صفحه 9 از 38 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 379

موضوع: رنکینگ دانشگاههای جهان به تفکیک رشته

پیش فرض پاسخ : پاسخ : رتبه دانشگاههای جهان

نقل قول نوشته اصلی توسط Mariam
    موسسه آموزش عالي تايمز فهرست برترين‌ دانشگاه‌هاي دنيا را در پنج گروه فني مهندسي، علوم اجتماعي، علوم پايه ، علوم پزشكي، هنر و علوم انساني منتشر كرده است.

لطفا یه راهنمایی بکنین
    چطور میشه ازش رنکینگ مهندسی رو واسه graduate گرفت؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون
    Speak clearly if you speak at all; Carve every word before you let it fall

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa, Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : رنک دانشگاه ها در مهندسی مکانیک

من این فایل از سایت خودمون گرفتم ولی یادم نیست که کجا بود برای همین دوباره آپلود کردم. برای رشته های مهندسی دانشگاه های امریکایی به تفکیک رشته است. البته فقط خوب ها
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    Many of life’s failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up. ; Thomas Edison

Member
    رشته و دانشگاه

فایل پیوست شده هم مربوط به رشته های مهندسی است و مربوط به کل دنیا میشه. البته هیچ رنک خاصی که مورد قبول همه باشه وجود نداره. ولی رنک نسبتا معقولیه.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    Many of life’s failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up. ; Thomas Edison

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پاسخ : رتبه دانشگاههای جهان

نقل قول نوشته اصلی توسط HesamMe
    لطفا یه راهنمایی بکنین
    چطور میشه ازش رنکینگ مهندسی رو واسه graduate گرفت؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون
    http://www.topuniversities.com/world...gs/technology/

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

به نظر من دنبال rank نباشید. نگاه کنید ببینید که چه دانشگاهی FIELD شما رو دارن برای اونجا‌ها اپلای‌ کنید. مثلا Berkeley از بوفالو هم تو Turbulence ضعیفتره اما در کلّ top ۱۰ هست.
    پیشنهاد میکنم یه سری به webometrics.info بزنید که تقریبا همه رو لست گرفته, دانشگاه به دانشگاه نگاه کنید تا استادای که تو زمینه شما کار میکنن پیدا کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط anishtain4
    به نظر من دنبال rank نباشید. نگاه کنید ببینید که چه دانشگاهی FIELD شما رو دارن برای اونجا‌ها اپلای‌ کنید. مثلا Berkeley از بوفالو هم تو Turbulence ضعیفتره اما در کلّ top ۱۰ هست.
    پیشنهاد میکنم یه سری به webometrics.info بزنید که تقریبا همه رو لست گرفته, دانشگاه به دانشگاه نگاه کنید تا استادای که تو زمینه شما کار میکنن پیدا کنید.
    درود
    خوب حقیقتش من هم اصلا مایل نیستم از روی رنک جایی رو انتخاب کنم. این چیزیکه استاد مشاور پایان نامم دوره فوق هم قبلا بهم گفته بود
    راستی این webometric شاید برای مهندسی مثلا مکانیک خیلی قابل استناد نباشه
    متشکر

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط HesamMe
    درود
    خوب حقیقتش من هم اصلا مایل نیستم از روی رنک جایی رو انتخاب کنم. این چیزیکه استاد مشاور پایان نامم دوره فوق هم قبلا بهم گفته بود
    راستی این webometric شاید برای مهندسی مثلا مکانیک خیلی قابل استناد نباشه
    متشکر
    با anishtain4 موافقم. خیلی وقتا یک دانشگاه رنک پایین در یک فیلد خاص خیلی قوی تر از بعضی از دانشگاه های تاپه. بعلاوه به این رنکینگ ها هم بطور 100% نمی شه اعتماد کرد. فقط یکسری اطلاعات کلیه بر اساس یکسری معیار های خاص تا شما دیدی بدست بیارید. برای شروع می شه از لیست بعضی از رنکینگ ها شروع کرد ولی خوبه که بترتیب این دانشگاه ها رو نگاه کنید و دنبال استادی باشید که به فیلد شما نزدیکه.

البته بنظر من هم webometric اصلا رنکینگ خوبی نیست (خیلی غیر واقعیه) ولی به عنوان یک لیست از دانشگاه ها می تونه مرجع خوبی باشه بویژه اگه دنبال امریکا هستید.

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه

دوستان گرامی‌ اصلا حرف من اینه که این rank بندی‌ها مهم نیستن. این سایتم فقط برای این گفتم که لیست داره تا مقادیر زیادی، نه اینکه تو به قول خودش ۱۰۰ تای‌ اول ولش کرده باشه. و اینطوری میتونید اونقدر بگردین تا مثلا ۴تا دانشگاه از آمریکا پیدا کنید که تو فیلد شما خوب باشن. یا میتونید مثلا اگه 4 تا میخواین اپلای کنید 8 تا پیدا کنید و سبک سنگین کنید. اما حواستون باشه که هرچی معروفیت دانشگاه کم میشه احتمال فاند خوب دادنش کمتر میشه و هرچی معروفتر میشه گرفتن پذیرش سخت تر میشه. گرچه این یعنی در نهایت rank مهمه اما دیگه 5و6 تا اینور اونور فرقی نمیکنه و تقریبا فرقی نمیکنه از چه rank استفاده کنید (فقط مال شریف نباشه).

نقل قول نوشته اصلی توسط anishtain4
    دوستان گرامی‌ اصلا حرف من اینه که این rank بندی‌ها مهم نیستن. این سایتم فقط برای این گفتم که لیست داره تا مقادیر زیادی، نه اینکه تو به قول خودش ۱۰۰ تای‌ اول ولش کرده باشه. و اینطوری میتونید اونقدر بگردین تا مثلا ۴تا دانشگاه از آمریکا پیدا کنید که تو فیلد شما خوب باشن. یا میتونید مثلا اگه 4 تا میخواین اپلای کنید 8 تا پیدا کنید و سبک سنگین کنید. اما حواستون باشه که هرچی معروفیت دانشگاه کم میشه احتمال فاند خوب دادنش کمتر میشه و هرچی معروفتر میشه گرفتن پذیرش سخت تر میشه. گرچه این یعنی در نهایت rank مهمه اما دیگه 5و6 تا اینور اونور فرقی نمیکنه و تقریبا فرقی نمیکنه از چه rank استفاده کنید (فقط مال شریف نباشه).
    خوب عزیز من شما هم خودت پی به مقصود من بردی دیگه چرا از داشتن رنکینگ خرده میگیری
    وقتی webometric رنکینگ پرت میده من رو چه حسابی باید به قول خود شما این 8 تا رو ازش انتخاب کنم.
    اومد و هر 8 تا شد جزء 100 تا یا 200 تای اول.
    ما هام نه اینکه تو ایران فوق گرفتیم، اصلا و ابدا 200 به بعد رو قبول نمیکنیم و واسمون کسر شان داره ;D میمونیم تو رودر بایستی و offer شونو میپذیریم.
    بله گفتن اینکه به رنک توجه نکنین و دنبال رشته و گرایش و field of interest باشین ساده است اما............
    بهتره واقع بین باشیم
    کی میتونه بگه دوست ندارم boston مکانیک بخونم اما اونایی که دارن تو university of nevada, reno درس میخونن چطور؟
    اونا دلشون نمیخواست یا مرام زدن و جا رو واسه ماها رزرو گذاشتن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    بدون شک هممون میخایم یجایی apply کنیم که از کاری که میکنیم لذت ببریم. صحبت چهار پنج سال بلکه بیشتره . ضمن اینکه اونجا بمونیم و تو اون زمینه یه leader شیم.
    اما اصلا این apply باید به نتیجه برسه یا نه؟
    امیدوارم دلخور نشی دوست عزیز اما این بیان شما چند جای دیگه هم post شده از طریق باقی دوستان.
    خوب اگه قراره ما چک و چونمون سر 2 3 تا بالا پایین باشه( مثل همین بحثی که عموما در مورد دانشگاههای کانادا هست) بیان شما معقوله
    اما در مورد امریکا یه مقدار کم لطفی یا حتی بیتوجهیه
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه

نکته اول این که اینا تفاوت دارن اما نه دیگه در حد ۱۰۰ تا. خیلی‌ شوت باشن می‌شه نهایت ۲۰ تا. بعدشم مطمئن باش اگه فیلد داشته باشی‌ به مشکله خاصی‌ بر نمیخوری. در نهایتم وقتی‌ که داری اپلی‌ میکنی‌ یه دو نفر هستن که بشناسن کجاها مثلا فاند میدان کجاها نه. من خودم دانشگاهامو اینطوری انتخاب کردم و الانم اصلا پشیمون نیستم. اگه یه چیزیو میگم تجربه خودمه نه اینکه بخوام ملتو منحرف کنم که عزیز جان. حالا شاید شما اینطوری حال نکنی, باشه شمام تجربه خودتو بگو ما استفاده می کنیم. دوا نداره که.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)