صفحه 60 از 63 نخستنخست ... 105051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 627

موضوع: پذیرش در حین سربازی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : پذیرش در حین سربازی

با سلام.
    من پذیرش از دانشگاهی در کانادا گرفته ام. برای fall 2017.
    الان هییت علمی طرح سربازی دانشگاه دولتی هستم. سربازی من اول تیرماه تمام میشه. پاسپورت هم ندارم.
    ۱. آیا میتونم بدون پایان خدمت پاسپورت بگیرم؟
    ۲. آیا اگه تا ۱۵ تیرماه بتونم پاسپورت بگیرم، مهلت دارم واسه ویزا اقدام کنم؟
    ۳. سفارت کانادا واسه ایرانی ها تو کدوم کشوره؟

ممنون میشم پاسخ بدید. تشکر

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط webstarbushehr نمایش پست ها
    با سلام.
    من پذیرش از دانشگاهی در کانادا گرفته ام. برای fall 2017.
    الان هییت علمی طرح سربازی دانشگاه دولتی هستم. سربازی من اول تیرماه تمام میشه. پاسپورت هم ندارم.
    ۱. آیا میتونم بدون پایان خدمت پاسپورت بگیرم؟
    ۲. آیا اگه تا ۱۵ تیرماه بتونم پاسپورت بگیرم، مهلت دارم واسه ویزا اقدام کنم؟
    ۳. سفارت کانادا واسه ایرانی ها تو کدوم کشوره؟

ممنون میشم پاسخ بدید. تشکر
    ۱-فکر نمیکنم امکان پذیر باشه
    ۲- نمیدونم
    ۳- کشورهای اطراف و همسایه دارند
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member odesa1988 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای عمران گرایش سازه دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU)

سلام، با آرزوی موفقیت برای همه،
    دوستان من اول مهر 1394 از ارشد فارغ التحصیل شدم و شهریور 1395 تصمیم به اپلای گرفتم، در همون موقع چون 1 سال فرجه هم تموم شده بود برای نظام وظیفه ارسال کردم و تاریخ اعزامم افتاد 1-12-1395. الان آموزشیم هم تموم شده و افتادم یگان تهران نزدیک خونمون. در ضمن من یک 12 ماه کسری تأیید شده خدمت دارم (هنوز ستاد کل دفاع نکردم البته) و همینطور پروژه دومم هم حدود 7-8 ماه کسری خواهد گرفت که کل دوره رو پوشش میده ولی یه مقدار زمان میبره برای اتمامش شاید تا اوایل تابستون. حالا مشکل من اینجاست که من از 3 تا دانشگاه پذیرش گرفتم و یکیش رو انتخاب کردم ( دانشگاه آریزونا ASU فول فاند 47000 $) و نامه پذیرشم موجود هست و فرم I-20 من هم توی هفته بعد احتمالا بدستم میرسه و من میتونم وقت سفارتم رو نهایی کنم که فکر میکنم بیفته برای اواخر خرداد، اوایل تیر (چون زودتر جا نداشت تا این لحظه البته). حالا سوالم از عزیزان این هست که چون ابتدا من باید در حین تحصیل برم سفارت و ممکنه (طبق روال همیشگی) Clearance یا همون FBI Check بخورم که خودش ممکن بین 2 هفته تا چندماه طول بکشه من برای رفتن به سفارت چه کاری باید انجام بدم؟ منظورم این هست که سربازی برای خروج از کشور به من وقت میده و خوب اول من میرم سفارت آمریکا توی اون کشور و جوابم رو همون لحظه بهم نمیدن و بعد من مجبورم برگردم ایران و منتظر جواب بشینم، و بعد من با فرض جواب مثبت ویزا میخوام ویزام رو پیکاپ کنم (که فرض با آژانسهای موجود انجامش بدم) و حالا میخوام از مرز خارج بشم دوباره برم اینبار خود آمریکا با فرض اینکه تا اون موقع هم پروژه دومم هنوز دفاع نشده باشه و مجبور باشم که برم. برای انجام این کار فرایند چگونه هست؟ آیا همون یکبار که وثیقه رو گذاشتم و رفتم سفارت، بعدش که برای تا صادر شدن ویزا بر میگردم ایران میتونم با همون وثسقه بدون اینکه نیاز به کار اضافه ای باشه بعد از گرفتن ویزا از ایران خارج بشم، یا به محض ورود باید برم وثیقم رو پس بگیرم و دوباره برای همه این مراحل اقدام کنم؟
    Best Regards,
    Omid Eghlidos

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa1988 نمایش پست ها
    سلام، با آرزوی موفقیت برای همه،
    دوستان من اول مهر 1394 از ارشد فارغ التحصیل شدم و شهریور 1395 تصمیم به اپلای گرفتم، در همون موقع چون 1 سال فرجه هم تموم شده بود برای نظام وظیفه ارسال کردم و تاریخ اعزامم افتاد 1-12-1395. الان آموزشیم هم تموم شده و افتادم یگان تهران نزدیک خونمون. در ضمن من یک 12 ماه کسری تأیید شده خدمت دارم (هنوز ستاد کل دفاع نکردم البته) و همینطور پروژه دومم هم حدود 7-8 ماه کسری خواهد گرفت که کل دوره رو پوشش میده ولی یه مقدار زمان میبره برای اتمامش شاید تا اوایل تابستون. حالا مشکل من اینجاست که من از 3 تا دانشگاه پذیرش گرفتم و یکیش رو انتخاب کردم ( دانشگاه آریزونا ASU فول فاند 47000 $) و نامه پذیرشم موجود هست و فرم I-20 من هم توی هفته بعد احتمالا بدستم میرسه و من میتونم وقت سفارتم رو نهایی کنم که فکر میکنم بیفته برای اواخر خرداد، اوایل تیر (چون زودتر جا نداشت تا این لحظه البته). حالا سوالم از عزیزان این هست که چون ابتدا من باید در حین تحصیل برم سفارت و ممکنه (طبق روال همیشگی) Clearance یا همون FBI Check بخورم که خودش ممکن بین 2 هفته تا چندماه طول بکشه من برای رفتن به سفارت چه کاری باید انجام بدم؟ منظورم این هست که سربازی برای خروج از کشور به من وقت میده و خوب اول من میرم سفارت آمریکا توی اون کشور و جوابم رو همون لحظه بهم نمیدن و بعد من مجبورم برگردم ایران و منتظر جواب بشینم، و بعد من با فرض جواب مثبت ویزا میخوام ویزام رو پیکاپ کنم (که فرض با آژانسهای موجود انجامش بدم) و حالا میخوام از مرز خارج بشم دوباره برم اینبار خود آمریکا با فرض اینکه تا اون موقع هم پروژه دومم هنوز دفاع نشده باشه و مجبور باشم که برم. برای انجام این کار فرایند چگونه هست؟ آیا همون یکبار که وثیقه رو گذاشتم و رفتم سفارت، بعدش که برای تا صادر شدن ویزا بر میگردم ایران میتونم با همون وثسقه بدون اینکه نیاز به کار اضافه ای باشه بعد از گرفتن ویزا از ایران خارج بشم، یا به محض ورود باید برم وثیقم رو پس بگیرم و دوباره برای همه این مراحل اقدام کنم؟
    من اطلاعاتم خیلی در مورد خروج از کشور به همراه سربازی زیاد نیست لکن نکاتی است که فکر میکنم به دردتون بخوره حالا درست و غلطش
    حین کار مشخص میشه اما دانستنش ضرر نداره و این نکات مربوط به قبل از بحث سفارت و کلیرنس و .... می باشد
    تا آنجایی که میدونم خروج از کشور حین سربازی امکان پذیر نیست و شما برای خروج باید نامه پذیرش ارائه کنید که وقتی این کار انجام بشه
    در واقع شما معافیت تحصیلی گرفتید و از سربازی خارج شدید که در این صورت فکر نمیکنم امکان دفاع پروژه هاتون میسر باشه چون شما دیگه
    دانشجو شدید و دفاع از پروژه ها به بعد از تحصیل و سرباز شدن مجدد موکول خواهد شد از طرفی اگر هم دنبال دفاع و کارت پایان خدمت باشید
    در این بازه زمانی هم اجازه خروج نخواهند داد تا زمانی که پاسپورت بگیرید در واقع نکته اصلی اینه که شما نمی توانید همزمان هم دنبال دفاع و
    کارت پایان خدمت باشید و هم از کشور خارج بشید و پیگیر پذیرش و سفارت باشید با توجه به اطلاعات کم بنده یک راه را باید انتخاب کنید یا دفاع
    کنید کارت بگیرید و بعد پاسپورت و ادامه ماجرا یا اینکه معافیت تحصیلی و وثیقه و خروج از کشور مگر اینکه قوانین تغییر کرده باشه و یا راه حل های
    جدیدی باشه که بتونه کار را راحت تر کنه که من در اون موارد بی اطلاعم اما لازم دانستم مشکلاتی که قبلا وجود داشت بگم شاید به درد بخور باشه
    ویرایش توسط nima_as : May 6th, 2017 در ساعت 09:16 AM
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

سلام دوستان.
    من یه شرایط خیلی خاص دارم و جایی نتونستم اطلاعات دقیقی در مورد نحوه اخذ معافیت تحصیلی از خارج پیدا کنم برای مشمولین. ممنون میشم اگر کسی چیزی از تجربه هاش رو در اختیار بنده قرار بده.

۱- من دو سال دانشگاه تهران کارشناسی خوندم و قبل از اینکه این دوره تموم بشه، یه وثیقه گذاشتم و با اقامت دائمی که گرفته بودم از کشور خارج شدم.
    ۲- وقتی که به کشور مقصد رسیدم اونجا اپلای کردم بعد از یه مدتی و پذیرش گرفتم از یه دانشگاه مورد تایید وزارت علوم برای دوره کارشناسی.
    ۳ الان میخوام ببینم آیا راهی هست که من معافیت تحصیلی بگیرم از سامانه نشا و مثل بقیه دانشجو هایی که خارج هستند برم ایران و بیام با توجه به این شرایطی که توضیح دادم؟
    ممنون میشم اگر راهنماییم بکنید

Thumbs up پاسخ : پذیرش در حین سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط michelgokan نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان

من دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر علم و صنعت بودم و ۲۰ دی ۱۳۹۴ فارغ التحصیل شدم (امروز ۲۶ اسفند ۹۵ هست) ... من بدون غیبت چند ماه پیش خودم رو به نظام وظیفه معرفی کردم و بدون هیچ مشکلی یا اضافه خدمتی یا هر چیز دیگه ۱ اسفند ۹۵ اعزام شدم و الآن ۲۶ روز از دوره آموزش سربازیم میگذره ....
    طبق مکاتباتم ۱ ماه دیگه من ۱۰۰ درصد پذیرش دکترا از دانشگاه گروه ب در کشور سوئد خواهم داشت که اون دانشگاه هم مورد تائید وزارت علوم هست.
    سوال من اینه که اگر در هر شرایطی که الآن هستم, قبل از اعزام به یگان یا در حین دوره آموزشی یا وسطش من دکترا قبول بشم (پذیرش بگیرم از دانشگاه معتبر در کشور سوئد), آیا بدون هیچ مشکلی میتونم سربازیم رو قطع کنم و برم دکترا بخونم توی اون کشور ؟ نگرانی های من اینه که یگانی که توش بعد دوره آموزشیم خواهم افتاد (که هنوز معلوم نیست کجاست) اجازه نده من ترخیص شم. بگه بیخود کردی دکترا قبول شدی باید کار کنی اینجا .... آیا اصلا اجازه همچین کاری رو داره ؟ آیا اصلا از ********** اونا رد میشه یا به اونا ربطی نداره و اگه من قبول شم راحت میرم وزارت علوم و پلیس + ۱۰ و تمام!‌؟ سوال دومم اینه که خوب الآن من غیبت ندارم و در حین خدمتم و ۱ سال و نیم از کارشناسی ارشدم میگذره و میدونم که این قانونه ۱ سال مهلت برای پذیرش در دوره دکترا برای کساییه که قبل از معرفی به سربازی پذیرش میگیرن و اگه بعد از ‍۱ سال مهلت پذیرش بگیرن و خودشون رو معرفی نکرده باشن پذیرششون به فنا میره .... اما من که خودم رو به نظام وظیفه معرفی کردم و آموزشیم رو دارم انجام میدم که مشکلی برام پیش نمیاد با پذیرش گرفتن ؟

یعنی در حالت کلی اگه پذیرش گرفتم با شرایطی که گفتم, کسی نمیتونه اذیت کنه تو این پروسه و مشکلی بوجود نمیاد ؟
    دوستان خدارو شکر بدون هیچ مشکلی با وثیقه ۲۰ میلیونی تونستم با ۳ ماه خدمت ترخیص بشم ... پروسش خیلی سر راسته ... اول باید بری از یگان خدمتیت گواهی اشتغال به خدمتت بگیری ... بعد از سایت وزارت علوم (نشا) پروفایل درست کنی و بعد مدارکت رو بفرستی, از جمله نامه معتبر پذیرش از دانشگاه با ذکر نام رشته, تاریخ شروع و کشور و اسم دانشگاه با مهر و امضا .... نکته مهم داشتن مدرک معتبر زبانه که همین موضوع ‍۱ ماه کار منو عقب انداخت !!!! یعنی باور بکنید یا نه وزارت علوم , حتی در صورتی که پذیرش قطعی از دانشگاه مقصد داشته باشی, بدون مدرک زبان هیچ کاری واست نمیکنه !!!! بگذریم!! بعد سایت وقت میده بهت (معمولا روز کاری بعدش) که بری امور دانشجویان وزارت علوم بقل هتل اسکان که بهت نامه بده برای نظام وظیفه که بری میدون سپاه ... بعدش اونجا که رفتی و مراحل طی کردی نامه میده ببری بانک ... اونجا وثیقه ۲۰ تومنی میذاری بعد یک الی ۲ روز کاری دوباره بانک نامه میده ببری میدون سپاه ... دوباره اونجا رفتی اگه همه چی اوکی بود نامه میده ببری یگان خدمتیت ... بعد اونجا مراحل طولانی ترخیص رو که گذروندی نامه میده دوباره ببری سپاه ... دوباره اونجا نامه میده ببری وزارت علوم ... اونجا دوباره نامه میده ببری گمرک ... بعد درخواست پاسپورت میدی بعد چند روز هم میگیریش! به همین سادگی ...

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سلام. من قبلا اینجا در مورد پذیرش حین سربازی پرسیده بودم و طبق نظرات دوستان مشخصه که حین سربازی هم معافیت تحصیلی صادر میشه و بالاخره میشه از کشور خارج شد.

منتها یک نگرانی کوچیک برام پیش اومده که ممنون میشم دوستانی که در این زمینه تجربه دارن راهنمایی کنن.

من الان وسط آموزشی هستم و نیروی انتظامی هم افتادم. طبق چیزهایی که اینجا به ما گفتن، ارتباط با اتباع بیگانه باید با اجازه حفاظت اطلاعات باشه. حالا به اینش کاری نداریم. نگرانی من اینه که خود پرسنل کادر نیروی انتظامی حق خروج از کشور ندارن و حتی بعد از بازنشستگی هم باید چند سالی بگذره تا به قول خودشون اطلاعاتی که دارن سوخته باشه و اونوقت میذارن از کشور برن.

حالا سوالم اینه که به من سرباز نیروی انتظامی در صورت گرفتن پذیرش اجازه خروج از کشور میدن؟ نکنه خدای نکرده از طرف حفاظت اطلاعات اجازه ترخیص ندن؟ خودتون یا از رفیقاتون کسی بوده سرباز نیروی انتظامی باشه و حین خدمت برای تحصیل خارج از کشور ترخیص شده باشه ؟
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط michelgokan نمایش پست ها
    دوستان خدارو شکر بدون هیچ مشکلی با وثیقه ۲۰ میلیونی تونستم با ۳ ماه خدمت ترخیص بشم ... پروسش خیلی سر راسته ... اول باید بری از یگان خدمتیت گواهی اشتغال به خدمتت بگیری ... بعد از سایت وزارت علوم (نشا) پروفایل درست کنی و بعد مدارکت رو بفرستی, از جمله نامه معتبر پذیرش از دانشگاه با ذکر نام رشته, تاریخ شروع و کشور و اسم دانشگاه با مهر و امضا .... نکته مهم داشتن مدرک معتبر زبانه که همین موضوع ‍۱ ماه کار منو عقب انداخت !!!! یعنی باور بکنید یا نه وزارت علوم , حتی در صورتی که پذیرش قطعی از دانشگاه مقصد داشته باشی, بدون مدرک زبان هیچ کاری واست نمیکنه !!!! بگذریم!! بعد سایت وقت میده بهت (معمولا روز کاری بعدش) که بری امور دانشجویان وزارت علوم بقل هتل اسکان که بهت نامه بده برای نظام وظیفه که بری میدون سپاه ... بعدش اونجا که رفتی و مراحل طی کردی نامه میده ببری بانک ... اونجا وثیقه ۲۰ تومنی میذاری بعد یک الی ۲ روز کاری دوباره بانک نامه میده ببری میدون سپاه ... دوباره اونجا رفتی اگه همه چی اوکی بود نامه میده ببری یگان خدمتیت ... بعد اونجا مراحل طولانی ترخیص رو که گذروندی نامه میده دوباره ببری سپاه ... دوباره اونجا نامه میده ببری وزارت علوم ... اونجا دوباره نامه میده ببری گمرک ... بعد درخواست پاسپورت میدی بعد چند روز هم میگیریش! به همین سادگی ...
    سلام دوست گرامی ممنونم بابت راهنماییتون مطمئنا این روندی که گفتی سوال خیلی هاست. فقط چندتا سوال دیگه دارم ازتون اینکه مبلغ وثیقه بر چه اساس تعیین میشه یعنی مدتی که از خدمت سربازیت میگذره از مبلغ وثیقه کم میکنه یا نه؟ و سوال دیگم این خب اگر مساله خدمت با این روند حل بشه برای ازاد سازی مدرک و اینا چیکار باید کرد ایا اصلا نیازی به ازاد کردن مدرک هست یا نه و اگر هست برای اون هم باید مبلغی پرداخت بشه؟ بطور کلی شما برای گرفتن پذیرش که مدارک ارسال کردی از همون مدرک موقت استفاده کردی؟ ممنون میشم اگر توضیحی از روند مربوط به پذیرشت برام بگی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Nanochemistry -Urmia University

سلام. من مقاله هام آمادس، تافل دادم، اما نمیدونم اقدام کنم یا نه، چون سربازیم 31 تیر 97 تموم میشه.
    1- حین خدمت میتونم مدارکم ( با برگه اعزام یا با تسویه هزینه دانشگاه )رو از دانشگاه کارشناسی و ارشدم بگیرم و ترجمه کنم؟
    2- با فرض اینکه مدارکم رو گرفتم، می تونم بلافاصله بعد تسویه از خدمت برا پاسپورت و ویزا اقدام کنم؟
    3- اگه برا پاسپورت و ویزا اقدام کنم تا شروع ترم باید دستم برسه؟ و اینکه میرسه به نظرتون؟ یا بیخیال فال 2018 بشم؟
    خواهشا اگه کسی راه حلی برا مشکلم داره بگه ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Financial Management - Razi University

دوستان اگر در حین یا قبل از خدمت سربازی برای ارشد مجدد پذیرش بگیریم می شه معافیت تحصیلی گرفت ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)