanket
    Cosmetics,personal effects and medication for personal use
    Stationary, books
    Kitchen stuff ,pots,pans,culinary
    Dried nuts, dried vegetables , Spices

تو فرم داخل هواپیما هم دو قسمت پول(مساوی یا بالای ده هزار) و خوراکی رو علامت بزنید و دور nuts رو دایره بکشید.

پس خلاصه کنم شما دو فرم B4 and B4a هر کدام دوسری دستنویس از ایران میارید. یه فرم e311 فقط یکسری تو هواپیما با خودکار پر می کنید. یه فرم هم هست e677 که دو سری معمولا مامور گمرک پر میکنه ریز جزییات پول هست تو هواپیما پر کنید هر چی تو جیبتون هست از ریال و لیر و دلارو غیره.

اگر لطف کنید زبان رو تقویت کنید روزای اول بسیار شیرین تر خواهد بود ! بهترین آرزوها ...

پیش فرض پاسخ : مسائل اداری و گمرکی اولین ورود به کانادا- به جز مسایل مربوط به انتخاب شهر

با پرواز بعدیتون چند ساعت فاصله داشتید؟
    از من دو ساعت است و از همون فرودگاه کلگری وارد کانادا میشم، ایا دو ساعت کمه برای انجام کارهای اداری در اولین ورود؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط lizaa نمایش پست ها
    من تجربه خودمو از لندینگ میگم
    از فرودگاه کلگری وارد کانادا شدم جو فرودگاه نسبت به پیرسون تورنتو به مراتب ارومتر و جمع و جور تره
    کارمندای بسیار مودبی داره
    من بذر رو داشتم اما حقیقتش فقط اعلام کردم که خشکبار و سبزیجات دارم
    مامور گمرک ازم پرسید منظورت از سبزی خشک زعفرانه؟ و من گفتم هم زعفران هم سبزی و ...
    بعد از مراحل سی پی ار هدایتم کردن جایی که فرم مربوط به انتقال وسایل رو میدن و بار بعضی هارو میگردن
    من فعلا قصد ندارم جنسی بیارم و‌گفتم میشه بعدا فرمارو پر کنم ؟! که گفتن نه امروز باید پر کنی و تا سه سال وقت داری جنساتو بیاری
    ساک منو اصلا باز نکردن
    اما چند تا مهاجر دیگه رو دونه به دونه وسایلشونو داشتن چک میکردن و سگ هم اورده بودن جنساشونو بو کنه من شانس اوردم به خاطر بذر هام
    من دچار یه مسمویت خفیف شده بودم تو پرواز و از همون اقای گمرک پرسیدم دکتر تو فرودگاه هست یا نه؟ که بنده خدا رفت کادر پزشکی رو اورد و ویزیتم کردن و با سخاوت تمام زحمت کشیدن چمدونامو برام اوردن تحویل پرواز بعدی دادن
    خلاصه من نظر مثبتی رو فرودگاه کلگری پیدا کردم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_control نمایش پست ها
    من تاپیک اولین لندینگ رو میخوندم یه چیزایی توش خوندم که یه کم نگران شدم. انگار من خیلی عقبم.
    من دارم دانشجویی میام کانادا و 2هفته دیگه پروازمه. میشه بگید SIN و CPR که میگن توی فرودگاه باید بگیریم چیه؟
    یه خواهش دیگه، من ونکوور وارد کانادا میشم ولی مقصدم ویکتوریا هست و پروازم از ونکوور به ویکتوریا 10-11 ساعت بعدش هست. با توجه به اینکه همه پرواز های من از تهران تا ویکتوریا یک پکیج هست که با لوفتانزا انجام میشه (البته با هماهنگی air canada) چمدونام رو توی ویکتوریا بهم میدن. ولی من باید ونکوور اونا رو بگیرم برای کارای گمرکی و استادی پرمیت و... چجوری میتونم چمدونام رو توی فرودگاه ونکوور بگیرم؟ خودشون میزارن روی ریل های دریافت بار؟
    راستی اگر تونستید نمونه فرم هایی که باید پر کنیم رو برای منم بفرستید:
    بینهایت ازتون ممنونم
    CPR نیست COPR هست اونهم مربوط به ویزاهای مهاحرتی است نه دانشجوئی. شما فقط باید در فرودگاه استادی پرمیت بگیرید. SIN را بعدا در سطح شهری که هستید به دفاتر service canada مراجعه کنید بگیرید (یک برگ کاغذه با شماره SIN که یک جورائی مثل کد ملی می مونه در کانادا)
    ویرایش توسط sepehr_5566 : January 5th, 2016 در ساعت 05:56 PM دلیل: اصلاح نقل قول
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Hero

سلام
    می شه بپرسم COPR چی هست که مهاجرها باید توی فرودگاه بگیرند؟ برای چه کاری هست؟
    پیشاپیش ممنون از پاسختون

ApplyAbroad Hero

دوستان یک سوال داشتم ممنون می شم جواب بدید . ماموران اداره مهاجرت به صورت 24 ساعته در فرودگاهها حضور دارند؟ مثلا اگر پرواز طوری باشه که اولین لندینگ در منترال یک شنبه شب باشه مشکلی پیش نمیاد ؟
    پیشاپیش از پاسختون ممنونم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sunrise84 نمایش پست ها
    سلام
    می شه بپرسم COPR چی هست که مهاجرها باید توی فرودگاه بگیرند؟ برای چه کاری هست؟
    پیشاپیش ممنون از پاسختون
    موقعی که ویزاتون را از سفارت می گیرید یک مدرک سه برگی COPR هم به شما می دن که مشخصات شما و تاریخ ها و ... در اون نوشته شده. وقتی لند می کنید افسر مهاجرت در فرودگاه این را از شما می گیره و یک برگ مهر شده اون را به شما بر می گردونه. این میشه یگانه مدرک ثبت ورود شما به کانادا و شروع اقامت. مدرک بسیار مهمی است و تا زمان سیتزین شدن باید اون رو نگهداری کنید.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sunrise84 نمایش پست ها
    دوستان یک سوال داشتم ممنون می شم جواب بدید . ماموران اداره مهاجرت به صورت 24 ساعته در فرودگاهها حضور دارند؟ مثلا اگر پرواز طوری باشه که اولین لندینگ در منترال یک شنبه شب باشه مشکلی پیش نمیاد ؟
    پیشاپیش از پاسختون ممنونم
    بله همیشه هستند.

(بعد از ارسال فکر کردم شاید بهتر بود در تاپیک مسائل اداری و گمرکی ، مطرح می کردم، اگر مدیران صلاح می دانند لطف کنند سوال رو انتقال بدند)

دوستان من درست متوجه شدم؟
    1- همراه داشتن وجه نقد به هر مقدار (زیر 100هزار دلار) مشکلی نخواهد داشت ولی باید اظهار شود.
    2- برای خانواده 3 نفری ما یک - فقط - فرم B4 پر شده و کل مبلغ در آن قید خواهد شد. (چه فرم اجناس همراه ، چه فرم اجناسی که بعدها با خود یا فریت خواهیم آورد)
    3-آدرسی که در فرم خواسته شده باید آدرس ایران باشد یا برفرض آدرس موقت کانادایمان را باید ارائه دهیم؟
    4-هنوز هم چند تن از دوستان مهاجر توصیه می کنند این فرم اظهار اقلام برای ارسال بعد را تا میتوانید پر و پیمون تکمیل کنید، از موجودی حساب های بانکی تا سندهای مالکیت ملک و آپارتمان!! (البته حقیقت و با سند و مدرک ) تا در آینده در یک حاشیه امنیت برای انتقال نقدینگیتان به کانادا باشید. واقعیتش من گیج شدم ، برداشتی که من از فرمت و ماهیت این فرم می کنم از خرده ریز زندگی تا حداکثر اقلام روتین باارزشمان مثلاً فرش دست باف و چند تکه طلای همسر را پوشش دهد! آیا غیر از این هست؟
    5- در مورد طلاجات آیا باید علاوه بر عکس کاغذ خرید آن هم ضمیمه و ترجمه شود؟

متشکرم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ali744 نمایش پست ها
    (بعد از ارسال فکر کردم شاید بهتر بود در تاپیک مسائل اداری و گمرکی ، مطرح می کردم، اگر مدیران صلاح می دانند لطف کنند سوال رو انتقال بدند)

دوستان من درست متوجه شدم؟
    1- همراه داشتن وجه نقد به هر مقدار (زیر 100هزار دلار) مشکلی نخواهد داشت ولی باید اظهار شود.
    2- برای خانواده 3 نفری ما یک - فقط - فرم B4 پر شده و کل مبلغ در آن قید خواهد شد. (چه فرم اجناس همراه ، چه فرم اجناسی که بعدها با خود یا فریت خواهیم آورد)
    3-آدرسی که در فرم خواسته شده باید آدرس ایران باشد یا برفرض آدرس موقت کانادایمان را باید ارائه دهیم؟
    4-هنوز هم چند تن از دوستان مهاجر توصیه می کنند این فرم اظهار اقلام برای ارسال بعد را تا میتوانید پر و پیمون تکمیل کنید، از موجودی حساب های بانکی تا سندهای مالکیت ملک و آپارتمان!! (البته حقیقت و با سند و مدرک ) تا در آینده در یک حاشیه امنیت برای انتقال نقدینگیتان به کانادا باشید. واقعیتش من گیج شدم ، برداشتی که من از فرمت و ماهیت این فرم می کنم از خرده ریز زندگی تا حداکثر اقلام روتین باارزشمان مثلاً فرش دست باف و چند تکه طلای همسر را پوشش دهد! آیا غیر از این هست؟
    5- در مورد طلاجات آیا باید علاوه بر عکس کاغذ خرید آن هم ضمیمه و ترجمه شود؟

متشکرم
    وجه نقد زیر ده هزار دلار مشکلی ندارد
    ادرس هم مهم نیست هر چی نوشتی، موقت کانادا بنویسید
    طلا هم فقط عکس ، البته وقتی من امدم عکس هم ازم نگرفتن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)