صفحه 4 از 47 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 463

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ گواهی موقت و دانشنامه

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

پیش فرض پاسخ : گواهی موقت و دانشنامه

شما وقتی می خواهید مدرکتون رو بخرید دیگه مشکلتون چیه؟!
    با خرید مدرک هم ریزنمره بهتون میدن و هم گواهی پایان تحصیلات تازه موقت هم نیست! فقط برای دانشنامه ازتون پسش میگیرن
    ولی اگه نخواین مدرک رو بخرین ریزنمره مهر دار بهتون نمی دن و نمی تونید بدین ترجمه

سلام
    من لیسانس شبانه در مقطع کارشناسی هستم. به من گواهینامه پایان تحصیلات و ریز نمره دادن. آیا باید دانشنامه هم داشته باسم؟ آخه گفتن خطاطیش 4هفته طول میکشه!!!

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

سلام

دانشنامه برای پروسه اپلای اصلا لازم نیست. همون گواهی پایان تحصیلات قابل ترجمه و معتبر هست. باز خوبه برای شما 4 هفته ای آماده میشه برای بعضی دانشگاه ها این سالها زمان میبره!!!

Member hossein.k آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    باز خوبه برای شما 4 هفته ای آماده میشه برای بعضی دانشگاه ها این سالها زمان میبره!!!
    من که شنبه رفتم دنبال دانشنامه و ريزنمرات، دوشنبه آماده بود يعني 3 روز (براي فوق)

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

خیلی خوبه

واقیتش آماده کردن دانشنامه بستگی به خود دانشگاه داره. من 85 از کارشناسی فارغالتحصیل شدم و هنوز هم دانشنامه منو آماده نکردن. نه تنها من بقیه بچه هامون هم نتونستن بگیرن. دیگه کارمون از اعتراض و دعوا گذشته ولی خیلی اذیت کردن و هنوز هم که هنوز قول دادن تا عید آماده کنن!
    ولی برا ارشد گفتن تا 2 ماه آماده میشه
    با این وجود همونطور که hossein هم گفت بعضیا یه هفته ای هم تونستن بگیرن

Senior Member ali12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Economics

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    شما وقتی می خواهید مدرکتون رو بخرید دیگه مشکلتون چیه؟!
    با خرید مدرک هم ریزنمره بهتون میدن و هم گواهی پایان تحصیلات تازه موقت هم نیست! فقط برای دانشنامه ازتون پسش میگیرن
    ولی اگه نخواین مدرک رو بخرین ریزنمره مهر دار بهتون نمی دن و نمی تونید بدین ترجمه
    بچه ها خودم بالاخره جوابمو پیدا کردم. روال این طوریه:
    1. پول می دین مدرکتونو می خرین.
    2. اگه دانشجو نباشین و سربازی نرفته باشین (مثل من که از فوق لیسانسم فارغ التحصیل شده بودم) امکان نداره دانشنامه بهتون بدن (گواهی موقت فوق لیسانسمم رو هم نمی دن تا اینکه یا برم سربازی یا گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بالاتر رو ببرم براشون). ریز نمرات رو هم بدون ذکر واژه فارغ التحصیل و تاریخ فارغ التحصیلی می دن (هر دوجا، یعنی هم لیسانسم و هم فوق لیسانسم. دانشگاه لیسانسم گفت "اگه وقتی دانشجوی فوق بودی می یومدی، و گواهی اشتغال به تحصیل می آوردی، ریز نمرات رو با ذکر کلمه فارغ التحصیل و تاریخ فراغت از تحصیل می دادیم بهت"). این به سربازی مربوط می شه نه خرید مدرک. حالا بماند که با وجود تاکید شدیدشون بر اینکه "ما بهت ریز نمراتی که توش نوشته شده باشه فارغ التحصیل نمی دیم"، توی هر دو تا ریز نمرات من (لیسانس و فوقم که از دو دانشگاه مختلف بود) نوشته که "آخرین وضعیت: فارغ التحصیل" و تاریخ هم زده. من به روی خودم نیاوردم اما یا اشتباه کردن این ریز نمرات رو پرینت گرفتن یا اینکه بی خودی مزخرف می گن. در هر حال به لحاظ قانونی دانشنامه رو بهم ندادن. باورتون نمی شه حتی حاضر نشدن گواهی رتبه (که می گه رتبه من دوم بوده) رو بهم بدن. دقیقا همینو بهم گفت: "چون سربازی نرفتی هنوز، نه دانشنامه می دیم بهت، نه گواهی رتبه، چون توی گواهی رتبه تاریخ فارغ التحصیلیتو می بایست بنویسیم. ضمنا ریز نمراتت بدون ذکر کلمه فارغ التحصیل بود دیگه؟" که منم، خدا منو ببخشه، دروغ گفتم که "بله بدون کلمه و تاریخ فارغ التحصیله".
    3. وقتی بردم ترجمه، ریز نمرات رو قبول کرد که ترجمه کنه و هیچ مدرک دیگه ای نخواست. ضمنا از لج دو تا دانشگاه لیسانس و فوقم، تاکید کردم حتما واژه فارغ التحصیل و تاریخشو بنویسه که هیچ مشکلی نبود ؛) آی دلم خنک شد )

Junior Member

جزو مدارك بايد دانشنامه رو هم ترجمه كنيم بفرستيم يا ريز نمرات كافيه؟تو سايتشون فقط گفتهofficial transcirpt

دوستان من سرچ کردم چیزی مشابه با مشکلم پیدا نکردم. (بازم اگر ناخواسته تکراری بود پستم خواهشا یه راهنمایی بفرمائید که کجا رو ببینم)

من فارق التحصیل کارشناسی علوم دام -شبانه از دانشگاه منابع طبیعی گرگان هستم.
    چند روز پیش بعد از دریافت کارت سبز اعظام به خدمتم به دانشگاه رفتم و بعد از تصفیه حساب با صندوق رفاه، تونستم گواهی موقت پایان تحصیلات (ارزش ترجمه ندارد) و ریز نمرات (وضعیت تحصیلی که تنها تاریخ ثبت شده در اون، تاریخ تهییه هست) رو گرفتم.
    از اونجایی که دوستان نوشته بودن وزارت علوم اخیرا دیگه تایید نمی کنه گواهی موقت رو برای ترجمه، من با وزارت تماس گرفتم و خانمی که اونجا بودند فرمودند که در گواهی نباید ذکر شده باشه بدهی داری. منم گفتم زده 0. بعد گفتن جای مدت تعهد و این حرفا اگر خط تیره باشه، ما تایید می کنیم ولی دارالترجمه شاید ترجمه نکنه. بنابراین برید دانشگاه و بگید یک گواهی بدون اون قسمت که نشون می ده بدهی ندارید به دانشگاه (خط تیره ها) به شما بدن.

حالا از دوستان سئوالم اینه که اولا دانشگاه فکر نمی کنم این چیزی رو که از وزارت به من گفتن رو به من بده. چه کار کنم در این مورد؟

و قسمت دوم اینکه، ریز نمرات من تاریخ فارق التحصیلی نداره، و من هم اون موقع نمی دونستم این موضوع رو و از وزارت نپرسیدم. این ریزنمرات هم تایید می کنند که برای ترجمه بدم؟ و آیا دانشگاه های سوئد قبول می کنند این گونه ریزنمرات رو برای پذیرش؟

پیشاپیش ممنونم از راهنمایی هاتون

Junior Member

سلام
    از دانشگاه برای من این پیام اومده که :
    Need final degree posting from
    Iran.
    اینجا منظور از final degree چیه؟ منظور ریز نمراتی که روش نوشته فارغ التحصیل یا منظور دانشنامه هست؟ یا چیز دیگه؟
    من موقع apply ریز نمرات ترجمه شده و مهر و موم رو فرستادم .
    حالا از دانشگاه چی بخام؟
    اصل مدرک همون دانشنامه هست؟؟!!!

Junior Member

سلام دوستان
    اگه میشه راهنمایی بفرمایید

من فوقم آخر شهریور تمام شد تسویه حساب نکردم این واسه گرفتن ریز نمرات کمکی می کنه ؟؟؟ یا اول برم تسویه حساب کنم ؟؟
    باید برای پذیرش فقط ریز نمرات و بفرستم ؟ بعد این ریز نمرات قابل ترجمه هست؟؟

با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)