صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 79

موضوع: MD-PhD

Junior Member

پیش فرض پاسخ : MD/PhD

[QUOTE=erfan1985;398545]بله همینطوره! و البته به هر کسی این اجازه داده نمیشه! باید دانشجوی به شدت تاپی باشید و معمولا پس از شروع به تحصیل در MD این تصمیم در مورد شما گرفته میشه. وگرنه من بدبخت که MD داشتم!! نیازی نبود از مستر شروع کنم. من بسیار تحقیق کردم. شاید ایران تنها کشوری باشه که یک پزشک عمومی رو معادل مستر و لایق ورود به phd میدونه.
    به لینک زیر که مربوط به دانشگاه مموریاله مراجعه و سوال شماره 23 رو مطالعه بفرمائید.
    http://www.med.mun.ca/Admissions/FAQ-s.aspx
    مطلب رو اینجا کپی پیست می کنم:

Is there an MD/PhD program offered? The opportunity exists for medical students to pursue both a clinical and research training program (ie. MD/PhD). Medical students may apply through the Offices of Undergraduate Medical Education and Research/Graduate Studies for this program.Please refer to the University Calendar for additional information.[/QUOTE

ممنون از پاسختون. فقط یه سوال دیگه... پس شما چرا خودتون از مستر شروع کردین؟ شمام که MD داشتید...

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

[QUOTE=mmmina;1561627]
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    بله همینطوره! و البته به هر کسی این اجازه داده نمیشه! باید دانشجوی به شدت تاپی باشید و معمولا پس از شروع به تحصیل در MD این تصمیم در مورد شما گرفته میشه. وگرنه من بدبخت که MD داشتم!! نیازی نبود از مستر شروع کنم. من بسیار تحقیق کردم. شاید ایران تنها کشوری باشه که یک پزشک عمومی رو معادل مستر و لایق ورود به phd میدونه.
    به لینک زیر که مربوط به دانشگاه مموریاله مراجعه و سوال شماره 23 رو مطالعه بفرمائید.
    http://www.med.mun.ca/Admissions/FAQ-s.aspx
    مطلب رو اینجا کپی پیست می کنم:

Is there an MD/PhD program offered? The opportunity exists for medical students to pursue both a clinical and research training program (ie. MD/PhD). Medical students may apply through the Offices of Undergraduate Medical Education and Research/Graduate Studies for this program.Please refer to the University Calendar for additional information.[/QUOTE

ممنون از پاسختون. فقط یه سوال دیگه... پس شما چرا خودتون از مستر شروع کردین؟ شمام که MD داشتید...
    چون من در کانادا هستم! کانادا برای ورود به دوره دکتری مدرک مستر میخواست. ممکنه بعضی رشته ها در بعضی دانشگاهها با لیسانس پذیرش دکتری بدن در کانادا که حداقل برای رشته من اینطوری نبود. امریکا شاید تنها کشوری باشه که روال رایجش پذیرش لیسانس به دکتری هست.
    این که شما کپی پیست کردید فرق داره. md/phd به تحصیل همزمان md و phd اطلاق میشه که در امریکا و کانادا رایجه. در ایران موردش نبود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    shahid beheshti university

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys نمایش پست ها
    شما اگر رشته پزشکی رو در ایران خوندین و الان MD هستید می تونید برای دوره های PhD در کانادا apply کنید و در صورت داشتن CV خوب فاند هم می تونید بگیرید. رشته neuroscience هم یکی از رشته هایی هست که می تونید برای PhD اون apply کنید. مدارک لازم هم معمولا برای کانادا عبارتند از : دانشنامه و ریز نمرات پزشکی ترجمه شده + 2 یا 3 تا recommendation letter + رزومه + امتحان IELTS و یا TOEFL + بعضی دانشگاههای کانادا که تعدادشون کمه ممکنه GRE General هم بخواند که اینو باید توی سایتشون چک کنید+ پر کردن فرمهای application در صورت لزوم نوشتن SOP . اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاههای کانادا و روند application مثل سایر رشته هاست و می تونید توی forum از بخش مربوط به کانادا بازدید کنید.

آیا دندان پزشک هم میتواند برای PHD اقدام کند؟ من دندانپزشکی را در ایران گذراندم.

پیش فرض پاسخ : MD-PhD

سلام
    دوستان پزشکی که در مورد Phd میپرسند. نکته ای که بعضی دوستان از اون غافل شدند این هست که مدرک پزشکی به عنوان لیسانس محسوب میشه و شما در آمریکا و کانادا باید برای مستر اقدام کنید و نمی تونید مستقیم وارد Phd بشید ولی در اروپا امکانش هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    سلامدوستان پزشکی که در مورد Phd میپرسند. نکته ای که بعضی دوستان از اون غافل شدند این هست که مدرک پزشکی به عنوان لیسانس محسوب میشه و شما در آمریکا و کانادا باید برای مستر اقدام کنید و نمی تونید مستقیم وارد Phd بشید ولی در اروپا امکانش هست.
    تجربه ای که من داشتم این بود که بامسول کمیته پذیرش دو دانشگاه تگزاس و کارولینای شمالی ایمیل زدم و در این مورد پرسیدم. اونا جواب دادن که من میتونم با مدرک پزشکی عمومی, برای پی اچ دی تو دانشگاه اونا اقدام کنم. البته من برا پی اچ دی سم شناسی میخواستم اقدام کنم

Junior Member

سلام دوستان
    من ( Master) در رشته ی مهندسی پزشکی ( Biomedical engineering) دارم
    مقاله هم دارم
    میخاستم بدونم امکان اپلای کردن برای من برای ( MD Phd) وجود داره یا نه؟ واسه امریکا یا استرالیا برای کسی که اقامت این کشورهارو نداره
    در مورد کمک هزینه ی تحصیل تو این زمینه هم کسی میتونه اطلاعاتی بهم بده؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Taraaaa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ( Master) در رشته ی مهندسی پزشکی ( Biomedical engineering) دارم
    مقاله هم دارم
    میخاستم بدونم امکان اپلای کردن برای من برای ( MD Phd) وجود داره یا نه؟ واسه امریکا یا استرالیا برای کسی که اقامت این کشورهارو نداره
    در مورد کمک هزینه ی تحصیل تو این زمینه هم کسی میتونه اطلاعاتی بهم بده؟
    دوست عزيز
    شما می تونید در رشته خودتون یا رشته های مرتبط برای PhD پذیرش بگیرید ولی MD نبودید که MD-PhD به حساب بیاین. با داشتن رزومه مناسب امکان دریافت کمک هزینه هم وجود دارد که در آمریکا عمدتا از منبع گرانت سوپروایزر و رر استرالیا از خود دانشگاه تامین می شه.

Junior Member

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی هاتون
    من منظورم حالتیه که بعنوان (undergraduate ) همزمان شخص (MD) و (PHd) میخونه
    آیا برای من امکانش هست؟ یا داشتن مدرک (Master) ام امکان گرفتن کمک هزینه رو برام فراهم میکنه یا اصلن ربطی نداره و باید خودم هزینه هارو کامل بپردازم؟

و اینکه الان بنظرتون با شرایط من واسم امریکا امکان گرفتن پذیرش بیشتره یا استرالیا یا هیچکدوم ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Taraaaa نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون از راهنمایی هاتون
    من منظورم حالتیه که بعنوان (undergraduate ) همزمان شخص (MD) و (PHd) میخونه
    آیا برای من امکانش هست؟ یا داشتن مدرک (Master) ام امکان گرفتن کمک هزینه رو برام فراهم میکنه یا اصلن ربطی نداره و باید خودم هزینه هارو کامل بپردازم؟
    و اینکه الان بنظرتون با شرایط من واسم امریکا امکان گرفتن پذیرش بیشتره یا استرالیا یا هیچکدوم ؟
    دوست عزیز
    در استرالیا اگه شما بخواین پزشکی رو بعد از master ادامه بدین باید امتحان بدین.
    امکان گرفتن بورسیه برای تحصیل در PhD وجود دارد ولی به رزومه شما بخصوص معدل ها و مقالات چاپ شده بستگی دارد.
    اگر در دوره PhD بورس دریافت کنید باید فول تایم در دانشگاه حضور داشته باشید و مسلما امکان تحصیل همزمان در پزشکی را نخواهید داشت.
    امیدوارم جوابتون رو گرفته باشید.

Junior Member

ممنون از وقتی که میذارید و جواب میدین
    فقط 2تا سوال دیگه دارم همچنان
    اول اینکه برای تحصیل در MD هم امکان دریافت کمک هزینه هست یا خیر؟ (صرف نظر از PhD که شرایطشو فرمودین)
    دوم اینکه منظورتون از امتحان توی استرالیا MCQ بود یا امتحان دیگه ای منظورتون هست ؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)