صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: مراحل گرفتن پاسپورت برای مشمولان

Junior Member

پیش فرض مراحل گرفتن پاسپورت برای مشمولان

1) ابتدا با آپلود مدارک زیر در سایت نشا(http://nesha.msrt.gov.ir/) ثبت نام میکنید:
    -عکس چهره
    -تصویر شناسنامه
    -تصویر کارت ملی
    -گواهی فارغ التحصیلی آخرین مدرک تحصیلی
    -مدرک زبان
    -پذیرش یا گواهی اشتغال به تحصیل
    -کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر روشن شدن وضعیت نظام وظیفه
    2) با در دست داشتن سه سری کپی، یک پوشه و اصل مدارک بالا به سازمان امور دانشجویی واقع در خیابان فرصت(نرسیده به میدان فردوسی) برای تشکیل پرونده مراجعه کنید--------->خروجی: نامعه معرفی به نظام وظیفه(واقع در میدان سپاه)
    3)نظام وظیفه پس از بررسی نامه ی سازمان امور دانشجویی(نیم ساعت نمیشه) یک نامه برای بانک جهت اخذ وثیقه صادر میکند(حتما قبل از این مرحله بانک مورد نظرتان راتعیین کنید چون در این مرحله باید شما بگویید کدام بانک و کدام شعبه)
    - بانک ها سیاست های مختلفی دارند جهت دادن ضمانت نامه مثلا:
    --ممکن است بانکی سند قبول کند(که هم اکنون به ندرت اتفاق می افتد)
    --ده درصد 15000000 را گرفته و چند برابرش را سفته بگیرد
    --15000000 میلیون را بگیرد و بلوکه کند سالی هم حدود 20000 تومان کامزد بگیرد.
    --120 یا 130 درصد پول را بگیرد و به آن 20 یا 22 درصد سود بدهد با کارمزدی حدود سالی 100000تومان
    مثال: بانک پاسارگاد به من گفت 18000000 تومان میگیرم سالی 22 درصد سود میدهم و سالی 100000 تومان کارمزد!! قوامین گفت 15000000 ت میگیرم و 22 درصد سود میدهم، 1500000 ت هم بلوکه میکنم و سود نمی دهم به علاوه سالی 100000 ت کارمزد!
    نکته: اگر پول را در شهرستان بگذارید و بخواهید ضمانت نامه را در شعب تهران بگیرید اذیتتان میکنند! مثلا من همین کار را کردم و شعبه پاسارگاد میدان فردوسی اول بار کلا قبول نمی کرد!! بعد هم که از شهرستان با رئیسشون تماس گرفتند، گفتند که بررسی میکنیم!!
    نکته 2: بانک قوامین بلافاصله ضمانت نامه صادر میکند ولی ظاهرا بانک های دیگر چند روز طول میکشد!
    نکته 3: بانک قوامین هزینه هر چند سال معافیت تحصیلی که صادر شده را میگیرد و اتوماتیک هر سال تمدید میکند و نیاز به حضور هر ساله خودتان یا وکیلتان نیست. البته در نظر داشته باشید که به عنوان مثال برای من که برای ارشد میخواهم بروم و نظام وظیفه حدود چهار سال و خورده ای معافیت صادر کرد 450000 تومان گرفت حال نمی دانم اگر زودتر از چهار سال ارشدم تموم شد کامزد گرفته شده بر میگردد یا نه!!((توجه داشته باشید تمام این سیاست ها سالانه که چه بگویم ماهانه هم نه هفتگی تغییر میکن!)
    4) پس گرفتن ضمانت نامه تحت یکی از شرایط بالا مجددا به نظام وضیفه رجوع میکنید(توجه: چنانچه نیاز به ترجمه ضمانت نامه دارید قبل از اینکه به نظام وظیفه بروید یعنی همین مرحله به دارالترجمه مراجه کنید زیرا پس از آن دیگر به اصل آن دسترسی نخواهید داشته و بانک هم به هیچ وجه کپی برابر اصل به شما نمیدهد!)
    5) با بردن ضمانت نامه به نظام و ظیفه در کمتر از یک ربع نامه ی رفع مشکل سربازی شما صادر می شود!
    6) نامه ی صادر شده در مرحله قبل را به سازمان امور دانشجویی می برید و آن ها یک نامه به شما می دهند که برای آزاد سازی مدارک به دانشگاه ببرید.
    7)
    نامه ی صادر شده در مرحله قبل را به دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید می برید. دانشگاه از شما میخواهد چنانچه کارهای فارغ التحصیلیتان را انجام داده باشید روشن کنید که در مقابل امکان تحصیل رایگانتان چه میکنید؟!!
    الف) پول میدهید و میخرید؟
    ب) سابقه ی کار که بیمه رد شده باشد دارید؟
    ج) نامه ی عدم کاریابی دارید؟
    د) وثیقه میگذارید که پس از برگشت به دولت خدمت کنید!
    خلاصه با پذیرفتن یکی از شرایط بالا و تصویه حساب وام هایتان دو مدرک به شما میدهند: 1) دانشنامه 2) نامه لغو تعهد رایگان
    8) با در دست داشتن دو مدرکی که در مرحله ی قبل گرفتید مجددا به سازمان امور دانشجویی مراجعه میکنید و نهایتا آن ها یک نامه به اداره گذر نامه میزنند.
    9) با در دست داشتن نامه یه قبلی ابتدا به اداره گذرنامه(واقع در ستارخان) مراجعه میکنید. در انجا به دبیرخانه رجوع میکنید و آن ها یک مهر میزنند سپس نامه را به پلیس +10 میبرید. پس از آن پرونده ای که در پلیس +10 تشکیل شده را به اداره گذرنامه میبرید که یک ثبت دو دقیقه ای در سیستم نیاز دارد.
    10) منتظر آمدن پاسپورتتان میشوید(کمتر از یک هفته) و پس از مراجعه به سفارت و گرفتن ویزا، با در دست داشتن ویزا به سازمان امور دانشجویی مراجعه میکنید تا خروجتان ثبت شود!
    یه سری عکس ازروی نکاتی که در سازمان امور دانشجویی متذکر شده بود(مراحل ذکر شده، تغییر دانشگاه یا کشور و...) ضمیمه کرده ام.امید است که بکار آید!
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط mehran8869 : May 29th, 2015 در ساعت 01:04 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    AUT - Mech Eng( Manufacturing & Prodection)

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پاسپورت برای مشمولان

بسیار عالی،
    من فقط این رو اضافه کنم که وقتی میرید دانشگاه برای ازاد سازی مدرک همون نامه لغو تعهد رایگان برای وزارت علوم کفایت می کنه و اینکه دانشنامه خودش ۱۰ تا ۱۵ روز طول میکشه که تحویل دانشجو بشه و همون موقع لغو تعهد داده نمیشه.
    Resume: BS GPA: 15.55/20 (3.16/4) ; GRE(Q166/V147/W3) ; iBT:98 ; 0 publication ; MS Applicant
    Admission Result: Rejected, Admitted but fund is undecided, full fund, No Fund
    UW-Madison - Oregon State - Clemson - Arizona State - Northern Illinois

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gazmakh نمایش پست ها
    بسیار عالی،
    من فقط این رو اضافه کنم که وقتی میرید دانشگاه برای ازاد سازی مدرک همون نامه لغو تعهد رایگان برای وزارت علوم کفایت می کنه و اینکه دانشنامه خودش ۱۰ تا ۱۵ روز طول میکشه که تحویل دانشجو بشه و همون موقع لغو تعهد داده نمیشه.
    این روند در دانشگاه های مختلف فرق میکنه. مثلا صنعتی اصفهان سه روزه میده اگه بگید عجله دارید! حتی من توضیح دادم کارم به مشکل برخورده در عرض 45 دقیقه دادند!

Junior Member

یه چیزی که من نمیدونستم و مجور شدم مجددا بروم تهران برای انجامش اینکه:

دانشنامه، گواهی رتبه، ریزنمرات و چیزهایی از این قبیل قبل از ترجمه رسمی نیاز به تایید وزارت علوم دارد که در همان سازمان امور دانشجویی ملعون!! انجام می شود.
    ابتدا در این سایت ثبت نام کنید که مجبور نشوید 15000 هزینه ثبت نام بدهید! http://mad.saorg.ir/EDUS/Default.Aspx
    بعد هم ب طبقه چهارم اتاق 342 سازمان امور دانشجویی مراجعه کنید.

یه سوالی داشتم. من از یه دانشگاه برا مستر پذیرش گرفتم. خودمم الان ارشد دارم. چون معافیت تحصیلی برای هر مقطع یک بار صادر میشه میخواستم بدونم که امکانش هست من از جایی که برا دکتری پذیرش گرفتم یا برا یه شخص دیگه رو با فتوشاپ درست کنم و تو سایت نشا آپلود کنم تا با اون بتونم خروج از کشور رو بگیرم؟ آیا پیگیری میکنه نظام وظیفه یا وزارت علوم؟ یعنی استعلام میکنه؟

با عرض سلام به همگی
    من دانشگاه آزاد تحصیل میکنم و الان برای انگلستان پذیرش گرفتم ولی قبلش باید آیلتس بگیرم بخاطر همین مجبورم تهران ب مدت دوماه بمونم و با وجود ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه مجبورم ک غیبت کنم میخواستم ببینم بعد از این دوماه طبیعتا من حذف میشم از دروسی ک برداشتم با این وجود اگ من برگردم دانشگاه و ازشون نامه یکبار خروج رو بخوام دوباره بهم میدن یا ن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر دانشگاه تبریز

سلام

دوستان خواهشا جواب بدین ...
    منظور از اداره نظام وظیفه و اداره گذرنامه و پلیس +۱۰ تهران هست یا در شهرستان هم قابل انجام است؟

لطفا راهنمایی کنین ...

سلام.من به آموزش و پرورش تعهد خدمت دادم و سربازی هم نرفتم.مراحل گرفتن پاسپورت برای من چجوریه؟

Junior Member

سلام دوستان من یه سوال خیلی مهم داشتم ..
    من ۱۸ سالم تموم شده پیش دانشگاهی رو هم تموم کردم انشالله مهر دانشجو میشم.. پدرم برنده ی لاتاری سال پیش شده بود.. سفارت هارو هم رفتیم و بقیه ی خانوادم ویزا ی اقامتشونو گرفتن من موندم.. حالا میخوام بدونم‌ چون ویزا ویزای اقامت هست.. اگه من از سفارت اقامتمو بگیرم بدون مشکل و دوباره برگردم ایران .. میتونم دوباره اشتغال به تحصیل بگیرم ( حالا ایندفعه از دانشگاه نه از مدرسه دیگه ) و دوباره از کشور خارج بشم ؟؟ مشکلی برام پیش نمیاد به دلیل داشتن ویزای اقامت آمریکا ؟؟ توی فرودگاه یا نظام وظیفه ای جایی.. ( میدونم که اصلا نظام وظیفه اینا نگاه نمیکنن به گذرنامه.. توی فرودگاه هم خب دنبال همون ویزای موقت دوبی ای هستن که میخوام چند روزه برم )
    لطفا پاسخ بدین ممنون

Junior Member

پیش فرض گرفتن پاسپورت برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد

سلام خدمت اساتید و بزرگان
    من در حال تحصیل در مقطع کارشناسی هستم و تا بهمن سال ۹۶ مجوز تحصیل دارم ( یعنی از طرف سازمان نظام وظیفه) میتونم درسم رو همین شهریور تموم کنم فقط ۸ واحد دارم و در حال حاضر معدل کل من بالای ۱۸/۵ هست
    سوال من این هست که من اگر بهمن ۹۵ درسم تموم بشه تا مهلت دارم و سرباز نیستم‌؟
    سوال بعدی اگر بخواهم در حال حاضر پاسپورت بگیرم باید چه کار کنم ؟

** دوستان من خیلی نیازمند به کمک شما هستم ممنون میشم به من لطف کنید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)