صفحه 42 از 47 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 463

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ گواهی موقت و دانشنامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ترجمۀ گواهی موقت و دانشنامه

با سلام.
    من میخوام شرایطم رو کامل بگم که دوستان متوجه بشن و به امید خدا یه راهنمایی درست بگیرم.

من کارشناسی دوره ی شبانه بودم و کارشناسی ارشد دوره ی روزانه. من میخوام بدونم تا قبل از اینکه مدرک ارشدم ازاد بشه، مهر وزارت علوم رو برای کارشناسی ام با توجه به اینکه شبانه بودم، میتونم بگیرم و مدارک ارشدم رو بعدا مهرهاشو بگیرم و ترجمه کنم (مدرک ارشدم در پروسه ی آزادسازی هستش و صرفا یه ترجمه ی غیر رسمی میکنم با فرض اینکه دانشگاه مقصدم همین غیر رسمی رو تا نهایی شدن پذیرش قبول کنه، میفرستم)؟؟؟؟ چون الان که داشتم مدارک کارشناسی ام رو سایت وزارت علوم (mad.saorg.ir) آپلود میکردم، متوجه شدم که یه بخشی داره که میپرسه در مقطع بالاتر تخصیل کردی که باید مشخص کنم روزانه بودم یا شبانه!!! یعنی امکان داره اگه تعهد خدمتم برای ارشدم آزاد نشه، نتونم مهر وزارت علوم رو برای کارشناسی ام بگیرم!!!؟؟؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط HR68 نمایش پست ها
    با سلام.
    من میخوام شرایطم رو کامل بگم که دوستان متوجه بشن و به امید خدا یه راهنمایی درست بگیرم.

من کارشناسی دوره ی شبانه بودم و کارشناسی ارشد دوره ی روزانه. من میخوام بدونم تا قبل از اینکه مدرک ارشدم ازاد بشه، مهر وزارت علوم رو برای کارشناسی ام با توجه به اینکه شبانه بودم، میتونم بگیرم و مدارک ارشدم رو بعدا مهرهاشو بگیرم و ترجمه کنم (مدرک ارشدم در پروسه ی آزادسازی هستش و صرفا یه ترجمه ی غیر رسمی میکنم با فرض اینکه دانشگاه مقصدم همین غیر رسمی رو تا نهایی شدن پذیرش قبول کنه، میفرستم)؟؟؟؟ چون الان که داشتم مدارک کارشناسی ام رو سایت وزارت علوم (mad.saorg.ir) آپلود میکردم، متوجه شدم که یه بخشی داره که میپرسه در مقطع بالاتر تخصیل کردی که باید مشخص کنم روزانه بودم یا شبانه!!! یعنی امکان داره اگه تعهد خدمتم برای ارشدم آزاد نشه، نتونم مهر وزارت علوم رو برای کارشناسی ام بگیرم!!!؟؟؟

ممنون
    سلام!

از اونجایی که من نمی‌دونم شما پسر هستید یا دختر، در دو حالت پاسخ‌تون رو میدم.

۱- اگر دختر هستید که مشکلی ندارید! نیازی نیست مدرک ارشدتون رو آزاد کرده باشید تا براتون مهر تایید روی مدرک کارشناسی بزنن. اون قسمتی هم که می‌پرسه در مقطع بالاتر دانشجو یا دانش‌آموخته هستید، در روند کار شما خللی وارد نمی‌کنه.
    ۲- اگر پسر هستید و سربازی ندارید، تفاوتی با مورد ۱ نخواهید داشت. اما اگر سرباز هستید باید یک مدرکی برای روشن شدن وضعیت نظام وظیفه آپلود کنید. مثلا اگر همچنان مشغول به تحصیل در مقطع ارشد هستید، گواهی اشتغال به تحصیل کفایت می‌کنه. یا اگر فارغ شدید، نامه‌ی فرجه‌ی یک ساله رو می‌تونید آپلود کنید.

موید باشید.

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان
    بنده یه مشکلی خوردم میشه راهنماییم کنین چیکار کنم آیا اصلا راهی داره
    من از چین پذیرش گرفتم و میخام برم اما مدارکی که ترجمه کردم گواهی موقت هست و شاید اعتبار نداشته باشه و تنها مهر مترجم داره. و شاید موقع ویزا بهم گیر بدن. برای دانشنامه اقدام کردم ولی هنوز نمیاد و فک نمی کنم به این زودیام بیاد به نظرتون مدرک کارشناسی و ارشدمو به همراه ریز نمرات چجوری ترجمه با مهر دادگستری بکنم؟؟ کجا برم که کارم راه بیفته آیا اصلا راهی هست این رو برام ترجمه رسمی کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad68 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    من از چین پذیرش گرفتم و میخام برم اما مدارکی که ترجمه کردم گواهی موقت هست و شاید اعتبار نداشته باشه و تنها مهر مترجم داره. و شاید موقع ویزا بهم گیر بدن. برای دانشنامه اقدام کردم ولی هنوز نمیاد و فک نمی کنم به این زودیام بیاد به نظرتون مدرک کارشناسی و ارشدمو به همراه ریز نمرات چجوری ترجمه با مهر دادگستری بکنم؟؟ کجا برم که کارم راه بیفته آیا اصلا راهی هست این رو برام ترجمه رسمی کنن.
    سلام!

من دیدم که زیر گواهی‌های موقت نوشته شده غیر قابل ترجمه؛ یعنی اینکه تونستید اون رو ترجمه کنید خودش خیلیه. متاسفانه دادگستری در صورتی روی مدارک مهر میزنه که تایید وزارت علوم هم پشت مدرک خورده باشه (بعد از گرفتن مدرک، باید برای تاییدش هم از طریق سایت اموردانشجویان اقدام کنید) و خب وزارت علوم چنین کاری رو برای گواهی موقت انجام نمیده. به علاوه اینکه (به طور معمول) برای سفارت‌ها باید مهر وزارت امور خارجه هم روی ترجمه‌ی مدارک خورده باشه که گرفتن این مهر بدون تایید دادگستری انجام نمیشه. من در مورد چین اطلاعی ندارم، ولی بودن مواردی که برای کشورهای دیگه اقدام کردن و دانشنامه‌شون به خاطر روند اداری به موقع بهشون نمیرسید. به سفارت و مدارکی که برای صدور ویزا نیاز داره برمی‌گرده. امکان مکاتبه و پرسش رو ندارید؟

موید باشید.

با سلام خدمت همه دوستان
    شما مطمین هستید که مدارکتون حتما باید تایید دادگستری یا وزارت خارجه داشته باشه ؟ ( این دوتا مهر سالهاست که هیچ اهمیتی برای اکثر کشورهای دنیا ندارند)
    اگر صرفا دنبال محکم کاری هستید میتونید تشریف ببرید سفارت نیوزلند در تهران هزینه میگیرند براتون ترجمه هارو مهر کپی برابر اصل میزنن.

Junior Member

سلام دوست من، من نیز چنین مشکلی دارم. ممنون میشوم اگر راهکاری برای حل این موضوع پیدا کردید به بنده نیز اطلاع دهید.

من یک فرصت POSTDOC از یکی ا زدانشگاهای چین گرفتم. مشکل آزادسازی اصل مدرک دکترایم است که تا شش ماه دیگه نمیتونم صبر کنم تا از طریق کاریابی آزاد بشه.
    دوستان جایی را اطلاع دارند که بتونه مدرک گواهی موقت من را مهر وزارت علوم و دادگستری بزنه؟ آخه مشکل اینجاست که مدارک را باید سفارت چین مهر بزنه و در صورتی انجام میدهد که این دوتا مهر باشد.

ممنون میشوم اگر دارالترجمه ای اینکار را میکنه اطلاع رسانی کنید.

با سلام خدمت همه دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    شما مطمین هستید که مدارکتون حتما باید تایید دادگستری یا وزارت خارجه داشته باشه ؟ ( این دوتا مهر سالهاست که هیچ اهمیتی برای اکثر کشورهای دنیا ندارند)
    اگر صرفا دنبال محکم کاری هستید میتونید تشریف ببرید سفارت نیوزلند در تهران هزینه میگیرند براتون ترجمه هارو مهر کپی برابر اصل میزنن.
    سلام!

فکر نمی‌کنم پاسخ من به شما، به فرد پرسش کننده کمکی بکنه اما به جهت اطلاع کلی دوستان در فروم پاسخ میدم.
    من در مورد «اکثر» کشورها نمی‌تونم نظری بدم چون اطلاعاتم به این وسعت نیست. ولی به عنوان مثال دو کشور آلمان و بلژیک که کشورهای کم تقاضایی نیستن، برای ویزای تحصیلی تاکید دارن که مدرک تحصیلی‌تون باید تایید دادگستری و امور خارجه رو داشته باشه (البته من چند بند توضیح رو خلاصه کردم). اما مثلا سفارت سوئد کاری با مدرک نداره. اگر نیاز هست می‌تونم لینک بدم ولی اطلاعات این سه کشور همون‌طور که گفتم کمکی به پرسش کننده‌ی سوال نمی‌کنه. احتمال داره این جمله‌ای که میگم صحیح نباشه، ولی اگر سفارت گفته باشه که مدارک و کپی اون‌ها رو باید قبل از مصاحبه توسط سفارت تایید کنید، معمولاً لازمه که ترجمه‌شون مهر دادگستری و امورخارجه رو داشته باشه.

به نظرم باید سایت سفارت رو بررسی کنند یا از هر طریق دیگه‌ای از خود سفارت کشوری که قصد اخذ ویزاش رو دارن، درباره‌ی لزوم یا عدم لزوم وجود تاییده‌های این دو نهاد اطمینان حاصل کنند. علی الظاهر طبق پست
    ۴۱۶، سفارت چین هم تاییده‌ی این دو نهاد رو برای مدارک میخواد.

موید باشید.
    ویرایش توسط redbird : June 24th, 2018 در ساعت 11:38 AM دلیل: ارجاع به پست ۴۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط b.sadeghi نمایش پست ها
    سلام دوست من، من نیز چنین مشکلی دارم. ممنون میشوم اگر راهکاری برای حل این موضوع پیدا کردید به بنده نیز اطلاع دهید.

من یک فرصت POSTDOC از یکی ا زدانشگاهای چین گرفتم. مشکل آزادسازی اصل مدرک دکترایم است که تا شش ماه دیگه نمیتونم صبر کنم تا از طریق کاریابی آزاد بشه.
    دوستان جایی را اطلاع دارند که بتونه مدرک گواهی موقت من را مهر وزارت علوم و دادگستری بزنه؟ آخه مشکل اینجاست که مدارک را باید سفارت چین مهر بزنه و در صورتی انجام میدهد که این دوتا مهر باشد.

ممنون میشوم اگر دارالترجمه ای اینکار را میکنه اطلاع رسانی کنید.

سلام!
    من نظر خودم رو میگم. شما باز پرس و جو بفرمایید.

برای گرفتن مهر دادگستری روی مدارک تحصیلی، باید قبلش به تایید وزارت علوم رسیده باشند و وزارت علوم هم روی گواهی موقت تاییده نمی‌زنه. دارالترجمه‌ها اگر بخوان قانونی عمل کنند، درخواست شما رو نمی‌پذیرند. حالا من اطلاعی از روندی که دارالترجمه برای اخذ مهر دادگستری طی می‌کنه ندارم.

موید باشید.

Junior Member

این سفارت چین حتما باید مدرک تایید شده توسط وزارت امورخارجه و دادگستری را مهر کنه. مشکل اینجاست آخه. نمی‌دونم چه کار کنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍELectronics//UNI AZAD TAB///FROM Khalkhal

سلام دوستان گرانقدر
    برای کسی که تازه میخواد شروع کنه برای اپلای، اولین قدم تو ترجمه مدارک، ترجمه دانشنامه هستش؟ دیگه چه چیزایی رو باید ترجمه کرد؟ اگر گواهی موقت رو ترجمه کنیم کافی هستش؟ که دیگه نیازی به ترجمه دانشنامه نباشه البته اگر دانشگاه مورد نظرمون قبول کنه اینو.
    سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)