نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: اگر از دانشگاه هاي بعضي از ايالت ها پذيرش بگيري احتمال ويزا پايين تر ميايد؟

Junior Member

پیش فرض اگر از دانشگاه هاي بعضي از ايالت ها پذيرش بگيري احتمال ويزا پايين تر ميايد؟

سلام دوستان عزيز
    ايا اين درسته كه اگر از دانشگاه هاي بعضي از ايالت ها پذيرش بگيري احتمال ويزا پايين تر ميايد؟ من خودم مي خوام واسه maryland اپلاي كنم كه زياد از واشنگتن دور نيست. نظرتون در باره اين موضوع چيه؟ اگر از دوستان كسي تجربه اي از دوستانش كه قبلا در خواست ويزا داده بودند مي دونه ممنون ميشم راهنمايي كنه

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : اگر از دانشگاه هاي بعضي از ايالت ها پذيرش بگيري احتمال ويزا پايين تر مياي

دوستان من بوده‌اند که از Maryland پذیرش گرفته‌اند و مشکلی هم برای ویزا نداشته‌اند. راستش کلا من این رو نشنیده‌ام که احتمال گرفتن ویزا بستگی به ایالتی که ازش پذیرش گرفتی داشته باشه.

پیش فرض پاسخ : اگر از دانشگاه هاي بعضي از ايالت ها پذيرش بگيري احتمال ويزا پايين تر ميايد؟

I have heard that for Iranians you will have less chance if you apply for CA
    Especially if you have a relative there

پیش فرض پاسخ : اگر از دانشگاه هاي بعضي از ايالت ها پذيرش بگيري احتمال ويزا پايين تر ميايد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidt
    I have heard that for Iranians you will have less chance if you apply for CA
    Especially if you have a relative there
    I have heard it too.l

ApplyAbroad Champion

شاید شانس کمتر باشه، ولی واقعیت اینه که خیلی از بچه‌ها می‌تونند برای کالیفورنیا بگیرند. در هر کدوم از دانشگاه‌های stanford، UCLA، USC و UCI حداقل حدود ۱۰۰ تا دانشجوی ایرانی وجود داره.

Junior Member

شناخته بودن سطح دانشگاه از نظر سطح علمي مهم است نه ايالت مثلا شما اگه پذيرش از يك دانشگاه خوب كه fund هم بهتون بدهد در ايالتmontana شانش ويزا گرفتنتون خيلي بيشتر از يك دانشگاه سطح پايين بدون fund تو يه ايالتي مثل كاليفورنياست....... تو چشم بودن كاليفورنيا به خاطر تعداد خيلي زياد دانشگاههاست و همچنين تجمع ايرانيها در اين ايالت ...

شما اگه معلوم باشه که برای درس خوندن میری مشکلی نباید باشه که . حالا میخواد کالیفرنیا باشه یا مثلا یوتا باشه . از دوستان خواهش میکنم با بیان اینکه از جایی شنیدن به بچه هایی که میخوان برن CA استرس ندن . پروسه ی ویزا عموما منطقیه به جز بعضی موارد استثنا . مدارکتون کامل باشه و انگیزه کافی باشه شک نکنید ویزا رو میگیرید.

Junior Member

سلام دوستان
    من برای 8 دانشگاه در آمریکا اپلای کردم که 6 تا از اونها در ایالتیه که برادرم در اونجا استاد یک دانشگاهه و به تازگی هم سیتیزن شده. من از 4 دانشگاه در ایالت برادرم پذیرش گرفتم که یکی از اونها دانشگاهیه که برادرم در اون تدریس میکنه در همون دپارتمان ولی رشتم با برادرم فرق داره. 4 تا دانشگاه دیگه هم من رو ریجکت کردند. من بر خلاف برادرم سابقه تحصیلی خوب ندارم. معدل 13.25 از دانشگاه آزاد, تافل 80 و جی آرای 1110 دارم.
    سه سال هم هست که فارق التحصیل شدم و فقط یک سال سابقه کار پاره وقت بدون بیمه در یک شرکت کامپیوتری رو دارم. به خاطر مریشی مادرم کار پاره وقت گرفتم و واقعا قصد دارم بعد تحصیلم به ایران برگردم چون پدر و مادرم مسن هستند. می خوام با I-20 دانشگاهی که برادرم در اون درس می ده برای مصاحبه برم.در ضمن برادرم اسپانسر من شده و خودم 5-6 میلیون بیشتر ندارم. آیا ریسکش بالاست؟ به نظر شما برای مصاحبه کدوم سفارت برم برای شرایط من بهتره؟
    هر پیشنهادی در مورد وضعیت من دارید ممنون می شم اگه بهم اطلاع بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)