نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: ارائه نرم افزار به عنوان مقاله

Junior Member

پیش فرض ارائه نرم افزار به عنوان مقاله

سلام
    من پزشکی خوندم، قصد پذیرش رشته Medical Informatics از آمریکا رو دارم. به شاخه هوض مصنوعی و برنامه نویسی علاقه دارم.

از دوستان با تجربه سوال دارم، که آیا ارائه یک نرم افزاری که تا به حال نوشته نشده، آیا میتونه به عنوان یک مقاله خوب به CV کمک کنه؟ یا اصلا به عنوان یک مقاله قابل ارائه هست یا نه؟ یا فقط باید به عنوان بیزینس بهش نگاه بشه؟

لطفا اگه تجربه ای دارید عنوان کنید.

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارائه نرم افزار به عنوان مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_bijan نمایش پست ها
    سلام
    من پزشکی خوندم، قصد پذیرش رشته Medical Informatics از آمریکا رو دارم. به شاخه هوض مصنوعی و برنامه نویسی علاقه دارم.

از دوستان با تجربه سوال دارم، که آیا ارائه یک نرم افزاری که تا به حال نوشته نشده، آیا میتونه به عنوان یک مقاله خوب به CV کمک کنه؟ یا اصلا به عنوان یک مقاله قابل ارائه هست یا نه؟ یا فقط باید به عنوان بیزینس بهش نگاه بشه؟

لطفا اگه تجربه ای دارید عنوان کنید.
    سلام. اگر نرم افزار شما قادر به حل یک مسئله علمی باشد ارزشمند است و قابل ارائه در قالب یک یا حتی چند مقاله علمی نیز می باشد. برای مثال در رشته های مهندسی، بسیاری از معادلات دیفرانسیل پیچیده در محیط های مختلف با استفاده از نرم افزارهای تجاری رایج قابل حل نیستند و نیاز به کدنویسی ویژه با توجه به شرایط خاص مسئله دارند. حال اگر فردی بتواند برای حل یک مسئله خاص کدنویسی کرده و آن را در قالب یک نرم افزار کاربرپسند (User-friendly) درآورد با داشتن داده، می تواند توانایی های نرم افزار خود را در قالب یک مطالعه موردی نشان داده و نتایج را در قالب مقاله ارائه دهد. در عرف کارهای علمی چنین مقالاتی بسیار رایج است و حتی ژورنالهایی مختص چنین موضوعاتی وجود دارند. البته مهارت شما در نگارش مقاله و ارسال آن به یک ژورنال متناسب نیز در بالا بردن ارزش کارتان و قوی تر کردن رزومه تان موثر است.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام. اگر نرم افزار شما قادر به حل یک مسئله علمی باشد ارزشمند است و قابل ارائه در قالب یک یا حتی چند مقاله علمی نیز می باشد. برای مثال در رشته های مهندسی، بسیاری از معادلات دیفرانسیل پیچیده در محیط های مختلف با استفاده از نرم افزارهای تجاری رایج قابل حل نیستند و نیاز به کدنویسی ویژه با توجه به شرایط خاص مسئله دارند. حال اگر فردی بتواند برای حل یک مسئله خاص کدنویسی کرده و آن را در قالب یک نرم افزار کاربرپسند (User-friendly) درآورد با داشتن داده، می تواند توانایی های نرم افزار خود را در قالب یک مطالعه موردی نشان داده و نتایج را در قالب مقاله ارائه دهد. در عرف کارهای علمی چنین مقالاتی بسیار رایج است و حتی ژورنالهایی مختص چنین موضوعاتی وجود دارند. البته مهارت شما در نگارش مقاله و ارسال آن به یک ژورنال متناسب نیز در بالا بردن ارزش کارتان و قوی تر کردن رزومه تان موثر است.
    موفق باشید.
    متشکرم دوست عزیز.
    حالا اگه نرم‌افزار مسئله عملی رو حل نکنه، ولی نرم افزار کاربردی باشه که تا بحال ارائه نشده، چطور؟ بتونه به یک متخصص کمک کنه و کارها رو ساده کنه، ولی به علم کمکی نکنه.
    آیا کسی تا به حال چنین کاری کرده؟
    متشکرم.

Junior Member

همچنان کسی نیست ؟ کسی هست که تجربه ارائه نرم افزار به عنوان مقاله رو داشته باشه ؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_bijan نمایش پست ها
    متشکرم دوست عزیز.
    حالا اگه نرم‌افزار مسئله عملی رو حل نکنه، ولی نرم افزار کاربردی باشه که تا بحال ارائه نشده، چطور؟ بتونه به یک متخصص کمک کنه و کارها رو ساده کنه، ولی به علم کمکی نکنه.
    آیا کسی تا به حال چنین کاری کرده؟
    متشکرم.
    سلام دوست عزیز. این طور که از پست های شما متوجه شدم شما قصد ارائه یک نرم افزار مدیریت اورژانس (یا مفهومی نزدیک به آن) دارید. اینگونه نرم افزارها همان طور که قبلاً خودتان به طور ضمنی اشاره کردید، جنبه تجاریشان بر جنبه تحقیقاتی شان غلبه دارد و لذا ذکر نام آنها در رزومه بیشتر مناسب بالا بردن شانس دریافت Job offer خواهد بود تا جنبه پژوهشی رزومه. برای مثال یک فرد برنامه نویس برای نشان دادن توانایی حرفه ای خود لیست سورس کدهایی که نوشته یا توسعه داده است را در رزومه اش ذکر می کند. البته در دو حالت خاص ممکن است کار شما بتواند جنبه پژوهشی پیدا کند. اول آن که در مورد موضوعی که شما کار می کنید ژورنالهایی تخصصی وجود داشته باشد که مقالات مرتبط با آن موضوع را چاپ می کنند. (البته در این حالت مقاله را بیشتر می توان علمی - ترویجی دانست تا علمی - پژوهشی) حالت دوم آن است که شما در بخشی از فرآیند ایجاد این بسته نرم افزاری (مثلاً بخش هوش مصنوعی) از تکنیک یا روشی استفاده کرده باشید که دارای نوآوری باشد و آن نوآوری را بتوان به عنوان یک مقاله مطرح کرد و بسته نرم افزاری شما هم به عنوان مطالعه موردی جهت اثبات توانایی آن روش به کار خواهد رفت.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط krig1960 : July 7th, 2010 در ساعت 07:55 PM
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software engginering

سلام
    چه‌ تاپیك خوبی
    ولی حیف قدیمیه‌
    كاش یكی باشه‌ منو راهنمایی كنه‌ . منم میخوام برای مقاله‌ نرم افزار بدم
    خیلی به‌ برنامه‌ نویسی علاقه‌ دارم ، بلدم هستم ، اما میخام از این تواناییم برای بالا بردن رزومه‌ تحصیلیم استفاده‌ كنم نه‌ تجاری
    میشه‌ راهنماییم كنید كه‌ چه‌ جور نرم افزار یا سایتی میشه‌ نوشت ؟ مثلا چه‌ مسئله‌ علمی رو حل كنه‌ ؟
    چطوری بفهمم كه‌ همچین نرم افزاری قبلا نوشته‌ شده‌ یا نه‌ ؟
    تشكر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)