صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 78

موضوع: تحصیل در ارمنستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد اعتبار مدارک ارمنستان و مهاجرت به کشور دیگر از آنجا

نقل قول نوشته اصلی توسط pishva نمایش پست ها
    از دوستان خواهش می کنم تنها در صورت داشتن مدرک مستدل با قاطعیت در مورد موضوع اظهار نظر کنند . ممکن است یک نظر شخصی نسنجیده باعث نا امیدی دوستان تازه وارد شود . با تشکر
    سلام، من فوق لیسانس گرفتم به راحتی هم تو دانشگاه سراسری ایران امتحان دادم و مدرکم تاید شد. الان هم دارم PhD میخونم. پس نگید اعتبار نداره. از پایان نامه فوق هم ۲ تا ISI چاپ کردم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Zaim University-CS

سلام
    برای خوندن ارشد IT در ارمنستان زبان تدریسش چیه؟
    من تاقل دارم میخوام یه جایی باشه که تدریسش انگلیسی باشه

Junior Member silence آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق، کنترل_سجاد مشهد

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ارمنستان

بچه ها چرا انقد اینجا بی رونقه؟! من دارم میرم دانشگاه اروپایی ارمنستان. کسی هست که الان مشغول تحصیل در اونجا باشه؟ سوال داشتم
    باید قلم گرفت به دست تقویم تازه ای نوشت باید که تن نداد و رفت به جستجوی سرنوشت

سلام دوستان این شرایط کلی منه
    کاردانی از دانشگاه آزاد مشهد با معدل 16.5
    لیسانس رشته کامپیوتر از دانشگاه مطهر مشهد با معدل 14.5
    آیلتس 5.5
    و موجودی پولی 25 میلیون
    مقاله چیزی ندارم اما 1پروژه و یه کار تحقیقاتی دارم که هیچ جا ثبت نکردمش
    میخوام رشته کامپیوتر یا ای تی بخونم واس ارشد

ضمننا من واسه نمره آیلتسم ک پایینه میخوام 2باره امتحان بدم و میدونم ک باید 6 یا 6.5 رو بگیرم
    آیا با این شرایط شانسی دارم اگه اره کدوم دانشگاه ها میشه اسم ببرید؟

برای تحصیل ویا ادامه تحصیل می خواهی بروی دانشگاه ارمنستان

اول یک نکته : البته با معذرت خواهی از انایی که مدرک دانشگاه ارمنستان دراند و یا دارند مدرک دانشگاههای ارمنستان می گیرند با توجه به اینکه مدارک دانشگاه ارمنستان مورد تایید وزارت آموزش عالی ایران می باشد ونیز شواهد عینی بنده به قول اصفهانیا خب جایی برای مدرک گرفتن بخصوص تحصیلات تکمیلی(( فوق لیسانس و دکترا))

قبل از اینکه اقدامی بکنی و به شرکتی بابت نمی دونم پذیرش و مشاوره و... پولی بدهی یک سفر سه چهار روزه (( با هزینه دویست سیصد هزار تومانی )) میروی ارمنستان و از نزدیک امکانات و وضعیت تحصیلی را می بینی آنوقت اگر خواستی اقدام کن و اگر هم نپسندیدی دلت نمی سورد پول یا مفت دادی حداقل سه چهار روز رفتی یک کشور خارجی
    معرفی دانشگاه های ارمنستان برای ادامه تحصیل

چرا تحصیل در ارمنستان ؟

ازانتر از ايران! با دانشگاه آزاد خودمون تو یک مایه هستند

قابل انتقال به ايران

زبان انگليسیت این مشکل ما ایرانیا خوب میشه

بدون نیاز به پیش دانشگاهی

موردتاييدوزارت علوم و بهداشت

پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی – تخصص پزشکی(چشم- پوست-ارولوژی-راديولوژی-زنان-جراحی و...)(به زبان انگليسی)

مهندسی (معماری – عمران – کامپيوتر- -مخابرات- مهندسی پزشکی و...)(تافوق ليسانس)

فوق ليسانس – دکترا درتمامی رشته ها ( به زبان فارسی يا انگليسی) ( نیمه حضوری ترددی-حضوری)

مزايای دانشگاههای ارمنستان
    -تاييد مدارک توسط وزارت علوم تحقيقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
    2-برخورداری دانشگاهها از استانداردهای جهانی
    3- پايين بودن هزينه های تحصيل و زندگی
    4-امنيت بالای اجتماعی
    5-نزديکي فرهنگی ارمنی با ايران
    6-نزديکی و امکان سفر زمينی به ايروان (هرروز يک تا 2 اتوبوس از تهران به ايروان در رفت و آمدند(
    7-قابل انتقال به ايران
    8- بدون کنکور و پيش دانشگاهی
    9-دوره آمادگي يكساله زبان(زيروکورس) بعنوان پيش دانشگاهي پذيرفته مي شود.

معرفی دانشگاههای ارمنستان:

دانشگاههای ارمنستان همگی در شهر ايروان پايتخت اين کشور قرار دارند و از شرايط علمی و تحصيلی خوبی برخوردارند.
    دانشگاههای مورد قبول وزارت علوم و وزارت بهداشت ايران عبارتند از:

دانشگاه دولتی ايروان:

شامل دانشکده های رياضيات - انفورماتيک- مکانيک- فيزيک- راديوفيزيک- شيمي- بيولوژی-زمين شناسی- مطالعات شرق شناسی- زبان شناسی ارمنی- زبان شناسی روسی- الهيات ارمنی- تاريخ - جغرافيا -– حقوق -– روزنامه نگاری - فلسفه -– روابط بين الملل -– جامعه شناسی - اقتصاد - مدیریت
    (درتمامی مقاطع ليسانس و فوق ليسانس و دکترا مورد قبول ایران است)

دانشکده ها:

1. دانشکده آماده سازی دانشجویان خارجی

2. دانشکده تاریخ: تاریخ، هنرهای زیبا، مطالعات فرهنگی

3. دانشکده زبانشناسی ارمنی: زبان و ادبیات ارمنی، مدیریت آموزشی

4. دانشکده شیمی: اکولوژی (اکولوژی شیمیایی)، شیمی داروئی، شیمی کاربردی، داروسازی، حفاظت محیط زیست، فارماکولوژی، شیمی محیط زیست

5. دانشکده فیزیک: فیزیک، فیزیک هسته ای، ریاضیات و فیزیک کاربردی

6. دانشکده اقتصاد: اقتصاد نظری، امور مالی و اعتباری، مدیریت، اقتصاد جهانی، روشهای ریاضی و تحقیقات عملی در اقتصاد

7. دانشکده ریاضی: ریاضیات، ریاضیات آماری

8. دانشکده زیست شناسی: زیست شناسی، بیوفیزیک، بیوشیمی، بیوتکنولوژی، قارچ و میکروب شناسی، بیولوژی سلولی و مولکولی، بیوفیزیک مولکولی، بیوفیزیک بافت، بیوشیمی گیاهان، بیوتکنولوژی بوتانیک، بیوتکنولوژی میکروبها، ژنتیک سلولی و مولکولی انسان، سایکو فیزیولوژی و ...

9. دانشکده جغرافی: جغرافی، هیدرومترولوژی

10. دانشکده زمین شناسی: زمین شناسی، ژئوفیزیک، ژئوشیمی، هیدرولوژی و مهندسی زمین، معدن شناسی و پتروگرافی، اکتشاف و استخراج معدن، زمین شناسی منطقه ای

11. دانشکده حقوق: علوم حقوقی

12. دانشکده زبان شناسی روسی: زبان وادبیات روسی، مطالعات ترجمه (روسی و ارمنی(، زبان وادبیات روسی برای شهروندان خارجی

13. دانشکده مطالعات شرق شناسی: عرب شناسی، ایران شناسی، ترک شناسی

14. دانشکده روزنامه نگاری: روزنامه نگاری

15. دانشکده فلسفه و روانشناسی: فلسفه، روان شناسی

16. دانشکده انفورماتیک و ریاضیات کاربردی: ریاضیات، ریاضیات آماری

17. دانشکده رادیوفیزیک: رادیوفیزیک و الکترونیک، فیزیک سمی هادیها و میکروالکترونیک

18. دانشکده علوم اجتماعی: جامعه شناسی، خدمات اجتماعی

19. دانشکده ریاضیات و مکانیک: مکانیک، مکانیک کاربردی، ریاضیات

20. دانشکده زبانشناسی رومی- آلمانی: زبان و ادبیات انگلیسی، زبان وادبیات فرانسه، زبان وادبیات آلمانی، زبان و ادبیات اسپانیایی، مترجمی انگلیسی-ارمنی، مترجمی آلمانی-ارمنی، مترجمی فرانسوی-ارمنی، زبان شناسی و روابط بین الملل (زبان انگلیسی)،

21-دانشگاه معماری و شهر سازی(دولتی):

شامل رشته های معماری و عمران
    (شهر سازی)
    (تا مقطع فوق ليسانس مورد قبول ایران است)

22- دانشگاه مهندسی پلی تکنيک:

شامل رشته های مهندسی الکترونیک - مخابرات - کامپیوتر- IS- مهندسی پزشکی - (به زبان انگلیسی)
    و سایر مهندسی ها به زبان ارمنی

(تا مقطع فوق ليسانس مورد قبول ایران است)

دانشگاه پزشکی دولتی ایروان :

شامل رشته های پزشکی- دندانپزشکی- داروسازی -– تخصص های پزشکی

تخصص های پزشکی به زبان انگليسی در 42 تخصص(چشم- پوست - راديولوژی - جراحی -گوش - زنان و...)
    در موقع انتقال به ايران در امتحان دستياري شركت نموده وبايد حداقل 60% نمره نفر اول رشته مورد نظر را بياورد.

دانشگاه کشاورزی دولتی ارمنستان :

شامل رشته های زراعت - اصلاح اراضی - علوم دامی - صنایع بسته بندی و غذايی - مدیریت و اقتصاد کشاورزی و دهها رشته دیگر.
    در این دانشگاه امکان ارایه دروس در دوره های لیسانس و فوق لیسانس بصورت غیر حضوری وجوددارد.
    ( تا مقطع دکترا مورد قبول ایران است)

6- کنسرواتورموسیقی:

شامل رشته موسيقی

(به زبان ارمنی )

(تا مقطع فوق ليسانس مورد قبول ایران است))

دانشگاه زبانهای خارجی:

شامل رشته زبان و ادبيات روسی

( تا مقطع فوق ليسانس مورد قبول ایران است)
    آکادمی علوم هنر :

گروه ریاضیات و علوم تخصصی : ریاضیات : ریاضیات / مکانیک: مکانیک رسانه جامد ، مکانیک نظری / انفورماتیک و مسائل اتوماسیون : علم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

گروه فیزیک و فیزیک نجوم : رصدخانه فیزیک نجوم : فیزیک نجوم / رادیوفیزیک و الکترونیک : رادیوفیزیک و الکترونیک / مسائل کاربردی فیزیک : فیزیک، فیزیک حالت جامد، فیزیک صوت، فیزیک هسته ای، فیزیک ذرات بنیادی، فیزیک کریستال های مایع، فیزیک نیمه رساناها، علم آکوستیک، تکنولوژی مواد، تجهیزات علمی/ تحقیقات فیزیکی : فیزیک / مرکز مهندسیMashtots : فیزیک و مهندسی
    گروه علوم طبیعی :مطالعات بوم شناسی : مطالعات محیط زیست و شیمی خاک/ بیوشیمی : شیمی اعصاب / گیاه شناسی :گیاه شناسی / مسائل هایدروپونیک : هایدروپونیک ، بیوتکنولوژی / ماهی شناسی و هایدرواکولوژی : ماهی شناسی ، هایدرواکولوژی/ میکروبیولوژی : میکروبیولوژی ، بیوتکنولوژی / زیست شناسی مولکولی : زیست شناسی سلولی و مولکولی/ فیزیولوژی : فیزیولوژی اعصاب / جانورشناسی : جانورشناسی و جغرافیای جانوری

گروه شیمی و علوم خاک : مرکز علمی تخصصی شیمی وابسته به دارو و شیمی آلی : تحقیقات علمی در حوزه ی شیمی وابسته به دارو و شیمی آلی ، ایجاد زمینه علمی و تخصصی سنتز آلی ، ساخت و تحقق مواد شیمیایی و دارو/ شیمی آلی ظریف علمی (مرکز علمی تخصصی شیمی وابسته به دارو و شیمی آلی) : آشکارسازی قاعده همبستگی بین ساختار شیمیایی و فعالیت زیستی ترکیب شده مواد مرکب اصلی و بکار بردن آنها در ایجاد داروهای جدید/ شیمی آلی علمی (مرکز علمی تخصصی شیمی وابسته به دارو و شیمی آلی) : سنتز آلی ، شیمی پلیمر / مرکز تحقیقات علمی ساختار مولکولی (مرکز علمی تخصصی شیمی وابسته به دارو و شیمی آلی) : تحقیقات ساختار مولکولی / شیمی فیزیک : نظریه تبدیل شیمیایی ، شیمی رادیکال های آزاد، واکنش های زنجیری ، سوختن و احتراق ، شیمی سوختن / شیمی معدنی و عمومی : رفتارپیچیده مواد خام معدنی و زائده های صنعتی ، تکنولوژی حاصل از برخورد با یک زائده جدید / علوم زمین شناسی : زمین شناسی قسمت مرکزی منطقه آلپ هیمالیا / ژئوفیزیک و مهندسی زلزله : ژئوفیزیک ، مهندسی زلزله ، Seismoresistant Construction

گروه ارمنستان شناسی و علوم اجتماعی : تاریخ :تاریخ ارمنی / فلسفه و حقوق : فلسفه ، جامعه شناسی ، روانشناسی و مطالعات حقوقی / اقتصاد : مشکلات توسعه جمهوری های اقتصادی-اجتماعی / باستان شناسی و فرهنگ شناسی : باستان شناسی، فرهنگ شناسی، جامعه شناسی جامعه کوچک فرهنگی ، مردم شناسی، علم کتیبه خوانی / مطالعات شرق شناسی : تاریخ و فلسفه خاورمیانه و نزدیک / زبان : گروه مطالعات ارمنی : تاریخ زبان ارمنی و زبان دایر / ادبیات : تاریخ و نظریه ادبیات ارمنی / هنر: تاریخ و نظریه هنر ارمنی / موزه – نژاد زدائی : تاریخ ملت ارمنستان / مرکز تحقیقات ارمنستان شناسی شیراک : باستان شناسی، مطالعه علمی نژادها ( قوم نگاری)،فرهنگ قومی ( آداب و رسوم و اعتقادات قدیمی و اجدادی)

* تدرِيس در دانشگاهها بيشتر به زبانهای ارمنی و روسی و تعداد کمی از رشته ها به زبان انگليسی است که نيازمند قبولی در امتحان تعيين سطح آن دارد.
    * در سال اول برای کسانی که زبان ارمنی يا روسی يا انگليسی نمی دانند دوره زيروکورس(معادل پيش دانشگاهی ايران) زبان و دروس تخصصی برگزار می شود و پس از قبولی در سال اول دانشگاه ثبت نام می کنند.

(ادامه در پست بعد)

هزينه ها:

*هزينه كالج زبان(زيروکورس)مهندسی ها بين 1300 تا 1800 دلار ومهندسی معماری و عمران حدود1800 تا2500 دلار در سال

* زيروکورس داروسازی و پزشکی و دندانپزشکی حدود3300 تا3700دلار در سال .
    *هزينه تحصيل دررشته پزشكي.سالانه حدود 4000 تا 4500 دلار- دندانپزشكي 4500 تا5000 دلار- دارو سازي3000 تا3500دلاردر سال
    دوره تخصص پزشكي(روسي يا انگليسي) شهريه: سالي 4500-5000دلاردر سال
    *هزینه دوره فوق لیسانس حدود 2000 تا 2500 دلار در سال
    * هزینه دوره دکترا -PHD-حدود 2800 تا 3500 دلار در سال
    در رشته های دانشگاه کشاورزی حدود 2000 دلار در سال

دوره های آماده سازی

دوره های آماده سازی برای متقاضیان خارجی که میخواهند خود را برای امتحانات ورودی YSU آماده نمایند برگزار میگردد. دوره های آماده سازی از سال 1956 به بعد برگزار شده اند. در حال حاضر شهریه هر یک از مواد درسی برای دوره های آماده سازی دانشگاه دولتی ایروان 80000 درهم میباشد. برنامه موجود با نیازها و شرایط امتحانات ورودی دانشگاههای دولتی همخوانی دارند.

طول مدت تحصیل در دانشکده یک سال است (1 سپتامبر– 30 ژوئیه) که شامل تعطیلات زمستانی (به مدت یک ماه) است.

مدارک مورد نیازبرای دوره های آماده سازی

گذرنامه یا شناسنامه

گواهی فراغت از تحصیل یا مدرکی از یک مرکز آموزش عالی

دو قطعه عکس 4*3

مدارک مورد نیاز برای درخواست تحصیل در YSU توسط متقاضیان خارجی

نامه درخواست خطاب به رئیس دانشگاه که در آن تخصص فرد متقاضی باید ذکر گردد

· فتوکپی تأیید شده مدارک تحصیلی و ریزنمرات

· مدارک پزشکی صحت) مدرکی دال بر عدم ابتلا به ایدز(

· فتوکپی پاسپورت

· ترجمه تأیید شده شناسنامه

· شش قطعه عکس 4*3

کسانی که مایلند به دورهای تحقیقاتی (2-1 سال تحصیلی) یا بعنوان دانشجوی تحصیلات تکمیلی برای گرفتن مدرک کاندیدای علوم (3 سال تحصیلی) شوند باید مدارک زیر را نیز ارائه دهند:

· برنامه آموزشی و یک پروپوزال برای پایان نامه آتی خود باذکر عنوان پایان نامه

· فهرست مقالات منتشر شده آنها یا دو سه موضوع مرتبط با پایان نامه آنها

مدارک فوق الذکر باید توسط سفارت ارمنستان و وزارت خارجه در کشور ذیربط تأیید گردند. مدارک و گزارشها میتوانند به یکی از زبانهای ارمنی، روسی یا انگلیسی ارائه شوند.

منبع سایت آرمن 12

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در |آذربایجان|ارمنستان |ترکمنستان|ازبکستان

سلام خسته نباشید. یک سوال داشتم من لیسانی مدیریت بازرگانی دارم با معدل 13.77 برای ارمنستان می خوام اقدام کنم.ولی چون تازه سربازیم تموم شده کارت پایان خدمت 2ماه طول می کشه به دستم بیاد.دانشگاه می گه تا زمانی که کارت پایان خدمت نیاری مدرک نمی دیم. اینطوری من عقب نمی افتم؟من پاسپرت دارم می تونم مشروط پذیرش بگیرم؟اگر دوستان راهنماییم کنن ممنون میشم.

کسی از رشته موسیقی در دانشگاه ارمنستان خبر داره؟؟؟

کسی هست ک در دانشگاه اروپایی ارمنستان درس بخونه؟
    رقت بار ترین منظره ای ک مرگ را می گریاند ,التماس یک گرگ است!
    ناله ی عاجزانه یک شیر است!
    نه, گریستن یک مرد است!!

من میخاستم ببینم به نظر شما کدوم یکی از این کارا رو انجام بدم
    1-برم ارمنستان و لیسانس رو اونجا بگیرم و اونجا سعی کنم نمرات خوب داشته باشم و مقاله بدم و واسه ایلتس شرکت کنم و سپس واسه دانشگاه های خوب اپلای کنم
    2-همین ایران بمونم و لیسانسم اینجا بگیرم و ایلتس و gre بالا بگیرم و سعی کنم فعالیت های پژوهشی داشته باشم و نمرات بالا بگیرم و سپس اپلای کنم
    پیشنهاد شما کدوم
    اپلای کردن در چه صورتی راحت تره؟
    درصد ریسک کدوم پایین تره؟
    ممنون میشم پاسخم رو بدین
    رقت بار ترین منظره ای ک مرگ را می گریاند ,التماس یک گرگ است!
    ناله ی عاجزانه یک شیر است!
    نه, گریستن یک مرد است!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)