صفحه 34 از 47 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738394041424344 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 463

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ گواهی موقت و دانشنامه

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ترجمۀ گواهی موقت و دانشنامه

سلام دوستان
    پروسه ترجمه مدرک چقدر زمان میبره؟ یعنی اگه من مثلا الان مدرک لیسانسم رو بدم دارلترجمه چقدر طول می کشه تا ترجمش رو تحویل بگیرم؟ راهی هست که این زمان روتا اونجا که ممکنه کم کرد؟
    ممنون

با سلام.نمیدونم اینو باید کجا میپرسیدم

من چندتا سوال داشتم.ممنون میشم کمکم کنید.همه این سوالات رو برای شرایط بعد از گرفتن پذیرش میپرسم.

1- دانشگاه من خودش ریزنمرات انگلیسی را میتونه برای دانشگاه مقصد پست کنه (که فکر کنم این نوع ریزنمرات چون از طرف خود دانشگاهه, رسمی حساب بشه), ایا با این وجود لازمه تا بازهم ریزنمرات را ببرم دالترجمه ترجه رسمی کنم؟

2-به غیر از ترجمه ریزنمرات و دانشنامه ها, باوجود اینکه فاندمون هم مشخص شده, ایا لازمه مدارکی مثل گواهی رتبه و گواهی ممتازی ها ترجمه بشن؟یعنی در پروسه های بعدی, ترجمه های این مدارک موثر هستند؟

Senior Member kran آواتار ها

دوستان برای دانشگاهی که من میخام اپلای کنم نیازی نیست مه دادگستری یا وزارت خارجه باشه. برای دانشگاه روچستر
    وقتی من این دو مهر رو نمیگیرم، در چه حالتی جنبه official به خودش میگیره؟ ایا دارالترجمه ها میتونند مهر و موم شده بفرستند؟ دانشگاهای امریکا همچین حالتی رو رسمی و معتبر میدونند.

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    دوستان برای دانشگاهی که من میخام اپلای کنم نیازی نیست مه دادگستری یا وزارت خارجه باشه. برای دانشگاه روچستر
    وقتی من این دو مهر رو نمیگیرم، در چه حالتی جنبه official به خودش میگیره؟ ایا دارالترجمه ها میتونند مهر و موم شده بفرستند؟ دانشگاهای امریکا همچین حالتی رو رسمی و معتبر میدونند.

ممنون
    تقاوت در نوع مدرک رسمی و غیررسمی برمی گردد به نوشته یا مهری که دانشگاه صادر کننده روی مدرک می زنند و یا می نویسند. به عنوان مثال کلمه Unofficial دقیقا قید میشه در صورتی که غیررسمی باشه. در حالی که اگر بعد از مراحل آزادسازی باشه و رسمی بگیرین این مطلب اشاره نمیشه. مهر و موم باید توسط دانشگاه مبدا که صادرکننده مدرک هست انجام یشه. دالترجمه نقشی در این مهر و موم کردن نداره.

سلام دوستان
    وقتی قراره ترجمه غیر رسمی بکنیم مدرک رو فقط با مهر و امضای مترجم روی سربرگ دار الترجمه (مثلا برای گواهی موقت دانش نامه و یا ریز نمرات غیر رسمی) آیا لازمه حتما دالترجمه رسمی بریم؟
    منظور اینه که سربرگ لازمه حتما مربوط به یک دارالترجمه رسمی باشد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط LIMITED نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقتی قراره ترجمه غیر رسمی بکنیم مدرک رو فقط با مهر و امضای مترجم روی سربرگ دار الترجمه (مثلا برای گواهی موقت دانش نامه و یا ریز نمرات غیر رسمی) آیا لازمه حتما دالترجمه رسمی بریم؟
    منظور اینه که سربرگ لازمه حتما مربوط به یک دارالترجمه رسمی باشد؟
    با سلام.
    غیر رسمی یعنی ترجمه ای با سربرگ و مهر دارالترجمه و بدون تایید امورخارجه و قوه قضاییه.
    بله دارلترجمه رسمی با مجوز قوه قضاییه.
    موفق و پیروز باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گواهی موقت و دانشنامه

سلام دوستان من وقت خیلی کمی دارم و جایی را برای ترجمه مدارک موقتم پیدا نکردم. بینهایت ممنون می شوم اگر کسی آدرس دارالترجمه ای که این ترجمه را انجام میدهد برای من بفرستد؟

با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

دوستان به نظرتون دارالترجمه حاضره گواهی موقت رو با مهر ناتی ترجمه کنه؟

Junior Member

سلام فرق مدرک معادل با موقت چیه؟من لیسانسمو خریدم ی مدرک موقت دادن گفتن قابل ترجمس؟با همین میتونم پذیرش بگیرم و ثبت نام هم بکنم؟چون شاید قید اصلیو بزنم
    کیس نامبر :2016AS64XX رویت قبولی : 20May 2015 کنسولگری : آنکارا

نقل قول نوشته اصلی توسط sinarobati نمایش پست ها
    سلام فرق مدرک معادل با موقت چیه؟من لیسانسمو خریدم ی مدرک موقت دادن گفتن قابل ترجمس؟با همین میتونم پذیرش بگیرم و ثبت نام هم بکنم؟چون شاید قید اصلیو بزنم
    بله شما میتونید با همون موقت هم پذبرش بگیرید و هم ثیت نام کنید اما تقریبا هیچ کشوری شما رو با مدرک موقت راه نمیده و کنسولها ویزا بهتون نمیدن.در اکثر موارد حداقل 6-7 مورد از کشورهایی که من میدونم برای کارای سفارت باید ترجمه اصل مدرک پایان دوره باشه و نه گواهی موقت.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)