صفحه 7 از 21 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 207

موضوع: تجربیات اولین ورود ( لندینگ)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات اولین ورود ( لندینگ)

سلام و تشکر از راهنمایی مفیدتون:
    من و همسرم چند روز پیش تورنتو لند کردیم، همراه ما 6000 تا دلار کانادا بود و قرار است 9000 دلار کانادا به حسابمان بعد از باز کردن حساب در کانادا واریز شود، متاسفانه هنگام ورود به خاک کانادا به دلیل خستگی و اشتباه در فرم زیر 10000 تا اعلام کردیم، همینطور سپرده 50 میلیونی در ایران دارم(گواهی سپرده تمکن مالی را با خودم آورده ام)که سودش را خواهند فرستاد از ایران و آن را هم اعلام نکردیم،بعدن شامل مالیات میشود؟...با تصور اینکه مرحله بعدی وجود دارد،فرم b4 هم برای اعلام کالاهایی که بعدن میاریم در دستمان ماند... مسوول sin نامبر هم در فرودگاه نبود... آیا برای جبران و اصلاح اشتباهمان چه راهکاری پیشنهاد میکنید؟ اداره ای داخل شهر هست که مجدد برویم؟

ApplyAbroad Superstar

در دو مورد اول اشتباهی نکردید. افسر فقط پول نقد همراه شما رو کار داره نه پولی که بعدا میارید اگر میگفتید هم نمی نوشت. سود پول در هر صورت مشمول مالیات خواهد بود.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

سلام. دیکلریشن کارتی که توی هواپیما بهتون میدن اینجوریه. سعی کردم واضح عکس بگیرم. موفق باشید.

ApplyAbroad Guru

ضمن تشکر از دوستمان، نسخه PDF این اظهارنامه گمرکی را البته در فایل پیوست هم میتونید دانلود کنید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Member pouyaquebec آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک آزاد کرج

پیش فرض پاسخ : پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

سلام دوستای عزیز من دیروز متوجه شدم که برگه های csq مون گم شدن اما برگه های لندینگ رو داریم حالا میخوام بدونم با توجه به اینکه ویزا تو پاسمون خورده و برگه های لندینگ رو هم داریم مشکلی برامون پیش میاد یا نه؟ ممنونم لطفا خصوصی پیام بدید ممنونم ( ما 2 نوامبر پرواز داریم)
    ارسال مدارک مین sep 2010 اضافه همسرapr 2011/درخواست مدرک زبانagu 2012/نامه مصاحبه بدون انتظار : march 2013/ مصاحبه : 16 mai 2013/ارسال مدارک فدرال jun,2013,24 /فایل فدرال :23, sep,2013/اضافه فرزند agu 2014 / صدور csq فرزند sep 2014 (به ما نرسید)/صدور مدیکال 24, nov, 2015/( به ما نرسید)/پیگیری مدیکال و ارسال: 28 jan 2015/مدیکال رسیود 6, feb, 2015 /ویزا (با پیگیری) 21 aprl 2015

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyaquebec نمایش پست ها
    سلام دوستای عزیز من دیروز متوجه شدم که برگه های csq مون گم شدن اما برگه های لندینگ رو داریم حالا میخوام بدونم با توجه به اینکه ویزا تو پاسمون خورده و برگه های لندینگ رو هم داریم مشکلی برامون پیش میاد یا نه؟ ممنونم لطفا خصوصی پیام بدید ممنونم ( ما 2 نوامبر پرواز داریم)
    براب ورود مشکل ندارید ولی بعد باید درخواست بدید ، چون همه جا میخوان ، کلاس زبان ، دانشگاه، هزینه فرزند....

ما چندروز پیش در مونتریال لند کردیم
    تو فرودگاه ایران که اصلا گیر ندادن که پول بیش تر همراهمون بود..اینجا هم اعلام کردیم بیش تر از 10000 و مشکلی پیش نیومد.
    من همراه همسرم و با ویزای ویزیتور اومدم.. اینجا موقع پرمیت صادر کردن خانومه بهم گفت برو درخواست ورک بده که نخوای خروج ورود کنی..به همسرم که دانشجو هست گفتن برو این کارارو انجام بده که اقامت بگیری
    من اینجوری بودم کلا
    گفتم آخه اینهمه سخت می گیرن که ثابت کنیم بر می گردیم اونوقت تو فرودگاه هم اینجوری راهنمایی کردن..
    کلا خیلی خوب بود همه چی

سلام دوستان

ما هم به سلامتی لندینگ رو انجام دادیم که از اون چیزی که فکر میکردیم بسیار ساده تر بود. فقط یه مساله ای که پیش اومد ما گفتیم که 10 روز فغلاً کانادا هستیم و بعد از اینکه برگردیم هر وقت کارتهای اقامت مون که به آدرس یکی از اقوام در تورنتو بیاد ، برامون با پست میفرستند ، که یهو دیدم آفیسر قاطی کرد و گفت نه این کار غیر قانونیه و کارت پی آر به هیچ عنوان نمیشه با پست ارسال بشه! یا باید به یکی برید وکالت محضری بدید که هر وقت میاد پیش شما براتون بیاره و یا باید دوباره تو سفر بعدیتون به کانادا تقاضای ویزا بدید! میخواستم ببینم واقعاً آیا این آفیسر درست میگه چون من خیلی ها رو دیدم که بدون این دنگ و فنگ ها کارت به شکلهای مختلف دستشون رسیده!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    سلام دوستان

ما هم به سلامتی لندینگ رو انجام دادیم که از اون چیزی که فکر میکردیم بسیار ساده تر بود. فقط یه مساله ای که پیش اومد ما گفتیم که 10 روز فغلاً کانادا هستیم و بعد از اینکه برگردیم هر وقت کارتهای اقامت مون که به آدرس یکی از اقوام در تورنتو بیاد ، برامون با پست میفرستند ، که یهو دیدم آفیسر قاطی کرد و گفت نه این کار غیر قانونیه و کارت پی آر به هیچ عنوان نمیشه با پست ارسال بشه! یا باید به یکی برید وکالت محضری بدید که هر وقت میاد پیش شما براتون بیاره و یا باید دوباره تو سفر بعدیتون به کانادا تقاضای ویزا بدید! میخواستم ببینم واقعاً آیا این آفیسر درست میگه چون من خیلی ها رو دیدم که بدون این دنگ و فنگ ها کارت به شکلهای مختلف دستشون رسیده!
    درست گفته اند. شما درواقع در زمان اقدام برای کارت اقامت قصدتان مبنی بر برنامه ریزی برای زندگی در کانادا را اعلام میکنید و آدرسی هم که اعلام میکنید در واقع آدرس متعلق به خودتان است هرچند به علت عدم تثبیت در محل جدید ممکن است از آدرس دوستان استفاده کنید ولی اینکه کارت اقامت را فردی برای شما تحویل بگیرد(چون درواقع شما تحویل گرفته اید) و بعدا برای شما ارسال کند و شما با همان کارت برای ورود مجدد به کانادا استفاده کنید روند قانونی نیست هرچند بسیاری نیز این کار را انجام دهند.
    عنوان کردن این مساله و توضیح شما به آفیسر اصولا درست نبوده و باید البته امیدوار باشید این مساله در سوابق ریپورت آفیسر در پرونده ثبت نشده باشد.
    مساله کلیدی در این ارتباط احتمال ایجاد اشکال در پروسه و درخواست برای مراجعه به سرویس کانادا جهت گرفتن عکس و... است که در چنین حالاتی امکان و احتمال آن بالاتر خواهد بود.
    ضمنا برای بازگشت بدون کارت در صورت ایجاد مشکل در این روند باید برای تراول داکیومنت از طریق سفارت کانادا مجددا اقدام نمود که طبق مقررات تضمینی برای دریافت قطعی آن مشخص نشده و نظر آفیسر در این مورد تعیین کننده خواهد بود. که این مساله نیز می تواند برای افرادی که با این برنامه وارد کانادا میشوند و به امید دریافت تراول داکیومنت در صورت ایجاد مشکل در روند دریافت کارت اقامت، مشکلات احتمالی ایجاد نماید هرچند عموما چنین مسایلی کم احتمال است اما روند به گونه ای تعریف شده است که احتمال عدم وقوع آن نیز به ویژه با حساسیتهای اخیر در مورد اقامت افراد ناچیز نخواهد بود.
    ویرایش توسط gbahrein : August 27th, 2015 در ساعت 09:44 AM
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Member
    رشته و دانشگاه
    B.A. in English Translation -Azad University Central Branch

نقل قول نوشته اصلی توسط pariyaaa نمایش پست ها
    ما چندروز پیش در مونتریال لند کردیم
    تو فرودگاه ایران که اصلا گیر ندادن که پول بیش تر همراهمون بود..اینجا هم اعلام کردیم بیش تر از 10000 و مشکلی پیش نیومد.
    من همراه همسرم و با ویزای ویزیتور اومدم.. اینجا موقع پرمیت صادر کردن خانومه بهم گفت برو درخواست ورک بده که نخوای خروج ورود کنی..به همسرم که دانشجو هست گفتن برو این کارارو انجام بده که اقامت بگیری
    من اینجوری بودم کلا
    گفتم آخه اینهمه سخت می گیرن که ثابت کنیم بر می گردیم اونوقت تو فرودگاه هم اینجوری راهنمایی کردن..
    کلا خیلی خوب بود همه چی
    دوست عزیز اگر یک کم با حوصله تر صفحات فروم را بررسی می کردید خیلی از دوستان گفته بودند در شرایط مثل شرایط شما اصلا" نباید به آفیسر بگویید قصد برگشت دارید. حالا اتفاقیه که افتاده فقط اگر به آفیسر آدرس کانادا را دادید و آفیسر قید نکرده که شما قصد برگشت دارید صبر کنید تا پی آرتون بیاد در غیر اینصورت حتما با سازمان مربوطه تماس بگیرید که تصمیمتون عوض شما و نمی خواهید برگردید چون اگر اینکار را نکنید فکر نکنم براتون ارسال کنند. دوستانی که تجربه دارند هم اعلام نظر کنند ممنون می شویم. البته من اگر جای شما باشم اصلا" ریسک نمی کنم مطمئن بشید از شرایطتون بعد برگردید. این همه وقت و انرژی و سرمایه را برای مهاجرت گذاشتید حالا یکی دو ماه هم روش. موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)