صفحه 2 از 63 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 627

موضوع: پذیرش در حین سربازی

پیش فرض پاسخ : پذیرش در حین سربازی

سلام. جوابى كه آقاى مقيمى در وزارت علوم به من داد شامل اين مورد هم ميشد كه نبايد در زمانى كه پزيرش گرفته ايد و ميخواهيد ترخيص بشيد بيش از 1سال از تاريخ فارغ التحصيليتون گذشته باشه .به كس ديگه اى اين رو نگفتند؟!!

من امروز رفته بودم نظام وظيفه ( جناب سرهنگ وحدت زاده ) به من گفتند كه در هر مقطع فقط يك بار ميتوني از معافيت استفاده كني و از كشور خارج شوي .يعني اگر يك بار خارج شدي و نتونستي ويزا بگيري ديگه نميتوني خارج شوي و بايد بري سربازي و در حين خدمت هم نميتوني باز هم خارج شوي البته اين براي افرادي بود كه يك بار خارج شده بودند و موفق به دريافت ويزا نشده بودند .
    اگر كسي اطلاعات ديگه اي داره خوشحال ميشم منم بدونم .
    كسي كه اهدا ميكند مهربانانه برايش جبران ميشود .

Junior Member

سلام به همگی
    منم یه سوال داشتم در مورد موضوع بحث، میخواستم ببینم اگه کسی امریه گرفته باشه و بعد پذیرش بگیره برای ترخیص مشکل خواهد داشت؟
    ممنون میشم اگه جواب بدید

سلام دوستان
    من یک مشکلی دارم که می خواستم از شما راهنمایی بگیرم.من الان سال دوم فوق هستم و بر اساس قوانین دانشگاه باید تا آخر شهریور دفاع کنم و نمی تونم پروژه ام رو نگه دارم در ضمن در آبان می خوام apply کنم. با این حساب 6 ماه فرجه من برای سربازی فروردین تموم می شه در حالیکه نه پذیرشم آمده و یا i-20 نیامده .
    1.من چکار می تونم بکنم؟
    2.آیا اگر سرباز شم مثلا وسط آموزشی ،اگر پذیرشم بیاد می تونم از سربازی ترخیص شم یا نه؟قوانین چطورین در این مورد؟
    لطفا راهنماییم کنید.
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

من اینو تو یه تاپیک دیگه هم گفته بودم. شما توی اون 6 ماه که معاف هستید میتونید یه نامه بگیرید که هنوز دانشجویید و با اون از کشور خارج بشید و دیگه برنگردید.
    من یکی رو میشناسم که الان با همین شرایطی که گفتم داره از کشور میره بیرون.(بعد از لیسانس) نه پذیرش داره و نه مدرک زبان (که بچه ها گفتن حتما برای خروج لازمه).نه برای کنفرانس میخواد بره و نه سفر زیارتی!
    خداییش خودم هم موندم که چه جوری داره میزنه بیرون.پاسپورتش رو هم گرفته و فقط یک بار اجازه خروج داره. فکر کنم تا 2/3 هفته دیگه فقط وقت داره.
    اگه متوجه شدم که چه جوری اقدام کرده حتما" اینجا میذارم!
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

تشکر رویا جان

ولی وقتی من مثلا تا آخر مهر باید کارهای فارغ التحصیلی رو بکنم دیگر دانشگاه به من نامه نمیده که دانشجو هستم.در ثانی به فرض که من برم تکلیف اصل مدرکم چی میشه؟مگر برای پذیرش قطعی اصل مدرک لازم نیست.
    من می خوام بدونم کسی هست که وسط سربازی پذیرشش آمده باشه و ترخیص شده باشه و برای ادامه تحصیل رفته باشه؟

خواهش می کنم جواب بدید موضوع خیلی حیاتیه

Junior Member

ببين آقا اگه به قول رويا از معافيت موقت استفاده كني و خارج بشي وديگه برنگردي فرار ازخدمت مي خوري و ممنوع الخروج مي شي.

حالا اين يعني چي؟
    يعني اگه بعد 5و6 سال خواستي بياي خونواده اي كسي رو ببيني همونجا تو فرودگاه ايران ميگيرنت مي برنت خدمت با سه ماه اضافه خدمت به علت فرار!!
    وتا آخر خدمتت ممنوع الخروجي.

من دو سه هفته بين ميدان سپاه (نظام وظيفه)وميدان شهرك(وزرات علوم) طي الارض كردم و بالاخره فهميدم كه بايد:

1- اگه پذيرشم قبل از يكي دو ماه مونده به اتمام فرجه 6 ماهه بياد بايد اصل وكپي: offer letter(نامه پذيرش)+مدرك زبان+برگه فراغت از تحصيل+كارت ملي (اصلي يا اوليه) رو ببرم وزارت علوم اونا تشكيل پرونده ميدن و نامه رو مي فرستن نظام بعد نظام هم وثيقه مي گيره و نامه ميده به گذرنامه و خداحافظ وطن.

2-اگه پذيرش قراره وقتي بياد كه فرجه داره تموم مي شه،يعني ممكنه هنوز در مراحل اداري اين پروسه باشم كه وقت intake برسه وزارت علوم اينو قبول
    نمي كنه
    در عوض شما مي ري دفترچه نظام رو ميفرستي اونا برگه سبز (سبز رويايي) اعزام (يا همون عدم غيبت) رو واست ميفرستند و شما اون رو هم پيوست مي كني به مدارك قسمت 1

در ضمن اين رو بگم كه من دفترچمو 21 بهمن فرستادم و اعزامم افتاده به 1/6/87 اين يعني عملاً 6 ماه هم به فرجه من اضافه شد.

.Fall seven times, Stand up eight

ممنون دوست عزیز پس شما می گید که راهی وجود داره و امیدوار باشم؟

Junior Member

بله قطعاً.
    برخلاف حرفهاي مسئولين نظام وظيفه كه تنها راه موجود براي passport رو رفتن به زيره پرچم ميدونن قوانين خيلي زياد و به درد بخوري تو اين زمينه هست.
    (كه خدمت نرفته از ايران خارج بشي)
    دعاشو بايد به جون مجلس ششم كرد.اكثر قانون ها مال اون وقته.
    درضمن من از اين مطمئنم كه ميتونيد حين خدمت درصورت پذيرش مرخصي بگيري و بري
    اما نمي دونم اين تو دوره آموزشي هم صادقه يا نه!!
    .Fall seven times, Stand up eight

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)