صفحه 2 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 122

موضوع: سوال در مورد TNT و DHL

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد TNT و DHL

نقل قول نوشته اصلی توسط Eager
    سلام.
    من می خوام به 9 تا دانشگاه مدارکم رو چند روز دیگه ارسال کنم. 2 تا برای اروپا و 3 تا برای کانادا و 4 تا برای آمریکا.
    ....
    1. من همه بسته ها رو از همونجا فرستادم و راضی بودم و هیچ مشکلی نبود. زمان ما TNT ارزونتر بود.

3. من فقط ریزنمراتم رو که باید دانشگاه seal می کرد تو پاکت دانشگاه گذاشتم و سایر کاغذها رو تو همون پاکت اصلی (پاکت پستی) گذاشتم. به نظر من اگه سخت تو پاکت جا میشه، یا تو دو تا پاکت بزارید یا اینکه از همون پاکتهای پستی استفاده کنید.

پیروز باشی
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

Junior Member

دوستان
    7رود تا ددلاين وقت دارم كدام شركت را براي پست انتخاب كنم؟(براي مالزي)

سلام دوستان
    اخیرا با DHL / TNT کسی از ایران بسته برای آمریکا فرستاده؟ در حال حاضر کدوم سرویس سریعتر عمل می کنه؟
    Life salutes you when you make others happy

سلام
    من يك هفته پيش با tnt فرستادم اروپا 2 روزه رسيد و خودشون گفته بودم 2 روزه براي اروپا 4 روزه براي كانادا و امريكا!
    به نظر من كه حرفشون قابل اعتماد هست.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

آره خیلی حرفشون بی حساب نیست.
    من یه بسته 28 مارچ فرستادم پراگ (چک) پس فرداش 30 مارچ رسید اونجا! تازه با پست معمولی TNT. در حالیکه خانومه گفته بود 4 تا 6 روز طول می کشه ولی زود تر رسید...
    من صددرصد TNT رو پیشنهاد می کنم...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, University of Maryland College Park

TNT به نظر من بهترین و مطمئنترین و ارزانترین پست هستش...
    من برای 5 دانشگاه در اروپاو آمریکا و کانادا از این سرویس پستی استفاده کردم که در عین 5 مورد راضیم...

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض فرق TNT و DHL در چیه ؟؟

سلام دوستان

فرق TNT و DHL در چیه ؟؟
    آیا کاربردهای خاص و متفاوتی دارند یعنی بجای هم میشه بکار برد یا نه ؟؟؟

آیا پست های دیگه ای هم برای خارج از کشور وجود داره ؟؟؟ شرایط شون ؟؟؟

یک توضیح کلی به ما بدید به ما
    اول یه دید روشنی پیدا کنیم

من میخوام مدارکم را به دانشگاه ارسال کنم که برای یکی مدت زمان ارسال حداکثر یک هفته و برای دیگری دو یا سه هفته و میخوام کم هزینه تر ولی مطمئن باشه البته شنیدم بعضی اوقات این پست ها بسته ها را اشتباهی به جای دیگه میبرند یه توضیحی در این مود بدید بد نیستس من زمان دارم ولی هر چه زودتر کلکش کنده بشه بهتر هستش نمیخوام به دقیقه نود بندازم

پیشاپیش ممنون ار مشورت و همفکری دادن
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرق TNT و DHL در چیه ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها

سلام دوستان

فرق TNT و DHL در چیه ؟؟

من میخوام مدارکم را به دانشگاه ارسال کنم که برای یکی مدت زمان ارسال حداکثر یک هفته و برای دیگری دو یا سه هفته و میخوام کم هزینه تر ولی مطمئن باشه البته شنیدم بعضی اوقات این پست ها بسته ها را اشتباهی به جای دیگه میبرند یه توضیحی در این مود بدید بد نیستس من زمان دارم ولی هر چه زودتر کلکش کنده بشه بهتر هستش نمیخوام به دقیقه نود بندازم

توی فروم در مورد این دوتا واقعا زیاد مطلب هست. فرقشون اینه که دو شرکت پست مختلف اند. یکی ماله آلمانه و یکی ماله هلند. هر دو بین المللی هستند و به هرجای زمین بخواید میتونید خیلی سریع کمتر از یک هفته پست سفارشی کنید. کاربرد خاص که نه، هرچی شما بدید پست میکنند. طبعا چیزایی که شما میدید مدارکتون هست. هردو مثل هم هستند و اصلا فرقی از این لحاظ ندارند. بله میشه به جای هم بکار برد. پست های دیگه ای هم وجود داره که ماله شرکت خارجی باشه و در ایران فعالیت داشته باشند ولی این دو تا از همه معروفترند. پست بسیار معروفتر از اینها هم هست ولی تحریمه برای ایران در حال حاضر.

این که گفتید ممکنه اشتباهی بفرستند، بله احتمالش هست ولی آنقدر کمه که شاید تو کل ایران در طول ده سال یکی دو پست اشتباهی بره و این آمار بسیار خوبیه. هر دو شرکت بسیار بسیار دقیق هستند. اصلا مقایسشون نکنید با پست معمولی. هر بسته ای که میفرستید به شما یک بارکد میدند که با چک کردن اون بارکد در اینترنت در هر لحظه میتونید موقعییت جغرافیایی بسته تون رو چک کنید. شما دقیقا در جریان خواهید بود که بستتون از کدوم شهر ها و در چه زمانی عبور کرده و همین الان کجاست و در نهایت چه شخصی در چه ثانیه ای بستتون رو تحویل گرفته و امضا کرده. فکر کنم به اندازه کافی روشن کردم که جای نگرانی ندارید.

حتی اگر ماشینی که داره بستتون رو از فرودگاه به اون دانشگاه میبره، پنچر بشه و نیم ساعتی تاخیر ایجاد بشه تو اینترنت مینویسن. همین مورد برای بسته ی من پیش اومد. تنها تفاوتی که بین ایندو ممکنه باشه اینه که شاید کمی قیمت هاش تفاوت کمی داشته باشه یا اینکه مرکز تحویل گیرندش به منزل شما نزدیک تر باشه و شما یکی رو به دیگری ترجیح بدید. فکر کنم TNT با تخفیفی که میده قیمتش کمتر باشه. مدارکتون تا 4 روز میرسه. خیلی بدشانس باشید 7 روز.

نکته1: آدرس فرستنده رو با P. O. Box ننویسید. چون اونها آدرس اون محل رو میخوان نه P.O.Box.
    نکته 2: اگر دانشجو هستید و با TNT میبرید، کارت دانشجویی همراتون باشه که تخفیف بگیرید.
    نکته 3: بعد از اینکه پست کردید اگر تو اینترنت بارکد شما موجود نبود نگران نشید، حدودا چند ساعتی طول میکشه. طبق تجربه همون روزی که پست کردید، شما 11 شب به بعد همون روز میتونید بسته تون رو پیگیری کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها

سلام دوستان

فرق TNT و DHL در چیه ؟؟

فرق پست DHL و TNT اين است كه DHL هزينه ي بيشتري را ميگيرد براي ارسال محموله شما
    در ضمن نوعي DELIVERY خاصي هم دارد كه تضمين مي كند پست را در ساعات كاري قبل از 12 تحويل گيرنده دهد كه باز هم براي اين سرويسش پول بيشتري طلب مي كند.
    TNT با آنكه از DHL ارزانتر است پوشش دهي بهتري نسبت به DHL در تحويل پست داخل ايران دارد.

به اين نوع پست ها به اصطلاح COURIER گفته مي شود.
    COURIER هاي ديگري هم در ايران وجود دارد مثل ARAMEX ، KARAPOST و GLOBAL

براي كشورهاي عربي و خاورميانه توصيه مي كنم از ARAMEX استفاده نماييد
    براي آمريكايي شمالي از KARAPOST استفاده نماييد كه بسيار ارزان و سريع است
    براي اروپا هم TNT

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان نمایش پست ها
    در ضمن نوعي DELIVERY خاصي هم دارد كه تضمين مي كند پست را در ساعات كاري قبل از 12 تحويل گيرنده دهد كه باز هم براي اين سرويسش پول بيشتري طلب مي كند.
    TNT هم چنین چیزی داره. هم در ساعات قبل از 12 و هم قبل از 9. که دو نوع سرویس مختلف هست. نوع دیگه ای هم داره که special express هست که از این دو هم اختصاصی تر هست. برای ما دانشجوها به ندرت چنین سرویس هایی نیاز میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان نمایش پست ها
    TNT با آنكه از DHL ارزانتر است پوشش دهي بهتري نسبت به DHL در تحويل پست داخل ايران دارد.
    TNT در آمریکا هم پوشش بهتری داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)