صفحه 13 از 38 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 379

موضوع: رنکینگ دانشگاههای جهان به تفکیک رشته

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رنکینگ دانشگاهها در رشته معماری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رتبه دانشگاههای جهان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رنکینگ دانشگاهها در رشته معماری

Member khomar_x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Amirkabir University of Technology

دوستان سلام. من 3 سال پیش فوق لیسانس مهندسیم رو گرفتم. حدود 2 ساله که دارم برای پذیرش دکترا در خارج از کشور جستجو میکنم. خوشبختانه از 3 تا از دانشگاه ها در امریکا، انگلیس و استرالیا جواب های خوبی هم گرفتم که بعضاً رتبه خوبی هم بین دانشگاه ها دارند.تو این مدت با خیلی از استادهای دانشگاه های داخل و همچنین خارج از ایران صحبت کردم. نتیجه این تلاش ها اینه:
    دوستان توی انتخاب دانشگاه اگر بعد از ادامه تحصیل قصد برگشت به ایران رو دارید به رتبه بندی ها اهمیت بدید چون برای دانشگاه ها و بسیاری از شرکت های ایران مهمه، ولی اگر تصمیم دارید که تو کشور مقصد بمونید به هیچ وجه از روی رتبه بندی ها قضاوت نکنید، چون اونجا خیلی مهم نیست که شما از کجا فارغ التحصیل شدید. همه جا با شما قبل از هر چیز مصاحبه میشه و بیشترین داوری روی توانایی های واقعی و عملی شما صورت میگیره. به همین خاطر سعی کنید که بیشتر رو آیتم های دیگه مانور بدید مثل گرفتن Scholarship, TA(Teacher Assisance), RA(Research Assisance)و انتخاب اساتید مطرح تر و یا رشته های با آینده روشن تر و از این قبیل. در ضمن در گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج، مهمتر از همه چیز انتخاب کشور و تلاش برای گرفتن ویزا است، تعویض دانشگاه (گرفتن انتقالی از یک دانشگاه به دیگری) در خارج از کشور به آسانی انجام می پذیرد که خود این امر هم به خاطر اینه که اونوری ها اینقدری که ما به رتبه بندی ها (Ranking) اهمیت میدیم اهمیت نمیدن.
    با آرزوی موفقیت همه ایرانیان بالاخص دوستان فروم

Junior Member

سلام نمیدونین دانشگاه تهران رتبه چندم رو داره تو دانشگاهای دنیا؟

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط z.farhadi نمایش پست ها
    سلام نمیدونین دانشگاه تهران رتبه چندم رو داره تو دانشگاهای دنیا؟
    2009 World rank: 402-501
    2009 Regional rank: 68-106
    2009 National rank: 1
    2009 Overall rank: 368 (Natural Sciences: 183 -- Engineering & IT: 112 -- Life Sciences & Biomedicine: 298)

منبع: از اینجا.

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

سلام

من تا حالا این رنکیگ را ندیده بودم ، دوستان اگر اطلاعی درباره نحوه رتبه بندی و اینکه آیا رتبه بندی معقولی دارد یا ل نه طفا بنویسند
    http://www.4icu.org/

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohmad0014 نمایش پست ها
    سلام

من تا حالا این رنکیگ را ندیده بودم ، دوستان اگر اطلاعی درباره نحوه رتبه بندی و اینکه آیا رتبه بندی معقولی دارد یا ل نه طفا بنویسند
    http://www.4icu.org/

ممنون
    سلام
    این سایت رو دیدم. خیلی کند بود. رنکش هم دقیقا مثل سایت وبومتریک بر اساس بازدید از سایتهای دانشگاه است (اون بالای صفحۀ اول دقت کنید نوشته Ranked by Web Popularity). جالبه علی رغم مشابهت در شیوۀ رنکینگ، رتبه‌هاش با سایت وبومتریک فرق داره. هر چند به نظر من شسته رفته تر از وبومتریک بود. نکتۀ خوشمزه‌اش این بود که توی رنک دانشگاههای ایران شریف 11 امی بود! به نظر من هنوز هم سایت topuniversities بهترین رنک رو ارائه می‌دهد، هر چند که به قول دوستمون این چیزها خیلی مهم نیست.

Junior Member

سلام

سوال : تا آنجایی که من دیدم اکثر رنکینگ های معتبر ,500 دانشگاه اول رو فقط طبقه بندی میکنند و من به اینخاطر اطلاع دقیقی از رنکینگ دانشگاه های دیگه ندارم. لینک مناسبتری هست؟

با تشکر

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtba نمایش پست ها
    سلام

سوال : تا آنجایی که من دیدم اکثر رنکینگ های معتبر ,500 دانشگاه اول رو فقط طبقه بندی میکنند و من به اینخاطر اطلاع دقیقی از رنکینگ دانشگاه های دیگه ندارم. لینک مناسبتری هست؟

با تشکر
    سایت topuniversities

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)