صفحه 11 از 47 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 463

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ گواهی موقت و دانشنامه

پیش فرض پاسخ : گواهی موقت و دانشنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f8 نمایش پست ها
    منظورشون اینه که برای اپلای فعلا چیزی که مخصوصا نیاز دارند ریز نمرات کامل دوره ی کارشناسی و ارشدتون هست.
    منظورشونو از ریز نمرات کامل نمی فهمم. من ریز نمران لیسانسمو وزارت علوم تأیید کرد اما برای ارشد رو تأیید نکرد چون مدرکم موقته. اما همون رو دادم داراترجمه که فقط ترجمه کنه برام. این به نظرتون کفایت میکنه یا باید ایمیل بزنم و ازشون بپرسم که آیا مورد قبول هست یا نه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    علامه طباطبایی

نقل قول نوشته اصلی توسط hamideh_mir نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید منم مشکلم همینه و مدرک ارشدم موقته و الان می خوام برای یه دانشگاه اپلای کنم که ددلاینش نزدیکه. می خوام ببینم چطوری میتونم از این دانشگاه بپرسم که اون گواهی که شما گفتید رو قبول می کنن یا حتما باید مدرک ترجمه شده اصلی رو براشون فرستاد. نمی دونم از چه کلماتی تو ایمیلم باید استفاده کنم که منظور دقیقمو بهشون بفهمونم که مدرک اصلی ام تا چند ماه دیگه آماده میشه و آیا گواهی غیر رسمی که نشون میده من مدرک کارشناسی ارشد دارم رو قبول میکنن یا نه! با اصطلاحات انگلیسی اش مشکل دارم. چجوری بگم گواهی اش غیر رسمیه اما ترجمه شده و تآیید وزارت علومه؟ میشه راهنمایی کنید. ممنون
    دوست عزیز من الان پست شما رو خوندم امیدوارم هنوز وقت داشته باشید.

اولا اگه شما گواهی پایان تحصیلات گرفته باشید که به عنوان مدرک رسمی حساب میشه کلا هر مدرکی که مهر وزارت علوم بخوره بصورت رسمی قابل ترجمه است یعنی هم مهرها رو میخوره( دانشگاه+وزارت علوم+دادگستری+وزارت خارجه+سفارت)
    معادل انگلیسی مدرک موقت هم interim certificate میشه.

اینطور که توی پست های بعدی نوشتید دانشگاهتون فقط از شما کارنامه میخواد.اگه دانشگاه دولتی باشید که حتما به شما کارنامه رسمی میدهند.

Member
    رشته و دانشگاه
    علامه طباطبایی

نقل قول نوشته اصلی توسط hamideh_mir نمایش پست ها
    منظورشونو از ریز نمرات کامل نمی فهمم. من ریز نمران لیسانسمو وزارت علوم تأیید کرد اما برای ارشد رو تأیید نکرد چون مدرکم موقته. اما همون رو دادم داراترجمه که فقط ترجمه کنه برام. این به نظرتون کفایت میکنه یا باید ایمیل بزنم و ازشون بپرسم که آیا مورد قبول هست یا نه؟
    دانشگاهتون اسمی از مدرک رسمی نبرده و فقط کارنامه کامل رو خواسته که شامل همه واحد هایی باشه که گذروندید.
    البته توی این مورد مکاتبه کنید و مشکلتون رو بگید.من در حد تجربه خودم بخوام جواب بدهم باید بگم اکثر دانشگاههای که مدرک رسمی میخواهند حتما اعلام میکنند که مدرک official یا authenticated
    باشه ولی بازم میگم بهترین راه پرسیدن از خود دانشگاهه.

نقل قول نوشته اصلی توسط moja نمایش پست ها
    دانشگاهتون اسمی از مدرک رسمی نبرده و فقط کارنامه کامل رو خواسته که شامل همه واحد هایی باشه که گذروندید.
    البته توی این مورد مکاتبه کنید و مشکلتون رو بگید.من در حد تجربه خودم بخوام جواب بدهم باید بگم اکثر دانشگاههای که مدرک رسمی میخواهند حتما اعلام میکنند که مدرک official یا authenticated
    باشه ولی بازم میگم بهترین راه پرسیدن از خود دانشگاهه.
    ممنون.
    من به دانشگاه ایمیل زدم و گفتم که ریزنمرات ارشدم غیر رسمیه (Unofficial transcript of records). جواب دادن که ریزنمرات غیر رسمی یعنی چی؟ چی بهشون بگم؟

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

سلام دوستان،
    بعنوان فارغ التحصیل دانشگاه سراسری روزانه، تنها چیزی که من دادن یه برگه معرفی به نظام وظیفه بود!
    سوالم اینه که، من وقتی آفرم اومد و ضمانت نظام وظیفه هم گذاشتم، اون وقت وزارت علوم یه نامه میزنه به دانشگاه و میگه این فرد کارای نظام وظیفه اش رو انجام داده در ازای دریافت معادل تعهد خدمت رایگان مدرکش رو بهش بفروشید، درسته؟
    میخوام بدونم در همین مرحله، یعنی بعد از ضمانت نظام وظیفه و قبل از خریدن تعهد خدمت، بهم گواهی موقت میدن؟

پیشاپیش ممنون.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    بعنوان فارغ التحصیل دانشگاه سراسری روزانه، تنها چیزی که من دادن یه برگه معرفی به نظام وظیفه بود!
    سوالم اینه که، من وقتی آفرم اومد و ضمانت نظام وظیفه هم گذاشتم، اون وقت وزارت علوم یه نامه میزنه به دانشگاه و میگه این فرد کارای نظام وظیفه اش رو انجام داده در ازای دریافت معادل تعهد خدمت رایگان مدرکش رو بهش بفروشید، درسته؟
    میخوام بدونم در همین مرحله، یعنی بعد از ضمانت نظام وظیفه و قبل از خریدن تعهد خدمت، بهم گواهی موقت میدن؟

پیشاپیش ممنون.
    دوست عزیز تا جایی که میدونم این ضمانت نظام وظیفه اصلا ربطی به دانشگاه نداره و در واقع برای اجازه ی خروج و صدور گذرنامه انجام میشه و تنها کمکی که میکنه اینه که به شما یه نامه میدن که میتونی مدارکت رو ازاد کنی پس برای گرفتن مدارک از دانشگاه باید همون روال عادی رو طی کنین.
    قبل از پرداخت هزینه تحصیل رایگان مدرکی به شما نمیدن. وقتی نامه و فیش پرداختی هزینه رو ببرین دانشگاه کپی این مدارک رو ضمیمه پرونده میکنن و همون روز میتونین یه گواهی موقت قابل ترجمه بگیرین و تا دوهفته بعدش هم اصل مدرک رو.
    اگر هزینه هاتون زیاد میشه فکر کنم یه قانونی دارن که 5 میلیون وثیقه میزارین برای ازادسازی مدارک و دیگه هزینه ی ازاد سازی نمیدین الان و وقتی برگردین وثیقتون رو پس میدن و دیگه اینجا مشغول به کار میشین.
    ویرایش توسط ahmadlove : July 12th, 2012 در ساعت 10:02 AM
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    دوست عزیز تا جایی که میدونم این ضمانت نظام وظیفه اصلا ربطی به دانشگاه نداره و در واقع برای اجازه ی خروج و صدور گذرنامه انجام میشه و تنها کمکی که میکنه اینه که به شما یه نامه میدن که میتونی مدارکت رو ازاد کنی پس برای گرفتن مدارک از دانشگاه باید همون روال عادی رو طی کنین.
    قبل از پرداخت هزینه تحصیل رایگان مدرکی به شما نمیدن. وقتی نامه و فیش پرداختی هزینه رو ببرین دانشگاه کپی این مدارک رو ضمیمه پرونده میکنن و همون روز میتونین یه گواهی موقت قابل ترجمه بگیرین و تا دوهفته بعدش هم اصل مدرک رو.
    اگر هزینه هاتون زیاد میشه فکر کنم یه قانونی دارن که 5 میلیون وثیقه میزارین برای ازادسازی مدارک و دیگه هزینه ی ازاد سازی نمیدین الان و وقتی برگردین وثیقتون رو پس میدن و دیگه اینجا مشغول به کار میشین.
    خیلی ممنون از توضیحاتتون.
    این گواهی موقت رو به دوستم که مثله من روزانه بود، اما سربازی معاف بود، بدون پرداخت هزینه تحصیل رایگان (یا همون تعهد خدمت رایگان)، همون روز آخر بهش دادند.
    گفتم شاید منم وضعیت نظام وظیفه ام روشن شه، بهم بدن گواهی موقت رو!
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Junior Member kimia2 آواتار ها

سلام
    من مي خوام وقتي كه هنوز در حال تحصيل در مقطع فوق هستم اپلاي كنم
    در اين صورت دانشنامه يا كارنامه رسمي ندارم پس چي بفرستم؟
    احتمالاً دانشگاه فقط بهم يه ريز نمرات غير رسمس مي ده كه واحد هايي كه تا حالا پاس كردم رو توش داره
    مدرك ليسانسم رو هم فعلاً نمي تونم آزاد كنم و از اون هم فقط يه گواهي موقت فراغت از تحصيل دارم
    حتي ريز نمرات غير رسمي از واحدهاي ليسانسم رو هم نمي تونم بگيرم؟
    يه سول ديگه ريز نمرات رسمي و دانشنامه رو فقط يه بار بهمون مي دند ديگه درسته؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی

نقل قول نوشته اصلی توسط kimia2 نمایش پست ها
    سلام
    من مي خوام وقتي كه هنوز در حال تحصيل در مقطع فوق هستم اپلاي كنم
    در اين صورت دانشنامه يا كارنامه رسمي ندارم پس چي بفرستم؟
    احتمالاً دانشگاه فقط بهم يه ريز نمرات غير رسمس مي ده كه واحد هايي كه تا حالا پاس كردم رو توش داره
    مدرك ليسانسم رو هم فعلاً نمي تونم آزاد كنم و از اون هم فقط يه گواهي موقت فراغت از تحصيل دارم
    حتي ريز نمرات غير رسمي از واحدهاي ليسانسم رو هم نمي تونم بگيرم؟
    يه سول ديگه ريز نمرات رسمي و دانشنامه رو فقط يه بار بهمون مي دند ديگه درسته؟
    شما میتونید درخواست بکنید ولی وقتی پذیرش گرفتید باید مدارک اصلی و رسمی تون را ارائه بدید. باید به فکر باشید که انشاالله بعد از گرفتن پذیرش مدارک قبلی تون را آزاد کنید.

من کارهای معافی تحصیلی رو انجام دادم . وزارت علوم 2 تا نامه داد یکی واسه دانشگاه کارشناسیم یکی واسه گذرنامه
    حالا می خوام دانشنامه بگیرم از دانشگاهم میگه باید اول دانشنامه دوره کاردانی رو بیاری
    کاردانی دانشگاه آزاد سبزوار بودم
    اصلا اونا میدن دانشنامه رو به من ؟ آخه نامه ای که وزارت علوم داده واسه دانشگاه خیام مشهد داده که کارشناسیم رو اونجا بودم
    راه حل چیه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)