صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: نکته مهم و امنیتی در مورد معرفی دو نفر رفرنس در DS-160

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض نکته مهم و امنیتی در مورد معرفی دو نفر رفرنس در DS-160

با سلام و خسته نباشید

اخیرا دیده شده که سفارت روی دو نفری که معرفی می کنید حساسیت نشون میده و سوالات زیادی می پرسه که اینا کی هستند و چی هستند و از کجا می شناسید.

حتی مواردی بوده که بعد از چند روز یا چند ماه ایمیل زدن و راجع به رفرنس های معرفی شده در DS-160 سوالاتی پرسیدن و خلاصه چند نفری که گیر خوردن 6 ماهی هست که تا الان معطل هستند

برای رفرنس ها ترجیحا از اسم استادهاتون استفاده نکنید. به نظرم زدن اسم همسایه و دکتر خانواده و موارد مشابهی که به قولی فقط و فقط میشناسنتون بهترین کاره. حتی اسم همکاراتون رو هم نزنید. چون ممکنه فعالیت هایی داشته باشند که شما ندونید ولی تحت نظر باشند.

این نکته خیلی خیلی مهم بو.
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نکته مهم و امنیتی در مورد معرفی دو نفر رفرنس در DS-160

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید

اخیرا دیده شده که سفارت روی دو نفری که معرفی می کنید حساسیت نشون میده و سوالات زیادی می پرسه که اینا کی هستند و چی هستند و از کجا می شناسید.

حتی مواردی بوده که بعد از چند روز یا چند ماه ایمیل زدن و راجع به رفرنس های معرفی شده در DS-160 سوالاتی پرسیدن و خلاصه چند نفری که گیر خوردن 6 ماهی هست که تا الان معطل هستند

برای رفرنس ها ترجیحا از اسم استادهاتون استفاده نکنید. به نظرم زدن اسم همسایه و دکتر خانواده و موارد مشابهی که به قولی فقط و فقط میشناسنتون بهترین کاره. حتی اسم همکاراتون رو هم نزنید. چون ممکنه فعالیت هایی داشته باشند که شما ندونید ولی تحت نظر باشند.

من اسم استادام رو نوشتم ولی هنوز فرصت دارم تا روز مصاحبه، به نظر شما اگه یه فرم DS-160 جدید سابمیت کنم سفارت بیشتر حساس نمیشه که من چرا اسم رفرنسهامو عوض کردم؟؟؟ کدوم سفارت به رفرنس ها گیر داده؟؟؟ در ثانی وقتی اسم استادهام تو مقالات منتشر شدم هستن، حتما سفارت در هر صورت اون هارو هم بررسی میکنه، پس چه فرقی داره؟؟؟؟

ApplyAbroad Hero

با سلام و خسته نباشید

ممنون از راهنمایی تون جناب هایزنبرگ، آیا در قسمت References فرم DS-160 نسبت این اشخاص هم با ما پرسیده میشه؟؟ ای کاش زحمت می کشیدید ادامه دستورالعمل پر کردن این فرم رو هم در فروم میذاشتید، چون فقط دو تا پارت اولش هست.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Junior Member

با سلام و خسته نباشید

دوستان عزیزم. لطفا نگران نباشید. حتی اگر پست جناب هایزنبرگ درست باشه، که با پنج هزار پست ایشان بعید میدانم کم تجربه باشند، جای نگرانی نیست. اگر پست ایشان را با دقت بخوانید گفته اند که سفارت حساسیت نشون میده و سوالات زیادی میپرسه و غیره. اینها که جای نگرانی نداره. اگر از اسم استادها استفاده کرده اید، به راحتی میگویید استادم هست و چون باهاش کار کرده ام میشناسمش. خلاصه جواب راست دادن به سوالات سفارت اشکالی نداره در صورتی که مسایل را پیچیده تر نکنه. خلاصه اطلاعات اضافه بر چیزی که ازتون خواستند ندید. همسایه و دکتر خانواده هم میتوانند به هر علتی "تحت نظر" باشند. با سپاس

سلام من عذرخواهی می کنم از همه شما

من خیلی کم سر می زنم.

نکته مهم دیگه ای هم باید بگم. سعی کنید اسم کسی رو بزنید که مطمئن باشید ترجیحا نه آمریکا رفته نه می خواد بره.

چون مواردی بوده که طرف اسم کسی رو زده و بعدا فهمیده طرف شرکتی در جایی خارج از ایران ثبت کرده که احتمالا مورد دار بوده (و شاید فقط از نظر من به عنوان یک احتمال در حال دور زدن تحریم ها بوده) و یک مورد دیگه هم که گیر خورده فهمیده یکی از رفرنس ها برای ویزای آمریکا از همون سفارت اقدام کرده و کلیرنس طولانی داشته و هنوز هم نگرفته. این موارد ممکنه باعث شه که آفیسر بخواد کیس شما رو با اون شخص مورد بررسی قرار بده تا ببینه اقدام همزمان شما برای آمریکا به اون ربط داره یا خیر. البته این دنگ و فنگ ها بیشتر مال دبی هست.

جواب سوال نفر اول: در مورد اسم استاد زدن نظری ندارم. نباید در حالت کلی مشکلی ایجاد کنه. در صورتی که اگر باهاش اسمتون جایی نیست و paper هم ندارید نزدنش بهتر از زدنش هست. اگر دانشگاه جز دانشگاه های تحریمی مثل شریف و امیرکبیر باشه من با نزددنش بیشتر موافقم تا زدنش. بیشتر به خاطر وسواس خودم.

جواب سوال نفر دوم: در مورد نسبت این افراد ندیدم بپرسنند مگر این که طرف مشکلی داشته باشه.

این مورد جدید بوده و خیلی خیلی نادر بوده. به هر حال حتی اگر باعث شه یک نفر هم به مشکل جدید نخوره فکر می کنم این تاپیک کار خودش رو به درستی انجام داده.
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

سلام من عذرخواهی می کنم از همه شما

من خیلی کم سر می زنم.

نکته مهم دیگه ای هم باید بگم. سعی کنید اسم کسی رو بزنید که مطمئن باشید ترجیحا نه آمریکا رفته نه می خواد بره.

چون مواردی بوده که طرف اسم کسی رو زده و بعدا فهمیده طرف شرکتی در جایی خارج از ایران ثبت کرده که احتمالا مورد دار بوده (و شاید فقط از نظر من به عنوان یک احتمال در حال دور زدن تحریم ها بوده) و یک مورد دیگه هم که گیر خورده فهمیده یکی از رفرنس ها برای ویزای آمریکا از همون سفارت اقدام کرده و کلیرنس طولانی داشته و هنوز هم نگرفته. این موارد ممکنه باعث شه که آفیسر بخواد کیس شما رو با اون شخص مورد بررسی قرار بده تا ببینه اقدام همزمان شما برای آمریکا به اون ربط داره یا خیر. البته این دنگ و فنگ ها بیشتر مال دبی هست.

جواب سوال نفر اول: در مورد اسم استاد زدن نظری ندارم. نباید در حالت کلی مشکلی ایجاد کنه. در صورتی که اگر باهاش اسمتون جایی نیست و paper هم ندارید نزدنش بهتر از زدنش هست. اگر دانشگاه جز دانشگاه های تحریمی مثل شریف و امیرکبیر باشه من با نزددنش بیشتر موافقم تا زدنش. بیشتر به خاطر وسواس خودم.

جواب سوال نفر دوم: در مورد نسبت این افراد ندیدم بپرسنند مگر این که طرف مشکلی داشته باشه.

این مورد جدید بوده و خیلی خیلی نادر بوده. به هر حال حتی اگر باعث شه یک نفر هم به مشکل جدید نخوره فکر می کنم این تاپیک کار خودش رو به درستی انجام داده.
    سلام
    هایزنبرگ جان پاسخ یه عده از بچه ها موند. شما این پست اولت رو 22 May زدی درست. حالا کسی فرضا فرم DS رو فرستاده قبل از اینکه این تاپیک زده بشه. اسم دو تا از استادا رو هم داده.( حالا چه استادش خطرناک باشه، چه نباشه) الان اینا چی کار کنن؟ ( خودمم شاملش میشم ها). از یه طرف شما این صحبت ها رو میگی، از یه طرف دیگه اگه فرم DS جدید برن پر کنن و صادر کنن ممکنه هست که مشکوک بشن؟ که بیان ببینن چه چیزی توی فرم جدید عوض شده یا نه؟
    من خودم رو از این قشر جدا میدونم چون که DS ام رو احتمالا تغییر ندم.
    راستی این پست رو هم خودم در جواب یکی از بچه ها گفتم. وقت کردی بخون. ( یه خورده ازت تعریف هم کردم )

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1981701

Junior Member

سلام

اینکه برای معرف، از دوستان دانشجو که داخل هستند بنویسیم مشکلی داره؟

سلام خدمت همه

متاسفانه امروز که بعد از مدتی پیام هام رو چک می کردم دو مورد دیگه بهم گزارش شده در مورد ارسال اولم در این تاپیک.

1. به هیچ وجه اسم کسایی که مورد دارند رو به عنوان دو نفر رفرنس ندید.

2. کسایی که برای آمریکا اقدام کردند یا در آینده احتمال داره بکنند رو هم ندید.

3. کسایی که اسمشون رو می دید حتما توجیه کنید که ممکنه باهاشون تماس گرفته شه.

4. جالب اینه که ممکنه از شما هم راجع به اون ها سوال بشه. حتی بعد از ریجکت شدنتون.

همه این اتفاقا تو دبی افتاده و من احساس می کنم راهش رو یاد گرفتند که از این دو نفر رفرنس استفاده کنند برای چک کردن صحت حرفاتون یا گیر دادن اضافه. برای همین خیلی این قضیه رو جدی بگیرید.

با این که این قضیه فقط تا الان از دبی گزارش شده این احتمال هست همه جا گیر بشه و سفارت های دیگه هم روش گیر بشن.

بچه های دیگه ای هم که به مشکل مشابه خوردن حتما اعلام کنند.

Junior Member

سلام اقای هایزنبرگ. می خوام بدونم این رفرنس همان contact person توی فرم ds160 هست؟ اگه نیست در مورد contact person هم می تونید توضیح بدید؟ در مورد sevis id هم تو یه پست http://www.applyabroad.org/forum/sho...st1531192k,aji نوشته بودید میشه sevis رو عوض کرد. می خوام بدونم یعنی میشه با 000000 جای sevis وقت گرفت و بعد عوضش کرد وقتی i20 به دستمون رسید؟(البته من می خواستم برا دبی اقدام کنم) می دونم ممکنه به این تاپیک خیلی ربط نداشته باشه ولی اگه میشه لطف کنید جواب بدید. مرسی.

Junior Member

سلام دوستان. خیلی سخته از زندگی خصوصی بقیه فهمید که چیکار می کنن. من دو تا از استادام رو انتخاب کردم. یکیشون یکبار برای کنفرانس آمریکا رفته و آدم موجهیه و هیات علمی دانشگاهه. دومی هم همینطور ولی تو مرکز تحقیقات مخابرات کار می کنه و مدرس دانشگاه هم هست که من رو از دانشگاه میشناسه. بنظرتون مشکل سازه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)