صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 79

موضوع: MD-PhD

Senior Member

پیش فرض MD-PhD

سلام. کسی دانشجویی که در ایران پزشکی خونده باشه و الان در آمریکا در حال گرفتن PhD در رشته های علوم پایه باشه رو می شناسه به من معرفی کنه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : MD/PhD

Hi

I studied medicine at Theran University of Medical Sciences and got an admission for basic science , PhD degree. I am waiting for clearance now.

سلا من امسال براى پزيرشPhD اقدام كردم.اول تصميم داشتم براىMD/PhD اقدام كنم ولى متوجه شدم كه در هر رشته اى كه PhD هست و دانشجوى MD/PhDهم ميگيره اين پزيرش مقدار كمى از ظرفيت كل رو شامل ميشه مثلا اگر كلا 20 نفر رو بگيرند ممكنه 2 نفرش MD/PhDباشند و بقيهPhD. پس خيلى مهمه كه در مورد هر رشته اى اين تعداد رو بدونيد و با انتخاب گزينه MD/PhD شانس خودتون رو يك وقت كم نكنيد.

Senior Member

اصولا کسانی که MD دارند می تونند برای بسیاری از رشته های مرتبط با پزشکی و بیولوژی در دوره های PhD ادامه تحصیل بدهند و پس از طی PhD در واقع اونها MD/PhD می شوند. در سالهای اخیر در اروپا و آمریکا برخی دانشکده های پزشکی دوره هایی دارند که طی اون دانشجویی که پزشکی می خونه همزمان با طی دوره آموزشی پزشکی یا MD در یک آزمایشگاه هم ذوره PhD خودش رو طی کنه که به این دوره ها MD/PhD می گن. اگر کسی از ایران می خواد برای PhD اقدام کنه باید مثل دانشجوهای فوق لیسانس اقدام کنه. دوره های MD/PhD فقط برای دانشجوهایی هست که تازه دارند پزشکی رو شروع می کنند. اگر کسی از قبل MD داره باید مستقیما برای Phd اقدام کنه.

سلام دوستان . میخواستم بدونم که پذیرش در برنامه MD-PhD دانشگاه های کانادا چه جوریه ( سخته؟ چه مدرک پایه ای لازم داره؟ )
    و در مورد این دوره توضیح بدید و اینکه به این نوع دوره ها Fund تعلق میگیره؟ در بخش PhD نوروساینس هم دارند؟ :'(

Senior Member

شما اگر رشته پزشکی رو در ایران خوندین و الان MD هستید می تونید برای دوره های PhD در کانادا apply کنید و در صورت داشتن CV خوب فاند هم می تونید بگیرید. رشته neuroscience هم یکی از رشته هایی هست که می تونید برای PhD اون apply کنید. مدارک لازم هم معمولا برای کانادا عبارتند از : دانشنامه و ریز نمرات پزشکی ترجمه شده + 2 یا 3 تا recommendation letter + رزومه + امتحان IELTS و یا TOEFL + بعضی دانشگاههای کانادا که تعدادشون کمه ممکنه GRE General هم بخواند که اینو باید توی سایتشون چک کنید+ پر کردن فرمهای application در صورت لزوم نوشتن SOP . اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاههای کانادا و روند application مثل سایر رشته هاست و می تونید توی forum از بخش مربوط به کانادا بازدید کنید.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    اصولا کسانی که MD دارند می تونند برای بسیاری از رشته های مرتبط با پزشکی و بیولوژی در دوره های PhD ادامه تحصیل بدهند و پس از طی PhD در واقع اونها MD/PhD می شوند. در سالهای اخیر در اروپا و آمریکا برخی دانشکده های پزشکی دوره هایی دارند که طی اون دانشجویی که پزشکی می خونه همزمان با طی دوره آموزشی پزشکی یا MD در یک آزمایشگاه هم ذوره PhD خودش رو طی کنه که به این دوره ها MD/PhD می گن. اگر کسی از ایران می خواد برای PhD اقدام کنه باید مثل دانشجوهای فوق لیسانس اقدام کنه. دوره های MD/PhD فقط برای دانشجوهایی هست که تازه دارند پزشکی رو شروع می کنند. اگر کسی از قبل MD داره باید مستقیما برای Phd اقدام کنه.
    منظورتون از اینکه تازه دارند پزشکی شروع می کنند چیه؟ (تخصص پزشکی؟ ) این دوره ها برای کسانی که فوق لیسانس رشته های دیگر (مهندسی ) دارند هم امکان پذیر است یا خیر!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

نه من هنوز دانشجو نیستم . ولی به برنامه MD-PhD خیلی علاقه دارم . از خدمت معافم و IELTS 8 دارم ولی فرانسویم افتضاحه . میخواستم به جای خوندن پزشکی در ایران دوره ای رو پیدا کنم که اونجا ( کانادا ) به جای pre-med قبولش کنند. میشه این رو هم اونجا بخونم؟

Senior Member

to shahrouz:

MD یعنی Doctor of Medicine و مدرکی هست که به کسانی داده می شه که پزشکی خوندن.
    اصولا کشورهای غربی تصمیم گرفتن که دانشجوهایی که پزشکی می خونند رو برای انجام research هم آماده کنند پس یه دور ه هایی درست کردند به نام MD/PhD . این دوره ها پیوسته است یعنی شما طی دوران تحصیل پزشکیتون در یک آزمایشگاه هم کاری تحقیقاتی انجام می دید و در نهایت به شما مدرک MD/PhD می دهند.

To soheil joon: بله. شما می تونید وارد MD/PhD بشید اما در مورد فاند فکر می کنم بهتون ندن چون شما در واقع می خواید یه دوره undergraduate رو برای MD شروع کنید. در واقع شما می خواید پزشکی بخونید وقتی وارد دوره پیوسته MD/PhD می شید. شرط ورود به دور های MD/PhD اینه که اول توی یه دانشگاه برای دوره پزشکی عومی پذیرش بگیرید (که هزینه تحصیل رو خودتون باید بدید) بعد در طی تحصیلتون (معمولا بعد از چند ترم) بتونبد به عنوان MD/PhD وارد یه آزمایشگاه بشید.بهتره اطلاعات دقیق تر رو (و صحیح تر) از خود دانشگاههایی که این دوره ها رو دارند بگیرید.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys

MD یعنی Doctor of Medicine و مدرکی هست که به کسانی داده می شه که پزشکی خوندن.
    اصولا کشورهای غربی تصمیم گرفتن که دانشجوهایی که پزشکی می خونند رو برای انجام research هم آماده کنند پس یه دور ه هایی درست کردند به نام MD/PhD . این دوره ها پیوسته است یعنی شما طی دوران تحصیل پزشکیتون در یک آزمایشگاه هم کاری تحقیقاتی انجام می دید و در نهایت به شما مدرک MD/PhD می دهند.

ممنونم. اگر لطف کنید بفرمایید که آیا می شود وارد این دوره ها شد یا خیر؟ حتی بدون فاند؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)