صفحه 17 از 63 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 627

موضوع: پذیرش در حین سربازی

پیش فرض پاسخ : پذیرش در حین سربازی

در این لینک رئیس نظام وظیفه عمومی حرفی از محدودیت یک سال پس از فارغ التحصیلی نزده!!

http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=66391

رييس سازمان نظام وظيفه نيروي انتظامي کشور گفت: مشمولان نظام وظيفه در صورت نداشتن غيبت در دفترچه نظام وظيفه مي‌توانند براي ادامه تحصيل به خارج از کشور بروند.
    به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، سردار"زاده کمند" درباره جزئيات اين خبر اظهارداشت: دانش آموزان مشمول که مايل به ادامه تحصيل در خارج از کشور هستند مي توانند با دريافت دفترچه اعزام به خدمت از نداشتن مهر غايب در دفترچه اطمينان حاصل نمايند.

رييس سازمان نظام وظيفه عمومي ناجا افزود: اين دسته از افراد پس از دريافت پذيرش تحصيلي از يکي از دانشگاه هاي خارجي بايد تاييديه اعتبار پذيرش دانشگاه را از وزارت علوم دريافت کنند.
    وي اضافه کرد: متقاضيان تحصيل در خارج از کشور بايد توجه داشته باشند که از زمان دريافت پذيرش تحصيل در دانشگاه خارجي تا زمان دريافت تاييد يه وزارت علوم مشمول غيبت نشوند چرا که در صورت داشتن غيبت سربازي نمي‌توانند از کشور خارج شوند.

به گفته رييس سازمان نظام وظيفه نيروي انتظامي کشور، مشمولاني که جهت ادامه تحصيل به خارج از کشور مي‌روند بايد وثيقه‌اي معادل 15 ميليون تومان به نظام وظيفه ارائه کنند.

معلوم نیست این قانون برای دانش آموزان است یا دانشجویان را نیز شامل می شود!!!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rasaonline
    خیر ببیند هر کس شسته و رُفته جواب این سئوال ها رو به صورت یک جمع بندی بده
    تا لازم نشه کسی همه ی این 10 صفحه رو بخونه :

1- در حین سربازی می شود معافیت تحصیلی گرفت! آیا تفاوتی بین گرفتن پذیرش در دوران آموزشی و دوران پس از آن ، برای وزارت علوم و سازمان نظام وظیفه ، وجود دارد؟

2-برای گرفتن موافقت وزارت علوم و سازمان نظام وظیفه در حین خدمت، آیا باید 1 سال از فارغ التحصیلی گذشته باشد یا 6 ماه؟
    (تو پرانتز: به نظرم 6 ماه الکیه، چون 6 ماه که فرجه داری و 6 ماه هم طول میکشه اعزام به خدمت بیاد)

3-آیا در نهایت قوانین نظام وظیفه با وزارت علوم همپوشانی دارد یا هر یک ساز خودشان را می زنند؟

4-آیا می شود در حین مشمولیت(قبل از اعزام به خدمت و در مدت فرجه یا ترم آخر تحصیل) برای آزمون های زبان از قبیل تافل و GRE به خارج از کشور رفت و در زمان گرفتن پذیرش باز هم امکان خروج برای گرفتن ویزا از یک کشور ثالث می باشد؟( احتمالا از زمان گرفتن پذیرش تو سربازخونه هستیم و دوره آموزشی رو سپری می کنم)

5- ما به این خانم اصفهانیان دسترسی نداریم و تلفنی هم ازشون یافت نشد. چه باید کرد؟

6- به نظر شما زود سر و ته قضیه رو هم بیارم یا بگذارم سر فرصت امتحان های زبان رو بدم و نمره خوبی کسب کنم؟(منظورم از سر فرصت اینه که بیخیال فرجه 6 ماهه بشم و برای ترم Spring2009 اقدام بکنم؟ در حال حاضر به دنبال Fall2009 هستم)
    همه شون میشه!

من سربازم و تیر 86 فارغ التحصیل شدم! برای fall 2008 اپلای کردم یعنی برای 14 ماه بعد از فارغ التحصیلی. تازه الان که دیفر هم کردم دارم برای spring 2009 میرم آمریکا. یعنی یکسال و نیم بعد فارغ التحصیلی ... و مسائل مختلف نظام وظیفه و وزارت علوم رو هم تونستم حل کنم، نه اینکه من تونسته باشم کلا شدنیه ...

Member
    رشته و دانشگاه
    Amherst, MA

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل
    نقل قول نوشته اصلی توسط rasaonline
    خیر ببیند هر کس شسته و رُفته جواب این سئوال ها رو به صورت یک جمع بندی بده
    تا لازم نشه کسی همه ی این 10 صفحه رو بخونه :

1- در حین سربازی می شود معافیت تحصیلی گرفت! آیا تفاوتی بین گرفتن پذیرش در دوران آموزشی و دوران پس از آن ، برای وزارت علوم و سازمان نظام وظیفه ، وجود دارد؟

2-برای گرفتن موافقت وزارت علوم و سازمان نظام وظیفه در حین خدمت، آیا باید 1 سال از فارغ التحصیلی گذشته باشد یا 6 ماه؟
    (تو پرانتز: به نظرم 6 ماه الکیه، چون 6 ماه که فرجه داری و 6 ماه هم طول میکشه اعزام به خدمت بیاد)

3-آیا در نهایت قوانین نظام وظیفه با وزارت علوم همپوشانی دارد یا هر یک ساز خودشان را می زنند؟

4-آیا می شود در حین مشمولیت(قبل از اعزام به خدمت و در مدت فرجه یا ترم آخر تحصیل) برای آزمون های زبان از قبیل تافل و GRE به خارج از کشور رفت و در زمان گرفتن پذیرش باز هم امکان خروج برای گرفتن ویزا از یک کشور ثالث می باشد؟( احتمالا از زمان گرفتن پذیرش تو سربازخونه هستیم و دوره آموزشی رو سپری می کنم)

5- ما به این خانم اصفهانیان دسترسی نداریم و تلفنی هم ازشون یافت نشد. چه باید کرد؟

6- به نظر شما زود سر و ته قضیه رو هم بیارم یا بگذارم سر فرصت امتحان های زبان رو بدم و نمره خوبی کسب کنم؟(منظورم از سر فرصت اینه که بیخیال فرجه 6 ماهه بشم و برای ترم Spring2009 اقدام بکنم؟ در حال حاضر به دنبال Fall2009 هستم)
    همه شون میشه!

من سربازم و تیر 86 فارغ التحصیل شدم! برای fall 2008 اپلای کردم یعنی برای 14 ماه بعد از فارغ التحصیلی. تازه الان که دیفر هم کردم دارم برای spring 2009 میرم آمریکا. یعنی یکسال و نیم بعد فارغ التحصیلی ... و مسائل مختلف نظام وظیفه و وزارت علوم رو هم تونستم حل کنم، نه اینکه من تونسته باشم کلا شدنیه ...
    مي تونيد توضيح بيشتر بديد. يعني مثلا اگه من دي دفاع كنم مي تونم براي گرفتن ويزاي امريكا (به بهانه آزمون GMAT مثلا) ارديبهشت برم تركيه بعدشم كه كليرنس و بقيه مسايل. مطمئن هستيد؟ اگه لطف كنيد و كارايي كه خودتون انجام دادين رو بگيد (البته با جزييات تاريخ ها) و نيز اگه لينكي يا بخشنامه اي در اين مورد هست واقعا ممنوم مي شم.
    با خیال تو بسر بردن اگر هست گناه <br />با خبر باش که من غرق گناهم هر شب

Junior Member

سلام به همگی
    من الان سربازم passport هم هنوز نگرفتم.اینجور که من فهمیدم برای گرفتن پذیرش حتما باید passport داشته باشم.می خواستم بدونم تو این شرایط راهی هست که من بتونم passport بگیرم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین...

نقل قول نوشته اصلی توسط mhmsoft
    سلام به همگی
    من الان سربازم passport هم هنوز نگرفتم.اینجور که من فهمیدم برای گرفتن پذیرش حتما باید passport داشته باشم.می خواستم بدونم تو این شرایط راهی هست که من بتونم passport بگیرم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین...
    سلام. من هم تقریبا مشکلی شبیه mhmsoft دارم. من در حال حاضر سرباز هستم و 6 ماه و 14 روز دیگه از خدمتم مونده(اول اردیبهشت 88 ترخیص میشم). میخوام تا feb 1 برای پذیرش اقدام کنم. بعضی از دانشگاه ها تو مدارکشون کپی پاسپورت رو هم میخوان. آیا راهی هست که بشه در حین خدمت passport گرفت؟

سوال دیگه ای که دارم و ممنون میشم اگه جوابش رو بدین اینه که آیا درسته که به دلیل مسائل امنیتی به فرد تا 6 ماه پس از پایان خدمت اجازه خروج از کشور داده نمیشه؟
    I am in Uppsala, feel free to ask questions

در باره اجازه خروج ، گذرنامه همون اجازه خروجه.لطفا گيج نزنيد.
    I remember the future again everyday

من بالاخره نفهميدم اگه از زمان فارغ التحصيل شدنت (دوره فوق) يکسال بگزره . حالا چه در حال خدمت باشي چه هنوز اعزام نشده باشي (بدون غيبت) و بعدا ()مثلا چند ماه بعد پذيرشت بياد مشکل خروج از کشور داري يا نه؟ (البته قبل از اتمام خدمت ها!!) يکي لطفا واضح جواب بده. مرسي

amin_dastpache
    Guest

سلام
    اگه کسی میتونه کمک کنه یک دنیا ممنونتون میشم
    ( بهمن 86 فارغ التحصیل شدم مردادماه مدارک سربازی فرستادم یک اسفند 87 سربازی خوردم و الان که آبان هست نامه پذیرشم اومده)
    دقیقا چه مدارکی و ار کجاها باید شروع کنم تا به من گذرنامه بدن و برممممممممممممم.. زرنگ باشم حداقل چند روز طول میکشه
    برای ترخیص و سر و کله زدن با نظام وظیفه و وزارت علوم نمره و مدرک زبانم لازمه ؟؟مدرک تافل و ielts ندارم ..یک آذر آزمون MCHE دارم .

بیشتر میخوام بدونم اونایی که این کارو کردن چند روز طول کشیده؟؟از روزی که مردک زبان دستمه تا روزی که تو فرودگاه هستمو ..گذرنامه هم یک هفته میگن طول میکشه آیا بدون مدرک زبان هیچ کدوم از اینا قابل پیگیری هست؟؟
    ممنون..

یه سری کارها رو باید موازی انجام بدی یه کم وقت بذار تایپک های مربوط به معافیت با پذیرش رو بخون ببین مدارک چی می خواد بعدش بپر وزارت علوم میدان صنعت و از اونجا هم نظام وظیفه میدون سپاه
    مدارکت رو باید آزاد کنی اگه کار نکردی و بیمه برات رد نشده. باید یه سر بری دانشگاهات و اونها رو بخری===> بعد باید بدی ترجمه ریز نمرات و مدارک
    بعد ببین جایی که قبول شدی واسه ویزا مدرک زبان نمیخواد مثلا تافل یا ielts====> ببین ویزای اون کشور چه شرایطی داره
    همه اینها رو باید حواست باشه که غافلگیر نشی!
    HOPE, GIVES YOU WINGS

polymer49
    Guest

منم شرایط تو را دارم با این تفاوت که نامه پذیرشم نیامده هنوز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)