صفحه 4 از 226 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 2253

موضوع: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های سوئد

سلام .
    میخواستم بپرسم به نظر شما شانس من برای گفتن پذیش چقدره؟
    لیسانس کامپیوتر - سخت افزار دانشگاه اصفهان با معدل 14.6 و فوق لیسانس دانشگاه آزاد علوم تحقیقات الان ترم 3 رو تموم کردم. هنوز مقاله ای ندادم .

نقل قول نوشته اصلی توسط Zgholami
    سلام.من فوق لیسانس مهندسی شیمیاز دانشگاه آزاد با معدل 17.30 هستم.چند تا مقاله هم توی کنگره ها و کنفرانس های داخلی و خارجی داشتم.دارم خودمو برای امتحان آیلتس آماده می کنم. خواستم برای phd مهندسی شیمی اقدام کنم ولی گفتن باید اول فوق رو اونجا دوباره بخونم. و بعد دکترا. آیا کل دوره فوق رو باید بخونم یا اینکه بعضد واحدها رو ازم قبول میکنن و دوره کوتاه تر میشه؟ میشه فاند گرفت برای فوق؟برای دانشگاه چالمرز.
    اگر به شما گفتند که فوق رو دوباره در سوئد باید بخونید به خاطر اینه که اگر بخواهید برای دکترا در سوئد اقدام کنید خیلی سخت پذیرش می دن چون کاملا زیر نظر استاد و استاد باید دانشجو رو ببینه و پذیرش بده به خاطر همین توصیه می شه که فوق رو در سوئد بخونید و خودتون رو به استاد نشون بدید و نمرات خوب بیارید تا استاد شما رو انتخاب کنه.وگرنه مساله تطابق واحد درسی نیست.
    در مورد فاند اصلا روش حساب نکنید چون یک اسکولارشیپ دارن به نام بورس اس ای که شامل ایرانی ها نمی شه (در فوق).
    در دکترا حقوق های خوب می دن و مشکلی نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط adonis_691
    سلام .
    میخواستم بپرسم به نظر شما شانس من برای گفتن پذیش چقدره؟
    لیسانس کامپیوتر - سخت افزار دانشگاه اصفهان با معدل 14.6 و فوق لیسانس دانشگاه آزاد علوم تحقیقات الان ترم 3 رو تموم کردم. هنوز مقاله ای ندادم .
    اگر برای دکترا منظورتون هست باید اساتید رو راضی بکنید چون کاملا زیر نظر استاد و بسته به نیازشون دانشجو بر می دارن ،مسئله دیگر این که یک مقدار برای دکترا راحت نیست ،چون اساتید بیشتر علاقه دارند دانشجو رو ببیند و بعد از اطمینان پیدا کردن آفر بدن.
    برای فوق هم بله شانس دارین و می تونید از جایی مثل لینکوپینگ پذیرش بگیرین.

نقل قول نوشته اصلی توسط imand
    سلام. من می خوام برای دکتری برق - مخابرات یا MBA اقدام کنم.
    لطفا شرایط من رو هم ببینید و نظرتون رو بگید:
    * لیسانس الکترونیک - معدل 13.44
    * فوق لیسانس مخابرات - معدل 14.05
    * فارغ التحصیل دانشگاه تهران
    * یک مقاله چاپ شده در ژورنال معتبر داخلی
    * نمره زبان هم فکر می کنم Ielts بالای 7 و iBT بالای 85 بیارم.
    * 3 سال سابقه تدریس در دانشگاه.
    ممنون.
    شرایطتون خوبه ولی باید تمام دانشگاههای سوئد رو بگردین و با تمام اساتید مکاتبه کنید.ولی امیدوار باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.82
    سلام .
    من ليسانس صنايع علم و صنعت معدل 14.76 فوق صنايع (مديريت سيستم) آزاد معدل 18.27 خيلي هم هنر كنم يه آيلتس 6 يا 6.5 بتونم جور كنم با يكي دو تا مقله البته نه آس آي ، مقاله كنفرانسي . مقطعش هم زياد واسم مهم نيس حتي آگه مجبور بشم دوباره فوق بخونم بيشتر واسم مهمه كه برم البته هزينه هم مهمه واسم . مي خواستم پيشنهادتون رو بدونم . يه دنيا ممنون
    با این شرایط فوق رو به احتمال خیلی زیاد می تونید در سوئد قبول بشید .هزینه ها رو حتما باید خودتون بدید در مدت 2 سال.
    برای دکترا ،سوئد به این راحتی پذیرش نمی ده ،چون کاملا زیر نظر استاد و بیشتر اوونها علاقه مندند که دانشجویی رو که می شناسند انتخاب کنند.البته چند نفر از بچه ها بودن که پذیرش دکترا از سوئد گرفتن ولی خیلی کمند .می تونید از اووها هم بپرسید.
    در مورد کانادا هم شانستون خوبه البته به شرطی که برای چند جا با رنکیگهای مختلف اقدام کنید.(رنک متوسط ،چند تا خوب و ضعیف )اگر هم جی ار ای بدین که نور الی نور می شه و شانستون بالاتر می ره.اگر به نتایج پذیرش نگاه کنید و شرایط کسانی که تونستند با فاند از کانادا پذیرش بگیرند رو ببینید بیشتر دستتون میاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط L.E.S
    من لیسانس هوافضا با معدل 14.5 از دانشگاه آزاد دارم.الان سال آخر فوق هوافضای یکی از دانشگاههای دولتی هستم و معدلم بدون نمره پایان نامه 15.5 هست.میخواستم بدونم میتونم برای ارشد مکانیک از سوئد پذیرش بگیرم؟موضوع پایان نامم کاملا مکانیک سیالاتی هست.
    برای فوق توی سوئد شانس دارین ولی نمره زبان و کارهای دیگتون هم مهمه و تاثیر گذار.ولی در حالت کلی می تونید کاملا امیدوار باشید.بودن کسانی که با معدل 13.5 14 از چالمرز یا لینکوپینگ قبول شدند.اگر یک سری به نتایج پذیرش سوئد بزنید بهتر دستتون میاد

نقل قول نوشته اصلی توسط arash642004
    سلام. من برای دکترای برق-قدرت میخوام apply کنم (برا 2010) و شرایطم رو در زیر میگم. اگه میشه نظرتون رو در مورد شانس قبولیم در chalmers و KTH بگید (واقع بینانه، ممنون)
    لیسانس خواجه نصیر با معدل 15.96
    فوق شریف با معدل حدود 17
    مقاله فعلا ندارم ولی یکی رو حتما میدم
    زبان هم هنوز ندارم ولی فک کنم IBT حدود 90 تا 105 بیارم.

و یه سوال اینکه برا دکترا حتما باید دنبال Vacancy گشت و اگه پیدا نکردم بیخیال بشم؟ (منظورم اینه که فاند معمولی نداره که استاد بگیردت ولی تو Vacancy نزده باشن؟)
    و سوال آخر اینکه اصلا سوئد رو پیشنهاد میکنین؟
    ممنون
    شرایط شما خوبه ولی مسئله اینه که تو سوئد تا اونجایی که من شنیدم با همین شرایط بودند که قبول شدند ولی بیستر اونکسانی بودند که در سوئد فوق خوندند.چون به شدت پذیرش دکترا دست اساتید هست و خوب کاملا واضح است که بیشتر علاقه مندند به دانشجویی پذیرش بدند که اوون رو می شناسند.
    اگر بتونید دکترا رو از سوئد بگیرید ،جای خیلی خوبیه ،حقوق خوب می دن و برای رشته قدرت هم صاحب نظر هستند.
    ولی شما برای کانادا شانس خیلی خوبی دارید ،به نظر من کانادا را در اولویت بزارین.بودند کسانی که بدون مقاله فول فاند از کانادا قبول شدند.شما شرایطتون خیلی خوبه و اگر یک مقاله بدین من فکر می کنم که حتما می تونید از کانادا پذیرش بگیرید.ولی حتما برای چندین جا اقدام کنید برای چندین نوع رنکینگ از دانشگاههای مختلف حتما حتما حتما اقدام کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط imand
    سلام. من می خوام برای دکتری برق - مخابرات یا MBA اقدام کنم.
    لطفا شرایط من رو هم ببینید و نظرتون رو بگید:
    * لیسانس الکترونیک - معدل 13.44
    * فوق لیسانس مخابرات - معدل 14.05
    * فارغ التحصیل دانشگاه تهران
    * یک مقاله چاپ شده در ژورنال معتبر داخلی
    * نمره زبان هم فکر می کنم Ielts بالای 7 و iBT بالای 85 بیارم.
    * 3 سال سابقه تدریس در دانشگاه.
    ممنون.
    فکر میکنم رو MBA نباید زیاد حساب کنین، چون سوئدی ها به مرتبط بودن تحصیلات قبلی با رشته جدیدی که اپلای میکنید اهمیت زیادی میدن. اگه واقع بینانه نگاه کنیم شرایطتون برای دکترا زیاد جالب نیست. ولی نباید نامید بشین. جون به قول اشی مشی این اساتید هستند که در سوند دانشجوهای دکترا رو انتخاب میکنن، بنابراین
    شما به وب سایتهای دانشگاهای سوئد سر بزنین و موقعیت های خالی دکترا و اساتیدی که این موقعیت ها رو در اختیار دارن شناسایی کنید. بعد هم شروع به مکاتبه با اساتید بکنید تا انشالله یکی از این موقعیت ها رو به خودتون اختصاص بدین.
    I am in Uppsala, feel free to ask questions

Junior Member

سلام به همگی. اول از همه دوستان تشکر میکنم که اطلاعاتشون رو در اختیار دیگران میزارن
    من در حال حاضر دانشجوی ترم دوم مکانیک سیالات آزاد کرج هستم. مجبوری اومدم اینجا به خاطر اینکه سربازی نرم. اما الان پشیمونم. درس خوندن اینجا برام شده مثل کابوس. میخوام ببینم شانسی دارم برای پذیرش از سوئد. معدل دیپلم 16.67. تا الان هیچ اقدامی نکردم. انگیزه زیادی هم برای درس خوندن دارم به شرطی که از دانشگاهش خوشم بیاد. به نظر شما چکار کنم؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedtx
    سلام به همگی. اول از همه دوستان تشکر میکنم که اطلاعاتشون رو در اختیار دیگران میزارن
    من در حال حاضر دانشجوی ترم دوم مکانیک سیالات آزاد کرج هستم. مجبوری اومدم اینجا به خاطر اینکه سربازی نرم. اما الان پشیمونم. درس خوندن اینجا برام شده مثل کابوس. میخوام ببینم شانسی دارم برای پذیرش از سوئد. معدل دیپلم 16.67. تا الان هیچ اقدامی نکردم. انگیزه زیادی هم برای درس خوندن دارم به شرطی که از دانشگاهش خوشم بیاد. به نظر شما چکار کنم؟؟
    چون گفتید دیپلم فکر کنم الان دارید کاردانی میخونید . بنظر من شما اگر میتونید همون رشترو ادامه بدید و لیسانستونو بگیرید بعد بفکر تحصیل در کشور دیگه ای باشید . با این شرایطی که میگید ، درس خوندن براتون کابوس شده فکر کنم اگر اونجا هم بخواهید بخونید بدتر از اینجا باشه . شما اگر هدفتون درس خوندنه همینو ادامه بدید یا اگر میتونید کنکور بدید برای رشته مورد علاقتون ، ولی با این وضعیتی که شما گفتید خارج از کشور فرقی به حال شما نخواهد داشت
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)