صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: استاد چه ملیتی داشته باشه بهتره?

پیش فرض استاد چه ملیتی داشته باشه بهتره?

همانطور که می دانید اساتید دانشگاه های معتبر دنیا(مخصوصا آمریکا) از ملیت های مختلف می باشند:
    هندی، ژاپنی، کره ای، آلمانی،اتریشی و ...
    که از نام و قیافه و دانشگاه هایی که فارغ التحصیل شده اکثرا میشود حدس زد.
    دوستانی که تجربه دارند لطف کنند راهنمایی کنند:
    از نظر اخلاق آکادمیک و انصاف و .... وخلاصه راه اومدن با دانشجوی ایرانی(قبل پذیرش و در زمان تحصیل) استاد اهل کجا باشه، بهتره؟

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : استاد چه ملیتی داشته باشه بهتره?

در هر ملیتی انسانهای عادل و با انصاف پیدا می شود.من فکر کنم خیلی از ماها در چنین جایگاهی نباشیم که در مورد ملیت اساتید زیاد جای مانور داشته باشیم.شما هر کی فاند داد برو.
    What Goes Around...Comes Around

Senior Member

استاد خوب باشه (خصوصا از نظر اخلاقي) مليت و ..... اصلا مهم نيست. البته من خودم هميشه ترجيح مي دم با اساتيد غير ايراني كار كنم از اين نظر كه تجربه جديدي باشه.

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

حقیقتا مهم ملیت استاد نیست، آمریکا به عنوان یه کشور پیشرفته هدف اولش پیشرفت و تولید علمه و مواردی مثل خلق و خوی استاد و ملیتش خود به خود تو حاشیه قرار میگیره. حتی هستند دانشجوهای ایرانی که با استادای اسرائیلی کار می کنن و خیلی هم تو درسشون موفقن. در صورتی که استاد شما رو ساپورت کرد و چه بهتر که فاند هم بده بهتون، دنبال بقیه مسائل نباشید و با خیال راحت شرایط رو بپذیرید، مطمئنا همه چیز اونجور که شما میخواید پیش خواهد رفت
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

Member Heisenberg آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Enginnering,SRU

سوال من اینه که اگه استاد ایرانی الاصل باشه بیشتر کمک نمیکنه؟

"!THE WORLD IS MORE NONLINEAR THAN WE THINK"

N. N. Taleb

Junior Member

In my personal experience Indian professors give better admission to iranian but I don't know why?

استادهای آمریکایی خیلی بهتر هستند... من تجربه خیلی بهتری دارم... شما بخصوص برای دکترا می خواهید برید 4 سال با یکی هر روز سرو کله بزنید... این استادهای چینی و هندی آدم انگیلیسی حرف زدن یادش میره ... این اداهای آدمهای روشنفکر در آوردن دردی را دوا نمی کند واقعیت اینه اکثر استادهای شرقی از جمله ایرانی هندی و چینی شاید یه درسی خونده باشند به جایی رسیده باشند ولی به لحاظ فرهنگی و شخصیتی لزوما آدم های جالبی هم نیستند ... البته بستگی به خودتونم داره که چه جور آدمی رو می پسندید... مهمترین نکته همه شرقی ها اینکه همونطور که فکر می کنند حرف نمی زنند ... ولی غربی ها رو راست ترن...

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

اگر میخواید در امریکا تحصیل کنید، اولویت با استاد امریکایی هستش چون:
    1-عموما آدمای صادقی هستن،
    2-ارتباط باهاشون به شما کمک میکنه زبانتون قوی بشه،
    3-برای چاپ مقاله از لحاظ نگارش خیلی بهتون کمک میکنه و مشکل رایتینگ نخواهید داشت،
    4-اینجا زادگاهشه و میتونه همه جا پارتی داشته باشه. هم توی دانشگاهها و هم توی صنعت. این پارتی که میگم، اون بند "پ" موجود در ایران نیستش! مثلا برای پیدا کردن کار، پارتی وقتی به شما کمک میکنه که شما واقعا شایسته اون سمت باشید یا حداقل در چشم استاد بعنوان یه دانشجوی باهوش، پرتلاش، پیگیر و مسئول شناخته شده باشید. این پارتی که میگم میتونه در قالب یک Letter of Recommendation قوی باشه.
    عیبی که میشه روی برخی از اساتید امرکایی (مخصوصا اونایی که قبل از شما دانشجوی ایرانی نداشتن یا کم داشتن) گذاشت اینه که درک درستی از شرایط اسفناک ما در امریکا بعنوان دانشجوی خارجی و اللخصوص ایرانی بودن ندارن! (مشکلاتی از قبیل رفت و آمد به ایران، کارآموزی یا کار پیدا کردن، اقامت، مشکلات برگشت به ایران، مشکلات ارزی و ...). دیگه خودتون باید زحمت بکشید آروم آروم بهش بفهمونید بدید قضیه از چه قراره

استدلال من 100% و همیشه درست نیست چون همیشه استثنا وجود داره ولی بطور کلی جواب میده
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

Junior Member

یکی از دوستان قبل از اپلای با یک استاد چینی تماس گرفت و اون استاد گفت که در صورتی که پذیرش از دانشگاه بگیری فاند میدم ولی بعد از پذیرش دیگه جواب ایمیل اون فرد را نمی دهد. قضاوت با خودتان ...

Junior Member

به نظرات دوستان احترام می گذارم ولی من سعی می کنم با استاد آمریکایی نگیرم چون اونا خیلی strict هستن

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)