صفحه 18 از 63 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 627

موضوع: پذیرش در حین سربازی

پیش فرض پاسخ : پذیرش در حین سربازی

سلام
    جواب چند تا از سوال هاي بالا.

1. شما حتي روز بعد از گرفتن كارت پايان خدمت ميتونيد بريد دلبال كاراي پاسپرت(گذرنامه)
    2. سربازي 20 ماه بوده كه شده 18 ماه.جاهاي محروم و لب مرز به تناسب يكي دوماه كم ميشه
    3.اگه وسط سربازي پذيرش گرفتيد براي خروج بايد كل وثيقه (15 مليون) رو پرداخت كنيد حتي اگه در ماه آخر سربازي باشيد

تبصره : در موارد خاص ( مثل خانواده هاي محترم آقازاده و يا داشتن بند پ ) ميتوان يك يا چند مورد از شرايط بالا را زير پا گذاشت.
    I remember the future again everyday

amin_dastpache
    Guest

مدارکمو رو پست کردم..مالزی تافل و IELTS نمی خواد ویزا هم نمیخواد ..
    من نمیدونستم برای خروج از کشور مدرک زبان میخواد..این دیگه چه صیغه ایی هست...اونم مدرکی که هیچ جا معتبر نیست فقط جیب پر کن آقایونه!!
    مگر نه مثل آدم تابستونو تافل میخوندم تا هم الان بدبخت نبودم هم یک ترم اونجا نمیخواست زبان بخونم

منم نامه پزیرشم میگن 95% هست مگر نه ماله منم نیومده..
    حالا هم از روزی که نتیجه MCHE رو بدن 2هفته حداکثر وقت دارم نتیجه رو ببرم وزارت علوم نظام وظیفه وثیقه بزارم گذرنامه بگیرم برم اونور ثبت نام کنم..فکر کنم حداقل کار گذرنامه 10 روز طول بکشه
    اونم منی که تهران هیچ فامیلی ندارم و هیچ جاشو بلد نیستم...جالبه MCHE بابلسر برگزار میشه شیراز برگزار نمیشه..اطلاعات تو سایتاشون هم که ری....
    خسته شدم بخدا از این مملکت!!یکسال عمرم که برا فوق خراب شد یکسال دیگشم اینجوری..

نمیدونم کاریشو میشه موازی انجام داد یا نه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

سلام
    اکثر دوستان میگن که مشکلی برای گرفتن پذیرش وسط سربازی و رفتن از ایران پیش نمی یاد اما من دیروز به معاونت وظیفه تبریز رفتم و اونجا یک سرهنگ که مسئول همین چیزا بود گفت
    " نه نمیشه باید تکلیف خدمت روشن بشه.وقتی یک بار از معافیت تحصیلی برای کارشناسی استفاده کردی نمی تونی دوباره در حین خدمت ازش استفاده کنی"
    این حرفش هم با اطلاعیه جدیدی که توی پیک سنجش دیدم یه جورایی جور در میاد که توی اون اعلام شده بود که دانشجویانی که قبل از خدمت کنکور فوق دادن و نتیجه اونها در حین خدمت اونده می تونن از معافیت تحصیلی استفاده کنن و اونهایی که در حین خدمت کنکور می خوان بدن نمی تونن در صورت قبولی از مرخصی تحصیلی استفاده کنند!
    کلا ما که گیج شدیم
    کمک کنید ثواب داره البته موثق!

نقل قول نوشته اصلی توسط aliymf
    سلام
    اکثر دوستان میگن که مشکلی برای گرفتن پذیرش وسط سربازی و رفتن از ایران پیش نمی یاد اما من دیروز به معاونت وظیفه تبریز رفتم و اونجا یک سرهنگ که مسئول همین چیزا بود گفت
    " نه نمیشه باید تکلیف خدمت روشن بشه.وقتی یک بار از معافیت تحصیلی برای کارشناسی استفاده کردی نمی تونی دوباره در حین خدمت ازش استفاده کنی"
    این حرفش هم با اطلاعیه جدیدی که توی پیک سنجش دیدم یه جورایی جور در میاد که توی اون اعلام شده بود که دانشجویانی که قبل از خدمت کنکور فوق دادن و نتیجه اونها در حین خدمت اونده می تونن از معافیت تحصیلی استفاده کنن و اونهایی که در حین خدمت کنکور می خوان بدن نمی تونن در صورت قبولی از مرخصی تحصیلی استفاده کنند!
    کلا ما که گیج شدیم
    کمک کنید ثواب داره البته موثق!
    متاسفانه تو شهرستان اطلاعاتشون کمه، چون برای گرفتن معافی تحصیل در خارج باید به نظام وظیفه اصلی در تهران مراجعه کنید. در نتیجه مسئولین در شهرستان اطلاعات دقیق ندارند. من خودم در شیراز رفتم نظام وظیفه گفتن اول باید بری سربازی بعد بری خارج! :P میگفت مملکت قانون داره) من دیدم طرف خیلی تو آفسایده اومدم بیرون.

در اینجا یا جای دیگه لینک خبرشو گذاشته بودم که نظام وظیفه عمومی میگه اگر شما از دانشگاهی چه در ایران(به غیر از پیام نور) و چه در خارج از مرزهای ایران(مورد تائید وزارت علوم) به شما معافیت تحصیلی تعلق میگیره.
    اما...
    اگر شما در ایران دوره ی کارشناسی ارشد را طی کرده باشی و مجدداً چه در خارج و چه در داخل بخوای کارشناسی ارشد بخونی بهت معافیت تحصیلی تعلق نمیگیره و باید اول بری سربازی بعد...
    در نتیجه: هر فرد مذکری که تابعیت ایرانی دارد در هر مقطع - تا قبل از اتمام دوره ی نظام وظیفه - فقط و فقط یکبار می تواند تحصیل بکند در هر کجای منظومه شمسی.

koroush
    Guest

من ۳۰م بهمن ماه سال قبل (۱۳۸۶) فارغ‌التحصیل شدم.
    کارهای فارغ‌التحصیلیم طول کشید چون دیپلمم رو باید می‌بردم دانشگاه دوره کاردانی و مدرک اونجا رو ببرم دانشگاه کارشناسی تا نامه اعزامم صادر بشه.
    همه این مراحل کلی نامه‌نگاری دبیرخونه به دبیرخونه داشت، فرجه شش ماهه تموم شده و نامه اعزام من از واحد کارشناسیم هنوز صادر نشده.
    از اول شهریور دارم غیبت می‌خورم
    می‌خواستم بدونم هیچ راهی برای خروج قانونی از کشور وجود نداره؟
    هیچ راهی نیست که با پاسپورت خارج بشم؟
    مثلا به بهانه اینکه امتحانهای زبان تا آخر امسال ثبت‌نامهاش پر شده برم دوبی امتحان بدم
    یا هرچیزی؟
    میگن اگر پذیرش داشته باشی ملاقاتهای مردمی مشکل رو حل می‌کنه ولی برای خروج از کشور با پذیرش نیاز به مدرک زبان هست و خود پذیرش گرفتن هم چند ماه طول می‌کشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط koroush
    من ۳۰م بهمن ماه سال قبل (۱۳۸۶) فارغ‌التحصیل شدم.
    کارهای فارغ‌التحصیلیم طول کشید چون دیپلمم رو باید می‌بردم دانشگاه دوره کاردانی و مدرک اونجا رو ببرم دانشگاه کارشناسی تا نامه اعزامم صادر بشه.
    همه این مراحل کلی نامه‌نگاری دبیرخونه به دبیرخونه داشت، فرجه شش ماهه تموم شده و نامه اعزام من از واحد کارشناسیم هنوز صادر نشده.
    از اول شهریور دارم غیبت می‌خورم
    می‌خواستم بدونم هیچ راهی برای خروج قانونی از کشور وجود نداره؟
    هیچ راهی نیست که با پاسپورت خارج بشم؟
    مثلا به بهانه اینکه امتحانهای زبان تا آخر امسال ثبت‌نامهاش پر شده برم دوبی امتحان بدم
    یا هرچیزی؟
    میگن اگر پذیرش داشته باشی ملاقاتهای مردمی مشکل رو حل می‌کنه ولی برای خروج از کشور با پذیرش نیاز به مدرک زبان هست و خود پذیرش گرفتن هم چند ماه طول می‌کشه
    نظر بنده:
    بعضی از دانشگاهها درخواست عدم تمایل فارغ التحصیلی (با دلایلی نظیر تامین معدل) را قبول می کنند.
    شما می توانید این درخواست را بدهید و اگر موافقت بشه هنوز دانشجو حساب میشید و می توانید به اهداف خود بهتر برسید.

Junior Member

سلام به همه دوستان
    کسی اطلاعی از تاریخ شروع ترم دوم دانشگاه های اروپا (در مورد خاص فرانسه ) داره ... و اینکه تا چه زمانی ثبت نام باز هست ؟
    راستش من سربازیم شهریور تموم میشه ..اگر بخوام پذیرش بگیرم باید برای ترم دوم apply کنم و اینکه امکانش هست
    جواب ویزا تا اون زمان (از شهریور که مدارکم رو میدم به سفارت تا آخرین تاریخ ثبت نام نیمسال 2) برسه ؟؟
    مرسی
    یه سوال دیگه اینکه چقدر زمان میبره کارت پایان خدمت بیاد (من 2 شهریور ترخیص میشم)

پیش فرض پذیرش در حین سربازی

ببخشید یه سوال داشتم ممکنه یه نفر لطف کنه جواب بده؟ خیلی ممنون. از موقعی که نامه پذیرش میرسه به دستم چه مدت وقت دارم پاسپورت بگیرم؟ در مورد ویزا ظاهرا 2 ماه هست. آیا در مورد پاسپورت هم محدودیت زمانی وجود داره؟. با تشکر.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط PhD_volunteer
    ببخشید یه سوال داشتم ممکنه یه نفر لطف کنه جواب بده؟ خیلی ممنون. از موقعی که نامه پذیرش میرسه به دستم چه مدت وقت دارم پاسپورت بگیرم؟ در مورد ویزا ظاهرا 2 ماه هست. آیا در مورد پاسپورت هم محدودیت زمانی وجود داره؟. با تشکر.
    سلام لطفا به آدرس زیر مراجعه کنید :
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,1442.0.html
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

Junior Member

با سلام خدمت دوستان ،
    دوستان من شنیدم هرکس که 2 سال اقامت دایم ( با در نظر گرفتن تعطیلی ها ) خارج از کشور داشته باشه ، میتونه با 5 میلیون سربازیش رو بخره .اینرو تصدیق میکنید یا تکذیب ؟ اگر اشتباه نکنم پارسال اخبار هم چیزی در موردش گفت ولی یادم نیست که دقیقا چه تبصره ای داشت و شامل حال کسایی میشد که از تاریخ خاصی خارج شده بودن یا نه ! .میبخشید من انجمنی در این رابطه پیدا نکردم که در جای مناسب خودش مطرج کنم، برای همین اینجا پست کردم. اگه دوستان اطلاعات موثقی در این مورد دارن ممنون میشم به منم بگم .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)