صفحه 13 از 63 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 627

موضوع: پذیرش در حین سربازی

Junior Member

پیش فرض خروج از کشور حین سربازی

از دوستان ( مخصوصاً سربازهای سپاه ) کسی حین خدمت از کشور خارج شده یا نه ؟ برای قصد زیارتی (مکه - سوریه) یا قصد دیگه (کشورهای دیگه مثل ترکیه و قبرس) ؟

میگند به خاطر مهر قرمزی که تو پاس میخوره تو فرودگاه ایران از 3-4 مرحله چکینگ بیشتری رد میشید که مقصدتون کجاست و چرا میرید و مهلتتون چه قدره و اینا؟

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور حین سربازی

سلام
    ??? مگه بهد از اعزام ميزارند از كشور خارج بشيد؟ اصلا مرخصي ميدند؟
    I remember the future again everyday

Junior Member

سلام به همه دوستان،

مطالبی که در ادامه خواهم نوشت تجربه شخصیم بوده و شاید نشه به کل تعمیم داد و فقط تجربه است.

من در نیروی زمینی خدمت کردم. دو تا از دوستان یکی برای حج واجب و دیگری برای سوریه اقدام کردند. نفر اول با توجه به پارتی بسیار بالایی که داشت (شاید در حد فرمانده نیرو) توانست با تلاش بسیار مجوز خروج بگیره و یک ماه بره مکه و مدینه. اما دوست دوم اونهم با دوندگی های بسیار بالا و تلاش های فراوان نتوانست حفاظت پادگان رو متقاعد کنه که درخواستش رو برای رده های بالا بفرستند. حتی بهشون گفته بود که پاسپورتشو بعد از گرفتن و استفاده در اختیار حفاظت میزاره که نشد....

به نظر من خروج از کشور در حین سربازی بسیار سخت و فقط برای زیارت و با پارتی امکان پذیر هست (البته در ارتش) و یا از طریق بنیاد ملی نخبگان.

با آرزوی موفقیت برای همه

Junior Member

من سرباز سپاهم و خواستم که برای GMAT از کشور خارج بشم. هر کاری کردم حفاظت سپاه نذاشت که برم. حالا میخوام ببینم اگر انشاله پذیرشم ok شد بتونم به بهونه زیارت سوریه برای مصاحبه و این حرفا میتونم برم ترکیه ، قبرس و ... یا اینکه به علت چک کردن در فرودگاه و اینکه پاسورت به مقصد سوریه هست و ولی سفر من مثلاً به قبرس تو فرودگاه به من گیر بدم. شاید بپرسید که حالا کو تا پذیرشت بیاد ولی میخوام بدونم که اگر راهی نداره یه جور دیگه برنامه ریزی برای apply ام انجام بدم مثلاً فقط کانادا اقدام کنم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در حین سربازی

فکر می کنم موضوعی که می خوام بگم مربوط به این قسمت بشه!کسی می دونه اگر یک نفر یه پذیرش از یه کشور بگیره مثلا مالزی با این پذیرش معافیت تحصیلی هم بگیره.می تونه یه ترم نره و درخواست پذیرش بده برای کانادا و جواب اومد بره کانادا؟!امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.

Senior Member pouya4 آواتار ها

میگن یه بارو راحت میشه دانشگاه عوض کرد، البته خب بدو بدو داره واسه خونواده ش یه کم... باید مدارک ثبت نامشو بفرسته واسه ش کاراشو کنن....
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Junior Member

یعنی میشه یه معافیت با پذیرش مالزی گرفت بعدم بدون اینکه از کشور بیرون رفت بعد از یک سال پذیرش کانادا که اومد رفت کانادا؟!

Senior Member pouya4 آواتار ها

نه، فکر کنم باید بیرون رفت بعد از اونجا پیچوند رفت یه جای دیگه... البته این نظر من است، تا نظر دیگران چه باشد...در ضمن گویا در تمام مراحل هر وقت پذیرش اومد

میشه از معافیت تحصیلی استفاده کرد (فرجه 6 ماهه پس از فارغ التحیصلی - زمان بین فرستادن دفترچه و اعزام - در حین خدمت مقدس!)
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

اگه شما معافيت از يک کشوري بگيريد ميتونيد تا يک مدتي تمديدش کنيد ولي اين مدت خيلي محدوده چرا که نبايد بيش از 1 سال از فراغتتون بگذره. مثلا اگر بهمن 86 فارغ از تحصيل بشيد فقط تا بهمن 87 ميتونيد خارج شيد و نه بيشتر. لذا اگه قبل اين فرجه 6 ماهه پذيرش از کانادا بياد ميتونيد بريد وزارت علوم و در خواست تغيير کشور رو بديد ولي اگه از 1 سال بعده فراغت باشه خوب گير ميدن. البته اين تکنيک خوبيه که حداقل از شر رفتن به سربازي راحت بشيد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farshad-S
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    اگه کسی در حین سربازی پذیرش بگیره و به سلامتی بره وقتی برگشت باید حتما توی همون ارگان خدمتش رو تموم کنه؟
    سلام دوستان عزیر،
    در جواب سوال شما، اینطور میشه گفت که کلا وقتی شما در حین خدمت ترخیص میشین زمانی که برگردین مثل یک سرباز جدید مجددا تقسیم میشین ...
    منظور من خود ارگان بود. مثلا اگه کسی الان سربازیش توی سپاه باشه بعد هم که دکتر شد انشاءالله باید حتما توی سپاه خدمتش رو تموم کنه!!! یا میتونه مثلا امریه توی دانشگاه بگیره.
    سلام،

من فکر میکنم که امکانش هست و مشکلی پیش نمیاد. چرا که وقتی شما برمیگردین مثل یک سرباز جدید باهاتون برخورد می کنن. لذا می تونین امریه بگیرین. بستگی به ارگان جدید داره.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)