صفحه 56 از 63 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 627

موضوع: پذیرش در حین سربازی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک-شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : پذیرش در حین سربازی

دوستان من پذیرش دکتری گرفتم ولی الان حین خدمتم. تا آبان ماه هم باید برم. متاسفانه نمره زبانم و تا اواسط مهر ماه دریافت میکنم و برای ترخیص گرفتن دچار مشکل شدم. آیا راهی وجود داره که بدون مدرک زبان از وزارت علوم معافیت تحصیلی گرفت؟

سلام به دوستان

آیا گرفتن پروژه کسری ( فقط کسری و نه کامل کردن دوره و گرفتن کارت پایان خدمت ) مشکلی برای گرفتن پذیرش به وجود میاره ؟

ممنون

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سلام دوستان لطفا یه نفر مطلع جواب بده که بدجور استرسی شدم ! سردرد گرفتم الان از نگرانی.

پذیرش دکتری رو باید حتما تو اون فرجه یکساله بعد از فارغ التحصیلی گرفت تا معافیت تحصیلی صادر شه ؟

من 31 شهریور 94 تاریخ فراغت تحصیلی ارشدم هست. تو همین روزا هم دفترچه رو پست میکنم. تاریخ اعزامم هم به احتمال زیاد اسفند بیفته. سوال اینه که اگر پذیرش بگیرم اردیبهشت سال 96 خواهد بود قاعدتا. حالا فرض کنید در اون تاریخ، به احتمال زیاد اعزام هم شده باشم به سربازی و در حین خدمت باشم. آیا با داشتن نامه پذیرش، معافیت میدن بهم و به قول معروف ولم میکنن ؟ یا میگن چون پذیرشت بعد از فرجه یکساله اومده معافیت تحصیلی نمیدیم ؟

لطفا کمک کنید !
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا یه نفر مطلع جواب بده که بدجور استرسی شدم ! سردرد گرفتم الان از نگرانی.

پذیرش دکتری رو باید حتما تو اون فرجه یکساله بعد از فارغ التحصیلی گرفت تا معافیت تحصیلی صادر شه ؟

من 31 شهریور 94 تاریخ فراغت تحصیلی ارشدم هست. تو همین روزا هم دفترچه رو پست میکنم. تاریخ اعزامم هم به احتمال زیاد اسفند بیفته. سوال اینه که اگر پذیرش بگیرم اردیبهشت سال 96 خواهد بود قاعدتا. حالا فرض کنید در اون تاریخ، به احتمال زیاد اعزام هم شده باشم به سربازی و در حین خدمت باشم. آیا با داشتن نامه پذیرش، معافیت میدن بهم و به قول معروف ولم میکنن ؟ یا میگن چون پذیرشت بعد از فرجه یکساله اومده معافیت تحصیلی نمیدیم ؟

لطفا کمک کنید !
    نگران نباشید دوست عزیز،
    در صورتی که غیبتی نداشته باشید (دفترچه رو تا پیش از اتمام شهریور 95 ارسال کنید) در هر مرحله ای از خدمت که باشید در صورت دریافت پذیرش از دانشگاه مورد تایید وزارت علوم، معافیت تحصیلی براتون صادر میشه. برای اطلاع از چگونگی روند دریافت معافیت تحصیلی، صفحات پیشین همین موضوع رو مطالعه کنید. و برای اطلاع از لیست دانشگاه های معتبر سری به اینجا بزنید: http://grad.saorg.ir/grad2017

موفق باشید

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    نگران نباشید دوست عزیز،
    در صورتی که غیبتی نداشته باشید (دفترچه رو تا پیش از اتمام شهریور 95 ارسال کنید) در هر مرحله ای از خدمت که باشید در صورت دریافت پذیرش از دانشگاه مورد تایید وزارت علوم، معافیت تحصیلی براتون صادر میشه. برای اطلاع از چگونگی روند دریافت معافیت تحصیلی، صفحات پیشین همین موضوع رو مطالعه کنید. و برای اطلاع از لیست دانشگاه های معتبر سری به اینجا بزنید: http://grad.saorg.ir/grad2017

موفق باشید
    من مجددا تشکر میکنم از شما. هم با این پست شما و هم با پست کاربر گرامی drafshin که در امضاتون گذاشتین، مشخص میشه که حین خدمت حتی اگر اواخرش هم باشه معافیت تحصیلی صادر میشه.

پس در واقع نیازی نیست که پذیرش ما حتما در بازه یکساله بعد از فارغ التحصیلی اومده باشه تا معافیت تحصیلی بدن.

منتها برای اطمینان میخواستم بپرسم که تکلیف این دو مورد که در همین لینکهایی که در امضاتون گذاشتین موجوده چی میشه ؟

---------------------------------------------------------------------
    - چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند در دانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان خارج از كشور بهره مند شوند؟
    جواب : مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت و سپري نشدن بيش از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.(ودیعه لازم فعلا 15 میلیون تومان وجه نقد می باشد.)

صدور مجوز خروج از كشوربراي سربازان وظيفه چگونه است ؟ صدور مجوز خروج از كشور براي سربازان از سوي وظيفه عمومي ممنوع مي باشد وامور مربوط به خروج از كشور آنان از سوي يگان خدمتي قابل پيگيري وانجام است.

-----------------------------------------------------------------

سپاس فراوان از شما و وقتی که میگذارید.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    من مجددا تشکر میکنم از شما. هم با این پست شما و هم با پست کاربر گرامی drafshin که در امضاتون گذاشتین، مشخص میشه که حین خدمت حتی اگر اواخرش هم باشه معافیت تحصیلی صادر میشه.

پس در واقع نیازی نیست که پذیرش ما حتما در بازه یکساله بعد از فارغ التحصیلی اومده باشه تا معافیت تحصیلی بدن.

منتها برای اطمینان میخواستم بپرسم که تکلیف این دو مورد که در همین لینکهایی که در امضاتون گذاشتین موجوده چی میشه ؟

---------------------------------------------------------------------
    - چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند در دانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان خارج از كشور بهره مند شوند؟
    جواب : مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت و سپري نشدن بيش از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.(ودیعه لازم فعلا 15 میلیون تومان وجه نقد می باشد.)

صدور مجوز خروج از كشوربراي سربازان وظيفه چگونه است ؟ صدور مجوز خروج از كشور براي سربازان از سوي وظيفه عمومي ممنوع مي باشد وامور مربوط به خروج از كشور آنان از سوي يگان خدمتي قابل پيگيري وانجام است.

-----------------------------------------------------------------

سپاس فراوان از شما و وقتی که میگذارید.

خواهش میکنم دوست عزیز،

در مورد این 2 بند، بند اول شامل حال شما نخواهد شد و بند دوم هم صحیح هست ولی مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
    بند نخست مربوط به مشمولان خدمت هست، یعنی تا پیش از اعزام به خدمت سربازی. در این بازه یا مشمول عالی هستید (هنوز در بازه ی 1 ساله از دانش آموختگی قرار دارید) یا مشمول غایب (بازه ی 1 ساله به پایان رسیده و شما دفترچه ارسال نکردید).
    بند دوم مربوط به وضعیت شماست که پیش از اتمام بازه ی 1 ساله اقدام به ارسال دفترچه کردید و وضعیت شما از مشمول عادی به سرباز تغییر کرده. در این حالت مسئولیت دادن مجوز "خروج از کشور" از سازمان وظیفه ی عمومی به یگان خدمتی منطق خواهد شد. که البته منطق این تصمیم هم واضح هست، نهاد خدمتی شما تنها نهادی هست که از حساسیت اطلاعات نظامی شما (که حین سربازی بهش دست پیدا کردید) آگاه هست و میتونه در مورد خروج شما از کشور تصمیم گیری کنه. (به جز در موارد خاص، از خروج شما از کشور جلوگیری نخواهد شد، و این موارد خاص کاملا به پست خدمتی شما بستگی خواهد داشت).

موفق باشید

Junior Member

آیا اگه انصراف داده باشی یه بار دوباره ثبت نام کنی پیام نور یا آزاد
    بعد ویزای گردشگری بگیری 20روزه بری واسه ثبت نام اونور میشه ادامه داد دانشگاهو یا نه
    با این وضع
    میگم این قضیه ی اینکه بعضیا میرن تا 3 سال نمیتونن برگردن چیه
    اصلا میشه . اگه بری بعد 3 سال برگردی قضیه انصراف دوم چیه
    یکی از موسسات تو شیراز این توصیه رو به من کرده واقعا تو برزخ عجیبی گیر کردم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. - Structural Engineering - QIAU

باسلام
    بنده ترم آخر ارشد هستم و بهمن دفاع دارم
    ميخواستم بدونم اگه در همين حين تحصيل ، پذيرش دوره ارشد يه دانشگاه رو بگيرم ميتونم خارج شم؟
    و سوال ديگه آيا بعد از مدرك ارشد رفتم سربازى و حين خدمت سربازى مثلا تو ماه چهارم يا پنجم سربازى پذيرش ارشد رو گرفتم بهم معافيت ميدن كه خارج شم؟؟
    ممنون ميشم پاسخ بديد

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط BahadorJFR نمایش پست ها
    باسلام
    بنده ترم آخر ارشد هستم و بهمن دفاع دارم
    ميخواستم بدونم اگه در همين حين تحصيل ، پذيرش دوره ارشد يه دانشگاه رو بگيرم ميتونم خارج شم؟
    و سوال ديگه آيا بعد از مدرك ارشد رفتم سربازى و حين خدمت سربازى مثلا تو ماه چهارم يا پنجم سربازى پذيرش ارشد رو گرفتم بهم معافيت ميدن كه خارج شم؟؟
    ممنون ميشم پاسخ بديد
    در کل معافیت تحصیلی فقط برای مقطع بالاتر داده میشه و برای همون مقطع چه شما دانشجو باشی چه سرباز اجازه خروج نمیدن
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق - کنترل دانشگاه صنعتی شریف

سلام. بنده يه سؤال داشتم. الآن بيش از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل كارشناسى من گذشته و در موعد مقرر دفترچه رو ارسال كردم و الان برگ سبز با اعزام ١٠/١ دارم و پذيرش دكترا پيوسته گرفته ام. براى خروج از كشور بنده كه الآن دانشجو نيستم مشكلى هست يا خير؟
    ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)