صفحه 9 از 21 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 207

موضوع: تجربیات اولین ورود ( لندینگ)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تجربیات اولین ورود ( لندینگ)

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    سلام
    1. و 2.
    ممنونم
    3.
    پارت C چی؟
    4.
    من که برای اولین بار می رم هم الکی بزنم 100$...به نظرم خالی بذارم بهتره؟!؟!!؟!؟
    پارت C مربوط به افراد مقیم کاناداست. اگر مقیم کانادا نیستید مثل شما این بخش را کاری ندارند.
    در مورد هدایا و... هم شامل وسایل شخصی نیست واگر چیزی را که وسیله شخصی نیست و میآورید از سقف تعیین شده کمتر باشد شامل گمرکی نمیشود و عموما هم با شرایط شما چنین است.
    این فایل کامل اظهارنامه گمرکی با توضیحات مهم کناریش را بخونید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    اولین ورود به کانادا استادی پرمیت صادر میشه و بارها از گمرک عبور میکنه و بعد از اون دیگه کاری با مامور گمرک و کنترل گذرنامه ندارید.(برای شما مونترآل)
    جایی غیر اونجایی که این کارا را مجبورید به ترتیب انجام بدید نمیزارند برید خیالتون راحت! خودشون باجه بغل میفرستند هرجا لازم شد خیلی ساده و روتین. نگران نباشید.
    اشتباهی اگر میشد از فرودگاه خارج شد که الان جمعیت کانادا 33 میلیون نفر نبود!
    با سلام
    خوب هستید
    ...خدا وکیلیه همش استرس...منم بعد سفر از مشهد به دوحه به مونترال خواب خواب بودم...نادانی کردم یاداوری نکردم...مامور گفت هدفت چیه و چی داری گفتم تحصیل و nuts گفت برو ساکات را تحویل بگیر و declaration را تحویل بده...یک خانمی اون وسط راهرو بود و declaration را می گرفت..منم رد شد سوار هواپیما آمدم اتاوا...حالا میبینم study permit چی شد؟!؟!؟!؟!؟ اصلا تو پاسپورتم مهر ورود هم نزده!؟؟!!؟!؟؟ حالا چکار کنم؟!؟!!؟ کجا باید برم....
    I spring over the spring with the spring in the spring

ApplyAbroad Guru

با سلام
    خوب هستید
    ...خدا وکیلیه همش استرس...منم بعد سفر از مشهد به دوحه به مونترال خواب خواب بودم...نادانی کردم یاداوری نکردم...مامور گفت هدفت چیه و چی داری گفتم تحصیل و nuts گفت برو ساکات را تحویل بگیر و declaration را تحویل بده...یک خانمی اون وسط راهرو بود و declaration را می گرفت..منم رد شد سوار هواپیما آمدم اتاوا...حالا میبینم study permit چی شد؟!؟!؟!؟!؟ اصلا تو پاسپورتم مهر ورود هم نزده!؟؟!!؟!؟؟ حالا چکار کنم؟!؟!!؟ کجا باید برم....
    البته شما برای ورود به کانادا ویزا دارید و ورودتان به کانادا براساس این ویزا مشکل نداشته ولی برای صدور استادی پرمیت باید به ماموران اداره مرزی راهنمایی میشدید که احتمالا خانم وسط راهرو هم مثل خود شما خواب بوده !
    به هرحال برای ثبت نام دانشگاه و شرکت در آن نیاز به استادی پرمیت دارید. با اداره مرزی کانادا تماس بگیرید و موضوع را توضیح بدید و سوال کنید. احتمالا امیدوارم مشکل را حل کنند و به دفتر اداره مرزی برید تا استادی پرمیت را براتون صادر کنند.
    امیدوارم طبق چیزی که فکرمیکنم نباشد که چون ورودتان از پورت دیگری بوده(مونترال) باید از مرز خارج بشید تا دوباره برای ورود بتونند استادی پرمیت صادر کنند چون در این صورت باید به مرز مثل مرز نیاگارا برید و دوباره برگردید که خودش یک پروسه جداست. شاید با توضیح مساله امکان صدور استادی پرمیت از پورت اتاوا را بدهند.
    به هرحال استرس در این مواقع لازم نیست، با قدری مشورت و تامل مسایل پیش می رود.
    در کانادا خواب رفتن به ساعت ایران، تبعات سنگینی دارد سعی کنید ساعت خوابتان را به وقت کانادا تنظیم کنید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

این توضیحات، براساس جستجو در سایتهای مرتبط یافت شد. اداره مهاجرت کانادا روند صدور استادی پرمیت را برای افرادی که از خارج کانادا اقدام می نمایند و وردشان به کانادا براساس این روش اقدام است از پروسه اقدام برای استادی پرمیت از داخل جدا نموده است و به این ترتیب به نظر میرسد افرادی که از خارج کانادا اقدام و بدین واسطه واجد شرایط دریافت ویزای ورود به کانادا شده اند باید در اولین مرز ورودی به کانادا استادی پرمیت خود را دریافت نمایند که طبعا در این حالت امکان صدور استادی پرمیت در سایر مبادی ورودی کانادا که غیر از مرز ورودی اولیه است، تعریف نشده است. اصولا طبق تعریف پروسه ورود به کانادا برای تحصیل روند ورود برای دانشجویان بایستی مطابق سایت اداره مهاجرت با صدور استادی از طریق اداره مرزی در پورت ورودی همراه باشد و شرایط دیگری برای آلترناتیوهای احتمالی آن تعریف نشده است. براین اساس به نظر توضیح مطرح شده در مورد لزوم خروج و ورود مجدد جهت صدور استادی پرمیت در ورودمجدد به کانادا (به جز احتمال تغییر پروسه در شرایط استثنا) قابل قبول به نظر میرسد:

یکی دیگر از منابع قابل ملاحظه، در این خصوص تجربیات 2010 فرد مشابهی با تجربه ایشان در این سایت است که البته امیدوارم چنانچه دوستان دیگر نیز اطلاعات کاملنر یا تجربیات عینی دارند تکمیل فرمایند.

ApplyAbroad Guru

با سلام
    خوب هستید
    هر 5سال یک نفر به اون سی میلیون از این روش جدا از سایر روشهای مهاجرت و رشد جمعیت اضافه میشه. آخریش همون پست قبلی سال 2010 بوده، الان هم شما سهمیه 2015 شدی و رفت تا 2020!
    جالب اینجاست که به اون 2010 ای هم اداره مهاجرت گفته بوده همچین چیزی غیرممکنه!
    جدا از این بحث همیشه باید به ویژه در مواردی نظیر این که حساس هست و تا به محیط و زبان جدید عادت کنید، از انتقال درست مطلب و فهمیدن اون مطمین شید. اینکه گاهی بخواهید سوال کنید تا مطمین شید منظورتون را درست متوجه شدند یا شما درست گرفتید، اشکالی عموما نداره. به ویژه در لغات نزدیک. مثلا فرض کنید سوال طرف این بوده که
    What`s your travel Purpose
    و شما جوابی دادید مثلا Nuts ...Study که بخشیش را طرف توی شلوغی و یا ناشی از اختلاف Accent ها متوجه شده و تصور کرده .... Not Study البته اینگونه موارد نادر هست چون با وجود شلوغی و میکس شدن کتگوریهای مختلف دارندگان ویزا در فرودگاه و احتمال اشتباه آفیسرها، به هرحال نوع ویزای شما هم مشخص کننده و دانشجویی است اما طبعا باید در چنین مواردی پروسه را چک کنید و حتی الامکان قبل از خروج از فرودگاه از انجام صحیح پروسه مطمین شید.

این مساله را هم برای اطلاع دوستان دیگر اضافه کردم و امیدوارم در سایر موارد نیز به این توصیه توجه داشته باشید. خیلی از صحبتهای رد و بدل شده و انعکاس آن در ذهن مخاطب به ویژه روزهای اول ورود، ممکن است با آنچه تصور آنرا داشته اید،تفاوت داشته باشد.

سلام
    من امروز تازه رسیدم کندا.. استان ساسکاچوان
    از فرودگاه رم چند ساعتی الاف شدم تا پروازم به تورنتو برسه و سوار طیاره بشم..توی طیاره تا رسیدن به تورنتو همش خواب بودم آخه پروازم بدموقع بود و خوابم بهم خورد. بعد از رسیدم به تورنتو ساکامو تحویل گرفتم و منتظر موندم تا با اولین پرواز برم ساسکاچوان.. من خونه گرفتم و صاحب خونم بهم گفت رسیدی فرودگاه بهم بزنگ تا بیام سراغت..خیلی آدمای خوبی هستن..کمتر کسی توی ما ایرانیا اینجوری برخورد میکنه..ندیده و نشناخته بدون عقد قرار داد منو برد به خونه ای که اینترنتی اجاره کرده بودم..بنده خدا واسم غذا هم خریده بود آخه ساعت 10 شب به وقت محلی رسیدم اونجا..با یک شورولت آخرین مدل اومد سراغم پس از کمی چرخیدن در شهر رسیدیم خونه و من خسته و کوفته رفتم خوابیدم..یه چیزی که واسم جالب بود اینکه با اینکه همه خیابون های اونجا پهن و خلوت بودن و از سوی دیگر اکثر اتومبیل ها مدل بالا و ازون ماشینای برو بودن هیچ کس توی خیابون تند نمیرفت یعنی حداکثر سرعت ماشینا 40 تا بود شایدم کمتر.. خود صاحب خونه من با 30 تا میرفت..در نظر بگیرید خیابون خلوت باشه و پهن و ماشین آخرین مدل زیر پاتون باشه اونوقت با سرعت 40 تا حرکت کنید.. واقعا زمین تا آسمون فرق دیدم..انگار داشتم روی سرم راه میرفتم.
    بعد از رسیدن به خونه دیدم که اینا چقد ساده زندگی میکنن با اینکه خیلی پولدار هستن.. چیزی که من دیدم اینا سعی میکنن از همه چیز بهترینشو داشته باشن و اصلا دنبال خرت و پرت نیستن.. من خونه خودمون توی ایران رو میگم یعنی نصفی از وسایل کمد دیواری ما اندازه کل وسایل اینا هست.. از بس ما ایرانیا دنبال خرت و پرت هستیم.
    به مامانم گفتم کمتر ازین گل و گلدون و این تزئیناتی ها جمع کن..
    چیزی که خیلی خوشم اومد در کندا این بود که سکوتش واقعا بهم حال میده من دنبال همچین آرامشی بودم..نه صدای بوق میشنوی نه چیزی دیگه که روی روانت باشه.. واقعا زندگی ایده اله اینجا..یعنی زندگی انقد ساده هست که به نظرم ادم با این سادگی بیشتر به خدا نزدیک تر میشه چون دغدغه هاش کمتر میشه و زمان بیشتری برای خود شناسی و خدا شناسی داره.. خدا جون متشکرم ازت

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

پیش فرض پاسخ : مسائل اداری و گمرکی اولین ورود به کانادا- به جز مسایل مربوط به انتخاب شهر

این هم از تجربه ما در اولین ورود:
    1-بعد از کنترل گذرنامه در فرودگاه پیرسون به بخش مربوطه جهت انجام امور تازه واردین هدایت شدیم. این بخش به نظرم همان جایی است که ویزای فرودگاهی برای اتباع کشورهای خاص هم صادر می شود.
    2-در بخش مربوطه افسر از من خواست که به سوالات روی برگه record of landing/confirmation of permanent residence جواب بدهم. ایشون از روی برگه می خواند و بنده هم جواب میدادم. از جمله این سوال های روی برگه مزبور سوالی است که در مورد اینکه قبلا درخواست ورود شما به کانادا رد شده است، سوال می شود. بنده چون یکبار تقاضای ویزای دانشجویی ام رد شده بود، گفتم بله و ماجرا را گفتم که افسر مربوطه از بازگشت من به ایران مطمئن نشده بود. ایشون هم گفت بفرمایید بنشینید یک ربع دیگر صداتون می کنم. ما هم نشستیم تا یک ربع شد یک ساعت و نیم. بهونه ایشون هم این شده بود که پرینتر خرابه! آخر سر دو خانم از اداره امنیت ملی کانادا (یا یک چیزی توی همین مایه ها) بالاخره آمدند و بنده فهمیدم که پرینتر خرابی در کار نبوده. شروع کردند به مصاحبه که بله ما دو تا نامه بدون امضا داریم که به ما گفتند شما با حزب الله لبنان همکاری داشتید و از این جور اراجیف. من هم گفتم که وجود چنین نامه هایی را باور نمیکنم. خیلی ریلکس هم بهشون جواب دادم. پرسیدند با اطلاعات یا برای سپاه کار نکردی و از این جور سوالات. آخرش راجع به کار و بار و آدرس و تلفن پرسیدند و اینکه برنامه ام تو کانادا چیه. بعدش هم گنده اشون بهم گفت حالا شاید زنگ زدم با هم یک قهوه خوردیم. من هم بهش گفتم که مشکل از پاسپورت بنده است، همین سوال و جواب ها را در مرز سنگاپور هم داشتم (مثل همه ایرانی ها) ولی خیلی خلاصه و محترمانه تر.
    3-توی بخش گمرک هم ایضا پدر ما را درآوردند. از 4 عدد چمدان ما، 3 عدد را ریز گشتند و آخری را فکر کنم افسر مربوطه خجالت کشید که بیشتر بگردد. در این حد مسخره بود که می گفت چرا چمدان های شما نو است! یا چرا چمدان های چینی است! یا یک پاکت نامه خصوصی را باز کرد و پرسید چرا نامه پشت یک صفحه انگلیسی نوشته شده!!! اینقدر مسخره بود که اگر کسی برای خود من تعریف می کرد، باور نمی کردم.
    4-در مورد وسایلی که میتوانیم بعدا به کانادا بیاوریم، لیست خواست. فقط ایراد گرفت که جواهرات بایستی همراه با برگه مشخصات باشد، فلذا از لیست ما خط زد.
    5-خانم بخش گمرک، قانونی یا غیرقانونی، محتویات تلفن همراه من و همسرم را بررسی کرد.
    6-به یک عدد سیب، و چند بسته پودر ژلاتین ایراد گرفت و آن ها را از ما گرفت.
    7-پول proof of funds همراه ما نبود. ولی نامه ای از بانک داشتم که اصلا از من نخواستند.
    8-این جریانات از یک ربع به سه که هواپیما نشست تا یک ربع به هفت که ما از فرودگاه نجات پیدا کردیم، ادامه داشت.
    9-رفتارها مودبانه ولی اذیت کننده بود.
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

سلام دوستان
    من و همسرم بایستی یک هفته بعد پرواز به مونترال داریم. من استادی پرمیت برای 6 ماه گرفتم و همسرم همراه من خواهد بود. بدلیل کمبود زمان نتونستم تمامی پست ها رو بخونم. ممنون میشم اگه در مورد مدارکی که برای خروج از ایران و ورود به کانادا لازمه کمکم کنید. آیا مصاحبه ای اونجا صورت میگیره؟ در صورت سوال یا مصاحبه چه سوالاتی پرسیده میشه و چه جوابهایی را باید داد و چه چیزهایی نباید گفت؟ پذیرش دانشگاه من از 2 نوامبر بوده، آیا نامه ای لازمه که به آفیسر ارائه بشه که تأخیرش مشکلی نداره؟ چقدر پول میتونیم همراهمون ببریم؟ فرمی باید پر بشه؟

واقعاً لطف می کنید اگه کمکم کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Eng.

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    در دو مورد اول اشتباهی نکردید. افسر فقط پول نقد همراه شما رو کار داره نه پولی که بعدا میارید اگر میگفتید هم نمی نوشت. سود پول در هر صورت مشمول مالیات خواهد بود.
    سلام دوست عزیز
    یه سوال دارم. مگه واسه پول هایی که قراره از ایران برامون بفرستن هم باید چیزی گفت؟ آخه اون که مقدارش مشخص نیست زمانش هم همینطور. هر چند وقت یکبار خانواده از ایران یه مقدار برامون پول بفرستن باید توی فرودگاه این قضیه رو اعلام کنیم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_control نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    یه سوال دارم. مگه واسه پول هایی که قراره از ایران برامون بفرستن هم باید چیزی گفت؟ آخه اون که مقدارش مشخص نیست زمانش هم همینطور. هر چند وقت یکبار خانواده از ایران یه مقدار برامون پول بفرستن باید توی فرودگاه این قضیه رو اعلام کنیم؟
    نخیر. بنده هم همینو عرض کردم.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)