نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: روند خرید خانه در فرانسه

پیش فرض روند خرید خانه در فرانسه

سلام به همه دوستان
    از همه دوستان خواهش میکنم اگر تجربه ای درباره خرید خانه از جمله خرج و هزینه های جانبی( مثل حق آژانس، احیانا مالیات، سند زدن و ....) دارند در این مبحث با دیگران به اشتراک بگذارند تا همه از تجربیات تون استفاده کنیم.
    من در آغاز این راه هستم و تصمیم به خرید خانه در فرانسه دارم با قرارداد کاری CDI و کارت اقامت یکساله قابل تمدید.
    تا اینجا به چند بانک از جمله La post, agricole,LCL,...رفته ایم گفته اند که به کارت اقامت یکساله وام نمیدهند.
    در حالیکه از تعدادی از دوستان شنیده ام که با شرایط مانند ما وام گرفته اند! اما خب باز کسی چه میداند شاید همه ماجرا را برای ما تعریف نکرده اند!
    در هر حال...
    این مبحث شاید شروعی باشد برای اینکه همه دوستان تجربیات شون رو بیان کنند تا دیگران بتوانند با اشتباهات کمتر قدم در راه خرید خانه بگذارند.
    از تجربه خودم شروع میکنم:
    چندروز پیش از طریق یکی از شرکت های واسط برای دریافت وام مسکن اقدام کردیم.
    courtier prêt immobilier این عبارت را در شهر مورد نظرتان در نقشه جستجو کنید تا شعبه های مربوطه را برایتان بیاورد
    قرار شده که اگر بانکی را پیدا کردند که به ما وام بدهد خبرمان کنند. در واقع آنها هم همین کار جستجو را انجام میدهند اما خب شاید قوانین و تبصره هایی وجود داشته باشد که مردم عادی از آنها بی خبر باشد.
    به عنوان حق الزحمه شرکت واسط 1 درصد از مبلغ وام را در زمانی که بانک به طور کامل وام را به ما داد برمیدارد . در کنار ما خواهند بودند برای بستن قرارداد با بانک و کارهای اداری و بعد از تحویل پول از طرف بانک به ما، دیگر کارشان تمام خواهد شد.
    طبق روال مانند ایران سند خانه در گرو بانک میماند تا اقساط بانک پرداخت شوند.
    تا جاییکه من متوجه شدم با وجود اینکه ما خارجی هستیم مشکلی برای مالکیت خانه نخواهیم نداشت. اگر دوستان اطلاعات دقیق تری دارند بفرمایند.
    برای دوستانی هم که اطلاع ندارند بگویم که وام های خرید مسکن ( بستگی به مسکن و بانک) اما به طور کلی بسیار بهره کمی دارند. در حد 3-4 درصد.
    خبرهای تکمیلی را همینجا خواهم گفت برای کسانیکه احیانا شرایط مشابهی دارند.

پیش فرض پاسخ : روند خرید خانه در فرانسه

کاربر massoud زحمت کشیده بودند این توضیحات را در تاپیک دیگری نوشتند و پیشنهاد ایجاد تاپیک جدید را دادند که پیشنهاد خوبی بود.
    صحبت های مفید ایشون رو در اینجا می آورم:
    در مورد خرید مسکن که متأسفانه شخصاً تجربه خاصی ندارم هنوز و اطلاعات اولیه فقط در حد شنیده ها و تحقیق سطحی هست.

1. 1) ببینید عمده هزینه ها حق محضر یا Frais de notaire هست که فکر میکنم عرفش حدود 7-8% بهای معامله هست. همینطور هزینه آژانس که اونهم حدود 2-1% بایستی باشد یعنی بطور کلی شما چیزی تا حدود 10% از بهای ملک مورد نظر بایستی هزینه جانبی در نظر بگیرید. در بسیاری از موارد البته آگهی های املاک که مشاهده میکنید FNI یا Frais de Notaire Inclu در قیمت فروش قید میکنند. به هرحال این موضوع رو از طریق فروشنده یا آژانس مورد نظر میتونید اطمینان پیدا کنید زمان پیشنهاد خرید. این ارقام و درصدها حدودی و باتوجه به منطقه و شرایط بازار میزان مختصری تولرانس دارد. ضمن اینکه منزل نوساز باشد یا قدیمی..که برای نوساز ظاهراً هزینه کمتر هست:

Les frais d'acquisition sont composés d'un ensemble d'impôts et de taxes collectés par le notaire pour le compte de différentes administrations. Ils représentent environ 8% du prix de vente pour un logement ancien et entre 2 et 3% pour un bien neuf.
    نکته بعدی هم شخصاً توصیه میکنم درصورتی که امکانش رو دارید بیشتر دنبال املاک نوساز باشید (هرچند که متأسفانه در کلانشهرهای فرانسه یافتن خانه نوساز بسیار مشکل هست).. اما مهمترین مزایای این ساختمانها Efficacité énergétique هست که میتواند مزایای دولتی، تخفیفها و معافیتهای مختلفی را در پی داشته باشد (همچون کمتر بودن هزینه محضر و ...) و البته مهمتر از اون مشمول شرایط وام PTZ یا Prêt à Taux Zéro باشد که شامل اولین خرید مسکن افراد بعنوان منزل اصلی Logement principal می باشد. البته این وام سقف مشخصی از قیمت ملک را دارد و شامل همه مبلغ آن نمی باشد، اما به هرحال وام با بهره 0% حتی اگر بخش کمی از سرمایه گذاری را شامل شود بازهم ارزشمند هست و به عبارتی یک مزیت خوب هست:
    https://www.service-public.fr/partic...sdroits/F10871
    جدول سقف وام برای هریک از زون بندی های جغرافیایی و سقف 40% آن قید شده است. با توجه به اینکه احتمالاً اولین خرید ملک شما در فرانسه باشد ازین امتیازات بهره مند بشید.
    این مسائل آیتمهای مربوط به پیش از خرید و معامله ملک هست، اما خوب هنگام جستجو برای خرید نیز چند نکته را در مورد آپارتمان یا خانه مورد نظر درنظر داشته باشید. اینکه پس از خرید Taxe foncière (یا مالیات سالیانه مالکیت مسکن) به مالک تعلق میگیرد (مضاف بر Taxe d’habitation یا مالیات اسکان که این رو در هرشرایط پرداخت میکنید چه مالک چه مستأجر). در نتیجه تحقیق کنید تکس فونسیق آپارتمان مربوطه حدوداً چه میزان هست در سال (البته که همه این مالیاتها مضربی از حقوق و درآمد خانوادگی مالک هست) اما به هرصورت یک ایده ای ازین هزینه مالیاتی بعدی بابت ملک جدید داشته باشید. و همینطور شارژ سالیانه (یا ماهیانه) آپارتمان اگر در مجتمع ها و ساختمانهای چندین واحدی هستید.. زیرا در مواردی شارژ ساختمانها بالا هست (فرضا سالیانه 3تا4 هزار یورو) که ممکن است بیش از ماهی 300 یورو باشد که ارقام گزافی هست. سعی کنید ملکی پیدا کنید با شارژهای متعارف. البته این موضوع بستگی به سیستم انرژتیک ساختمان هم دارد، اینکه شوفاژخانه و گرمایش مرکزی باشد (به هرحال یک مزیت هست) و هزینه برق کمتری محتمل خواهید شد. و یا هزینه آب واحدها Eau chaude centrale مخصوصاً در شارژها درنظر گرفته باشد. چرا که فرضاً اگر آبگرم مرکزی نباشد، بصورت آبگرمکن واحدی یا individuelle علاوه بر هزینه برق مضاعف، آبگرمکن برقی عموماً efficacité مناسبی ندارند برای کاربری خانوادگی.
    یا نکته دیگری که خاطر دارم، در آپارتمانها و مجتمع های چندین واحدی، شارژ واحدهای طبقات هرچه بالاتر هستند بیشتر میشود، فرضاً بدلیل مصرف بیشتر آسانسور نظافت و غیره و غیره.. این موارد نکات مختصری بود که بصورت تجربی و شنیداری خاطر داشتم. خودتون با تحقیق و مطالعه احیاناً بیشتر به اطلاعات دست پیدا خواهید کرد.

به هرترتیب بنظرمن با توجه به اینکه شما برای این موضوع به نوعی پیشقدم شدید، و این مبحث نیز مقدماتی تر و عمدتاً مربوط به هزینه های جاری زندگی در فرانسه و اطلاعات عمومی هست، بد نیست یک مبحث تخصصی جهت "پروسه خرید مسکن در فرانسه" ایجاد کنید و به امید خدا مراحل و تجربیات شخصی تون رو گردآوری نمایید تا بلکه با همفکری همدیگر و سایر دوستان مجموعه تجربیات و مشاهدات رو یکجا کنیم و به مرور مرجع و کاربردی باشد.

Junior Member

سلام و تشکر بابت ایجاد این تاپیک
    من قصد خرید اپارتمان در پاریس را دارم البته ویزای اقامتی ندارم و میخواهم از ایران برای انجام این کار اقدام کنم .از دوستان کسی اطلاع داره برای انجام کار باید از کجا شروع به اقدام کنم؟ ایا اول باید با سفارت هماهنگ کنم و مجوز بگیرم ؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط mrrsh1396 نمایش پست ها
    من قصد خرید اپارتمان در پاریس را دارم البته ویزای اقامتی ندارم و میخواهم از ایران برای انجام این کار اقدام کنم .از دوستان کسی اطلاع داره برای انجام کار باید از کجا شروع به اقدام کنم؟ ایا اول باید با سفارت هماهنگ کنم و مجوز بگیرم ؟
    بهترین راه اینه که با یک وکیل کار درست تماس بگیرید. خرید آپارتمان اون هم در پاریس یعنی درگیر کردن مقدار زیادی پول و این یعنی هزینه های یک وکیل خوب در مقابل ضررهای احتمالی ناچیز خواهد بود. اول بگردید دنبال یک وکیل یا شرکت سرمایه گذاری معتبر (حداقل در فرانسه ثبت شده و خوشنام باشه) دارید.
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

سلام

چه فکر خوبی‌، مرسی‌ از موضوعی که ایجاد کردین. من هم تصمیم دارم وام بگیرم برای خرید و مقداری تحقیق کردم، خیلی‌ پیچیدست.

برای کارت یک ساله، من هم شنیده هام مثل شماست. که با کارت یک ساله اذیت می‌کنن. من بازم در حال پرس و جو هستم، چیز جدیدی شنیدم خبر میدم.

همینطور به قرارداد موقت، که این مشکل اول منه. اگر بانکی‌ را سراغ داشتید که به CDD و کارت ۱۰ ساله وام میدهند ممنون میشم به اشتراک بذارید.

هزینهٔ آژانس به عهده خریدار نیست، معمولاً یا ذکر شده در آگهی که فروشنده میده یا اینکه باید پرسید و زیر بارش نرفت، چون منطقی‌ و روتین اینه که فروشنده اون رو میده و میزانش از ۳ تا ۸ درصد بسته به قدیمی‌ و نوساز بودن و این چیزا داره (نوساز درصدش پایینتره).

راجع به مالیات و شارژ ساختمان، من هم مطالب کاربر مسعود رو تأیید می‌کنم.

در نهایت فرایند ترتیبش این می‌شه:

- پیدا کردن جایی که با شرایط هر شخص، قبول کنه که وام بده،

- پیدا کردن و پسندیدن خونه، و توافق اوّلیه با فروشنده،

- معمولا یه زمان یکی‌ دو ماه از توافق تا خرید و امضا هست که تو این زمان باید رفت سراغ وام گرفتن (چون رو هوا، بدون مورد پسندیده وام نمیدان).

خود وام هم کلی‌ جزییات داره، از درصد سود و مدت وام، تا بیمه، تا چگونگی پوشش شرایط گوناگون. (که من هنوز سر در نیاوردم)

پیگیر خبرهای تکمیلی هستم.
    پاسبان حرم دل شده‌ام شب همه شب ، <br />تا در اين پرده جز انديشه او نگذارم ..

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط mrrsh1396 نمایش پست ها
    درود، بله همونطور که جناب کاوه هم فرمودند برای متقاضی که داخل ایران هست و در فرانسه منابعی ندارد، بهترین راه حل وکیل هست، و متوجه شدم ظاهراً وکلای زبده ای هم در این زمینه فعال هستند که هم در داخل ایران هم در فرانسه فعالیت حقوقی و تخصصی دارند، البته ناگفته نماند هزینه این دست خدمات هم کمی بالا هست. یکی از آقایان گفته بودند که ازین دست کیس ها زیاد انجام دادند و از طریق notaire (محضردار معتمد خودشون) پروژه های سرمایه گذاری مختلفی رو به انجام رسونده بودند که ظاهراً درحال حاضر با وضعیت التهاب و بی سرو سامانی اوضاع ارزی و توقف کلیه مبادلات دیگر فعلاً کاری انجام پذیر نیست.
    مطلب بعد اینکه من هم بشخصه بطور جد به دنبال پیشبرد پروژه مسکن هستم، در صورتی که تجربیات و پیشبرد خاصی در این زمینه پیش آمد، فیدبک قابل ارائه را عرض خواهم کرد.
    موفق باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)