صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: expire شدن OPT و درخواست ویزای کار بعد از سه ماه کار کردن !!!!

پیش فرض expire شدن OPT و درخواست ویزای کار بعد از سه ماه کار کردن !!!!

سلام دوستان،

من یه سوال داشتم. من از اگست مشغول کار تو یه دانشگاه میشم که جای خوبیه و دقیقا در ارتباط با زمینه ای هست که من دارم کار میکنم ،
    OPT من فوریه ۲۰۱۶ باطل میشه (و چون این دانشگاه e-verified نیست نمیتونم درخواست opt extension بدم )،و بنابر این برای موندن تو امریکا و ادامه همکاری با این دانشگاه احتیاج به ویزای کار دارم. میخواستم بدونم میتونم بعد از سه ماه کار کردن (حدود اکتبر یا نوامبر) ازشون بخوام برای ویزای کار برام اقدام کنند؟ خیلی ممنون میشم دوستایی که تجربه دارن راهنمایی کنند

پیش فرض پاسخ : expire شدن OPT و درخواست ویزای کار بعد از سه ماه کار کردن !!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط SBR نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من یه سوال داشتم. من از اگست مشغول کار تو یه دانشگاه میشم که جای خوبیه و دقیقا در ارتباط با زمینه ای هست که من دارم کار میکنم ،
    OPT من فوریه ۲۰۱۶ باطل میشه (و چون این دانشگاه e-verified نیست نمیتونم درخواست opt extension بدم )،و بنابر این برای موندن تو امریکا و ادامه همکاری با این دانشگاه احتیاج به ویزای کار دارم. میخواستم بدونم میتونم بعد از سه ماه کار کردن (حدود اکتبر یا نوامبر) ازشون بخوام برای ویزای کار برام اقدام کنند؟ خیلی ممنون میشم دوستایی که تجربه دارن راهنمایی کنند
    تا اونجایی که من اطلاع دارم ویزای اچ وان بی در ابتدای سال مالی در اول اکتبر صادر میشه و شرکت شما باید شش ماه قبل از اون برای این ویزا اقدام کنه و این فاصله بین اکسپایر شدن او پی تی تا اول اکتبر که ویزاتونو میگیرین باید قانونی در امریکا باشین و ویزا داشته باشین و گرنه باید خاک امریکا رو ترک کنین

سلام دوستان،

تا اونجایی که از اطلاعات شما فهمیدم بهتره به شرکتتون بگین که براتون اقدام کنه و در عین حال دنبال یه راه واسه ویزای قانونیتون تا اول اکتبر باشین مثلا مستر دوم در امریکا

کلیات مربوط به ویزای اچ۱)

:

۱.مهمترین قسمت ویزای اچ۱ کردیت ابیلیتی جاب افر و چه میزان اون کمپانی استیبل هست

2 . h1bهمگي single entry

هستند و شما فقط يكبار اجازه ورود داريد.

3.

بعد از گرفتن ویزای کار در صورتی که شرکتی که براش کار می‌کنید بلافاصله برای گرین کارد شما تشکیل پرونده بده، بعد از حدود یک سال می‌تونید از آمریکا خارج بشید. البته ممکنه گرین کارد هنوز به دست‌تون نرسیده باشه، اما یک سری مدارکی بهتون می‌دهند به اسم Travel Permit که با اون بدون ویزا می‌تونید وارد آمریکا بشید.

4.دوره دریافت تقاضا برای روادید H-1B روز اول آوریل هر سال آغاز می‌شود. در صورتی که روادید شما تأیید و صادر شود می‌توانید از اول اکتبر همان سال مشغول به کار بشوید.

در گذشته که تعداد سهمیه سالانه بیشتر از تعداد تقاضاها بود، تا زمانی که سهمیه به سقف آن نرسیده بود تقاضاهای جدید دریافت شده و مورد رسیدگی قرار می‌گرفت. سال ۲۰۰۷ اولین سالی بود که در همان دو روز اول ۱۲۵۰۰۰ تقاضا برای ۶۵۰۰۰ سهمیه عادی دریافت شد. در این سال برای اولین بار بین این ۱۳۵۰۰۰ تقاضا قرعه‌کشی انجام گرفت. اما یک ماه طول کشید که سهمیه تحصیلات تکمیلی به سقف خود برسد.برای سال ۲۰۰۸ دولت آمریکا اعلام کرد که به مدت ۵ روز کاری از اول آوریل تقاضاها را دریافت می‌نماید و در صورت رسیدن به سقف سهمیه بین تقاضاهای دریافت شده قرعه‌کشی برگزار می‌کند. هر دو سهمیه عادی و تحصیلات تکمیلی در همان ۵ روز به سقف خود رسیدند و برای هر دو سهمیه قرعه‌کشی برگزار شد.

5.مدت اولین ویزای H-1B صادر شده ۳ سال است. پس از پایان ۳ سال اول، شرکت متبوع می‌تواند برای تمدید ۳ سال دوم تقاضا بدهد. بعد از سپری شدن ۶ سال روادید H-1B منقضی خواهد شد. در صورتی که در این مدت ۶ ساله کارفرما برای گرین کارت تقاضا داده باشد، روادید H-1B قابل تمدید شدن سال به سال تا زمان صدور گرین کارت خواهد بود.

6)معمولا برای ویزای H1 کسی رو رد نمیکنن حتی اگه به شما ویزا ندن اون شرکت آمریکایی میتونه از دست دولت شکایت کنه. پس خیالتون راحت!

7)از اونجا که تعداد متقضیان H-1 بیشتر از این تعداده، قرعه‌کشی بین متقضیان انجام می‌شه و کسانی که اسمشون دربیاد
    ویزا می‌گیرند.

8)اساسا روادید H توسط کارفرما تقاضا می‌شود.

9

)باید employer شما دلیلی برای استخدام شما داشته باشه. مثلا" این که پیدا کردن شخصی با شرایط شما مشکله

10)

گرفتن Green Card هم روی ویزای H1 تضمینی نیست و هزینه خودش رو داره (فکر کنم حدود 6 هزار دلار) و مشروط به اینه که کارفرما بخواد این کارو برای شما بکنه

مرسی از جوابت دوست عزیز و ممنون از همه اطلاعات. سوال من اینه که عجیب نیست اگه بعد از ۲-۳ ماه کار تو دانشگاه ازشون بخوام برای ویزای h برام اقدام کنن؟ معمولا همه بعد از چه مدت اینکار رو میکنن؟

یک سوال دیگه: درسته که دانشگاهها از h1cap مستثنی هستن؟ یعنی هر زمان واسه ویزای h اقدام کنن میشه بعد از ۲-۳ ماه (زمان پروسه اداری) مشغول به کار شد؟ (و لازم نیست تا اکتبر صبر کنیم؟) با این وصف اگه این دانشگاه برای ویزای h برای من اقدام کنه میتونم بلافاصله مشغول به کار شم و مساله اکسپایر شدن OPT هم مشگلی ایجاد نمیکنه؟!

مرسی از جوابت دوست عزیز و ممنون از همه اطلاعات. سوال من اینه که عجیب نیست اگه بعد از ۲-۳ ماه کار تو دانشگاه ازشون بخوام برای ویزای h برام اقدام کنن؟ معمولا همه بعد از چه مدت اینکار رو میکنن؟

یک سوال دیگه: درسته که دانشگاهها از h1cap مستثنی هستن؟ یعنی هر زمان واسه ویزای h اقدام کنن میشه بعد از ۲-۳ ماه (زمان پروسه اداری) مشغول به کار شد؟ (و لازم نیست تا اکتبر صبر کنیم؟) با این وصف اگه این دانشگاه برای ویزای h برای من اقدام کنه میتونم بلافاصله مشغول به کار شم و مساله اکسپایر شدن OPT هم مشگلی ایجاد نمیکنه؟!
    بله دانشگاها مستثنی هستن و شما راهی جز اینکه ازشون بخواین نیست

یه نکته در مورد OPT EXTENSION اضافه کنم چون این مطلب رو اینجا ندیدم، و اون اینکه برای اینکه بشه از OPT EXTENSION استفاده کرد اون شرکت یا دانشگاه باید حتما حتما E-Verified باشه، این مطلب استثنا نداره... ولی اگه یه شرکت یا دانشگاه E-Verified پیدا کنیم اینجوری که فهمیدم زیاد سخت نمیگیرن و OPT رو extend میکنن،

مساله دیگه اینکه بهتره که شرکتی که به عنوان Employer توی i20 درج شده همون شرکت E-Verified باشه که میخواد برای OPT EXTENSION برامون اقدام کنه. اگر اینطور نیست بهتره از international office بخوایم کهi20 رو آپدیت کنه و اسم employer ما رو به شرکت e-verified تغییر بده، تا موقع اقدام برای extension کارها راحت تر پیش بره.

یه نکته در مورد OPT EXTENSION اضافه کنم چون این مطلب رو اینجا ندیدم، و اون اینکه برای اینکه بشه از OPT EXTENSION استفاده کرد اون شرکت یا دانشگاه باید حتما حتما E-Verified باشه، این مطلب استثنا نداره... ولی اگه یه شرکت یا دانشگاه E-Verified پیدا کنیم اینجوری که فهمیدم زیاد سخت نمیگیرن و OPT رو extend میکنن،

مساله دیگه اینکه بهتره که شرکتی که به عنوان Employer توی i20 درج شده همون شرکت E-Verified باشه که میخواد برای OPT EXTENSION برامون اقدام کنه. اگر اینطور نیست بهتره از international office بخوایم کهi20 رو آپدیت کنه و اسم employer ما رو به شرکت e-verified تغییر بده، تا موقع اقدام برای extension کارها راحت تر پیش بره.
    میشه در مورد Everified بیشتر توضیح بدین؟

E-Verified یه سیستم یکپارچه هست که به Department of Homeland Security وصله و از این طریق میتونن دنبال کنن که کیا اینجا قانونی کار میکنن و نذارن افراد غیر قانونی کار کنن، واسه همین خیلی توصیه میکنن که همه شرکتا و دانشگاهها E-Verified شن. ولی خیلی از شرکتا و دانشگاهها E-Verified نیستن.

از اونجایی که زورشون به همه شرکتا و دانشگاهها نمیرسه، ولی زورشون به ما که میرسه! بنابراین قانون گذاشتن که اگه میخواین مشمول OPT EXTENSION بشین (یعنی مدت زمان OPT رو از مقدار معمولش که یک سال هست به ۱.۵ سال دیگه تمدید کنین) باید جاهایی استخدام شین که E-Verified باشن، که از این طریق Department of Homeland Security بتونه بفهمه شما کجا کار میکنین و چیکار میکنین! این استثنا نداره و اگه میخوایم OPT مون رو Extend کنیم حتما باید محل کارمون E-Verified باشه. اگه نباشه مشمول OPT EXTENSION نمیشیم!

یه وبسایت هست که توش میتونیم سرچ کنیم که آیا محل کارمون E-Verified هست یا نه، من لینکش رو اینجا میزارم :

http://www.uscis.gov/e-verify/about-...rs-search-tool

Senior Member mdemehri آواتار ها

قانون opt ر هم که دارن بر می دارن. هواستون به کار پیدا کردن باشه.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)