صفحه 10 از 47 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 463

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ گواهی موقت و دانشنامه

پیش فرض پاسخ : گواهی موقت و دانشنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    اگر سربازی ندارید تنها باید هزینه تحصیلات رایگان را بدهید یا اینکه برای تحصیلات رایگان مبلغی وثیقه بگذارید که نشان می دهد بعد از موعد قانونی باز می گردید
    هزینه تحصیلات رایگان بستگی به دانشگاه،رشته،سال ورود به دانشگاه ،منطقه و سهمیه مورد استفاده برای ورود به دانشگاه و در نهایت مدتی که بعد از فارغ التحصیلی کار کرده اید دارد
    من چون مدرکم شبانه هست فکر می کنم نیازی به پرداخت هزینه تحصیل رایگان ندارم. اما از طرفی به دلیل بدهی به صندوق رفاه نمی تونم تا ترم بعدی مدرکمو آزاد کنم. می تونم بجای مدرک اصلی مدرک دیگه ای مبنی بر فارغ التحصیلی بگیرم که قابل ترجمه رسمی باشه و نیاز به تسویه از صندوق رفاه رو نخواهد؟؟

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط babak21 نمایش پست ها
    من چون مدرکم شبانه هست فکر می کنم نیازی به پرداخت هزینه تحصیل رایگان ندارم. اما از طرفی به دلیل بدهی به صندوق رفاه نمی تونم تا ترم بعدی مدرکمو آزاد کنم. می تونم بجای مدرک اصلی مدرک دیگه ای مبنی بر فارغ التحصیلی بگیرم که قابل ترجمه رسمی باشه و نیاز به تسویه از صندوق رفاه رو نخواهد؟؟
    از دانشگاه بپرسید بهتون با این شرایط گواهی اتمام دوره تحصیلی میدهند یا خیر
    Some dance to remember, some dance to forget

Junior Member

با سلام
    من کاردانی ام رو از اموزشکده فنی حرفه ای گرفتم
    و کارشناسی هم از آزاد شهریور 91 خواهم گرفت
    پایان خدمت هم ندارم
    متاسفانه اصل مدرک کاردانی بعد از 6-7 سال از زمان فارغ التحصیلی صادر میشود فارغ التحصیل 88 هستم تا سال 94 خبری از مدرک نیست
    فقط به من گواهی موقت رو دادن که روش نوشته ارزش ترجمه ندارد و برای ایران است
    اگه برم از وزارت علوم پیگیری کنم نتیجه میده؟مطمئن هستم خود دانشگاه جواب سربالا میده

اگه برم وزارت علوم نامه ای به من میده که ببرم دانشگاه تا اصل مدرک رو بگیرم تا قبل از ددلاین؟(البته در صورتی که نامه پذیرش اولیه رو ببرم )
    الان دردم را به کی باید بگم من؟ راه حل چیست؟من هیچوقت نمیتونم اپلای کنم تا وقتی که اصل مدرک حاضر بشه؟
    کسی مشابه شرایط من بوده از اموزشکده ها؟
    کل فروم رو تمام صفحات رو مرور کردم به نتیجه ای نرسیدم
    خواهشا یک راهنمایی بکنید تکلیفم روشن بشه

Member
    رشته و دانشگاه
    علامه طباطبایی

نقل قول نوشته اصلی توسط telmak نمایش پست ها
    با سلام
    من کاردانی ام رو از اموزشکده فنی حرفه ای گرفتم
    و کارشناسی هم از آزاد شهریور 91 خواهم گرفت
    پایان خدمت هم ندارم
    متاسفانه اصل مدرک کاردانی بعد از 6-7 سال از زمان فارغ التحصیلی صادر میشود فارغ التحصیل 88 هستم تا سال 94 خبری از مدرک نیست
    فقط به من گواهی موقت رو دادن که روش نوشته ارزش ترجمه ندارد و برای ایران است
    اگه برم از وزارت علوم پیگیری کنم نتیجه میده؟مطمئن هستم خود دانشگاه جواب سربالا میده

اگه برم وزارت علوم نامه ای به من میده که ببرم دانشگاه تا اصل مدرک رو بگیرم تا قبل از ددلاین؟(البته در صورتی که نامه پذیرش اولیه رو ببرم )
    الان دردم را به کی باید بگم من؟ راه حل چیست؟من هیچوقت نمیتونم اپلای کنم تا وقتی که اصل مدرک حاضر بشه؟
    کسی مشابه شرایط من بوده از اموزشکده ها؟
    کل فروم رو تمام صفحات رو مرور کردم به نتیجه ای نرسیدم
    خواهشا یک راهنمایی بکنید تکلیفم روشن بشه
    شما میتونید از دانشگاهتون بخواهید تا گواهی فارغ التحصیلی بهتون بده که بعکس مدرک موقت قابل ترجمه است.منم این مشکل نداشتن دانشنامه رو داشتم وبا اکثر دانشگاههای موردنظرم که مکاتبه میکردم انعطاف پزیر بودند و قبول کردند که با مدرک غیررسمی اپلای کنم .نهایتا شما میتونید مدرک موقت رو ترجمه غیررسمی کنید با مهر مترجم و با همین مدرک درخواست بدید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moja نمایش پست ها
    شما میتونید از دانشگاهتون بخواهید تا گواهی فارغ التحصیلی بهتون بده که بعکس مدرک موقت قابل ترجمه است.منم این مشکل نداشتن دانشنامه رو داشتم وبا اکثر دانشگاههای موردنظرم که مکاتبه میکردم انعطاف پزیر بودند و قبول کردند که با مدرک غیررسمی اپلای کنم .نهایتا شما میتونید مدرک موقت رو ترجمه غیررسمی کنید با مهر مترجم و با همین مدرک درخواست بدید.
    ممنون از جوابتون
    یعنی گواهی فارغ التحصیلی با اصل مدرک و گواهی موقت تفاوت داره؟
    برای گرفتنش احتیاج به نامه ای چیزی ندارم؟
    روند کاری اش رو توضیح میدهید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    علامه طباطبایی

گواهی فارغ التحصیلی یه برگه ساده است که دانشگاه گواهی میکنه شما در فلان تاریخ با فلان معدل از دانشگاه فارغ التحصیل شدید.این مدرک مهر دانشگاه و امضا داره در نتیجه وزارت علوم هم مهرش میکنه و بصورت رسمی قابل ترجمه است. شما برای گرفتنش نیازی به نامه ندارید. در دانشگاه ما همراه مدرک موقت این مدرک رو هم ضمیمه میکنند ولی کلا خیلی چیز ساده ایه میتونید از امور فارغ التحصیلی دانشگاهتون بخواهید که این گواهی رو براتون در سربرگ دانشگاه تایپ کنه و مهر و امضا کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط moja نمایش پست ها
    گواهی فارغ التحصیلی یه برگه ساده است که دانشگاه گواهی میکنه شما در فلان تاریخ با فلان معدل از دانشگاه فارغ التحصیل شدید.این مدرک مهر دانشگاه و امضا داره در نتیجه وزارت علوم هم مهرش میکنه و بصورت رسمی قابل ترجمه است. شما برای گرفتنش نیازی به نامه ندارید. در دانشگاه ما همراه مدرک موقت این مدرک رو هم ضمیمه میکنند ولی کلا خیلی چیز ساده ایه میتونید از امور فارغ التحصیلی دانشگاهتون بخواهید که این گواهی رو براتون در سربرگ دانشگاه تایپ کنه و مهر و امضا کنه.
    سلام
    ببخشید منم مشکلم همینه و مدرک ارشدم موقته و الان می خوام برای یه دانشگاه اپلای کنم که ددلاینش نزدیکه. می خوام ببینم چطوری میتونم از این دانشگاه بپرسم که اون گواهی که شما گفتید رو قبول می کنن یا حتما باید مدرک ترجمه شده اصلی رو براشون فرستاد. نمی دونم از چه کلماتی تو ایمیلم باید استفاده کنم که منظور دقیقمو بهشون بفهمونم که مدرک اصلی ام تا چند ماه دیگه آماده میشه و آیا گواهی غیر رسمی که نشون میده من مدرک کارشناسی ارشد دارم رو قبول میکنن یا نه! با اصطلاحات انگلیسی اش مشکل دارم. چجوری بگم گواهی اش غیر رسمیه اما ترجمه شده و تآیید وزارت علومه؟ میشه راهنمایی کنید. ممنون

سلام من مدرک اصلی ارشدم الان آماده نیست و به دانشگاهی که می خوام اپلای کنم ایمیل زدم که مدرک موقت ترجمه شده من رو موقع اپلای قبول می کنن تا چند ماه بعد مدرک اصلی من آماده بشه؟ این جواب رو دادن. منظورشونو متوجه نمی شم. At the moment of the application, we need especially a complete transcript of records from your entire studies – Master’s and Bachelor’s. این جور به نظر میاد که مدرک اصلی رو می خوان! آره؟ اگه اینجوریه چه جوری بهشون توضیح بدم که مدرک اصلی تو ایران طول میکشه که آماده بشه. ممنون

سلام من مدرک اصلی ارشدم الان آماده نیست و به دانشگاهی که می خوام اپلای کنم ایمیل زدم که مدرک موقت ترجمه شده من رو موقع اپلای قبول می کنن تا چند ماه بعد مدرک اصلی من آماده بشه؟ این جواب رو دادن. منظورشونو متوجه نمی شم. At the moment of the application, we need especially a complete transcript of records from your entire studies – Master’s and Bachelor’s. این جور به نظر میاد که مدرک اصلی رو می خوان! آره؟ اگه اینجوریه چه جوری بهشون توضیح بدم که مدرک اصلی تو ایران طول میکشه که آماده بشه. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط hamideh_mir نمایش پست ها

منظورشون اینه که برای اپلای فعلا چیزی که مخصوصا نیاز دارند ریز نمرات کامل دوره ی کارشناسی و ارشدتون هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)