نقل قول نوشته اصلی توسط taratm نمایش پست ها
سلام ،
من یه سوالی برام پیش اومده که الان استادای هیئت علمی دانشگاه خود ما خیلی هاشون بعد از گرفتن پرشکی عمومی ، phD رشته هایی مثل بیوشیمی یا بیولوژی سلولی گرفتند و درحالیکه تو دوره های خودشون جزو شاگرد اولا و استعدادهای درخشان بودن ولی اکثرا بورسیه سوئد یا انگلیس داشتند . می خواستم ببینم یعنی آمریکا اینقدر سخت تره؟؟
نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
درود،
اینکه کسی رفته انگلستان یا سوید این لزوما بدین معنا نیست که ایشون قبلش واسه آمریکا تلاش کرده و چون آنجا سخت بوده به ناچار به انگلستان یا سوید رفته!
کسانی که در ایران در دردانشگاههای منچستر و یکی دو دانشگاه دیگر انگلستان در س خوندند و الان اینجا هیئت علمی هستند، اکثرا بورس دانشگاه بوده اند. و البته، داشتن آشنا و بند پ با آنها کمک کرده که به خارج بروند و هرینه های تحصیل و زندگیشان از بیت المال تامین می شده است!

موفق باشید.
من کاملا موافقم با Royal2009 عزیز.
بابا چرا فک میکنید اول امریکا دوم امریکا سوم امریکا و دهم امریکا و بعد هرجای دیگه. فکر میکنید سطح دانشگاههای انگلستان از امریکا خیلی پایینتره مثلا؟
درسته که تعداد زیادی از بهترین دانشگاههای دنیا توی امریکا هست ولی بخدا دانشگاه درجه یک که خیلیاشون هم از خیلی از دانشگاههای امریکا هم بهترن تو کشورای دیگه هم هستن.
به نظرتون Cambridge, Oxford, Imperial College, UCL, Manchester, King's College و از این دست دانشگاهها دانشگاهها فوق العاده ای نیستن؟
نهایتا دوست عزیز، اینطوری نیست که هرکی هر دانشگاهی اپلی میکنه و یا درس میخونه اینجوری بوده که نمیتونه یا نتونسته بره امریکا. به علاوه در برخی تخصص ها و زمینه ها (مثل فیلد تخصصی من) هم کشور های دیگه ای هم هستن که از امریکا هم بهتر میتونن باشن از لحاظ علمی، کما اینکه در خیلی از فیلدها امریکا من حیث المجموع امکانات بهتری داره.