صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: بیمه درمانی در فرانسه

Junior Member

پیش فرض بیمه درمانی در فرانسه

سلام دوستان،

من هیچ فرومی پیدا نکردم که در مورد بیمه اطلاعاتی بده.

من در حال حاضر تو آلمان دانشجوی دکترا هستم و قراره که 6 ماه برای اینترنشیپ برم فرانسه تو یه کمپانی و نه دانشگاه و اونجا به ویزای جدید نیاز دارم که خود کمپانی برام می گیره. ولی از من خواستن که بیمه رو خودم بگیرم و بهشون معرفی کنم. من از هر کسی می پرسم، اطلاع زیادی به من نداده. یه عده دانشجو هستن که بیمه دانشجویی دارن و یه عده کارمند رسمی که یه نوع بیمه دیگه دارند. کسی اطلاعاتی داره که من از کجا می تونم بیمه بگیرم که بتونم تو اون 6 ماه استفاده کنم؟

این رو هم بگم که تو این مدت من آلمان اجازه اقامتم تموم میشه و نمی تونم از بیمه ای که آلمان دارم استفاده کنم.

ممنون

پیش فرض پاسخ : بیمه درمانی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط marytala نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من هیچ فرومی پیدا نکردم که در مورد بیمه اطلاعاتی بده.

من در حال حاضر تو آلمان دانشجوی دکترا هستم و قراره که 6 ماه برای اینترنشیپ برم فرانسه تو یه کمپانی و نه دانشگاه و اونجا به ویزای جدید نیاز دارم که خود کمپانی برام می گیره. ولی از من خواستن که بیمه رو خودم بگیرم و بهشون معرفی کنم. من از هر کسی می پرسم، اطلاع زیادی به من نداده. یه عده دانشجو هستن که بیمه دانشجویی دارن و یه عده کارمند رسمی که یه نوع بیمه دیگه دارند. کسی اطلاعاتی داره که من از کجا می تونم بیمه بگیرم که بتونم تو اون 6 ماه استفاده کنم؟

این رو هم بگم که تو این مدت من آلمان اجازه اقامتم تموم میشه و نمی تونم از بیمه ای که آلمان دارم استفاده کنم.

ممنون
    سلام

شما باید از بیمه دولتی CMU استفاده کنید، به این سایت مراجعه کنید http://www.ameli.fr/assures/votre-caisse/index.php
    کد پستی محل اقامتتون رو وارد کنید سپس روی points d'accueil کلیک کنید به نزدیکترین آدرس مراجعه کنید و درخواست بیمه CMU بدید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin83 نمایش پست ها
    سلام شما باید از بیمه دولتی CMU استفاده کنید، به این سایت مراجعه کنید http://www.ameli.fr/assures/votre-caisse/index.php کد پستی محل اقامتتون رو وارد کنید سپس روی points d'accueil کلیک کنید به نزدیکترین آدرس مراجعه کنید و درخواست بیمه CMU بدید.
    سلام. من برای یه دوره 9 ماهه فرصت مطالعاتی میرم فرانسه. بیمه های ایران بعد از 3 ماه اونجا باطل میشه. میخواستم بدونم چطوری می تونم از فرانسه بیمه بگیرم برای این دوره؟ خیلی ممنون

Junior Member

سلام به همه

راستش من راجع به بیمه تکمیلی چیزی پیدا نکردم تو فروم. خواستم ببینم از دوستان کسی‌ پیشنهاد و تجربه ای داره ؟ میانگین بیمه حدودا چقدر باشه منطقیه ؟ و اگه بر اساس تجربه‌هاتون شرکتی هست که نباید طرفش رفت، یا برعکس شرکتی که سرویش خوبه لطف کنین یک‌کم بحثش رو گسترش بدین.

(من بین MGEN و MAGE، دومی‌ رو می‌خوام انتخاب کنم ولی‌ خیلی‌ حس می‌کنم خام دارم تصمیم میگیرم)

(ضمن اینکه قرارداد من دولتی و متاسفانه شامل قانون بیمه تکمیلی اجباری نمی‌شه، یعنی‌ همهٔ هزینش به عهده خودمه)

با تشکر فراوان
    پاسبان حرم دل شده‌ام شب همه شب ، <br />تا در اين پرده جز انديشه او نگذارم ..

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    سلام به همه

راستش من راجع به بیمه تکمیلی چیزی پیدا نکردم تو فروم. خواستم ببینم از دوستان کسی‌ پیشنهاد و تجربه ای داره ؟ میانگین بیمه حدودا چقدر باشه منطقیه ؟ و اگه بر اساس تجربه‌هاتون شرکتی هست که نباید طرفش رفت، یا برعکس شرکتی که سرویش خوبه لطف کنین یک‌کم بحثش رو گسترش بدین.

(من بین MGEN و MAGE، دومی‌ رو می‌خوام انتخاب کنم ولی‌ خیلی‌ حس می‌کنم خام دارم تصمیم میگیرم)

(ضمن اینکه قرارداد من دولتی و متاسفانه شامل قانون بیمه تکمیلی اجباری نمی‌شه، یعنی‌ همهٔ هزینش به عهده خودمه)

با تشکر فراوان
    سلام دوست عزیز
    بر اساس قوانین دولت فرانسه ، تمام کسانی که بصورت کامل مشغول به کار هستند مشمول قانون اجباری بیمه تکمیلی هستند ... و کارفرما بایستی نسبت به دریافت بیمه تکمیلی اقدام کنه ...
    شرکت سوئیس لایف بیمه تکمیلیش حرف نداره ....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anastiya نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بر اساس قوانین دولت فرانسه ، تمام کسانی که بصورت کامل مشغول به کار هستند مشمول قانون اجباری بیمه تکمیلی هستند ... و کارفرما بایستی نسبت به دریافت بیمه تکمیلی اقدام کنه ...
    شرکت سوئیس لایف بیمه تکمیلیش حرف نداره ....
    خیلی‌ ممنونم که جواب دادین به سوال من.

حقیقتش همونطور که نوشتم شرکت‌های دولتی از این قانون استثنا هستند متاسفانه، من هفتهٔ پیش از مسئول مربوطه سوال کردم و جوابش این بود که کپی‌ می‌کنم:
    Dans la fonction publique, la contribution de l’employeur ne s’applique pas. Cette formule n’est valable que dans le privé.
    Il n’y a pas de mutuelle obligatoire, donc par de participation.
    پاسبان حرم دل شده‌ام شب همه شب ، <br />تا در اين پرده جز انديشه او نگذارم ..

Junior Member

سلام،
    من در مورد نوع بیمه های درمانی در فرانسه و قیمت اونها سوال دارم. در آلمان که زندگی می کنم دو نوع عمده بیمه هست. یکی دولتی که گرونتره و بر اساس میزان درآمد از 75 یورو تا 650 یورو در ماهه و معمولا برای دکتر رفتن هیچ پولی نمی دیم، یکی دیگه بیمه های خصوصی است که ارزونتره و خدماتش خوب نیست و اگر کسی بیمه خصوصی بگیره دیگه هیچ وقت نمی تونه بیمه دولتی بگیره. می خواستم بدونم آیا فرانسه هم اینطوره؟ اگر نه می شه لطف کنید توضیح بدید؟ می شه در مورد قیمت ها هم توضیح بدید؟ متشکرم.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام، خیر سیستم بیمه و خدمات درمانی در فرانسه به این شکل نیست و متفاوت هست.
    یک بیمه تأمین اجتماعی عمومی هست موسوم به sécurité sociale که الزامی برای همه افراد هست.. هزینه بسیار ناچیزی دارد که برای شاغلین توسط کارفرما پرداخت میشود، زمان دانشجویی هم سالیانه یک مبلغ پایینی (فکر میکنم حدود 200 یورو) بود که از افراد دریافت میشود و کارت الکترونیکی خدمات درمانی برای آن صادر میشود. این بیمه تأمین اجتماعی اجباری و سقف پوشش پایه کمی دارد در نتیجه داشتن بیمه تکمیلی به روایتی ضرورت پیدا میکند تا کسری بازپرداخت هزینه های درمانی و دارویی رو جبران کند. بیمه تکمیلی که تحت نام mutuelle شناخته میشوند، با توجه به میزان پوشش هزینه های تکمیلی حق بیمه های متفاوتی دارند که ممکن است از ماهیانه 10-20 یورو شروع شده تا ماهی 150 یورو کمی بیشتر یا کمتر نیز باشند. بسته به شرکت بیمه کننده ای که انتخاب میکنید و خدمات آنها فرضاً برخی شرکتهای بیمه هزینه های دندانپزشکی که عموماً رقمهای سنگین و بالایی هست برای درمانهای پیشرفته تا سقف خوبی پرداخت میکنند که خوب حق بیمه بیشتری هم دارند یا برخی درمانهای خاص که نیاز به خدمات پرهزینه دارند..
    بطور کلی بیمه های تکمیلی گران برای افرادی که مشکل سلامت دارند، افراد کهنسال با ریسک بالای مشکلات سلامتی، افراد نیازمند به دوره های فیزیوتراپی، خانمهایی که نظارت درمانی خاص نیاز دارند و موارد اینچنینی مناسب هست.. در غیر اینصورت بیمه تکمیلی گرانقیمتی لازم نیست! و فرضاً یک حق بیمه ماهیانه 60-70 یورویی میتواند یک mutuelle مناسب و خوب را در بر داشته باشد. به هرحال این نیاز به تحقیق و بررسی و مقایسه خود شما دارد نسبت به بیمه های موجود ببینید کدوم فرمولها بیشتر برای شرایط شما کاربردی هست.
    اما برخی شرکتهای بیمه هم جنبه لوکس گرایی دارند! و برای افراد متمول بیشتر جذاب بنظر میرسند.. فرضاً زمانی که در این باره تحقیق میکردم برای انتخاب مناسب، بیمه swiss life رو میدیدم که سرویسهای بیمه گرانقیمت و پوششهای خوبی داشت و یه جورایی جنبه بورژوا گرایی میخورد!
    به هرحال این خدمات بسیار زیاد متفاوت و متنوع هست، بررسی کنید فرمولهای پیشنهادی هر شرکت رو.. و اگر شاغل یا دارای درآمد نیستید، بیمه زیاد گرانی انتخاب نکنید.. در زمان اشتغال و استخدام هم، بسیاری از شرکتهای بزرگ بیمه collective یا شرکت طرف قرارداد دارند که خودشان برای شما ثبت نام میکنند و حق بیمه مربوطه رو از فیش حقوقتون کسر میکنند.

بطور خلاصه سلسله مراتب به این ترتیب هست
    1) Sécurité sociale (بیمه تأمین اجتماعی/پایه و اجباری)
    2) Mutuelle complémentaire (بیمه تکمیلی / اختیاری)
    3) Mutuelle sur-complémentaire (بیمه مکمل تکمیلی / اختیاری)
    که این مورد اخیر با توجه به قوانین جدید و تغییرات اخیر سیستم درمانی پیش بینی شده (چون سقف پرداخت برخی از خدمات تکمیلی را محدود کردند هزینه های تجهیزات کمک بینایی شنوایی و ...)، که این مکملهای تکمیلی امکان پوشش آن بخش رو داشته باشند.
    عرض کردم این مورد اخیر هم عموماً در شرایط سلامت معمول نیازی بهش نیست و یک mutuelle خوب عمده هزینه ها را پوشش میدهد.

موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

تجربه شخصی برای بیمه تکمیلی MGEN
    هزینه پزشکی تو فرانسه بالاست، مثلا بیمارستان ۱۲۰۰ یورو، ویزیت پزشک هر بار ۲۵ یورو (با بیمه تکمیلی MGEN هزینه ۱ یوروه و با بیمه تأمین اجتماعی خالی، ۱۰ یورو)، دارو (با MGEN کم هزینه و با بیمه تأمین اجتماعی خالی، بیشتر هزینه رو خودتون باید بدین). بنابراین میتونین با بیمه های تکمیلی mutuelle مثل MGEN، بقیه هزینه هایی که بیمه تأمین اجتماعی پوشش نمیده رو پرداخت کنید.

شرایط من
    - محقق فوق دکتری دانشگاه مارسی
    - دارای شماره بیمه تأمین اجتماعی Sécurité sociale موقت از دانشگاه
    - بدون کارت اقامت Carte de Sejour (تازه درخواست دادم)

موارد لازم
    - گرفتن شماره بیمه تأمین اجتماعی موقت از دپارتمان نیروی انسانی دانشگاه (این شماره ۱۳ رقمی روی فیش حقوقتون نوشته شده)
    - رفتن به یکی از دفاتر MGEN
    - کپی پاسپورت، ویزا فرانسه، کارت اقامت کشور دیگر (اگه دارین)، نشان دادن تاریخ ورود به فرانسه (اگه کارت اقامت کشور دیگه رو ندارید)، رسید Carte de Sejour یا خود کارت (اگه دارید)
    - اطلاعات حساب بانکی فرانسوی (شماره RIB)
    - کپی قرارداد کاری که توش نوشته باشه کی شروع به کار کردین
    - کپی فیش حقوق که توش شماره بیمه تأمین اجتماعی نوشته شده باشه
    - کپی قرارداد خانه که توش آدرس شما نوشته شده باشه
    - پر کردن فرم MGEN

نکات
    - بیمه تکمیلی MGEN برای سه ماه اول مجانیه و بعدش براساس حقوق دریافتی و نیازهای پزشکی که دارید، ماهیانه باید پول بدید. من ارزونترین و پایه ترین طرحش رو انتخاب کردم که توش هزینه بستری بیمارستان و دندونپزشکی و بیکاری (تا ۷۷% حقوق فعلی) رو پوشش میده. با توجه به "حقوق من"، از ماه سوم، تقریبا باید ۵۰ یورو پول بدم.
    - بعد از ۱۵ روز، یه فرم به اسم Attestation provisoire de droit میدن بهتون که مثل گواهی موقت بیمه میمونه و باهاش میتونین دارو بگیرید و هزینه هاتون رو مدیریت کنید. همزمان، شماره بیمه تأمین اجتماعی اصلی هم برای شما صادر میشه.
    - بعد از دو ماه هم کارت اصلی بیمه (Carte Vitale) براتون میاد که هر بار پیش پزشک یا داروخونه میرید، دارو ها توی اون کارت وارد میشه.
    - اگر بخواین قراردادتون رو کنسل کنید و یا میخواید از فرانسه برید، باید از دو ماه قبل با MGEN تماس بگیرین و بگید بهشون و الا همینجوری از حساب بانکیتون پول برمیدارند.
    ویرایش توسط qwertyuiop71944 : October 5th, 2017 در ساعت 04:50 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

یه نکته این که همین الان و بعد از چند ماه تاخیر در گرفتن کارت ویتال، فهمیدم این بود که کارت ویتال به کسانی که کارت اقامت sejour موقت دارند (مثلا یه ساله) داده نمیشه و باید همه کار هاشون رو با همون attestation de droit انجام بدید. واسه همین هم شماره securite sociale با ۷ شروع میشه. کارت ویتال فقط به کسی داده میشه که کارت اقامت ۱۰ ساله دارند.

نقل قول نوشته اصلی توسط qwertyuiop71944 نمایش پست ها
    تجربه شخصی برای بیمه تکمیلی MGEN
    هزینه پزشکی تو فرانسه بالاست، مثلا بیمارستان ۱۲۰۰ یورو، ویزیت پزشک هر بار ۲۵ یورو (با بیمه تکمیلی MGEN هزینه ۱ یوروه و با بیمه تأمین اجتماعی خالی، ۱۰ یورو)، دارو (با MGEN کم هزینه و با بیمه تأمین اجتماعی خالی، بیشتر هزینه رو خودتون باید بدین). بنابراین میتونین با بیمه های تکمیلی mutuelle مثل MGEN، بقیه هزینه هایی که بیمه تأمین اجتماعی پوشش نمیده رو پرداخت کنید.

شرایط من
    - محقق فوق دکتری دانشگاه مارسی
    - دارای شماره بیمه تأمین اجتماعی Sécurité sociale موقت از دانشگاه
    - بدون کارت اقامت Carte de Sejour (تازه درخواست دادم)

موارد لازم
    - گرفتن شماره بیمه تأمین اجتماعی موقت از دپارتمان نیروی انسانی دانشگاه (این شماره ۱۳ رقمی روی فیش حقوقتون نوشته شده)
    - رفتن به یکی از دفاتر MGEN
    - کپی پاسپورت، ویزا فرانسه، کارت اقامت کشور دیگر (اگه دارین)، نشان دادن تاریخ ورود به فرانسه (اگه کارت اقامت کشور دیگه رو ندارید)، رسید Carte de Sejour یا خود کارت (اگه دارید)
    - اطلاعات حساب بانکی فرانسوی (شماره RIB)
    - کپی قرارداد کاری که توش نوشته باشه کی شروع به کار کردین
    - کپی فیش حقوق که توش شماره بیمه تأمین اجتماعی نوشته شده باشه
    - کپی قرارداد خانه که توش آدرس شما نوشته شده باشه
    - پر کردن فرم MGEN

نکات
    - بیمه تکمیلی MGEN برای سه ماه اول مجانیه و بعدش براساس حقوق دریافتی و نیازهای پزشکی که دارید، ماهیانه باید پول بدید. من ارزونترین و پایه ترین طرحش رو انتخاب کردم که توش هزینه بستری بیمارستان و دندونپزشکی و بیکاری (تا ۷۷% حقوق فعلی) رو پوشش میده. با توجه به "حقوق من"، از ماه سوم، تقریبا باید ۵۰ یورو پول بدم.
    - بعد از ۱۵ روز، یه فرم به اسم Attestation provisoire de droit میدن بهتون که مثل گواهی موقت بیمه میمونه و باهاش میتونین دارو بگیرید و هزینه هاتون رو مدیریت کنید. همزمان، شماره بیمه تأمین اجتماعی اصلی هم برای شما صادر میشه.
    - بعد از دو ماه هم کارت اصلی بیمه (Carte Vitale) براتون میاد که هر بار پیش پزشک یا داروخونه میرید، دارو ها توی اون کارت وارد میشه.
    - اگر بخواین قراردادتون رو کنسل کنید و یا میخواید از فرانسه برید، باید از دو ماه قبل با MGEN تماس بگیرین و بگید بهشون و الا همینجوری از حساب بانکیتون پول برمیدارند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)