صفحه 8 از 21 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 207

موضوع: تجربیات اولین ورود ( لندینگ)

پیش فرض پاسخ : تجربیات اولین ورود ( لندینگ)

سلام دوستان. من ویزای دانشجویی دارم. برای فرودگاه مدارکی که باید همراهم باشه ایناست؟؟ : پاسپورت، سی ای کیو، نامه ی ادمیشن، نامه ی اینتروداکشن که توی اکانت سایت سفارت بود. درسته؟
    اصلشون رو بدم یا کپی شون رو؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    درست گفته اند. شما درواقع در زمان اقدام برای کارت اقامت قصدتان مبنی بر برنامه ریزی برای زندگی در کانادا را اعلام میکنید و آدرسی هم که اعلام میکنید در واقع آدرس متعلق به خودتان است هرچند به علت عدم تثبیت در محل جدید ممکن است از آدرس دوستان استفاده کنید ولی اینکه کارت اقامت را فردی برای شما تحویل بگیرد(چون درواقع شما تحویل گرفته اید) و بعدا برای شما ارسال کند و شما با همان کارت برای ورود مجدد به کانادا استفاده کنید روند قانونی نیست هرچند بسیاری نیز این کار را انجام دهند.
    عنوان کردن این مساله و توضیح شما به آفیسر اصولا درست نبوده و باید البته امیدوار باشید این مساله در سوابق ریپورت آفیسر در پرونده ثبت نشده باشد.
    مساله کلیدی در این ارتباط احتمال ایجاد اشکال در پروسه و درخواست برای مراجعه به سرویس کانادا جهت گرفتن عکس و... است که در چنین حالاتی امکان و احتمال آن بالاتر خواهد بود.
    ضمنا برای بازگشت بدون کارت در صورت ایجاد مشکل در این روند باید برای تراول داکیومنت از طریق سفارت کانادا مجددا اقدام نمود که طبق مقررات تضمینی برای دریافت قطعی آن مشخص نشده و نظر آفیسر در این مورد تعیین کننده خواهد بود. که این مساله نیز می تواند برای افرادی که با این برنامه وارد کانادا میشوند و به امید دریافت تراول داکیومنت در صورت ایجاد مشکل در روند دریافت کارت اقامت، مشکلات احتمالی ایجاد نماید هرچند عموما چنین مسایلی کم احتمال است اما روند به گونه ای تعریف شده است که احتمال عدم وقوع آن نیز به ویژه با حساسیتهای اخیر در مورد اقامت افراد ناچیز نخواهد بود.
    ممنون دوست عزیز از راهنمایی تون! یعنی دفعه بعد اگه ما با این پی آر کارت ها وارد کانادا بشیم برامون مشکل ایجاد میشه اگه تو پرونده ثبت شده باشه؟ ( با توجه به اینکه هیچ مهر خروجی هم تو پاسپئرت ما موقع خروج نزدند)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز از راهنمایی تون! یعنی دفعه بعد اگه ما با این پی آر کارت ها وارد کانادا بشیم برامون مشکل ایجاد میشه اگه تو پرونده ثبت شده باشه؟ ( با توجه به اینکه هیچ مهر خروجی هم تو پاسپئرت ما موقع خروج نزدند)
    مساله این است که دفعه بعدی ممکن است در کار نباشد اگر کانادا را ترک کنید! چون PR کارت را با ترک کردن کانادا توسط شما ارسال نکنند و به جای آن، نامه حضور در مرکز سرویس کانادا و به صورت حضوری ارسال شود(موردی که در برخی موارد اتفاق می افتد). در این حالت شما PR ی ندارید که بخواهید وارد کانادا بشوید که برایتان مشکلی ایجاد شود.
    در این حالت باید برای تراول داکیومنت به سفارت کانادا در آنکارا مراجعه کنید و روال ارسال مدارک و زمان پروسس و ... را طی کنید و مساله مهم در این ارتباط اینستکه تشخیص آفیسر سفارت برای صدورتراول داکیومنت طبق قانون حاکم است و الزامی در دریافت آن در این حالت وجود ندارد.
    البته همه اینها احتمال است و اگرچه شاید احتمال به مفهوم شانس بالای وقوع آن نیست ولی چنین مواردی اصولا در کیسهایی که ایجاد حساسیت در پرونده به تشخیص اداره مهاجرت نموده باشد، دور از ذهن نیست.
    این مساله را برای دوستانی که احتمالا از این پلان برای خود و خانواده شان استفاده خواهند کرد اضافه می کنم که البته اینکه بتوانید کانادا را ترک کنید پس از ورود شما به کانادا به هرعلت مثلا وجود مشکل شخصی و ... و عوض شدن تصمیمتان برای اقامت در کانادا در چند روز پس از ورود می تواند مثل خیلی از دوستان دیگر که چنین تصمیمی گرفته اند منطقی و دارای توجیه کافی از دید اداره مهاجرت باشد ولی اینکه در بدو ورود و با این قصد وارد کانادا شده اید که قصد اقامت ندارید و صرفا جهت استفاده از مزایای بعدی (از دید اداره مهاجرت البته باز) شاید در مراحلی نظیر صدور و بررسی پرونده جهت تراول داکیومنت و این احتمال نیز موثر واقع شود، چرا که در آن صورت (و ثبت شدن مساله اظهار شده در ورودتان) دیگر امکان ارائه دلیلی برای بازگشت و عدم وجود قصد اقامت و ترک کانادا در بدو ورود را نیز نخواهدی داشت.
    امیدوارم البته این مساله صرفا برای اطلاع سایر دوستان و کسب اطلاعات لازم قبل از ورود و جلوگیری از ایجاد مشکلات در اینده مدنظر قرار گیرد و شما و دوستان مشابه نیز شامل این بخش احتمالی کوچک نگردید هرچند که با شرایط پدید آمده شاید حداقل اقامت تا دریافت کارت PR در مورد کیس شما فعلا منطقی ترین کار به نظر میرسد مگر آنکه با توجه به تشخیص خودتان و جمیع جهات ، ریسک این احتمال را بپذیرید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

سلام
    من از مشهد به دوحه سپس از دوحه به منونترال می روم...مقصد نهایی Ottawa...
    میشه بفرمایید در فرودگاه مونترال چه مداکری باید تحویل دهم و دقیقا باید کجا بروم....این Correspondence Letter را باید در مونترال تحویل دهم یا Ottawa.....
    study permit را در Ottawa باید تحویل بگیرم.....
    میشه دقیقا بفرمایید خود اون ها وقتی دارن پاسپورت را چک می کنند مثلا میگن برو باجه بغل برای study permit یا نه مثلا ممکنه من بدون انجام کار خاصی به اشتباه از فرودگاه خارج شوم؟؟؟؟....
    ممنونم بفرمایید ریز به ریز که مشکلی پیش نیاد...سپاس
    I spring over the spring with the spring in the spring

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    ضمن تشکر از دوستمان، نسخه PDF این اظهارنامه گمرکی را البته در فایل پیوست هم میتونید دانلود کنید.
    ببخشید چند سوال از نحوه تکمیل Declaration Card:
    1.
    با توجه به اینکه من تنها می روم...فقط قسمت اول را پر کنم...
    http://uupload.ir/files/eyzg_1.jpg
    2.
    یک مشکل ادرس و به خصوص نام استات خراسان رضوی در جای مشخص شده جا نمی شود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    [/IMG]
    3.
    لب تاب و اسکنر که جز Commercial goods نیستند؟
    برای خسکبار و زعفران و آجیل این گزینه را زدم...
    [/IMG]
    4.
    منظور زا I/we have unaccompanied goods در عکس بالا چیست؟
    5.
    منی که برای تحصیل می روم Part B را تکمیل کنم یا part C را؟؟؟ درضمن اگر پارت B هست..مدت را چند بزنم؟
    [/IMG]
    6.
    قسمت پایین که امضا و تاریخ می زنم...قسمت بالا چی؟؟؟؟
    [/IMG]

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    سلام
    میشه بفرمایید در فرودگاه مونترال چه مداکری باید تحویل دهم و دقیقا باید کجا بروم....این Correspondence Letter را باید در مونترال تحویل دهم یا Ottawa.....
    میشه دقیقا بفرمایید خود اون ها وقتی دارن پاسپورت را چک می کنند مثلا میگن برو باجه بغل برای study permit یا نه مثلا ممکنه من بدون انجام کار خاصی به اشتباه از فرودگاه خارج شوم؟؟؟؟....
    اولین ورود به کانادا استادی پرمیت صادر میشه و بارها از گمرک عبور میکنه و بعد از اون دیگه کاری با مامور گمرک و کنترل گذرنامه ندارید.(برای شما مونترآل)
    جایی غیر اونجایی که این کارا را مجبورید به ترتیب انجام بدید نمیزارند برید خیالتون راحت! خودشون باجه بغل میفرستند هرجا لازم شد خیلی ساده و روتین. نگران نباشید.
    اشتباهی اگر میشد از فرودگاه خارج شد که الان جمعیت کانادا 33 میلیون نفر نبود!
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Senior Veteran
    sepehr_5566 آواتار ها

سلام
    اينجا رو ببينيد.
    گاهی زندگی یعنی سخت کوشی برای رویایی، که هیچکس جز شما قادر به دیدنش نیست

این سوالات در مورد پر کردن دکلریشن کارد، سوال منم هست. میشه یکی لطف کنه و راهنمایی کنه؟ ممنون

ببخشید چند سوال از نحوه تکمیل Declaration Card:
    1.
    با توجه به اینکه من تنها می روم...فقط قسمت اول را پر کنم...
    http://uupload.ir/files/eyzg_1.jpg
    2.
    یک مشکل ادرس و به خصوص نام استات خراسان رضوی در جای مشخص شده جا نمی شود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    [/IMG]
    3.
    لب تاب و اسکنر که جز Commercial goods نیستند؟
    برای خسکبار و زعفران و آجیل این گزینه را زدم...
    [/IMG]
    4.
    منظور زا I/we have unaccompanied goods در عکس بالا چیست؟
    5.
    منی که برای تحصیل می روم Part B را تکمیل کنم یا part C را؟؟؟ درضمن اگر پارت B هست..مدت را چند بزنم؟
    [/IMG]
    6.
    قسمت پایین که امضا و تاریخ می زنم...قسمت بالا چی؟؟؟؟
    [/IMG]

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط neverhood91 نمایش پست ها
    این سوالات در مورد پر کردن دکلریشن کارد، سوال منم هست. میشه یکی لطف کنه و راهنمایی کنه؟ ممنون

یعنی یک سری وسایل هم بعدا میاد . اگر فریت کرده باشین I/we have unaccompanied goods
    ادرس هم هر چی میخوای بنویس ، نامه که نمیخوان پست کنن که مهم باشه
    پارت ب هم برای ویزیتر ، لازم نیست چیزی بنویسید
    قسمت اخر هم یعنی قیمت تقریبی هدایا ، سوغات ،.... من همیشه میزنم 100$

نقل قول نوشته اصلی توسط hiver نمایش پست ها

یعنی یک سری وسایل هم بعدا میاد . اگر فریت کرده باشین I/we have unaccompanied goods
    ادرس هم هر چی میخوای بنویس ، نامه که نمیخوان پست کنن که مهم باشه
    پارت ب هم برای ویزیتر ، لازم نیست چیزی بنویسید
    قسمت اخر هم یعنی قیمت تقریبی هدایا ، سوغات ،.... من همیشه میزنم 100$
    سلام
    1. و 2.
    ممنونم
    3.
    پارت C چی؟
    4.
    من که برای اولین بار می رم هم الکی بزنم 100$...به نظرم خالی بذارم بهتره؟!؟!!؟!؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)