صفحه 4 از 21 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 207

موضوع: تجربیات اولین ورود ( لندینگ)

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تجربیات اولین ورود ( لندینگ)

پول نقد در مبالغ بالا بخواهید ببرید بانک اینجا واریز کنید بله شاید سوال کنند این همه پول از کجا آمده اما در فرودگاه کاری ندارن. فقط رقم دقیقش را اعلام کنید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

با سلام
    من ویزای تحصیلی کانادا با پذیرش از دانشگاه ویکتوریا استان BC) گرفته ام. میخواستم ببینم مشکلی پیش میاد اگر ورودم تورنتو باشه؟
    ممنون

Junior Member

با سلام
    آیا اطلاع دارین که در صرافی های تورنتو یا ونکوور کارت شتاب میشه استفاده کرد یا نه؟ و هر بانکی باششه اوکیه؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط rojindr نمایش پست ها
    با سلام
    من ویزای تحصیلی کانادا با پذیرش از دانشگاه ویکتوریا استان BC) گرفته ام. میخواستم ببینم مشکلی پیش میاد اگر ورودم تورنتو باشه؟
    ممنون
    سلام. این سوال من هم بود، هرچند توی این فروم جوابی براش پیدا نکردم. توی چندتا فروم خارجی که پرسیدم اینطور گفته بودن که استادی پرمیت از هر فرودگاه بین المللی توی کانادا قابل دریافته. حالا دقیقا نمی دونم چقدر حرف ایشون درست باشه. خود من برای رسیدن به تورنتو یه پرواز کانکشن توی ونکوور دارم. اونجور که بچه های فروم گفتن، باید استادی پرمیت رو توی ونکوور بگیرم و نه تورنتو

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل اداری و گمرکی اولین ورود به کانادا- به جز مسایل مربوط به انتخاب شهر

با سلام و تشکر
    من هم میحواستم حواهش کنم فرمهای تکمیل شذه رو برام بفرستید.

Junior Member Erdbeere آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل اداری و گمرکی اولین ورود به کانادا- به جز مسایل مربوط به انتخاب شهر

هرکسی میتونه ده دقیقه ای همه فرم ها رو پر کنه. چون من خودم روز آخر تمرکز درستی نداشتم گفتم شاید کمک کننده باشه. دوستان زیادی نمونه فرم پرشده( فرمت jpeg) میخواستن ولی فقط دو نفر یادشون مونده بود ایمیلشون رو بدن!! من ارسال کردم.
    ویرایش توسط Erdbeere : July 8th, 2015 در ساعت 08:42 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Erdbeere نمایش پست ها
    دوستان همه چیز رو نوشتند. فقط طلاجات و فرش گرانبها که تو ایران مونده شاید بعد بیارید حتما رو دو سری عکس بگیرید که مهر بشه تو گمرک کانادا واسه آینده دردسر نشه و تو فرم با خودکار(دو سری از فرم) مربوطه ارزش اونا رو بنویسید.

اصلا مهم نیست چی تو ساکتون میذارید اینجا همه چیز هست و الان خنده م میگیره که فکر میکرذم دارم میرم جایی که قحطی زده یا یه سری وسایل نایابه!! اینجا معدن خوراکی هاست! هر چیزی داشتید اندازه همون که ایرلاین میگه بندازید تو ساک و بیارید و اون روزای آخر رو به دل خودتون زهر نکنید! لباس همونی که دارید بیارید روزای اول خواستید عکس بفرستید یه چیزی داشته باشید بپوشید!!! یه کت خوب و یه کفش خوب و یه شال خوب بسه واسه شخص خودتون! دارو هر چه بیارید ضرر نمی کنید.

خواستید فرم پر کنید بگین نمونه فرم پر شده رو بفرستم. ریز وسایل و excel و اینا لازم نیست. تو فرم با خودکار(دو سری از فرم) هشت گروه کلی بنویسید بره. میشه لپ تاپ و موبایل و دوربین تو سه ردیف نوشت با شماره سریال. پنج ردیف دیگه رو کلی نوشت.
    Clothing, shoes,sheets and blanket
    Cosmetics,personal effects and medication for personal use
    Stationary, books
    Kitchen stuff ,pots,pans,culinary
    Dried nuts, dried vegetables , Spices

تو فرم داخل هواپیما هم دو قسمت پول(مساوی یا بالای ده هزار) و خوراکی رو علامت بزنید و دور nuts رو دایره بکشید.

پس خلاصه کنم شما دو فرم B4 and B4a هر کدام دوسری دستنویس از ایران میارید. یه فرم e311 فقط یکسری تو هواپیما با خودکار پر می کنید. یه فرم هم هست e677 که دو سری معمولا مامور گمرک پر میکنه ریز جزییات پول هست تو هواپیما پر کنید هر چی تو جیبتون هست از ریال و لیر و دلارو غیره.

اگر لطف کنید زبان رو تقویت کنید روزای اول بسیار شیرین تر خواهد بود ! بهترین آرزوها ...
    سلام اگه دارید میشه فرم پر شده رو توی فروم بزارید؟

دوستان من یک سوال مهم دارم که هنوز جواب دقیقی نگرقتم
    یه مقدار پول توی بانک ایران گذاشتم که سود میگیرم. این رو اعلام کنم بهتره؟ بعضیها میگن همون اول اعلام کن
    یا یه خونه دارم که شاید پنج سال دیگه بخوام بفروشمش

مرسی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjoon نمایش پست ها
    سلام. این سوال من هم بود، هرچند توی این فروم جوابی براش پیدا نکردم. توی چندتا فروم خارجی که پرسیدم اینطور گفته بودن که استادی پرمیت از هر فرودگاه بین المللی توی کانادا قابل دریافته. حالا دقیقا نمی دونم چقدر حرف ایشون درست باشه. خود من برای رسیدن به تورنتو یه پرواز کانکشن توی ونکوور دارم. اونجور که بچه های فروم گفتن، باید استادی پرمیت رو توی ونکوور بگیرم و نه تورنتو
    بدون صدور استادی پرمیت تو مرز ورودی به کانادا اصلا اجازه ورود شما به کانادا و ونکوور را نمیدهند که بخواهید تشریف ببرید تورنتو یا هرجای دیگر!
    ورود شما در اولین مرزورودی و تشریفات گمرکی مستلزم ورود رسمی به کانادا در مرز است. استادی پرمیت در مرز ورودی صادر میشود و بعد از اینکه مرز را رد کردید و وارد کانادا شدید یک پرواز داخلی بیشتر ندارید و به هرجا خواستید می روید بدون گمرک و اداره مرزی!
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

با سلام
    ممنون
    مشکلی ندارد. فقط فاصله کافی بین دو پرواز را چک کنید تا زمان کافی برای صدور استادی پرمیت و عبور از گمرک و تحویل بار را داشته باشید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

با سلام
    آیا اطلاع دارین که در صرافی های تورنتو یا ونکوور کارت شتاب میشه استفاده کرد یا نه؟ و هر بانکی باششه اوکیه؟
    ممنون
    اکثرا قبول میکنند و کارتهای بانکی عضو شتاب را میکشید و معادل آن دلار کانادا تحویل میدهند. فقط نرخ دلار را حدودا نرخ حواله باید بگیرید که از نرخ تبدیل اسکناس ارزی در ایران بالاتر است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)