صفحه 8 از 47 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 463

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ گواهی موقت و دانشنامه

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

پیش فرض پاسخ : گواهی موقت و دانشنامه

با تشکر از دوستانی که لطف کردند و جواب ندادند.
    من 18 بهمن با دانشگاه واحد تهران مرکز تسویه کردم و دو روز پیش رفتم و دانشنامه ام رو گرفتم. دانشنامه ام از تاریخ 27 فروردین آماده تحویل بوده.
    نکته جالب این بود که همراهش یک ریز نمره رسمی هم دادند و نکته جالبتر اینکه هم ریز نمره و هم دانشنامه به تائید سازمان مرکزی هم رسیده بود. دیگه نیازی نیست که یه بار هم برید سازمان مرکزی تا تاییدش کنند. همون مدرکی که میدن قابل ترجمه رسمی هست. من رفتم و از یک دارالترجمه رسمی پرسیدم.

Junior Member

با گواهی فارغ تحصیلی که قابلیت ترجمه و گرفتن پذیرش رو داره و به تایید وزارت علوم و دادگستری هم برسه میشه برای ثبت نام دانشگاه هم اقدام کرد یا نه ؟ چون اصل دانشنامه رو به این زودی دانشگاه بهم تحویل نمیده

Junior Member

درود به دوستان
    من یه مدته دنبال کارای ترجمه رفتم. کاردانیمو فنی حرفه ای خوندم، کارشناسی رو هم غیرانتفاعی. کارای تصفیه رو انجام دادم، الان که میخوام مدرکو واسه ترجمه بگیرم میگن باید اصل مدرک کاردانی رو بیاری، ولی تو محل کاردانی میگمن اصل رو نمی تونیم بهت بدیم چون خدمت نرفتی، ولی اگه میخوای مدرکتو بخر بهت ریز نمره با گواهیشو میدیم. اما تو محل کارشناسیم میگن اصل مدرک نباشه نمیشه، بعدشم حوالم کردن برم وزارت علوم. یه نامه که واسه ناجاست دستمه میگن با همین برو. اصلا نمیدونم برم اونجا کدوم بخش و چی بگم. کسی یتونه راهنماییم کنه؟

Junior Member

دوستان کمک کنند خیلی فوری
    من نامه ای از طرف دانشگاه دریافت کردم به صورت زیر اگه ممکن هستش راهنمایی کنید چی کار کنم؟
    Dear Sir!

Your application for recognition of education (N form) is not complete, so we would require the following documents, if you wish to proceed with the recognition procedure:

· The original final certificate of completed school and examinations (diploma)

The original has to be LEGALIZED on the basis of
    a.) the 1961 Hague Convention - with apostille affixed
    b.) the Authentication of Documents in International Circulation Act

(The certificate must be legalised on the basis of local law in your country first, the last stamp from your country is from your Ministry of Foreign Affair; than you have to legalise this certificate at one of the Embassies of the Republic of Slovenia,which is accredited for your country);

· Certified Slovenian/English translation of the certificate mentioned above (from court interpreter);

· Photocopies of the transcripts or diploma supplement (notary verified copies);

· Certified Slovenian/English translation of the transcripts (from court interpreter).

You send us only the copies, we need original documents or notary verified copies.

Your application cannot be considered until all documentation listed above has been provided.

You can send the required documents for the recognition prodecure by post to: Univerza v Mariboru, Slomškov trg 15, 2000 Maribor, with postscript: »Priznavanje tujega izobraževanja«, by July 31, 2011 at the latest.

In the opposite case the application is incomplete and will be discarded in accordance with the 67th Rule of Law on General Administrative Procedure.

We would also like to remind you, that you have to start the recognition procedure with a view to access to employment in the Republic of Slovenia at Ministry of Higher Education, Science and Technology in Ljubljana.

Regards,

Junior Member

قابل توجه دوستانی که مدرک موقت لیسانس دانشگاه آزادشون رو میخوان ترجمه کنن:

دانشگاه آزاد بخشی به اسم امور بین الملل داره واقع در پاسدارن ، بوستان هفتم، پلاک 159، مدرک موقت و ریز نمراتتون رو که ببرید اونجا (طبقه 4، پیش آقای طباطبائی) یه درخواست می نویسید بعد یه نامه میدن تایپ کنن و به تایید رئیسشون که اسمش یادم نیست میرسه، بعد اونو هم یا دستی (با کمی اصرار) و هم با پیک دانشگاه آزاد می فرستن واحد مربوطه تا تایید بشه و بعد دوباره نامه ی تایید شده میره واحد امور بین الملل و اونجا به تایید دانشگاه میرسه و میشه ترجمه ی رسمیش کرد و به تایید دادگستری رسوندش!

موفق باشید
    ویرایش توسط Aman : September 5th, 2011 در ساعت 09:05 PM

Junior Member

سلام دوستان
    من الان در جال اپلای کردن هستم و تا اونجا که قبلش از همه پرسیده بودم تو این مرحله نیازی به ترجمه اصل مدرک ندارم الان برا یه دانشگاه مدارک آنلاین فرستادم به من اینجور گفته
    We have also received the unofficial transcript scans that you sent for your undergraduate and graduate degrees. However, in order to review your application we will also need scans of your degree certificates. Please note that, should you be accepted and admitted to the University of Colorado Boulder, you will also need to send us (by post) Official Attested transcripts and degree documents in order for us to process your I-20 form. I understand that you may need to mail the documents yourself at that time. This is sufficient so long as the transcripts and degree documents are in a sealed enevelope from your University. I hope that helps. Please let me know if you have additional questions or concerns. Thank you!

یعنی یه certificate برا فارغ التحصیلی از من میخواد حتما و من در جال جاضر با توجه به اینکه میخوام از قانون کار برای آزاد کردن مدرکم استفاده کنم و فقط 1 هفته تا deadline این دانشگاه وقت دارم نمیدونم چیکار کنم
    ضمنا من 1ساله از دانشگاه امیرکبیر فارغ التحصیل شدم و لیسانس و فوق لیسانس هر دو اونجا بودم
    به نظرتون میتونم یه نامه بگیرم از دانشگاه مبنی بر اینکه فلان سال با فلان معدل فارغ التحصیل شدم؟

دوستانی که در جریان هستند لطفا کمک کنند خیلی فوری و ضروریه؟
    ممنون

Senior Member VividNed آواتار ها

من کارشناسی ناپیوسته ام. میخوام سوئد و آلمان اپلای کنم. زیر نمرات کاردانی رو دارم ولی دانشنامه کاردانی رو دادم به دانشگاه کارشناسی برای کارای فارغ التحصیلی. حالا همین ریز نمره کاردانی رو ترجمه کنم کافیه یا یه گواهی موقتی چیزی هم باید همراهش باشه؟ دوم اینکه میگن ریز نمرات لیسانسم 3 4 ماه دیگه حاضرمیشه!!!! حالا چی کار کنم؟ ریز نمرات غیررسمی میتونم ببرم واسه ترجمه + گواهی موقت فارغ التحصیلی؟ این دانشگاه خون منو کرده تو شیشه . . . .

با سلام

من یه سئوال داشتم که ایا با داشتن برگ سبز اعزام به خدمت نمیشه مدارک رسمی گرفت یا خیر؟
    متاسفانه دانشگاهی که می خوام اپلای کنم گفته باید حتما رسمی باشه غیر رسمی هم قبول نیست..

از این طرف دانشگاه محترم شهید بهشتی بعد از کلی بحث گفتن شما باید اول سربازی برید بعد به شما مدرک رسمی بدیم..
    حتی گفتن ما غیر رسمی هم نمیدیم..

من الان برگ سبز دارم برای سال 1391
    ممنون میشم دوستان بگن می تونم مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو آزاد کنم یا اینکه باید برم سربازی؟؟!!!

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Aman نمایش پست ها
    قابل توجه دوستانی که مدرک موقت لیسانس دانشگاه آزادشون رو میخوان ترجمه کنن:

دانشگاه آزاد بخشی به اسم امور بین الملل داره واقع در پاسدارن ، بوستان هفتم، پلاک 159، مدرک موقت و ریز نمراتتون رو که ببرید اونجا (طبقه 4، پیش آقای طباطبائی) یه درخواست می نویسید بعد یه نامه میدن تایپ کنن و به تایید رئیسشون که اسمش یادم نیست میرسه، بعد اونو هم یا دستی (با کمی اصرار) و هم با پیک دانشگاه آزاد می فرستن واحد مربوطه تا تایید بشه و بعد دوباره نامه ی تایید شده میره واحد امور بین الملل و اونجا به تایید دانشگاه میرسه و میشه ترجمه ی رسمیش کرد و به تایید دادگستری رسوندش!

موفق باشید
    سلام
    مطمئنید که اینطوری میشه ؟ اونوقت یه مدرک دیگه صادر میشه ؟
    من برگه اعزام به خدمت دارم اونم با خودم ببرم یا نمی خواد؟
    راستی من یه ریز نمرات رسمی دارم که 2 تا از درسام که افتادم رو ننوشته.من برم اونجا ریزنمرات کلی رو هم می دن؟

Junior Member

سلام
    میخواستم بپرسم ترجمه مدرک موقتو ارزشی داره که بفرستم با مدارک اصلا؟یا همون ریزنمره کافیه؟آخه مدرک موقتو که رسمی ترجمه نمیکنن فقط مهر دارالترجمه میزنن
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)