صفحه 59 از 63 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 627

موضوع: پذیرش در حین سربازی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : پذیرش در حین سربازی

با سلام خدمت همه عزیزان
    اینکه این متنی که مینویسم به اینجا مربوط میشه یا نه رو نمیدونم امیدوارم که مربوط باشه .
    میخواستم شرایطمو بگم و دوستان راهنماییم کنن.
    بنده متولد فروردین 1370 هستم. همون سال اول آزمون ورودی دانشگاه در مقطع کارشناسی قبول شدم و ورودی نیمسال دوم سال 88 مهندسی برق مخابرات بودم. مرداد 93 ، 9 ترمه کارشناسیم رو تموم کردم( اینم بگم برای اینکه بتونم یه سال پشت کنکور بمونم 9 ترمه کردم ترم 8 12 واحد و ترم 9 8 واحد درس برداشتم.معدل کارشناسیم 14.23 دانشگاه ارومیه. یه سال پشت کنکور موندم و از مهر 94 ورودی مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک دانشگاه تبریز در مقطع ارشد هستم و در حال حاضر ترم 4 هستم. معدل ارشد 17.06 که با توجه به WES میشه 3.65. فعلا مقاله ای ندارم. مدرک زبان هم ندارم و امتحان ندادم. قصدم این بود که واسه مهر 2018 اقدام کنم.دو تا سوال داشتم.
    اگه من تا شهریور 96 دفاع کنم بهتره دفترچه خدمت رو بلافاصله بفرستم یا نه از همون بازه یکساله بعد از فارغ التحصیلی استفاده کنم؟( 6 ماه کسری خدمت دارم ) اینکه دفترچه رو بفرستم و امادگی برای آزمون های زبان و نوشتن مقاله رو در حین خدمت و بعد از آموزشی انجام بدم یا نه از همون یکسال استفاده کنم و دفترچه رو شهریور 97 بفرستم؟
    یا اصلا با این معدل ها و وقفه هایی که بین تحصیل هستش بیخیال اپلای شم بشینم سرجام احساس میکنم اگه دفترچه رو یه سال دیرتر بفرستم و نتونم پذیرش بگیرم توی زندگیم خیلی عقب میفتم، واقعا نمیدونم چی درسته.ببخشید یکم طولانی شد. ممنون میشم منو راهنمایی کنید. با آرزوی موفقیت برای همه شما

سلام:

دوست عزیز اگر دفترچه خودتو پست کنی و به خدمت بری و با فرض محال اینکه در نزدیکی محل سکونتت خدمت کنی قید آمادگی برای آزمون زبان و نوشتن مقاله رو بزن. من تضمین میکنم تنها چیزی که قطعاً شما ازش هم در دنیا و هم در آخرت ضرر میکنی نگرفتن پذیرشه و لاغیر. نا امید نباش هر جور شده برای دانشگاه های مختلف اپلای کن. خدمت رفتن باعث نمیشه موقعیت خوب/بد شما در پذیرش گرفتن یا مهاجرت عوض شه.

ایام بکام

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط storagemeter نمایش پست ها
    سلام:

دوست عزیز اگر دفترچه خودتو پست کنی و به خدمت بری و با فرض محال اینکه در نزدیکی محل سکونتت خدمت کنی قید آمادگی برای آزمون زبان و نوشتن مقاله رو بزن. من تضمین میکنم تنها چیزی که قطعاً شما ازش هم در دنیا و هم در آخرت ضرر میکنی نگرفتن پذیرشه و لاغیر. نا امید نباش هر جور شده برای دانشگاه های مختلف اپلای کن. خدمت رفتن باعث نمیشه موقعیت خوب/بد شما در پذیرش گرفتن یا مهاجرت عوض شه.

ایام بکام
    خیلی ممنون از پاسختون. درست میفرمایید ولی بحث سر اون یکسالی هستش که بعد از فارغ التحصیلی میگذره. میترسم نتونم پذیرش بگیرم و اون یکسال هم از عمرم بره. معمولا سن 26-27 سن مناسبی برای ریسک کردن نیستش. من این فرضو میگرفتم با توجه به اینکه مدرکم ارشد هستش و تک فرزند هم هستم به احتمال 99 درصد بعد آموزشی در شهر خودم خدمت میکنم و میتونم بعد از ظهرا که خدمت تموم میشه برگردم و کارای مربوط به زبان و مقاله رو انجام بدم که میدونم سخت هم هستش حالا با سختیهای خستگی خدمت و غیره کاری ندارم

خواهش میکنم دوست عزیز:

ببین شما بزودی کارشناسی ارشدتو میگیری. یکی از بهترین کارها این بود که حین تحصیل هم برای GRE و هم برای TOEFL یا IELTS آماده میشدی و الان مدرکت دستت بود. علاوه بر این خیلی از دانشگاه های خارج رو میتونستی قبل از فارغ التحصیلی اپلای کنی و نمرات ترم آخرتو بعد از فارغ التحصیلی بفرستی. به هر صورت هنوز دیر نشده. همین طور که داری درس میخونی برای آزمون GRE و زبان آماده شو و اپلای کن. وقتی اپلای کردی هم موقتاً جایی کار بگیر و زبان بخون که وقتت الکی نره تا زمانی که هم پذیرش و هم ویزات بیاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mammstein نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون. درست میفرمایید ولی بحث سر اون یکسالی هستش که بعد از فارغ التحصیلی میگذره. میترسم نتونم پذیرش بگیرم و اون یکسال هم از عمرم بره. معمولا سن 26-27 سن مناسبی برای ریسک کردن نیستش. من این فرضو میگرفتم با توجه به اینکه مدرکم ارشد هستش و تک فرزند هم هستم به احتمال 99 درصد بعد آموزشی در شهر خودم خدمت میکنم و میتونم بعد از ظهرا که خدمت تموم میشه برگردم و کارای مربوط به زبان و مقاله رو انجام بدم که میدونم سخت هم هستش حالا با سختیهای خستگی خدمت و غیره کاری ندارم

سلام خدمت همه دوستان

من دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر علم و صنعت بودم و ۲۰ دی ۱۳۹۴ فارغ التحصیل شدم (امروز ۲۶ اسفند ۹۵ هست) ... من بدون غیبت چند ماه پیش خودم رو به نظام وظیفه معرفی کردم و بدون هیچ مشکلی یا اضافه خدمتی یا هر چیز دیگه ۱ اسفند ۹۵ اعزام شدم و الآن ۲۶ روز از دوره آموزش سربازیم میگذره ....
    طبق مکاتباتم ۱ ماه دیگه من ۱۰۰ درصد پذیرش دکترا از دانشگاه گروه ب در کشور سوئد خواهم داشت که اون دانشگاه هم مورد تائید وزارت علوم هست.
    سوال من اینه که اگر در هر شرایطی که الآن هستم, قبل از اعزام به یگان یا در حین دوره آموزشی یا وسطش من دکترا قبول بشم (پذیرش بگیرم از دانشگاه معتبر در کشور سوئد), آیا بدون هیچ مشکلی میتونم سربازیم رو قطع کنم و برم دکترا بخونم توی اون کشور ؟ نگرانی های من اینه که یگانی که توش بعد دوره آموزشیم خواهم افتاد (که هنوز معلوم نیست کجاست) اجازه نده من ترخیص شم. بگه بیخود کردی دکترا قبول شدی باید کار کنی اینجا .... آیا اصلا اجازه همچین کاری رو داره ؟ آیا اصلا از ********** اونا رد میشه یا به اونا ربطی نداره و اگه من قبول شم راحت میرم وزارت علوم و پلیس + ۱۰ و تمام!‌؟ سوال دومم اینه که خوب الآن من غیبت ندارم و در حین خدمتم و ۱ سال و نیم از کارشناسی ارشدم میگذره و میدونم که این قانونه ۱ سال مهلت برای پذیرش در دوره دکترا برای کساییه که قبل از معرفی به سربازی پذیرش میگیرن و اگه بعد از ‍۱ سال مهلت پذیرش بگیرن و خودشون رو معرفی نکرده باشن پذیرششون به فنا میره .... اما من که خودم رو به نظام وظیفه معرفی کردم و آموزشیم رو دارم انجام میدم که مشکلی برام پیش نمیاد با پذیرش گرفتن ؟

یعنی در حالت کلی اگه پذیرش گرفتم با شرایطی که گفتم, کسی نمیتونه اذیت کنه تو این پروسه و مشکلی بوجود نمیاد ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط michelgokan نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان

من دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر علم و صنعت بودم و ۲۰ دی ۱۳۹۴ فارغ التحصیل شدم (امروز ۲۶ اسفند ۹۵ هست) ... من بدون غیبت چند ماه پیش خودم رو به نظام وظیفه معرفی کردم و بدون هیچ مشکلی یا اضافه خدمتی یا هر چیز دیگه ۱ اسفند ۹۵ اعزام شدم و الآن ۲۶ روز از دوره آموزش سربازیم میگذره ....
    طبق مکاتباتم ۱ ماه دیگه من ۱۰۰ درصد پذیرش دکترا از دانشگاه گروه ب در کشور سوئد خواهم داشت که اون دانشگاه هم مورد تائید وزارت علوم هست.
    سوال من اینه که اگر در هر شرایطی که الآن هستم, قبل از اعزام به یگان یا در حین دوره آموزشی یا وسطش من دکترا قبول بشم (پذیرش بگیرم از دانشگاه معتبر در کشور سوئد), آیا بدون هیچ مشکلی میتونم سربازیم رو قطع کنم و برم دکترا بخونم توی اون کشور ؟ نگرانی های من اینه که یگانی که توش بعد دوره آموزشیم خواهم افتاد (که هنوز معلوم نیست کجاست) اجازه نده من ترخیص شم. بگه بیخود کردی دکترا قبول شدی باید کار کنی اینجا .... آیا اصلا اجازه همچین کاری رو داره ؟ آیا اصلا از ********** اونا رد میشه یا به اونا ربطی نداره و اگه من قبول شم راحت میرم وزارت علوم و پلیس + ۱۰ و تمام!‌؟ سوال دومم اینه که خوب الآن من غیبت ندارم و در حین خدمتم و ۱ سال و نیم از کارشناسی ارشدم میگذره و میدونم که این قانونه ۱ سال مهلت برای پذیرش در دوره دکترا برای کساییه که قبل از معرفی به سربازی پذیرش میگیرن و اگه بعد از ‍۱ سال مهلت پذیرش بگیرن و خودشون رو معرفی نکرده باشن پذیرششون به فنا میره .... اما من که خودم رو به نظام وظیفه معرفی کردم و آموزشیم رو دارم انجام میدم که مشکلی برام پیش نمیاد با پذیرش گرفتن ؟

یعنی در حالت کلی اگه پذیرش گرفتم با شرایطی که گفتم, کسی نمیتونه اذیت کنه تو این پروسه و مشکلی بوجود نمیاد ؟
    جای نگرانی نداره دوست عزیز. با داشتن نامه پذیرش میتونید ترخیص بشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط yankee نمایش پست ها
    جای نگرانی نداره دوست عزیز. با داشتن نامه پذیرش میتونید ترخیص بشید.
    من شنیدم یگانی که توش میفتم باید رضایت نامه بده برای ترخیص توی این حالت. این صحت داره ؟ اگه صحت داره ، بنابراین یگان مربوطه نمیتونه بگه غلط کردی دکترا قبول شده رضایت نامه نمیدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member

سلام. من در فرم بورسیه دیدم که نوشته بود باید از لحاظ جسمی و روانی سالم بود. من بیماری عصبی دارم طوری که گاهی وقتا باید دارو مصرف کنم تا کنترلمو بدست بیارم یه نوع بیماری استرس شدید هستش و باید از پزشک گواهی سلامت بگیرم که اگر تست عصبی بدم، مطمعنا ریجکت میشم. آیا با این اوضاع من قادر نخواهم بود برای بورسیه ها اقدام کنم؟
    لطفا کمک کنید خیلی نیاز دارم

Junior Member

سلام دوستان

بنده پروژه نخبگی سربازیو گرفتم، البته هنوز پروپزال ندادم و شروه نشده پروژه. ایشالا ماه بعد پروپزال میدمو پروژه شرو میشه

در صورت قبولی در کنکور دکتری امسال (شهریور نتایج اعلام می شود)، آیا امکان ترخیص در صورت قبولی وجود دارد؟(با توجه به نیمه کاره ماندن پروژه) لطفا راهنمایی نمایید.

سپاس

سلام،

من 31 تیر 95 فارغ التحصیل شدم، بعد تو آذر 95 برای اینکه بتونم مدرکم رو آزاد کنم (به دلیل اپلای) دفترچه پست کردم و تاریخ اعزامم 1 اردیبهشت شد.
    ابتدای فروردین پذیرشم اومد (برای سپتامبر/شهریور 96) و برای اینکه بتونم به کارام برسم تاریخ اعزامو تمدید کردم که افتاد 1 تیر.
    حالا اگه من برم (برای اردیبهشت یا خرداد 96) و تو سامانه نشا ثبت نام کنم و کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدم، اعزامم کنسل میشه یا باید برم خدمت و بعد از خدمت ترخصی شم؟ به عبارتی آیا تو مرحله وزارت علوم یا نظام وظیفه به مشکلی بر می خورم؟
    در ضمن کشور مقصد من ایتالیاست و آیا معافیت اولیه برای ایتالیا هم همون 6 ماه است؟

پ.ن: در جایی از قانون گفته شده مشمولین که برگه آماده به خدمت دارن اگر پذیرش بگیرن بنا به مورد تا 6 ماه هم تاریخ اعزام تمدید میشه (البته من یکبارم اونطور که گفتم قبل تر تمدید کردم)---این درسته؟؟؟؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)