صفحه 6 از 21 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 207

موضوع: تجربیات اولین ورود ( لندینگ)

Senior Member atarod آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات اولین ورود ( لندینگ)

confirmation of permanent residence
    نقل قول نوشته اصلی توسط hani80 نمایش پست ها
    COPR چیه؟ از همون فرمهایی که تو هواپیما میدن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    FAU University of Erlangen-Nuremberg

نقل قول نوشته اصلی توسط ashphdca نمایش پست ها
    سلام

عموما 2 ساعت کافی است. اگر بار نخست هست که وارد کانادا می شوید باید SIN دریافت کنید که این کار را توی فرودگاه هم انجام می دهند و فقط ممکن است کمی برای آن معطل شوید و البته بارها ... یادم هست من خودم حدود 40 دقیقه منتظر بودم تا بالاخره چمدونام اومد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط SA1980 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز ساکن کلگری
    میشه لطفا" به من بگید از زمان لندینگ تا زمان خروج از فرودگاه چقدر زمان میبره و اینکه از فرودگاه تا مرکز شهر بهترین وسیله حمل و نقل واسه 2 نفر به همراه 5 چمدان + 2 ساک دستی چیه و هزینه اش حدودا چقدر میشه؟
    ممنون از راهنماییتون
    برای من جمعا نیم ساعت هم نشد و ضمنا سین نامبر رو توو فرودگاه نمیدن (برای مهاجرها)

سلام. تجربه اولین لندینگ من توی ونکوور...
    بعد از پیاده شدن از هواپیما توی یه صف ایستادیم تا پاسپورتها چک بشن. خیلی خوش برخورد بودن و ازم پرسیدن که خوراکی همرام هست یا نه؟ گفتم آره، جینسنگ کره ای. گفتن اکی مشکلی نیست. از ابولا و مرس هم پرسیدن، گفتم مشکلی ندارم. خلاصه بار رو تحویل گرفتم و رفتم توی صف امیگریشن. نوبتم که شد، تمام مدارک رو نشون دادم، خیلی مودب و خوش برخورد تحویلم گرفتن و بهم گفتن به کانادا خوش اومدی آقای دکتر. اصلا بارم رو نگشتن و هیچ بی احترامی هم نکردن. توی هواپیما به سمت تورنتو هم کلی دوست کانادایی پیدا کردم و ۴ ساعت در مورد همه چیز صحبت کردیم. به عنوان کسی که ۲ سال کره جنوبی زندگی کردم، واقعا با فرهنگ و شعور مردم کانادا حال کردم. توی کره کافی بود بگی ایرانیم تا روشون رو ازت برگردونن اما اینجا کلی هم از خوبی های ایرانیها ازشون شنیدم... خلاصه خیلی بهتر از اون چیزی بود که فکرشو می کردم.

Member
    رشته و دانشگاه
    B.A. in English Translation -Azad University Central Branch

نقل قول نوشته اصلی توسط hakan2012 نمایش پست ها
    سلام..دوستان من قبلا توی این فروم خوندم که ترکیه برای مسافران کانادا و امریکا در سکوریتی چک سوال جواب اضافه تری داره، ممکنه یکی راهنمایی کنه که چه سوالایی میپرسن؟
    من در فروم سفر به کانادا مربوط به بلیط خواندم فقط برای مسافرانی که پرواز با ایرلاینهای مجزا گرفتند با سوالهای سکیوریتی سختی مواجه می شوند نه آنهایی که ایرلاینشون کانکشن هست تا آخر.

دوستان
    من بعد از لند در تورنتو ،پرواز داخلی می خواهم بگیرم.2ساعت و بیست دقیقه بعد.با توجه به اینکه بار را باید تحویل بگیریم و دوباره تحویل بدهیم و کارهای لند،زمان کافی هست؟پرواز بعدی میشه نزدیک 4 ساعت فاصله .داستان این سین نامبر را هم ما نفهمیدیم فرودگاه بالاخره می دهند یا نه؟؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1359 نمایش پست ها
    دوستان
    من بعد از لند در تورنتو ،پرواز داخلی می خواهم بگیرم.2ساعت و بیست دقیقه بعد.با توجه به اینکه بار را باید تحویل بگیریم و دوباره تحویل بدهیم و کارهای لند،زمان کافی هست؟پرواز بعدی میشه نزدیک 4 ساعت فاصله .داستان این سین نامبر را هم ما نفهمیدیم فرودگاه بالاخره می دهند یا نه؟؟
    2 ساعت یا 4 ساعت؟
    2 ساعت شاید کم باشه 4 ساعت کافیه.
    سین نامبر اگر مسئولین اون قسمت بودند می گیرید اگر نه در شهرها دفاترشون هست مراجعه می کنید ظرف چند دقیقه می گیرید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

سلام دوستان ببخشيد من نميدونم تاپيك درستي براي سوالم انتخاب كردم يا نه،اگر اشتباه بود به بزرگي خودتون ببخشيد و راهنماييم كنيد
    اين قضيه محدوديت ١٠٠٠٠$ كه گفته ميشه بيشتر از اون مقدار دلار همراه داشته باشيم مشكل سازه، ميخواستم بدونم منظور دلار كاناداست يا امريكا؟
    مثلاً ميشه ١٠٠٠٠$ امريكا همراهمون باشه؟ كه خوب طبيعتاً مقدار بيشتري دلار كانادا به حساب مياد.
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد فوري فوتيه

Junior Member salomon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farool123 نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشيد من نميدونم تاپيك درستي براي سوالم انتخاب كردم يا نه،اگر اشتباه بود به بزرگي خودتون ببخشيد و راهنماييم كنيد
    اين قضيه محدوديت ١٠٠٠٠$ كه گفته ميشه بيشتر از اون مقدار دلار همراه داشته باشيم مشكل سازه، ميخواستم بدونم منظور دلار كاناداست يا امريكا؟
    مثلاً ميشه ١٠٠٠٠$ امريكا همراهمون باشه؟ كه خوب طبيعتاً مقدار بيشتري دلار كانادا به حساب مياد.
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد فوري فوتيه
    شما اجازه ی خارج کردن دلار بیشتر از نفری 5000 دلار آمریکا از ایران رو ندارید و اگر بیشتر ازین همراهتون باشه و توی فرودگاه امام متوجه بشن اذیتتون میکنن. در واقع کالای قاچاق حساب میشه
    دوستانی بودن که بیشتر ازین بردن ولی چند تا ترفند استفاده کردن مثلا دلارارو جاهای مختلف گذاشتن که مامورین گمرک ایران متوجه نشدن که البته ریسکش با خودتونه
    توی کانادا هم هیچ مشکلی وجود نداره فقط اگه بیشتر از ده هزار دلار کانادا داشتین حتما به مامورین گمرک اونجا اعلام کنین

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Eng & Business Managment

[QUOTE=farool123;2066964]سلام دوستان ببخشيد من نميدونم تاپيك درستي براي سوالم انتخاب كردم يا نه،اگر اشتباه بود به بزرگي خودتون ببخشيد و راهنماييم كنيد
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد فوري فوتيه[/QUOTE

هیچ نگران نباشید - اگر مبالغ در حد همین 10 - 20 هزار تا باشه (نفری) مشکلی نیست - اگه مثلا یه نفر 100 هزار تا بخواد ببره و متوجه بشن انوقت ممکنه ....
    توی 10 سال اخیر من 11 مرتبه افراد مختلف رو از فامیل شاهد بودم که تا 17000 دلار (نفری ) همراهشون بوده و اصلن کسی نگاه نکرده
    نگران نباشید

ApplyAbroad Guru

[QUOTE=peyman mafi;2067062]
    نقل قول نوشته اصلی توسط farool123 نمایش پست ها
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد فوري فوتيه[/QUOTE

هیچ نگران نباشید - اگر مبالغ در حد همین 10 - 20 هزار تا باشه (نفری) مشکلی نیست - اگه مثلا یه نفر 100 هزار تا بخواد ببره و متوجه بشن انوقت ممکنه ....
    توی 10 سال اخیر من 11 مرتبه افراد مختلف رو از فامیل شاهد بودم که تا 17000 دلار (نفری ) همراهشون بوده و اصلن کسی نگاه نکرده
    نگران نباشید
    اگر منظورتان ایران است که محدودیت هر نفر 5000 دلار امریکا یا معادل آن ارزهای دیگر است
    اگر هم منظور کاناداست که محدودیت هر خانواده(و نه نفر) ده هزار دلار برای عدم اظهار است و بیش از آن باید اظهار و ثبت بشه.
    هر دو مورد هم جدی است ولی اینکه کسی شاهد بوده یا نه اطلاعی ندارم. متن قانون به هرحال همین است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)