صفحه 1 از 80 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 799

موضوع: سایت Anabin و اعتبار دانشگاه های ایران در آلمان (آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور،...)

Senior Member

پیش فرض سایت Anabin و اعتبار دانشگاه های ایران در آلمان (آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور،...)

سلام،
    کسی از بچه های اینجا با لیسانس دانشگاه آزاد در دانشگاههای آلمان برای Master ثبت نام کرده؟ من توی سایت www.daad.de دیدم که اونها لیسانس دانشگاه آزاد رو قبول ندارن، وقتی هم که به دانشگاهی که می خواستم برای اونجا Apply کنم میل زدم گقتن ما فقط دانشگاههایی از ایران رو قبول داریم که اسمشون توی این دیتابیس اومده باشه: http://213.157.12.18/scripts/SelectL...Aliasnamen.asp.
    بعد هم گفتن اگر اسم دانشگاهتون توی این لیست نیست با مسئولین اون دانشگاه تماس بگیرید. به ما ربطی نداره!
    توی این دیتابیس نزدیک به 400 تا موسسه آموزشی توی ایران لیست شده بودن، اما اسم دانشگاه آزاد توش نبود، هیچ شعبه ای!!
    کسی در این رابطه اطلاعی داره؟

ممنون
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

پیش فرض پاسخ : Master در دانشگاههای آلمان با Bachelor از دانشگاه آزاد

سلام!من علاوه بر Bs. آزاد گواهي اشتغال به تحصيل Ms در دانشگاه تهران رو هم ضميمه كردم اما قبول نكردن گفتن انگار بدون Bs برا Ms پذيرش بخواي بگيري! حتي تو سايت anabin نوشته در صورت قبولي براي فوق در يك دانشگاه سراسري مدرك آزاد قبوله! اما مثل احمق ها گفتن چون كارنامه كنكورت ضميمه نيست ردي! كلا آلماني ها در اين موارد عقب مونده هستن! يكيشون به من گفت واحدهاي تو رو قبول مي كنيم اين پذيرش Bs. ما رو قبول كن و بيا و من گفتم واحد رو كه قبول مي كنيد چرا مدرك رو قبول نداريد؟ سوئد در اين مورد هوشمند تره!

Senior Member

من بعد از اینکه چنین حوابی از آلمان گرفتم، رفتم دفتر امور بین الملل و با مسئولش در این باره صحبت کردم. اون هم گفت مذاکره هایی که چند ماه پیش با وزارت علوم داشتن اونها رو متقاعد کردن که دانشگاه آزاد رو قبول داشته باشن. نامه ای هم از وزیر علوم آلمان دال بر این موضوع دارن، به من گفت اگر کارت به مشکل برخورد به ما بگو که نامه رو براشون بفرستیم تا مشکلت حل بشه. اولش فکر کردم چرت و پرت گفت، اما خوب، دو هفته بعدش اسم دانشگاه آزاد رو هم توی ANABIN اضافه کردن. با این حال فکر نکنم دیگه مشکلی باشه، و فقط یه مقدار DAAD سایتش Out Of Date هست که اون هم درست میشه.

مواردی که شما گفتید برای چقدر وقت پیش هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط m.hashemian
    من بعد از اینکه چنین حوابی از آلمان گرفتم، رفتم دفتر امور بین الملل و با مسئولش در این باره صحبت کردم. اون هم گفت مذاکره هایی که چند ماه پیش با وزارت علوم داشتن اونها رو متقاعد کردن که دانشگاه آزاد رو قبول داشته باشن. نامه ای هم از وزیر علوم آلمان دال بر این موضوع دارن، به من گفت اگر کارت به مشکل برخورد به ما بگو که نامه رو براشون بفرستیم تا مشکلت حل بشه. اولش فکر کردم چرت و پرت گفت، اما خوب، دو هفته بعدش اسم دانشگاه آزاد رو هم توی ANABIN اضافه کردن. با این حال فکر نکنم دیگه مشکلی باشه، و فقط یه مقدار DAAD سایتش Out Of Date هست که اون هم درست میشه.
    سلام محمد جان
    در اين مورد هم من نامه اي در دانشگاه ديده بودم كه بچه هاي فوق اعتراض كرده بودند و نوشته بود پس از گفتگوها درست شده
    اين مشكل هم مال 1.5 سال پيش هست و نه اخيرا"
    حالا نميدونم چرا قبول نككردند
    در مورد لينك هم :
    Azad-Iran Non-Profit and Private Institute of Higher Education نوشته و ort را تهران زده يعني فقط دانشگاه آزاد تهران قبوله؟
    يا بقيه هم قبوله؟
    موفق باشيد

Ort رو زده Iranweit يعني تمامي واحدهاي ايران!

Senior Member

نه، لینکی که بهتون دادم رو نمی دونم چظور کار نمی کنه، اما شما برید توی همون سایت ANABIN، در قسمت I، اسم دانشگاه رو زده Islamic Azad University، دقیقاً با همین اسم نوشته شده. راحت می تونید پیداش کنید

Junior Member

سلام دوستان

میشه لطفا اسم چند تا دانشگاه رو که برای فوق لیسانس زبان آلمانی نمیخوان بگید

ممنون

بچه ها آلمان که اصلاً Master جزء سیستم آموزشی اش نیست، یه Diploma داره که در حد Master ماست، یعنی لیسانسه منتها چون بچه ها تز هم دارن مثل Master ما می شه و مستقیماً می رن دکترا. با این اوصاف شماها چه طوری حرف از Apply برای Master در دانشگاه های آلمان می زنید؟ شاید هم سیستم آموزشی شون عوض شده من خبر ندارم!؟!؟!؟؟ ???
    تا نیک ندانی که سخن عین ثواب است / باید که به گفتن دهن از هم نگشایی / گر راست سخن گویی و در بند بمانی / به زان که دروغت دهد از بند رهایی

Senior Member maryamf آواتار ها

آره همین امسال سیستم آموزشی شون تغییر کرد اینو یه دوستم که قرار بود امسال سال پنجمش باشه چند وقت پیش بهم گفت.

Senior Member

مسعود:
    توی سایت www.daad.com یه سرچ بکن (سایت اول آلمانی هست، اما میتونی زبان رو انگلیسی انتخاب کنی) هر چی لازم داری اونجا پیدا می کنی.

صوفی:
    من راجع به آلمان حرف زیاد شنیدم، اما همش حرف بوده، هم توی DAAD و هم توی سایتشون مثلا RWTH خیلی واضح اطلاعات لازم برای ثبت نام و مدارک رو نوشتن. سیستم آموزشی هم چیزی که من دیدم تفاوتی نداشت.

صفحه 1 از 80 123456789101151 ... آخرینآخرین