صفحه 39 از 47 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 463

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ گواهی موقت و دانشنامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ترجمۀ گواهی موقت و دانشنامه

سلام دوستان. لطفاااااا کمک کنید.
    من میخوام برای پروژه ارشد اپلای کنم و شرکتی که میخوام اپلای کنم ریز نمرات و گواهی اشتغال به تحصیل از من میخواد و اینا هردو غیر قابل ترجمه هستند.
    آیا کسی هست که بدونه چیکار باید کرد؟ حالا گیریم که شرکت از من ترجمه غیر رسمی رو قبول کرد، آیا سفارت (پرتغال) هم این مدارک رو میخواد؟؟؟؟
    در ضمن من شیراز زندگی میکنم و دانشگاهم دانشگاه آزاد یزد هست.

Member soheil_r7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Process Control & CFD - FI

نقل قول نوشته اصلی توسط minaaa_s نمایش پست ها
    سلام دوستان. لطفاااااا کمک کنید.
    من میخوام برای پروژه ارشد اپلای کنم و شرکتی که میخوام اپلای کنم ریز نمرات و گواهی اشتغال به تحصیل از من میخواد و اینا هردو غیر قابل ترجمه هستند.
    آیا کسی هست که بدونه چیکار باید کرد؟ حالا گیریم که شرکت از من ترجمه غیر رسمی رو قبول کرد، آیا سفارت (پرتغال) هم این مدارک رو میخواد؟؟؟؟
    در ضمن من شیراز زندگی میکنم و دانشگاهم دانشگاه آزاد یزد هست.
    سلام،
    کنجکاوم بدونم چرا مدارک‌تون شامل ریزنمرات و دانشنامه و ... غیرقابل ترجمه هستند؟!
    دانشگاه آزاد تموم کردید و خانم هستید [خدمت سربازی ندارید]. پس چه مانعی هست در گرفتن مدارک رسمی و ترجمه‌؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/ University of Tbriz

سلام دوستان

من فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه تبریز هستم. چون هردو مقطع روزانه بودم، متاسفانه برای آزاد کردن هردو مدرک با مشکل روبرو هستم (مگر اینکه بخرم که هزینه ش زیاد هست).

چند روز قبل یه نفر میگفت چون همین چند ماه پیش پذیرش دانشگاهش اومده بود و برای ارائه مدرک به سفارت زمان کافی برای گرفتن دانشنامه نداشته، مدرک موقت کارشناسی (کارشناسی و روزانه بودن ایشون از دانشگاه امیرکبیر) رو برده وزارت علوم، اونها یه مهر زدن و ظاهرا با اون مهر، مدرک موقت قابل ترجمه شده. ترجمه اون رو برای سفارت ارائه کردن.
    بعدا یه دارالترجمه هم که رفته بودم شرایطم رو بگم، خودشون گفتن قبلا 2 3 مورد بوده که با مهر وزارت علوم، مدرک موقت رو براشون ترجمه رسمی کردیم، که قابل مهر وزارت خارجه و دادگستری خوردن بوده. تنها فرقش عنوان مدرک هست که این رو مدرک موقت ترجمه میکنن؛ به غیر از عنوان، همه چی در سطح و اعتبار ترجمه دانشنامه بوده.

میخوام بپرسم دوستان تجربه یا اطلاعاتی در این مورد دارن؟
    ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_r7 نمایش پست ها
    سلام،
    کنجکاوم بدونم چرا مدارک‌تون شامل ریزنمرات و دانشنامه و ... غیرقابل ترجمه هستند؟!
    دانشگاه آزاد تموم کردید و خانم هستید [خدمت سربازی ندارید]. پس چه مانعی هست در گرفتن مدارک رسمی و ترجمه‌؟
    سلام، چونکه میخوام برای پروژه ارشد اقدام کنم. نه برای دکترا. ارشدم هنوز تمام نیست.

با سلام به دوستان

من مدارکم رو ترجمه کردم الان برای فرستادن اون ها به دانشگاه ها حتماً باید مهر سفارت داشته باشه یا بدون اون هم میشه درخواست داد.

با تشکر

Junior Member

سلام دوستان .
    من ارشد پذیرش گرفتم با مدرک لیسانس و دیپلم .اما چون حدود 4 سال گپ تحصیلی بین لیسانس و دیپلم دارم ،می خواستم با نشون دادن مدرک کاردانی ام به سفارت بگم که این مدت رو تحصیل می کردم .در مدرک موقتم بیان شده قابل ترجمه نیست .متاسفانه تعهد خدمت بعد از تحصیل 2.5 سال دارم که شنیدم باید دو سال و نیم جایی کار کرده باشم و بیمه برام رد شده باشه تا مدرک قابل ترجمه بهم بدند.من فقط 1 سال تا به حال برام بیمه رد شده 6 سال سابقه کار دارم .آیا مدرک موقتم رو ترجمه غیر رسمی کنم ببرم سفارت آلمان یا همون مدرک موقت رو ترجمه نشده ببرم قبول می کنند ؟
    با توجه به اینکه رشته لیسانسم مرتبط با کاردانی ا م نیست و 4 سال از اول لیسانس خوندم و تنها الان مشکلم نشان دادن گپ تحصیلی بین دیپلم و لیسانس هست.

سلام
    من میخوام با نمرات 6 ترمم فرایند پذیرش رو انجام بدم این میشه یه ریزنمرات موقت دیگه ...
    این ریز نمرات موقت قابل ترجمس ؟
    وزارت علوم مهر میزنه ؟
    اگه نه الان تکلیف من چیه ؟!
    علاوه بر ریزنمرات موقت دیگه به چی احتیاج دارم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس روانشناسی بالینی

دوستان یک سئوال
    من مدرک دانشنامه ارشد رو از دانشگاه آزاد بالاخره موفق شدم بگیرم، امام مشکل اصلی من دانشنامه کارشناسی منه از دانشگاه دولتی که بهم نمیدن، به نظرتون من چجوری میتونم دانشنامه رو سریع تر بگیرم؟
    و اینکه برای ترجمه میتونیم گواهی موقت رو بدیم تا برامونه ترجمه کنن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط zexil906 نمایش پست ها
    دوستان یک سئوال
    من مدرک دانشنامه ارشد رو از دانشگاه آزاد بالاخره موفق شدم بگیرم، امام مشکل اصلی من دانشنامه کارشناسی منه از دانشگاه دولتی که بهم نمیدن، به نظرتون من چجوری میتونم دانشنامه رو سریع تر بگیرم؟
    و اینکه برای ترجمه میتونیم گواهی موقت رو بدیم تا برامونه ترجمه کنن؟
    سلام
    پارگراف اخر گواهی موقت نوشته:
    قابل ذکر است نامبرده در مقطع کارشناسی دارای چهارسال تعهدخدمت اموزش رایگان میباشد. این گواهی صرفا برای بهره مندی از مزایای ان در ایران صادر شده و ارزش ترجمه ندارد. اصل مدرک تحصیلی پس از انجام تعهد خدمت تحویل خواهد شد.

گواهی که ترجمه بشه ولی مهر داداگستری و وزارت امورخارجه نخوره ارزشی نداره...من یک پیشنهاد بهتون میدم

کارنامه غیر رسمی بگیرید توی سیستم گلستان وجود داره
    بعد با دانشنامه ازاد کارهای مقدماتی اپلای
    پیدا کردن استاد
    و ...
    رو انجام بدین
    برای تا زمان ثبت نام دانشنامهلیسانسو باز کنید
    کافیه 6 ماه اسمتون توی یک اداره کاریابی باشه بعدش نامه بیکاری ببرید برای وزارت کار
    یا در غیر این صورت باید ان را با پرداخت هزینه باز کنید

موفق باشید
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط nazi1361 نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    من ارشد پذیرش گرفتم با مدرک لیسانس و دیپلم .اما چون حدود 4 سال گپ تحصیلی بین لیسانس و دیپلم دارم ،می خواستم با نشون دادن مدرک کاردانی ام به سفارت بگم که این مدت رو تحصیل می کردم .در مدرک موقتم بیان شده قابل ترجمه نیست .متاسفانه تعهد خدمت بعد از تحصیل 2.5 سال دارم که شنیدم باید دو سال و نیم جایی کار کرده باشم و بیمه برام رد شده باشه تا مدرک قابل ترجمه بهم بدند.من فقط 1 سال تا به حال برام بیمه رد شده 6 سال سابقه کار دارم .آیا مدرک موقتم رو ترجمه غیر رسمی کنم ببرم سفارت آلمان یا همون مدرک موقت رو ترجمه نشده ببرم قبول می کنند ؟
    با توجه به اینکه رشته لیسانسم مرتبط با کاردانی ا م نیست و 4 سال از اول لیسانس خوندم و تنها الان مشکلم نشان دادن گپ تحصیلی بین دیپلم و لیسانس هست.
    سلام
    دوست عزیز گپ تحصیلی گذشته مهم نیست
    شما مهمه پشت لیسانس تا ارشد گپ نداشته باشی..به بقیه چه مربوطه کی وارد دانشگاه شدی؟
    مهم اینه فاصله ای از فراغت تحصیلت نگذشته باشه که وارد مقطع بعدی میشی با درس فاصله گرفته باشی
    مثلا کارشناسی خونده باشی
    بعد 4 سال از لیسانس تازه بخوای ارشد بخونی
    یعنی چهار سال فاصله از درس افتاده
    یادت رفته

اما خیلی ها گپ رو هم با ارائه نامه کار مرتبط با اون رشته
    مقالات
    کتاب
    فعالیت در دانشگاه
    پر میکنند

موفق باشی
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)