صفحه 7 از 63 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 627

موضوع: پذیرش در حین سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در حین سربازی

بذارين من هم سرنوشتم رو توصيف كنم، بلكه كسي راهكاري داشت و يا به درد كسي خورد.

ارديبهشت 86 فارالتحصيل شدم، مرداد 86 معافيت تحصيلي گرفتم، پذيرش ارشد براي مهر 86 آلمان داشتم، ويزا هم گرفتم. مسايل اداري براي گرفتن مهر خروج باعث شد نرسم كه برم. دانشگاه اصليم تو آلمان دفير براي ترم بعد نداشت ولي سال بعد رو داشت. يه دانشگاه ديگه ديفر داد واسه ترم بعد. همزمان ارشد داخل قبول شده بودم، در حال تحصيل بودم. قرار بود ترم تابستونيشون، يعني فروردين 87 برم آلمان، همه چيز خوب پيش ميرفت كه گفتن بايد پاسپورتو عوض كنم، باز هم گذرنامه و دنگ و فنگ و خوردن به تعطيلات و غيره، اين شد كه سفارت پيشنهاد داد بندازم ترم زمستوني كه ميشه همون مهر 87.

رفتم نظام وظيفه، خانم مسوول گفت ايرادي نداره كه ميخواي يه سال بعد صادر شدن معافيتت بري آلمان، چون همون كشور هم هست و همون رشته، حله. گفتم مطمئني؟ بيچاره شك كرد. منو فرستاد داخل. اون منشي هم گفت اگر وزارت علوم نامه بده، ايرادي نداره. گفتم مطمئني؟ بيچاره نشم؟ فرستاد منو سراغ اصل كار! خدا روز بد نده. خيلي سرهنگ خوبي بود. گفت من الان سربازم، ;D گفتم ولي الان ترم دو ارشد اينجامااا، گفت به ما ربطي نداره، سربازي. اومدم بيرون حالم بد بود. باز خدا رو شكر همونجا يقه منو نگرفت ببره پادگان :-\

رفتم وزارت علوم، قسمت مشمولين، آقاي مقيمي. گفت امكانش هست كه بتوني بري، ولي معلوم نيست و شايد نظام وظيفه موافقت نكنه. به هر حال ولي تو مداركت رو بيار. پذيرش جديد و اين چيزا.

خلاصه من الان مطمئن نيستم چه بالايي قراره سرم بياد. كسي اطلاعاتي تو اين زمينه داره؟

يه مطلب اضافي. دوستاني كه هم پذيرش دارند و هم اينجا قبول شدند. لطفا فكر نكنين اينجا خوبه. اصلا به موندن هم فكر نكنين.و اگر شك و دودلي اون موقع نكرده بود، الان تو يكي از بهترين دانشگاها بودم. اي خدا. خير سرشون مثلا توي اون رشته قطب كشور هم هستن اينجا، هيچ آش دهن سوزي نيست. اگه دنبال علم و تكنولوزي هستين، اينجا پي اش نگردين.

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.m
    sadra جان اگه کسی مثل خودت مثلا 10 روز یا حتی کمتر، قبل از اتمام 6 ماه دفترچه رو پست کنه دیگه ok هست و مطمئنا غیبت نمی خوره؟ ، یا ممکنه به دلیل پروسه اداری مشکل پیش بیاد و غیبت بخوره؟
    والا من که احتیاط کردم و 10 روز زودتر فرستادم اما از مسئول پست که پرسیدم گفت تاریخی که روی رسید پستی می خوره ملاک هست. البته الان مبلغ 2300 تومن می گیرن بابت قرارداد پستیشون و حتی اگه کسی از شهرستان هم بفرسته 2 روزه می رسه. من خودم ریسک نکردم و چند روزی زودتر فرستادم. به نظر من بهترین کار اینکه یه تماسی با نظام وظیفه بگیری ضرر نداره! 73941739 021
    درضمن من با کلی دردسر شماره نظام وظیفه اصفهان که بشه باهاش تماس گرفت رو گیر اوردم (شماره های معروفش هیچ وقت جواب نمیده) 2184208 0311
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Junior Member

ممنون از راهنمایی، راستش من میخوام آموزشی رو تو سپاه باشم و بعدش واسه مسکن و شهرسازی امریه بگیرم..میخوام بدونم که چقدر امکان داره که تو پروسه ویزا گرفتن واسم مشکل درست کنه؟
    کوچک باش و عاشق..، که عشق خود آیین بزرگ کردنت را می داند.

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

2 تا سوال:
    1- اگه کسی وسط سربازی پذیرش بگیره میزان وثیقه هم نصف میشه؟
    2- اگه مثلا 2 ماه به آخر سربازی پذیرش بیاد میشه یه جورایی اون 2 ماه رو پیچوند؟ چه راهکاری پیشنهاد میکنید؟ میشه اضافه کاری وایساد؟ ;D
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    2- اگه مثلا 2 ماه به آخر سربازی پذیرش بیاد میشه یه جورایی اون 2 ماه رو پیچوند؟ چه راهکاری پیشنهاد میکنید؟ میشه اضافه کاری وایساد؟ ;D
    بستگی به بخشي داره که توی اون خدمت ميکنين! بعضی قسمت ها اگه مرخصیتون رو نگيرين هر دو ماه يه بار ريست ميشه! (مثل کارمندها ماهی 2 روز مرخصی داريد)
    ولی بعضی جاها ميذارن اين مرخصی ها و يا تشويقي ها رو جمع کنيد که مثلا امکان داره آخر کار حدود 2 ماه کم بشه!

Junior Member

من در حين سربازي پذيرش گرفتم اما وثيقه همون 15 ميليون بود.
    اگر مرخصي پس انداز كني زودتر مرخص ميشي اما كارتت همون موعد مقرر مياد.

در مورد ارسال مدارک در فرجه 6 ماهه:
    من در آخرین روز فرجه شش ماهه مدارک را فرستادم و برگه اعزام بدون مهر غیبت برام اومد. هیچ مشکلی هم پیش نیومد.

كسي از دوستان مي داند اگر وسطاي آموزشي باشيم هم مي تونيم پاس بگيريم يا اينكه حتما" بايد آموزشي تموم شده باشد؟
    با تشكر

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Abtin.
    كسي از دوستان مي داند اگر وسطاي آموزشي باشيم هم مي تونيم پاس بگيريم يا اينكه حتما" بايد آموزشي تموم شده باشد؟
    با تشكر
    شما وقتی فارغ التحصیل بشی (چه تو فرجه 6 ماهه باشی چه سربازی) فقط با نامه پذیرش میتونی از شر سربازی خلاص بشی. با نامه پذیرش هم میتونی پاسپورت بگیری هم معافیت تحصیلی.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    سلام
    من مي خواستم بدونم اصلا اون واحدي كه توي نظام وظيفه پاسخ گوي اينگونه سوالات هست اسمش چيه؟ و اينكه آدرسش كجاست؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)