صفحه 3 از 226 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2253

موضوع: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های سوئد

سلام.من فوق لیسانس مهندسی شیمیاز دانشگاه آزاد با معدل 17.30 هستم.چند تا مقاله هم توی کنگره ها و کنفرانس های داخلی و خارجی داشتم.دارم خودمو برای امتحان آیلتس آماده می کنم. خواستم برای phd مهندسی شیمی اقدام کنم ولی گفتن باید اول فوق رو اونجا دوباره بخونم. و بعد دکترا. آیا کل دوره فوق رو باید بخونم یا اینکه بعضد واحدها رو ازم قبول میکنن و دوره کوتاه تر میشه؟ میشه فاند گرفت برای فوق؟برای دانشگاه چالمرز.

سلام دوستان
    من لیسانس مکانیک سیالات هستم معدل لیسانسم زیاد بالا نیست (13.24) میخواستم واسه فوق MBA اقدام بکنم.
    به نظر شما من شانسی واسه قبول شدن.
    ممنون
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa1982
    سلام دوستان
    من لیسانس مکانیک سیالات هستم معدل لیسانسم زیاد بالا نیست (13.24) میخواستم واسه فوق MBA اقدام بکنم.
    به نظر شما من شانسی واسه قبول شدن.
    ممنون
    من به صورت کلی میگم که برای دانشگاههای سوئد معدل مهمه ولی همه چیز نیست پارامترهای زیادی در گرفتن پذیرش دخالت داره از جمله تجربه کاری ، مقاله ، نمره زبان و ... پس دوستانی که معدل خوبی ندارند نا امید نباشن ، من خودم حداقل سه نفر رو می شناسم که با معدل زیر 13 الان دارن تو سوئد درس می خونن . دوستان لطف کنند همه شرایط خودشونو بگن تا بشه اظهار نظر دقیق تری کرد اینکه فلان رشته هستید با این معدل کافی نیست !
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

سلام .
    من ليسانس صنايع علم و صنعت معدل 14.76 فوق صنايع (مديريت سيستم) آزاد معدل 18.27 خيلي هم هنر كنم يه آيلتس 6 يا 6.5 بتونم جور كنم با يكي دو تا مقله البته نه آس آي ، مقاله كنفرانسي . مقطعش هم زياد واسم مهم نيس حتي آگه مجبور بشم دوباره فوق بخونم بيشتر واسم مهمه كه برم البته هزينه هم مهمه واسم . مي خواستم پيشنهادتون رو بدونم . يه دنيا ممنون

من با یکی از این موسسه ها که اعزام دانشجو به سوئد دارن تماس گرفتم، اونا به من گفتن که چون معدلم زیر 16 هست نمیتونم واسه MBA اقدام کنم.
    البته من 2 سال هم سابقه کار دارم در زمینه تهویه مطبوع دارم ، یه مدتش رو هم به عنوان مسئول فروش بودم اگه نامه از محل کار قبلیم بگیرم یعنی میتونه مهم باشه؟
    بالا بودن نمره زبان چقدر میتونه مهم باشه؟
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.82
    سلام .
    من ليسانس صنايع علم و صنعت معدل 14.76 فوق صنايع (مديريت سيستم) آزاد معدل 18.27 خيلي هم هنر كنم يه آيلتس 6 يا 6.5 بتونم جور كنم با يكي دو تا مقله البته نه آس آي ، مقاله كنفرانسي . مقطعش هم زياد واسم مهم نيس حتي آگه مجبور بشم دوباره فوق بخونم بيشتر واسم مهمه كه برم البته هزينه هم مهمه واسم . مي خواستم پيشنهادتون رو بدونم . يه دنيا ممنون
    اگر بخواهید دوباره فوق رو بخونید ممکنه سفارت بهتون گیر بده و برای حل این مشکل باید یک رشته دیگه رو بخونید و بگید به اون رشته علاقه نداشتم که بازم خوب نیست . پس همینو ادامه بدید . معدلتون خیلی خوبه و پذیرش میدن بهتون ولی حالا که مقاله ندارید حداقل باید تزتون خوب بوده باشه . دکترا همینه یعنی تحقیق .

در مورد شهریه هم بگم که فعلا مجانیه ولی قرار شده برای 2011 از دانشجوهای International شهریه دریافت بشه که اصلا معلوم نیست . اگرم بشه قضیه فاند جدی تر میشه اونجا . هزینه های زندگی هم تو ویکی هست تو انجمن هم بحث شده .

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa1982
    من با یکی از این موسسه ها که اعزام دانشجو به سوئد دارن تماس گرفتم، اونا به من گفتن که چون معدلم زیر 16 هست نمیتونم واسه MBA اقدام کنم.
    البته من 2 سال هم سابقه کار دارم در زمینه تهویه مطبوع دارم ، یه مدتش رو هم به عنوان مسئول فروش بودم اگه نامه از محل کار قبلیم بگیرم یعنی میتونه مهم باشه؟
    بالا بودن نمره زبان چقدر میتونه مهم باشه؟
    دوستانی بودند که معدل پایینی مثل 13-14 داشتن ولی با نمره بالا زبان پذیرش رو گرفتن . در مورد سابقه کار هم باید بگم این موضوع بیشتر به مسئله فاند برمیگرده . دوستان برای اینکه نشون بدند تو زمینه تحصیلیشون کار تحقیقاتی کردند سابقه کارشونو ضمیمه میکنند ولی درکل زیاد فکر نکنم تو پذیرش موثر باشه . نامه job offer هم از اون شرکت داشته باشید تو سفارت بدردتون میخوره .
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

سلام. من برای دکترای برق-قدرت میخوام apply کنم (برا 2010) و شرایطم رو در زیر میگم. اگه میشه نظرتون رو در مورد شانس قبولیم در chalmers و KTH بگید (واقع بینانه، ممنون)
    لیسانس خواجه نصیر با معدل 15.96
    فوق شریف با معدل حدود 17
    مقاله فعلا ندارم ولی یکی رو حتما میدم
    زبان هم هنوز ندارم ولی فک کنم IBT حدود 90 تا 105 بیارم.

و یه سوال اینکه برا دکترا حتما باید دنبال Vacancy گشت و اگه پیدا نکردم بیخیال بشم؟ (منظورم اینه که فاند معمولی نداره که استاد بگیردت ولی تو Vacancy نزده باشن؟)
    و سوال آخر اینکه اصلا سوئد رو پیشنهاد میکنین؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط arash642004
    سلام. من برای دکترای برق-قدرت میخوام apply کنم (برا 2010) و شرایطم رو در زیر میگم. اگه میشه نظرتون رو در مورد شانس قبولیم در chalmers و KTH بگید (واقع بینانه، ممنون)
    لیسانس خواجه نصیر با معدل 15.96
    فوق شریف با معدل حدود 17
    مقاله فعلا ندارم ولی یکی رو حتما میدم
    زبان هم هنوز ندارم ولی فک کنم IBT حدود 90 تا 105 بیارم.

و یه سوال اینکه برا دکترا حتما باید دنبال Vacancy گشت و اگه پیدا نکردم بیخیال بشم؟ (منظورم اینه که فاند معمولی نداره که استاد بگیردت ولی تو Vacancy نزده باشن؟)
    و سوال آخر اینکه اصلا سوئد رو پیشنهاد میکنین؟
    ممنون
    به نظر من با شرایطی که شما دارین بهتره که اول به آمریکا و کانادا فکر کنین.
    تا جایی که من شنیدم(فقط شنیدم) سوئد خیلی راحت برای دکترا پذیرش نمیده. باید موقعیت خالی وجود داشته باشه که معمولا موقعیت ها محدود و متقاضی زیاده. از طرفی باز هم بر اساس شنیده هام به دانشجویان دکترا در سوئد حقوق خیلی خوبی داده میشه که راحت میشه باهاش یه زندگی رو در سوئد چرخوند و بهمین دلیل رقابت برای موقعیت های خالی دکترا خیلی شدیده.
    I am in Uppsala, feel free to ask questions

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

نقل قول نوشته اصلی توسط aminrock
    به نظر من با شرایطی که شما دارین بهتره که اول به آمریکا و کانادا فکر کنین.
    تا جایی که من شنیدم(فقط شنیدم) سوئد خیلی راحت برای دکترا پذیرش نمیده. باید موقعیت خالی وجود داشته باشه که معمولا موقعیت ها محدود و متقاضی زیاده. از طرفی باز هم بر اساس شنیده هام به دانشجویان دکترا در سوئد حقوق خیلی خوبی داده میشه که راحت میشه باهاش یه زندگی رو در سوئد چرخوند و بهمین دلیل رقابت برای موقعیت های خالی دکترا خیلی شدیده.

ممنون از جوابتون اما من نفهمیدم شرایطم بده یا خوبه؟
    منم در مورد سوئد شنیدم واسه همین پرسیدم آخه پولش برام مهمه. آمریکا رو فکر نکنم بزنم اما کانادا رو میزنم. به نظرتون میشه با این شرایط کانادا fullfund گرفت؟ و در حد چه دانشگاهی؟

Member imand آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical ENG - MSc - University of Tehran

سلام. من می خوام برای دکتری برق - مخابرات یا MBA اقدام کنم.
    لطفا شرایط من رو هم ببینید و نظرتون رو بگید:
    * لیسانس الکترونیک - معدل 13.44
    * فوق لیسانس مخابرات - معدل 14.05
    * فارغ التحصیل دانشگاه تهران
    * یک مقاله چاپ شده در ژورنال معتبر داخلی
    * نمره زبان هم فکر می کنم Ielts بالای 7 و iBT بالای 85 بیارم.
    * 3 سال سابقه تدریس در دانشگاه.
    ممنون.
    می توان به سوی رهایی گریخت؛ اما بازگشت ما به اسارت نابخشودنی است. نادر ابراهیمی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)