صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 47

موضوع: رشته ی هوا فضا در مقطع کارشناسی در کدام کشور؟

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیش فرض پاسخ : رشته ی هوا فضا در مقطع کارشناسی در کدام کشور؟

نقل قول نوشته اصلی توسط HosseinRC
    سپهر جان عزیز دانشگاه خائی مگه در خارکوف اوکراین نیست؟
    اونجا حتما باید 1سال روسی را بخونم بعد برم برای هوا فضا؟ درسته؟
    و اینکه برای روسیه چقدر پول لازم دارم؟
    بله بله. الان متوجه شدم. شرمنده از جریان روسیه . اوکراین رفتن من یک سال گذشته و یکم قاطی کردم
    من شنیدم میتونید به زبان انگلیسی تحصیل کنید اما 1000 یورو شهریه بیشتر میگیرن.خیلی بیشتر به نفعتونه یک سال روسی بخونید.
    من تمام اطلاعاتی رو که در سیستم دارم براتون پی ام میکنم. پیغام های خصوصی تان رو چک کنید.

سلام دوست عزیز.
    در رابطه با هزینه های اوکراین اشتباهاتی پیش اومده.با 140 هزار تومان چطوری یه کارمند می تونه در کیف زندگی کنه؟دوست من و برادرش در اوکراین درس می خونند.برادرش هوافضا می خونه و خودش طراحی صنعتی.ماهی 650$ اجاره خونه می دن و ماهی 250-300 $ خرج خوراک برای هر نفر هست.البته دانشگاه خوابگاه هم می ده که سالی 350-400 $ هست.البته کیفیت خوابگاه های دانشگاه تا دانشگاه فرق داره و در بعضی از خوابگاه ها نمی شه زندگی کرد.
    شهریه هم سالی بین 2000-3500$ در نظر بگیرید که فکر می کنم در دانشگاه خائی تحصیل به زبان روسی در رشته هوافضا سالیانه 2400$ هست.
    در ضمن به دلیل زیاد بودن ایرانی ها در کیف پیشنهاد می کنم اگر قصد تحصیل دارید فقط به خارکوف فکر کنید.

خب این در رابطه با هوافضا در اوکراین.

در بلاروس هم می تونید هوافضا بخونید.با هزینه ها مثل اوکراین هست با این تفاوت که وضعیت خوابگاه های بلاروس خیلی بهتر هست و هزینشون هم مثل اوکراین هست.بلاروس کم ایرانی داره و بیشترشون هلندی و اوکراینی و روس هستند.بعد بلاروس مردمش خیلی بهتر هستن از نظر خونگرمی و مهمان نوازی .

اما یه چیز هست.بلاروس برای هوافضا دانشگاه پارتنر در روسیه داره.شنیدم اوکراین دانشگاه پارتنر در آمریکا داره(صحت این رو نمی دونم).

هر دو کشور بلاروس و اوکراین دوره 8 ماه زبان + چندتا درس مرتبط با رشتتون دارند که به عنوان پیش داشنگاهی ارزیابی می شن.

اما در رابطه با روسیه...

همین و بس که مسکو یکی از شهر های گرون دنیا هست.
    هزینه اجاره خوابگاه حداقل ماهی 100$ و خورد و خوراک هم ماهیانه بین 250-300 $ .از شهریه دانشگاه هم خبر ندارم.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Mohajer
    سلام دوست عزیز.
    در رابطه با هزینه های اوکراین اشتباهاتی پیش اومده.با 140 هزار تومان چطوری یه کارمند می تونه در کیف زندگی کنه؟دوست من و برادرش در اوکراین درس می خونند.برادرش هوافضا می خونه و خودش طراحی صنعتی.ماهی 650$ اجاره خونه می دن و ماهی 250-300 $ خرج خوراک برای هر نفر هست.البته دانشگاه خوابگاه هم می ده که سالی 350-400 $ هست.البته کیفیت خوابگاه های دانشگاه تا دانشگاه فرق داره و در بعضی از خوابگاه ها نمی شه زندگی کرد.
    شهریه هم سالی بین 2000-3500$ در نظر بگیرید که فکر می کنم در دانشگاه خائی تحصیل به زبان روسی در رشته هوافضا سالیانه 2400$ هست.
    در ضمن به دلیل زیاد بودن ایرانی ها در کیف پیشنهاد می کنم اگر قصد تحصیل دارید فقط به خارکوف فکر کنید.

خب این در رابطه با هوافضا در اوکراین.

در بلاروس هم می تونید هوافضا بخونید.با هزینه ها مثل اوکراین هست با این تفاوت که وضعیت خوابگاه های بلاروس خیلی بهتر هست و هزینشون هم مثل اوکراین هست.بلاروس کم ایرانی داره و بیشترشون هلندی و اوکراینی و روس هستند.بعد بلاروس مردمش خیلی بهتر هستن از نظر خونگرمی و مهمان نوازی .

اما یه چیز هست.بلاروس برای هوافضا دانشگاه پارتنر در روسیه داره.شنیدم اوکراین دانشگاه پارتنر در آمریکا داره(صحت این رو نمی دونم).

هر دو کشور بلاروس و اوکراین دوره 8 ماه زبان + چندتا درس مرتبط با رشتتون دارند که به عنوان پیش داشنگاهی ارزیابی می شن.

اما در رابطه با روسیه...

همین و بس که مسکو یکی از شهر های گرون دنیا هست.
    هزینه اجاره خوابگاه حداقل ماهی 100$ و خورد و خوراک هم ماهیانه بین 250-300 $ .از شهریه دانشگاه هم خبر ندارم.

موفق باشید.
    ممنون دوست عزیز بخاطر اطلاعات مفیدتون.
    آخه من هم پیش دانشگاهی دارم و هم دو سال دانشگاه آزاد رفتم. حالا می خوام تا جایی که میشه از اینها استفاده کنم! و همین طور که می دونید تویه این سه کشور دوباره باید دوره پیش بگذرونم، که این خیلی برای من جالب نیست!
    نکته بعدی زبان روسی هست، که من خیلی علاقه ای نخواهم داشت!
    با این توصیف من باید 5سال برای کارشناسی زمان بذارم!
    من خیلی دوست دارم که تو یک کشور غیر روسی درس بخونم! حالا اگه این رشته به زبان انگلیسی هم تدریس بشه که چه بهتر!
    بخاطر همین تا جایی که من تحقیق کردم و به کمک راهنمایی دوستان عزیز، در این زمینه داشنگاه دلفت هلند را مد نظر دارم که زبان تدریسش انگلیسی هست و دوره کارشناسی 3ساله داره. فقط مشکل سر هزینه هاست. که تویه این 1سال که زمان دارم با برنامه هایی که دارم فکر کنم بتونم تامین بشم.
    فقط مشکل اینکه من خیلی دوست داشتم تویه کشورهای اسکاندیناوی بتونم این رشته را پیدا کنم که از هزینه دانشگاه معاف بشم!

Junior Member alivahidi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

سلام بچه ها

اميدوارم خوب باشين .من ليسانس برق (قدرت) دارم به نظرتون من ميتونم تو رشته هوا فضا در مقطع فوق ليسانس از

دانشگاه هاي اوكراين پذيرش بگيرم؟؟يا اينكه اگه بخوام هوافضا بخونم بايد از ليسانس شروع كنم؟؟؟(لطفا بچه هاي هوافضا كمك كنن)

راستي تو اوكراين رشته هاي فوق ليسانس ، هم به زبان روسي هستند؟؟يعني تو فوق ليسانس هم بايد يك سال روسي بخوني؟؟؟

ممنون از همتون

نقل قول نوشته اصلی توسط alivahidi
    سلام بچه ها

اميدوارم خوب باشين .من ليسانس برق (قدرت) دارم به نظرتون من ميتونم تو رشته هوا فضا در مقطع فوق ليسانس از

دانشگاه هاي اوكراين پذيرش بگيرم؟؟يا اينكه اگه بخوام هوافضا بخونم بايد از ليسانس شروع كنم؟؟؟(لطفا بچه هاي هوافضا كمك كنن)

راستي تو اوكراين رشته هاي فوق ليسانس ، هم به زبان روسي هستند؟؟يعني تو فوق ليسانس هم بايد يك سال روسي بخوني؟؟؟

ممنون از همتون
    سلام.
    در رابطه تغییر رشته زیاد مطمئن نیستم.
    هوافضا در دانشگاه خارکوف (خائی)به زبان انگلیسی ارائه میشه.در دانشگاه کیف هم فکر کنم به زبان انگلیسی ارائه میشه.
    موفق باشی.

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

ممنون دوست عزیز بخاطر اطلاعات مفیدتون.
    آخه من هم پیش دانشگاهی دارم و هم دو سال دانشگاه آزاد رفتم. حالا می خوام تا جایی که میشه از اینها استفاده کنم! و همین طور که می دونید تویه این سه کشور دوباره باید دوره پیش بگذرونم، که این خیلی برای من جالب نیست!
    نکته بعدی زبان روسی هست، که من خیلی علاقه ای نخواهم داشت!
    با این توصیف من باید 5سال برای کارشناسی زمان بذارم!
    من خیلی دوست دارم که تو یک کشور غیر روسی درس بخونم! حالا اگه این رشته به زبان انگلیسی هم تدریس بشه که چه بهتر!
    بخاطر همین تا جایی که من تحقیق کردم و به کمک راهنمایی دوستان عزیز، در این زمینه داشنگاه دلفت هلند را مد نظر دارم که زبان تدریسش انگلیسی هست و دوره کارشناسی 3ساله داره. فقط مشکل سر هزینه هاست. که تویه این 1سال که زمان دارم با برنامه هایی که دارم فکر کنم بتونم تامین بشم.
    فقط مشکل اینکه من خیلی دوست داشتم تویه کشورهای اسکاندیناوی بتونم این رشته را پیدا کنم که از هزینه دانشگاه معاف بشم!
    با سلام

من یه پیشنهاد دارم برات ( فقط مطمین بشو که داری از دانشگاه انصراف میدی بهت اجازه خروج میدن از نظر سربازی می گم..)

شما اول بگو چرا نمی ری مثلآ مکانیک بخونی؟.. که قدرت انتخاب و بازار کار بیشتری برات داره و حتی بصورت آزاد هم می تونی کار کنی ....

شما می تونی از دانشگاه های نروژ پذیرش بگیری .. و سال اول نروژی بخونی بعد 3 هم لیسانس و در واقع 4 ساله تموم می شه.....

حالا می تونی مکانیک یا هر رشته دیگه ای پذیرش بگیری ..... و وقتی سال اول رو می خونی ( زبان نروژی ) قدرت انتخاب بیشتری داری و از دانشگاه های زیر می تونی پذیرش مجدد بگیری ...

این دانشگاه هم دوره زبان داره و هم می تونی برای لیسانس مکانیک بخونی برای فوق هوا فضا یا رشته تکنولوژی ماهواره رو که یک سره 5 سال می خونی و فوق لیسانس میگیر رو انتخاب کنی.....

اینم لینکش : http://www.hin.no/index.php?ID=1717

یا اینکه از این دانشگاه هایی که دوره زبان داره پذیرش بگیری بعد همون سال اول تغییر رشته بدی و بیای این دانشگاه پایین لینک دادم هوا فضا بخونی :

http://www.uia.no/en/portaler/om_uni...kap/flyteknikk

خواستی با پروسه پذیرش بیشتر آشنا بشی.....

به اینجا مراجعه کن :

http://www.applyabroad.org/forum/ind...?topic=22448.0

موفق باشید

هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_rocket

من یه پیشنهاد دارم برات ( فقط مطمین بشو که داری از دانشگاه انصراف میدی بهت اجازه خروج میدن از نظر سربازی می گم..)

شما اول بگو چرا نمی ری مثلآ مکانیک بخونی؟.. که قدرت انتخاب و بازار کار بیشتری برات داره و حتی بصورت آزاد هم می تونی کار کنی ....
    با سلام.
    من مشکلی بابت سریازی ندارم. چون معاف شدم.
    من تصمیم و علاقم هوا فضا هست. خیلی دوست دارم تویه این رشته بخونم. البته الکترونیک هم به خاطر ارتباط زیادش با این علم مورد پسندم هست!

اینطور که گقتید من باید 1سال نروژی بخونم، درسته؟
    برای کارشناسی دوره انگلیسی ندارن؟
    و من متوجه نشدم که می تونم هوا فضا الان نروژ بخونم یا نه؟!
    برای پذیرش از کی باید اقدام کنم؟

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اینطور که گقتید من باید 1سال نروژی بخونم، درسته؟
    برای کارشناسی دوره انگلیسی ندارن؟
    و من متوجه نشدم که می تونم هوا فضا الان نروژ بخونم یا نه؟!
    برای پذیرش از کی باید اقدام کنم؟
    حسین جان
    من که قبلا در مورد نروژ برای شما توضیح دادم. ندادم؟ گفتم که باید 30 واحد هوافضا پاس کرده باشید یا رشته مرتبط به اون. مثلا مکانیک بخونید بعدش برای فوق هوافضا. شما میتونید کارشناسی رو در دلفت هلند بگیرید و برای ارشد و دکترا تشریف بیارید نروژ.
    بعدش امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای فوق و دکترا ممکنه.

پس به نظرم شما همون دلفت هلند خیلی بیشتر به نفعتونه. که میتونید برای فوق و دکترا بیاید نروژ.

امسال دفترچه ی انتخاب رشته رو که نگاه می کردم ، دانشگاه خواجه نصیر با یک دانشگاه روسی دوره مشترک برای هوافضا در مقطع کارشناسی ایجاد کرده اندو میتونه گزینه ی خوبی باشه براتون
    باشد که از کسانی باشیم که این جهان را تازه می گردانند
    اشو زردشت

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط رامتین
    امسال دفترچه ی انتخاب رشته رو که نگاه می کردم ، دانشگاه خواجه نصیر با یک دانشگاه روسی دوره مشترک برای هوافضا در مقطع کارشناسی ایجاد کرده اندو میتونه گزینه ی خوبی باشه براتون
    مشکل حسین عزیز اینه که میونه خوبی با زبان روسی نداره... و میخوان تحصیلشون به زبان انگلیسی صورت بگیره.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)