صفحه 20 از 47 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 463

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ گواهی موقت و دانشنامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گواهی موقت و دانشنامه

سلام دوستان یه سوال داشتم
    این دانشگاه های غیر انتفایی که زیر نظر دانشگاه اصلی مثلا دانشگاه اصفهان در اصفهان کار میکنن چطوری مدرک فارغ التحصیلی یا موقتو صادر میکنن ؟ کل اطلاعات دانشجو ارسال میشه دانشگاه مادر بعد بررسی میشه و صادر میشه ؟ یا قضیه چیز دیگه ایه !؟؟
    عملکردشون چطوریه برای صادر کردن مدرک دانشجو !؟

بنده دانشجوی انصرافی کاردانی ام بعدش دوباره ثبت نام کردم و تطبیق واحد انجام دادم حالا میترسم مشکلی پیش بیاد برای فارغ التحصیلی مثلا گیر بدن به تعداد واحد تطبیق داده شده یا چرا دو ترم رو حذف کردم برای حل مشکل نظام وظیفه

اگر کسی اطلاع داره بهم بگه ممنونم

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marjunak666 نمایش پست ها
    سلام.ببخشید اگه سوالم پیش پا افتاده بنظر میاد.اما می خاستم بدونم منظور از transcript ترجمه ی اصل دانشنامه هست یا ریز نمرات؟. ممنون
    سلام
    خیر معنیش دانشنامه نیست معنیش همون ریز نمرات هست.

شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام

من لیسانسم از بیام نور اما ارشدم از علامه . دانشنامه ارشد و دارم اما علامه فقط یه موقت داده میکه بنا به مشکلات خودشون تا جند هفته دیکه هم دانشنامه به من نمیدن و امروز رفتم سازمان مرکزی شون میکن با همین مدرک موقت هم میتونی ابلای کنی و ارزش ترجمه داره . چون ما بایین صفحه اش نوشیم که تا دانش نامه نیاد این کاملا ارزشمند و شما میتونید ترجمه کنید فقط باید ببرید اینو وزارت علوم و ...که هنوزانجام ندادم وووو بعد میشه و بیشتر بجه ها اینکا و میکنن .
    من به حرفای اینا اعتماد ندارم ولی براساس اون چیزی که الان اونجا دیدم فکر میکنم اکی هست .
    این درسته یا نه ؟ ممنون میشم کسی راهنماییم کنه .
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط foko نمایش پست ها
    سلام

من لیسانسم از بیام نور اما ارشدم از علامه . دانشنامه ارشد و دارم اما علامه فقط یه موقت داده میکه بنا به مشکلات خودشون تا جند هفته دیکه هم دانشنامه به من نمیدن و امروز رفتم سازمان مرکزی شون میکن با همین مدرک موقت هم میتونی ابلای کنی و ارزش ترجمه داره . چون ما بایین صفحه اش نوشیم که تا دانش نامه نیاد این کاملا ارزشمند و شما میتونید ترجمه کنید فقط باید ببرید اینو وزارت علوم و ...که هنوزانجام ندادم وووو بعد میشه و بیشتر بجه ها اینکا و میکنن .
    من به حرفای اینا اعتماد ندارم ولی براساس اون چیزی که الان اونجا دیدم فکر میکنم اکی هست .
    ممنون
    والا تا اونجا که من می دونم این مدرک قابل ترجمه رسمی ( از اون نوعی که تایید دادگستری و وزارت خارجه بخوره) نیست و فقط دانشنامه اون قابلیت رو دارد. کما اینکه اگر مدرک موقت این قابلیت را داشت که کلی پول نمی گرفتند تا دانشنامه را آزاد کنند و همه از این گزینه استفاده می کردند. منتها اگر شما در اپلای هستید ممکن هست اگر دارالترجمه حاضر به ترجمه آن شود بتوانید ان را برای پذیرش به جای دانشنامه بفرستید. اداره پذیرش دانشگاه (برای مرحله پذیرش) فقط دنبال مدرکی هست که مطمئن شود شما دوره مورد نظر را در فلان تاریخ به اتمام رسانده اید که اینها در مدرک موقت درج شده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط foko نمایش پست ها
    سلام

ممنون
    وقتی وزارت علوم پشت مدرک موقت را تایید کند شما می توانید آن مدرک را ترجمه رسمی( حتی با تایید دادگستری و زارت خارجه )نمایید بعضی از دارالترجمه ها عنوان موقت واعتبار محدود آن را در ترجمه قید نمی کنند و این مدرک برای هر کاری از جمله اپلای معتبر است.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Junior Member

سلام

من تازه میخوام امتحانانی تافل و جیمت رو بدم و دو ماه دیگه apply کنم، یعنی میخوام تازه application form هارو بفرستم و هنوز پذیرش نگرفتم. میخواستم ببینم در این مرحله مدرک دانشگاهی و ریز نمراتی که می فرستم باید رسمی و با مهر وزارت علوم باشه یا این که این حالت ترجمه رسمی مهر شده رو بعد از گرفتن پذیرش لازم میشه؟ لطفا راهنماییم کنید در مرحله ارسال application form به دانشگاه ها مدرک و ریز نمراتی بمی تونه موقت باشه؟اید چه نوع ترجمه ای داشته باشه؟

Junior Member

سلام به دوستان می خواستم بپرسم من زمان اپلای (برای سپتامبر 2015 میخوام اقدام کنم یعنی از دی و بهمن امسال شروع به اقدام می کنم) ترم 4 ارشد خواهم بود می خواستم بپرسم با گواهی اشتغال به تحصیل و ریز نمرات تایید شده ارشد تا آن زمان امکان اپلای و گرفتن پذیرش هست؟این مسئله بسیار نگرانم کرده چون نمی خوام وقفه بخورم...

نقل قول نوشته اصلی توسط kaymanesh نمایش پست ها
    سلام به دوستان می خواستم بپرسم من زمان اپلای (برای سپتامبر 2015 میخوام اقدام کنم یعنی از دی و بهمن امسال شروع به اقدام می کنم) ترم 4 ارشد خواهم بود می خواستم بپرسم با گواهی اشتغال به تحصیل و ریز نمرات تایید شده ارشد تا آن زمان امکان اپلای و گرفتن پذیرش هست؟این مسئله بسیار نگرانم کرده چون نمی خوام وقفه بخورم...
    سلام. تا جایی که من می دونم بله امکانش هست که با ریز نمرات غیر رسمی تایید شده و یه مدرک دیگه ای که نشون بده دانشجوی کدوم دانشگاه هستید امکان اخذ پذیرش وجود داره. من خودم برای استرالیا موقعی که اپلای کردم هنوز تزم رو دفاع نکرده بودم و نمره تزم مشخص نشده بود ولی با همون ریزنمرات غیر رسمی اپلای کردم و مشکلی هم نبود. ولی معمولا مدرک زبان رو ازتون حتما میخوان تو همین مرحله اپلای اولیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط delvaar نمایش پست ها
    سلام

من تازه میخوام امتحانانی تافل و جیمت رو بدم و دو ماه دیگه apply کنم، یعنی میخوام تازه application form هارو بفرستم و هنوز پذیرش نگرفتم. میخواستم ببینم در این مرحله مدرک دانشگاهی و ریز نمراتی که می فرستم باید رسمی و با مهر وزارت علوم باشه یا این که این حالت ترجمه رسمی مهر شده رو بعد از گرفتن پذیرش لازم میشه؟ لطفا راهنماییم کنید در مرحله ارسال application form به دانشگاه ها مدرک و ریز نمراتی بمی تونه موقت باشه؟اید چه نوع ترجمه ای داشته باشه؟
    سلام. در ایران قانون دانشگاه ها به این روال هست که شما اگر دانشجوی روزانه بوده اید باید مدرکتون رو آزاد کنید تا بهتون گواهی ریز نمرات رسمی و اصل دانشنامه رو بدن( بعد از گذراندن خدمت سربازی). اما معمولا دانشگاه ها یه گواهی غیر رسمی با مهر دانشگاه هم میدن( مثلا دانشگاه تهران اینطوریه) که شما با همون ریز نمرات به اصطلاح غیر رسمی( که البته برای خارجی ها این مسائل رسمی و غیر رسمی خیلی فرقی نمیکنه اونها اصل رو بر اعتماد میگذارن مگر اینکه خلافش ثابت بشه ) می تونید اپلای کنید، و پذیرش بگیرید و بعدا تو مرحله ثبت نام ازتون اصل دانشنامه( ترجمه هاش رو) میگیرن( که تازه از من همونشم نگرفتن). خلاصه اینکه مشکلی نیست و با همون مدرک غیر رسمی اپلای کنید البته کیس به کیس ممکنه فرق کنه ولی روال کلی همینه.

Junior Member

دوستان من ایمیل زیر رو از طرف دانشگاه دریافت کردم, حالا گواهی موقت رو میشه ترجمه کرد فرستاد؟ مگه روی گواهی موقت ننوشته بی اعتبار برای ترجمه؟
    دوستانی که قبلا این تجربه رو داشتن میتونن راهنمایی کنند؟

کد:
    Thank you for your application to the University of Texas at Dallas! However, in order to process your decision we still require the following items Degree certificate For admission purposes unofficial documents will do. However, to enroll for classes official documentation will be required

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)