صفحه 37 از 38 نخستنخست ... 272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 379

موضوع: رنکینگ دانشگاههای جهان به تفکیک رشته

پیش فرض پاسخ : رنکینگ دانشگاههای جهان به تفکیک رشته

5 دانشگاه برتر ایران بر اساس رنکینگ وب سایت QS در سال 2017 ������

���������������� �

1. دانشگاه صنعتی شریف ( رتبه 471 جهان)

2. دانشگاه صنعتی امیرکبیر ( رتبه 501 جهان )

3. دانشگاه علم و صنعت ایران ( رتبه 551 جهان )

4. دانشگاه تهران ( رتبه 601 جهان)

5. دانشگاه شهید بهشتی ( رتبه 801 جهان)

Junior Member

سلام دوستان
    یک سوال اینه اگر ما یک دانشگاهی خونده باشیم که بین دانشگاههای خوب ایران نیست ولی برای رشته ی ما تقریبا بهترین دانشگاه بوده و ما خوندیم مثلا علوم بهزیستی برای رشته ی ژنتیک انسانی ایا میشه این رو اثبات کرد برای استاد خارجی
    اصلا نیاز به همچین کاری هست؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Zoha1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال اینه اگر ما یک دانشگاهی خونده باشیم که بین دانشگاههای خوب ایران نیست ولی برای رشته ی ما تقریبا بهترین دانشگاه بوده و ما خوندیم مثلا علوم بهزیستی برای رشته ی ژنتیک انسانی ایا میشه این رو اثبات کرد برای استاد خارجی
    اصلا نیاز به همچین کاری هست؟
    ممنون
    سلام این نظر بنده است بقیه دوستان اگه نظر دیگری دارند بگن
    شما تنها چیزی که میتونید نشون دانشگاه خارج بدید توصیه نامه از چند استاد با اعتبار بین المللی هست..یعنی اگر تو رشته شما بهترین دانشگاه ست دانشگاهتون پس حتما اساتید معروفی داره و اگر توصیه نامه بگیرید و اون دانشگاه مقصد اساتیدون رو بشناسن نیاز به اثبات چیزی ندارید..

Junior Member

درود بر همه دوستان

آیا نتایج سایت
    top universities قابل استناد هست یا خیر؟؟؟
    با تشکر

Junior Member

با سلامهیچ کدوم از لینکهای این صفحه http://www.applyabroad.org/wiki/inde...7_%D9%87%D8%A7 برای من باز نمیشه.بنابراین نمی تونم هزینه های دانشگاه و بهترین دانشگاه ها بر اساس کشورشون رو ببینم. در واقع وقتی روشون کلیک می کنم سایت کالا و یا ایمیج شاک باز میشه.چیکار می تونم بکنم واسه ی رفع مشکل؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط ppp1486 نمایش پست ها
    درود بر همه دوستان

آیا نتایج سایت
    top universities قابل استناد هست یا خیر؟؟؟
    با تشکر
    اگر رنکینگ مهم باشه، قطعا!
    اگر رنکینگ QS بهترین در نظر گرفته نشه، قعطا جز دو تا است. بجز QS رنکینگ‌های THE (که قبلا یکی بود باهاش) و USNEWS و شانگهای هم مورد توجه هستند. رنکینگ US News در خود آمریکا بیشتر از همه بهش استناد میشه.

من خودم اگه بخوام به رنکینگ توجه کنم برای دانشگاه‌های جهان انتخاب اول QS هست.

پ.ن: QS همون سایت top universities هست و لیست‌های جامعی رو گزارش میکنه
    پ.ن۲: اگر اشتباه نکرده باشم وزارت علوم هم بیشتر با QS ارزیابی اعتبار میکنه. یه خبر هم بود که وزارت بهداشت هم دانشگاه‌های پزشکی رو براساس همین QS قبول اعتبار میکنه (مثلا دانشگاههای زیر رنک ۷۰۰ در QS ظاهرا برای پزشکی از نظر وزرات بهداشت قابل قبول هستن)

نقل قول نوشته اصلی توسط hanymany نمایش پست ها
    با سلامهیچ کدوم از لینکهای این صفحه http://www.applyabroad.org/wiki/inde...7_%D9%87%D8%A7 برای من باز نمیشه.بنابراین نمی تونم هزینه های دانشگاه و بهترین دانشگاه ها بر اساس کشورشون رو ببینم. در واقع وقتی روشون کلیک می کنم سایت کالا و یا ایمیج شاک باز میشه.چیکار می تونم بکنم واسه ی رفع مشکل؟
    با تشکر
    اگر دنبال رنک دانشگاه‌ها برای رشته‌ها و کشورهای مختلف هستید همین رنکینگ‌های پست قبل رو دنبال کنین. من شخصا QS رو ترجیح میدیم و میتونین اونو گوگل کنید:‌ QS ranking

Junior Member

رنکینگ QS معتبر تره یا THE؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک/دانشگاه آزاد واحد تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط saman2018 نمایش پست ها
    رنکینگ QS معتبر تره یا THE؟
    سلام. هر دو معتبرند ولی به نظر من the بهتر و منطقی تره. بعضی از دانشگاه ها هستن که اسمش توی the نیس ولی qs داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط ashky نمایش پست ها
    سلام. هر دو معتبرند ولی به نظر من the بهتر و منطقی تره. بعضی از دانشگاه ها هستن که اسمش توی the نیس ولی qs داره.
    هردو خوبن، در دوره‌ای هر دو یکی شدند و بعد دوباره از هم جدا شدن ولی QS یا همون topuniversities بهتر و منطقی‌تره. مثلا به عنوان نمونه شما رنک دانشگاه‌های ایران رو برای هر دو ببینین و خودتون با واقعیت مقایسه کنید.... البته THE نسبت به دانشگاه‌های انگلیس و ایران و... مهربونتره

اینی هم که گفتین برعکسه مثلا THE دانشگاه نوشیروانی بابل رو تو ایران اول یا دوم میدونه تو رنک فکر کنم در حالیکه QS اصلا این دانشگاه رو نداره. یا دانشگاه‌های انگلیسی زیادی بالان توی THE در حالیکه توی QS وقتی لیستی رو نگاه میکنین با برآورد و شهرت عمومی سازگارتره..

هردو البته معیارهاشون بخصوص در مورد اهمیت reputation متفاوته

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)