صفحه 51 از 63 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 627

موضوع: پذیرش در حین سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در حین سربازی

با سلام
    من لیسانس فنی دارم و میخوام برای یکی از رشته های پزشکی یا دندونپزشکی یا دارو سازی پذیرش بگیرم.ولی مشکل سربازی دارم.اگه پذیرش بگیرم به من معافیت تحصیلی میدن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sedaghat7 نمایش پست ها
    با سلام
    من لیسانس فنی دارم و میخوام برای یکی از رشته های پزشکی یا دندونپزشکی یا دارو سازی پذیرش بگیرم.ولی مشکل سربازی دارم.اگه پذیرش بگیرم به من معافیت تحصیلی میدن؟
    سلام. بله پذیرش در حین خدمت و یا حتی در حین گذراندن دوران آموزشی منجر به صدور نامه معافیت تحصیلی و در نهایت ترخیص از خدمت میشه. اما خوب به هر حال دوندگی های اداری داره. مثلا خود من در حین گذراندن دوران آموزشی پذیرشم اومد و واقعا کلی دوندگی کردم تا تونستم ترخیص بشم چون برای یه مرخصی 2 ساعته که بتونی بری دنبال کارات باید دم 10 نفرو ببینی و با سیصد نفر صحبت کنی و چهارصد نفر برات امضا کنن که این سرباز اجازه داره از مرکز آموزشی خارج بشه و بره مثلا نظام وظیفه تا نامه معافی تحصیلیش رو بگیره.

Junior Member

سلام دوستان یک سوال خیلی مهم دارم که ممنون می شوم کمک کنید.
    اگر کسی در حین خدمت پذیرش بگیره آیا می تواند بدون ترک خدمت گذرنامه بگیره و برای ویزا اقدام کند، و تا زمان پرواز خدمت رو تموم کنه؟ (مثلا وثیقه بذاره و گذرنامه بگیره اما به خدمت ادامه بده موقع رفتن پایان خدمت رو کنه وثیقه رو پس بگیره) این بخاطر اینه دوست دارم خدمت تموم بشه برم اما ازون طرف وقت برای ویزا کم میارم.

Junior Member

سلام
    من ادمیشن از آلمان دارم و ۹۳/۳/۳ نامه از سازمان امور دانشجویان گرفتم.
    ولی هنوز ویزا ندارم. ۹۳/۹/۳ مشمول می‌شم. من اگه برم سربازی و ویزام بیاد می‌تونم برم؟
    اگر دیفر کنم و بعد با ادمیشن جدید برم چطور؟
    کلا راه حلی واسه شرایط من وجود داره؟
    ممنون می‌شم اگه کمکم کنید

Junior Member

دوستان انقدر جواب ضد و نقیض شنیدم مجبورم سوالم رو بپرسم. لطفا کسایی که مطمئن هستن جواب بدن :-)
    من تیر 92 از مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شدم و اردیبشت 93 سربازیم (به صورت امریه) شروع شد. حالا برای پاییز 2015 برای مقطع دکترا ادمیشن گرفتم.
    آیا با توجه به اینکه نیروی امریه هستم و اینکه زمان شروع کلاس ها 1 سال و 5 ماه از سربازیم گذشته بهم مغافیت تحصیلی میدن؟!

Member amir_bozorgi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power Electronics

سلام، انقدر صحبت های مختلف اینجا زیاده که نمیشه به جواب رسید. لطفا یک نفر که این مراحل رفته لطف کنه توضیح بده در مورد کلیه مراحلش. اول از کجا باید شروع کرد؟ سایت نشا یا وزارت علوم؟ چه مدارکی لازمه؟ ممنون

Junior Member

سلام
    ممنون میشم اگر جوابمو هر چه سریعتر بدید.
    من در حال حاضر سربازی رو با نخبگان دارم انجام میدم. برا سال بعد پذیرش دارم برا PhD از آمریکا. ولی تاریخی که اونجا باید باشم با سربازیم 1 ماه تداخل داره. اونا کنار نمیان با این موضوع و کاری هم نمیکنن اینطور که به نظر میاد. من تو پستهای خیلی قدیمی دیدم که در چنین وضعی آدم می تونه معافیت تحصیلی بگیره. ایا الانم اینطوریه؟ بعد اینکه برگشتم ایران اون 1 ماه سربازیم چی میشه؟ می تونم ادامش رو برم مثلا سال بعد تو تابستون؟

Junior Member

با سلام خدمت تمامی دوستان
    من یک سوال داشتم من الان در حین خدمت سربازی هستم و امریه دارم. برای چند تا دانشگاه اقدام کردم و امید دارم که پذیرش بگیرم. می خواستم بپرسم اگه از آمریکا پذیرش گرفتم برای انجام دادن روند ویزا و رفتن به سفارت آمریکا تو ارمنستان، باید معافیت تحصیلی بگیرم و بعد از کشور خارج بشم یا می تونم چند روز مرخصی بگیرم و با وثیقه 15 میلیونی برم کارای ویزا رو انجام بدم بعد برگردم ادامه سربازی رو تا زمانی که جواب کلیر و ویزا نیومده برم. چون حقیقتش من امریه دارم و جای خوب هم امریه گرفتم و ممکن هست که مثل خیلی دیگه از دوستان همه چیز اوکی نشه که بخوام برنم نمی خوام امریم لغو بشه.
    با تشکر.

Junior Member

یک سوال دیگه هم داشتم.
    اینکه میگن اگر درحین سربازی پذیرش بگیری ولی از سربازیت بیشتر از یکسال گذشته باشه دیگه بهت معافیت تحصیلی نمیدن و باید خدمتت رو تموم کنی درسته؟(بدون غیبت و برای مقطع بالاتر)

نقل قول نوشته اصلی توسط behz نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم اگر جوابمو هر چه سریعتر بدید.
    من در حال حاضر سربازی رو با نخبگان دارم انجام میدم. برا سال بعد پذیرش دارم برا PhD از آمریکا. ولی تاریخی که اونجا باید باشم با سربازیم 1 ماه تداخل داره. اونا کنار نمیان با این موضوع و کاری هم نمیکنن اینطور که به نظر میاد. من تو پستهای خیلی قدیمی دیدم که در چنین وضعی آدم می تونه معافیت تحصیلی بگیره. ایا الانم اینطوریه؟ بعد اینکه برگشتم ایران اون 1 ماه سربازیم چی میشه؟ می تونم ادامش رو برم مثلا سال بعد تو تابستون؟
    معافیتت بستگی به ارگان به کار گیرندس باید قانع بشن. امیره فقط و فقط یکبار به هر کسی تعلق می گیره و دفعه بعد اعزام میشی و هرچی خدمت کردی ازش کم میشه مثلا اگه 8 ما الان خدمت داری دفعه بعد 16 ماه باید بری ( اگه 24 ماه باشه). ولی چرا پزیرشت رو دیفر نمی کنی ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)