صفحه 39 از 39 نخستنخست ... 2930313233343536373839
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 387 , از مجموع 387

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ گواهی موقت و دانشنامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ترجمۀ گواهی موقت و دانشنامه

سلام دوستان. لطفاااااا کمک کنید.
    من میخوام برای پروژه ارشد اپلای کنم و شرکتی که میخوام اپلای کنم ریز نمرات و گواهی اشتغال به تحصیل از من میخواد و اینا هردو غیر قابل ترجمه هستند.
    آیا کسی هست که بدونه چیکار باید کرد؟ حالا گیریم که شرکت از من ترجمه غیر رسمی رو قبول کرد، آیا سفارت (پرتغال) هم این مدارک رو میخواد؟؟؟؟
    در ضمن من شیراز زندگی میکنم و دانشگاهم دانشگاه آزاد یزد هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا - فضایی

نقل قول نوشته اصلی توسط minaaa_s نمایش پست ها
    سلام دوستان. لطفاااااا کمک کنید.
    من میخوام برای پروژه ارشد اپلای کنم و شرکتی که میخوام اپلای کنم ریز نمرات و گواهی اشتغال به تحصیل از من میخواد و اینا هردو غیر قابل ترجمه هستند.
    آیا کسی هست که بدونه چیکار باید کرد؟ حالا گیریم که شرکت از من ترجمه غیر رسمی رو قبول کرد، آیا سفارت (پرتغال) هم این مدارک رو میخواد؟؟؟؟
    در ضمن من شیراز زندگی میکنم و دانشگاهم دانشگاه آزاد یزد هست.
    سلام،
    کنجکاوم بدونم چرا مدارک‌تون شامل ریزنمرات و دانشنامه و ... غیرقابل ترجمه هستند؟!
    دانشگاه آزاد تموم کردید و خانم هستید [خدمت سربازی ندارید]. پس چه مانعی هست در گرفتن مدارک رسمی و ترجمه‌؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/ University of Tbriz

سلام دوستان

من فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه تبریز هستم. چون هردو مقطع روزانه بودم، متاسفانه برای آزاد کردن هردو مدرک با مشکل روبرو هستم (مگر اینکه بخرم که هزینه ش زیاد هست).

چند روز قبل یه نفر میگفت چون همین چند ماه پیش پذیرش دانشگاهش اومده بود و برای ارائه مدرک به سفارت زمان کافی برای گرفتن دانشنامه نداشته، مدرک موقت کارشناسی (کارشناسی و روزانه بودن ایشون از دانشگاه امیرکبیر) رو برده وزارت علوم، اونها یه مهر زدن و ظاهرا با اون مهر، مدرک موقت قابل ترجمه شده. ترجمه اون رو برای سفارت ارائه کردن.
    بعدا یه دارالترجمه هم که رفته بودم شرایطم رو بگم، خودشون گفتن قبلا 2 3 مورد بوده که با مهر وزارت علوم، مدرک موقت رو براشون ترجمه رسمی کردیم، که قابل مهر وزارت خارجه و دادگستری خوردن بوده. تنها فرقش عنوان مدرک هست که این رو مدرک موقت ترجمه میکنن؛ به غیر از عنوان، همه چی در سطح و اعتبار ترجمه دانشنامه بوده.

میخوام بپرسم دوستان تجربه یا اطلاعاتی در این مورد دارن؟
    ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_r7 نمایش پست ها
    سلام،
    کنجکاوم بدونم چرا مدارک‌تون شامل ریزنمرات و دانشنامه و ... غیرقابل ترجمه هستند؟!
    دانشگاه آزاد تموم کردید و خانم هستید [خدمت سربازی ندارید]. پس چه مانعی هست در گرفتن مدارک رسمی و ترجمه‌؟
    سلام، چونکه میخوام برای پروژه ارشد اقدام کنم. نه برای دکترا. ارشدم هنوز تمام نیست.

با سلام به دوستان

من مدارکم رو ترجمه کردم الان برای فرستادن اون ها به دانشگاه ها حتماً باید مهر سفارت داشته باشه یا بدون اون هم میشه درخواست داد.

با تشکر

Junior Member

سلام من دوره ارشد را تموم کردم خدمت سربازی دارم و نامه اعزام دارم برای اردیبهشت مدرک موقت ارشد و کارشناسیم و ریزنمرات با مهر (فاقد ارزش قانونی ترجمه) دستمه میخواستم برای یکی از دانشگاهها بلژیک بفرستم ببینم پذیرش میشم اصلا یا نه .آیا ترجمه آنها را برای پذیرش اولیه کافی میباشد یا باید در همان مرحله اول مهر دادگستری و وزارت خارجه را داشته باشد؟

آیا ترجمه گواهینامه موقت در آدرس
    ميرداماد، بين ميدان مادر و شريعتي،ساختمان سبز برای من انجام میدهند؟

Junior Member

سلام دوستان .
    من ارشد پذیرش گرفتم با مدرک لیسانس و دیپلم .اما چون حدود 4 سال گپ تحصیلی بین لیسانس و دیپلم دارم ،می خواستم با نشون دادن مدرک کاردانی ام به سفارت بگم که این مدت رو تحصیل می کردم .در مدرک موقتم بیان شده قابل ترجمه نیست .متاسفانه تعهد خدمت بعد از تحصیل 2.5 سال دارم که شنیدم باید دو سال و نیم جایی کار کرده باشم و بیمه برام رد شده باشه تا مدرک قابل ترجمه بهم بدند.من فقط 1 سال تا به حال برام بیمه رد شده 6 سال سابقه کار دارم .آیا مدرک موقتم رو ترجمه غیر رسمی کنم ببرم سفارت آلمان یا همون مدرک موقت رو ترجمه نشده ببرم قبول می کنند ؟
    با توجه به اینکه رشته لیسانسم مرتبط با کاردانی ا م نیست و 4 سال از اول لیسانس خوندم و تنها الان مشکلم نشان دادن گپ تحصیلی بین دیپلم و لیسانس هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)