صفحه 17 از 47 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 463

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ گواهی موقت و دانشنامه

پیش فرض پاسخ : گواهی موقت و دانشنامه

سلام

من میخواستم از یه دانشگاهی بپرسم که آیا ترجمه غیر رسمی مدارک (مدرک موقت و ریز نمرات ) رو قبول میکنن یا نه؟ اینو چطوری بنویسم که منظورم رو برسونم ... باید بگم که ما تعهد خدمت داریم و...
    ممنون میشم راهنمایی م کنید ... آیا متن زیر رو بفرستم:

The official transcript of my maters' degree will not be ready before application deadline. since we have obligations to work for our government before getting official and translatable transcripts and it takes about 1 year.

can I submit an unofficial transcript of my master's degree

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط Potential نمایش پست ها
    سلام

من میخواستم از یه دانشگاهی بپرسم که آیا ترجمه غیر رسمی مدارک (مدرک موقت و ریز نمرات ) رو قبول میکنن یا نه؟ اینو چطوری بنویسم که منظورم رو برسونم ... باید بگم که ما تعهد خدمت داریم و...
    ممنون میشم راهنمایی م کنید ... آیا متن زیر رو بفرستم:

The official transcript of my maters' degree will not be ready before application deadline. since we have obligations to work for our government before getting official and translatable transcripts and it takes about 1 year.

can I submit an unofficial transcript of my master's degree
    من این رو نمیدونم ولی اگه خود دانشگاه گفته رسمی باید رسمی باشه...
    شما همون رو ایمیل کن به graduate officeببین چی میگن خوب؟
    سربلند باشی

سلام ... خیلی ممنون ... بله همون رو 2جا فرستادم ... گفتن که اشکال نداره ... شما همون مدارک غیر رسمی رو آپلود کنید ... هر وقت accept شدید، ترم اول مدرک اصلی مهر شده رو بیارید
    من قبلا فکر میکردم که باید با پست مدارک رو بفرستیم ... چقدر خوبه که همه پروسه پذیرش اینترنتی شده.

واقعا چقدر سریع و خوب جواب میدن ... هر چی میگذره انگیزه م برای رفتن بیشتر میشه ...

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Potential نمایش پست ها
    سلام ... خیلی ممنون ... بله همون رو 2جا فرستادم ... گفتن که اشکال نداره ... شما همون مدارک غیر رسمی رو آپلود کنید ... هر وقت accept شدید، ترم اول مدرک اصلی مهر شده رو بیارید
    من قبلا فکر میکردم که باید با پست مدارک رو بفرستیم ... چقدر خوبه که همه پروسه پذیرش اینترنتی شده.

واقعا چقدر سریع و خوب جواب میدن ... هر چی میگذره انگیزه م برای رفتن بیشتر میشه ...
    بله اکثرا اینترنتی اپلود میشه و سریع هم جواب میدن اگه تعطیلی چیزی نباشن
    چه خوب...
    معمولا هم درسته خوب ولی خوب حتما یه روزی مدارک اصلی رو میخوان احتمالا قبلش تو سفارت
    سربلند باشی

Junior Member

سلام دوستان
    من برای ویزای کانادا اقدام کردم و سفارت ازم مدرک ارشدم رو خواسته. به نظرتون اگر مدرک موقت رو ترجمه کنم (دارالترجمه اون جمله «ارزش ترجمه ندارد» رو برام نمینویسه) و بفرستم ممکنه سفارت گیر بده؟ چون آزاد کردن مدرک یه مقدار زیادی زمان مییره و کمتر از دو ماه دیگه باید کانادا باشم. یه سوال دیگه اینکه خود مدرک موقت که فارسی هست رو هم لازمه بفرستم؟ آخه اینطوری تابلو میشه که ارزش ترجمه نداشته! ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط amy_gh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای ویزای کانادا اقدام کردم و سفارت ازم مدرک ارشدم رو خواسته. به نظرتون اگر مدرک موقت رو ترجمه کنم (دارالترجمه اون جمله «ارزش ترجمه ندارد» رو برام نمینویسه) و بفرستم ممکنه سفارت گیر بده؟ چون آزاد کردن مدرک یه مقدار زیادی زمان مییره و کمتر از دو ماه دیگه باید کانادا باشم. یه سوال دیگه اینکه خود مدرک موقت که فارسی هست رو هم لازمه بفرستم؟ آخه اینطوری تابلو میشه که ارزش ترجمه نداشته! ممنون
    به نظرم شما یک کپی رنگی از مدرک موقت گرفته و آن را در دفترخانه یا دارالترجمه، مهر کپی برابر اصل بزنید. بعد هم آن را ترجمه کرده و با توضیحات این که فرآیند اداری زمان بر است و به وقت شما نمی رسد اما هر زمان که آماده شد به آنها خواهید داد بفرستید و بفرمایید اگر هم اصل مدرک موقت مورد نیاز است آن را هم خواهید فرستاد، البته در ترجمه جمله ارزش ترجمه ندارد را نمی نویسند ولی شما می توانید بگویید که به علت نیاز به تسویه حساب با دانشگاه، موسسات دارالترجمه مدرک موقت را با مهر و سربرگ ترجمه نمی کنند. خوب البته این تنها کاری هست که می توانید بکنید.

Junior Member

سلام به همه.

من همین امروز تونستم دانشنامه و گواهی ریزنمرات فوقمو از دانشگاه بگیرم و حدود بیست و پنج مرداد هم باید دانشگاهم باشم تو آمریکا. میخواستم بپرسم به نظرتون من حضوری برم وزارت علوم برای تایید دانشنامه و ریز نمراتم می تونم کاری بکنم یا به هیچ وجه قبول نمیکنن و میگن اینترنتی؟

سوال دیگرم هم از دوستانیه که تجربه این سیستم اینترنتی تایید مدارک رو دارند. حدوداً از زمان ارسال درخواست تا رسیدن مدرک تایید شده به دستمون چقدر زمان لازمه؟ تا جایی که من فهمیدم روندش به این شکله: (برای بچه های روزانه و دانشگاه دولتی)

1- باید در این سایتhttp://msrt.ir/sites/ddstu/default.aspx درخواست جدید ایجاد کنیم.

2- مدارکی که باید اسکنشو بفرستیم: اصل دانشنامه و گواهی ریز نمرات (پشت و رو) و اصل نامه لغو تعهد. اصل کارت معافی یا پایان خدمت یا ..... اصل نامه لغو تعهد برای مقاطع پایین تر. عکس پرسنلی خود داوطلب.

3- در نهایت باید همون اینترنتی هم مبلغ 3500 تومان پول به حسابشون ریخت

4- باید منتظر اعلام تاریخ تحویل مدارک اصلی به پست باشیم و وقتی این تاریخو اعلام کردند به یک دفتر پستی مراجعه کرد.

از این به بعدش رو دقیق نمی دونم. ممنون میشم اگه کسی توضیح بده چه کارهای دیگه ای لازمه و حدودن چقدر طول میکشه.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saffar نمایش پست ها
    سلام به همه.

من همین امروز تونستم دانشنامه و گواهی ریزنمرات فوقمو از دانشگاه بگیرم و حدود بیست و پنج مرداد هم باید دانشگاهم باشم تو آمریکا. میخواستم بپرسم به نظرتون من حضوری برم وزارت علوم برای تایید دانشنامه و ریز نمراتم می تونم کاری بکنم یا به هیچ وجه قبول نمیکنن و میگن اینترنتی؟

سوال دیگرم هم از دوستانیه که تجربه این سیستم اینترنتی تایید مدارک رو دارند. حدوداً از زمان ارسال درخواست تا رسیدن مدرک تایید شده به دستمون چقدر زمان لازمه؟ تا جایی که من فهمیدم روندش به این شکله: (برای بچه های روزانه و دانشگاه دولتی)

1- باید در این سایتhttp://msrt.ir/sites/ddstu/default.aspx درخواست جدید ایجاد کنیم.

2- مدارکی که باید اسکنشو بفرستیم: اصل دانشنامه و گواهی ریز نمرات (پشت و رو) و اصل نامه لغو تعهد. اصل کارت معافی یا پایان خدمت یا ..... اصل نامه لغو تعهد برای مقاطع پایین تر. عکس پرسنلی خود داوطلب.

3- در نهایت باید همون اینترنتی هم مبلغ 3500 تومان پول به حسابشون ریخت

4- باید منتظر اعلام تاریخ تحویل مدارک اصلی به پست باشیم و وقتی این تاریخو اعلام کردند به یک دفتر پستی مراجعه کرد.

از این به بعدش رو دقیق نمی دونم. ممنون میشم اگه کسی توضیح بده چه کارهای دیگه ای لازمه و حدودن چقدر طول میکشه.
    تا جایی که من میدونم حضوری تایید نمیکنن دیگه
    واسه سوالات بعدی بهتر بود به اینجا مراجغه کنی چون اینجا فقط ازاد کردن مدارکه
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...84%D9%88%D9%85
    سربلند باشی

Junior Member

سلام لطفا یکی منو راهنمایی کنه من دانشجوی دکتری هستم اصل دانشنامه رو دادم دانشگاه حالا میخوام برای یه جایی اپلای کنم که مدرک ازم میخواد چه طوری از دانشگاه مدرکم رو بگیرم و بدم ترجمه منظورم اینکه نمیخوام فعلا از دانشگاه انصراف بدم چون شاید اپلایم رد بشه ممنونم

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sea نمایش پست ها
    سلام لطفا یکی منو راهنمایی کنه من دانشجوی دکتری هستم اصل دانشنامه رو دادم دانشگاه حالا میخوام برای یه جایی اپلای کنم که مدرک ازم میخواد چه طوری از دانشگاه مدرکم رو بگیرم و بدم ترجمه منظورم اینکه نمیخوام فعلا از دانشگاه انصراف بدم چون شاید اپلایم رد بشه ممنونم
    دوست من شما بهتره با دانشگاه مقصد مکاتبه کنید و با graduate advisor مربوطه همین رو در میان بگذارید و اتفاقا خیلی هم خوب جواب میدهند ببینید میتویند یه گواهی از دانشگاه بگیرید
    بعضی دانشگاهها مدرک اصلی رو فقط حین ثبت نام و بعد پذیرش میخوان ولی به قول خودتون بعضی ها هم اصل رو قبلش میخوان و اگر هم موقت باشه باز همون رو میخوان و به این صورت میگن
    requires official transcripts to be officiated by the school's designated official such as the registrar. The registrar can authenticate a provisional diploma if the University hasn'y issued the final yet
    و یا شما بگین هنوز در حال درس خوندن هستین و مدرک تدارین
    سربلند باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)