صفحه 5 از 226 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 2253

موضوع: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های سوئد

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط Ashymashy
    شرایط شما خوبه ولی مسئله اینه که تو سوئد تا اونجایی که من شنیدم با همین شرایط بودند که قبول شدند ولی بیستر اونکسانی بودند که در سوئد فوق خوندند.چون به شدت پذیرش دکترا دست اساتید هست و خوب کاملا واضح است که بیشتر علاقه مندند به دانشجویی پذیرش بدند که اوون رو می شناسند.
    اگر بتونید دکترا رو از سوئد بگیرید ،جای خیلی خوبیه ،حقوق خوب می دن و برای رشته قدرت هم صاحب نظر هستند.
    ولی شما برای کانادا شانس خیلی خوبی دارید ،به نظر من کانادا را در اولویت بزارین.بودند کسانی که بدون مقاله فول فاند از کانادا قبول شدند.شما شرایطتون خیلی خوبه و اگر یک مقاله بدین من فکر می کنم که حتما می تونید از کانادا پذیرش بگیرید.ولی حتما برای چندین جا اقدام کنید برای چندین نوع رنکینگ از دانشگاههای مختلف حتما حتما حتما اقدام کنید.
    از نظرتون ممنون. منم شنیده بودم سوئد سخته، اما فکر نمیکنم ارزش داشته باشه یه بار دیگه master بخونم. کانادا رو هم حتما میزنم اما مشکل اینه که دانشگاهای خوب سخت پذیرش میدن و دانشگاهای بدتر بودجشون کمتره و فاند خوب نمیدن اما تو سوئد فکر کنم پول رو دولت میده و این مشکل رو نداره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT
    چون گفتید دیپلم فکر کنم الان دارید کاردانی میخونید . بنظر من شما اگر میتونید همون رشترو ادامه بدید و لیسانستونو بگیرید بعد بفکر تحصیل در کشور دیگه ای باشید . با این شرایطی که میگید ، درس خوندن براتون کابوس شده فکر کنم اگر اونجا هم بخواهید بخونید بدتر از اینجا باشه . شما اگر هدفتون درس خوندنه همینو ادامه بدید یا اگر میتونید کنکور بدید برای رشته مورد علاقتون ، ولی با این وضعیتی که شما گفتید خارج از کشور فرقی به حال شما نخواهد داشت
    از توجهتون ممنونم. نه کاردانی نیستم. لیسانس مهندسی مکانیک. من با خود درس خوندن مشکل ندارم. از دانشگاهی که توشم بدم میاد. رشته هم مورد علاقمه. اونجا چرا بدتر باشه؟ اقلا مدرکی که میده خیلی ارزش داره تا دانشگاه آزاد

Junior Member

میشه همزمان برای فوق لیسانس و دکترا اقدام کرد؟که اگه هر کدوم رو پذیرش دادن بریم؟ مدرک فوق مهندسی شیمی از دانشگاه آزاد دارم.

سلام. من می خوام برای فوق لیسانس computer science در کشور سوئد اقدام کنم.
    لطفا شرایط من رو هم ببینید و نظرتون رو بگید:

* لیسانس مهندسی پزشکی - معدل 15.37
    * فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی امیر کبیر
    * بدون مقاله چاپ شده
    * نمره زبان : IELTS 7.5 یا 8
    * فارغ التحصیل سال 1386
    * الان دارم دوره سربازیمو میگذرونم ، 4 ماه دیگه تموم میشه
    *متاهل : همسرم هم رشته و هم دانشگاهی خودمه.
    *قصد دارم در امتحان (GRE general & GRE subject (computer science شرکت کنم.

چون میخوام تغییر رشته بدم ، گفتم شاید امتحان های gre بتونه کمکی باشه.
    توی general به احتمال زیاد بتونم نمره نسبتا خوبی بگیرم، ولی خوب subject برام سخته.
    نمره ای که حدس میزنم تو این دو تا امتحان (که تا 3،4 ماه آینده برگزار میشه) بتونم بیارم:
    Max Min
    720 (47%) - 800 (78%) : GRE subject
    750 - 800 : general Q
    450 - 600 : general V
    4 - 4.5 : general W

از بچه هایی که تجربه دارن واقعا ممنون میشم اگه راهنماییم کنند.
    چقدر میتونم امیدوار باشم و اینکه امتحان های GRE فایده ای برام خواهد داشت یا نه؟

من دانشگاه Chalmers مد نظرم هست چراکه همسرم هم داره دوره های معماری داخلی رو
    میگذرونه و در صورتی که بتونه واجد شرایط پذیرش بشه این داشگاه برای فوق چنین رشته ای
    داره.
    ولی خوشحال میشم اگه بچه ها برای دانشگاه های دیگه هم نظر بدن. شاید شرایط عوض بشه.

از همه دوستانی که نظر میدن پیشاپیش ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

شرايطتون خيلي عاليه؛ تنها مشكل متفاوت بودن ليسانس هست كه فكر مي كنم مشكل ساز بشه.
    بايد رشته هايي رو انتخاب كنيد كه عمومي تر از computer science باشند.
    سوئدي ها خيلي به مرتبط بودن رشته اقدام شده با رشته تحصيل شده اهميت مي دهند.

در مورد اين رشته به خصوص كه در شرايطش هم نوشته:

Computer Science – Algorithms, Language and Logic (MPALG)
    Undergraduate profile: Major in Computer science, Computer engineering, Mathematics, Engineering physics or Information engineering.
    Prerequisites: Mathematics (including Discrete mathematics and linear algebra), Statistics, Programming, Algorithms and data structures.
    --------------
    براي فنلاند كه من رشته مديريت آي تي اپلاي كرده بودم؛ نيازي نبود كه پيش زمينه رشته ليسانس كامپيوتري باشه؛ اگر در دانشگاه هاي سوئد بگرديد شايد چنين رشته هايي پيدا كنيد.
    فكر مي كنم شما شانس خوبي نيز براي ساير كشور ها داريد و شايد براي كانادا و ... بتونيد كمك هزينه هم بگيريد
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

بنظرمن تغییر رشته این چنینی ممکنه هم تو پذیرش دانشگاه و هم تو سفارت براتون مشکل زا بشه . چرا رشته خودتونو ادامه نمیدید . بعضی رشته ها هستند که احتیاج به پیش زمینه خاصی ندارند . شما حتی میتونید دوباره لیسانس بگیرید در یک رشته دیگه . که باید اول از دانشگاه پذیرشو بگیرید و بعد برای سفارت توضیح بدید چرا رشتتونو عوض کردید و دوباره لیسانس میخونید . پیشنهاد من اینه که همون رشته خودتونو ادامه بدید ، چون از معدلتون معلومه به رشتتون علاقه مندید و رشته خیلی خوبی هم هست . یه تحقیقم بکنید ( با ایمیل به دانشگاه ها) ببینید با رشته شما برای Master چه رشته هایی میشه apply کرد . ممکنه رشته ای بهتر از کامپیوتر وجود داشته باشه .

توکل کنید به خدا . انشاالله که موفق بشید .
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

نقل قول نوشته اصلی توسط tornado
    شرايطتون خيلي عاليه؛ تنها مشكل متفاوت بودن ليسانس هست كه فكر مي كنم مشكل ساز بشه.
    بايد رشته هايي رو انتخاب كنيد كه عمومي تر از computer science باشند.
    سوئدي ها خيلي به مرتبط بودن رشته اقدام شده با رشته تحصيل شده اهميت مي دهند.

در مورد اين رشته به خصوص كه در شرايطش هم نوشته:

Computer Science – Algorithms, Language and Logic (MPALG)
    Undergraduate profile: Major in Computer science, Computer engineering, Mathematics, Engineering physics or Information engineering.
    Prerequisites: Mathematics (including Discrete mathematics and linear algebra), Statistics, Programming, Algorithms and data structures.
    --------------
    براي فنلاند كه من رشته مديريت آي تي اپلاي كرده بودم؛ نيازي نبود كه پيش زمينه رشته ليسانس كامپيوتري باشه؛ اگر در دانشگاه هاي سوئد بگرديد شايد چنين رشته هايي پيدا كنيد.
    فكر مي كنم شما شانس خوبي نيز براي ساير كشور ها داريد و شايد براي كانادا و ... بتونيد كمك هزينه هم بگيريد
    ممنون از راهنماییت tornado . حق با شماست ، اتفاقا همچین جمله ای رو منم تو وب سایت یکی از این دانشگاه ها دیدم. ولی فکر می کردم بشه یه کاریش کرد.
    یعنی به نظر شما راهی وچود نداره؟
    در رابطه با این که گفتی برای کشورهای دیگخ هم شاید باونم اقدام کنم هم ممنون میشم اگه بیشتر راهنماییم کنین. با توجه به چیزایی که تو forum خوندم و حسی دسم اومده ، برای اینکه یرای کانادا و آمریکا اقدام کنم بایید با اساتید مکاتبه کنم
    و از کارایی که انجام مپدادم بگم و از این حرفا. در حالی که من نه مقاله ای دارم که بگم تو زمینه خاصی کار کردم و نه چیز دیگه ای. ولی برای پذیرش مقطع فوق لیسانس دانشگاه های سوئد دیدم که چنین چیزایی لازم نیست. با توجه به اینکه شما
    رشتتون کامپیوتره و تجربه دارید، لطفا در صورت امکان راهنماییم کنید.
    یه مقدار راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

والا دانشكده اقتصاد توركو (فنلاند) كه من ازش پذيرش گرفتم كه تقريبا مطمئنم مي تونيد توي فوق مديريت آي تي پذيرش بگيريد.
    رشتتون براي سوئد كمي مشكل سازه، بايد رشته اي پيدا كنيد كه پيش نيازش به شما بخوره
    متاسفانه درمورد كانادا يا آمريكا زياد اطلاعات ندارم؛ بهتره در قسمت مربوطه سوال خود را مطرح كنيد
    اما GRE خيلي خوب؛ همونطور كه گفتيد اگه بتونيد بگيريد، قطعا مي تونه تو آمريكا و كانادا كارگشا باشه

در مورد GRE Subject چون مورد مشابه نديدم نمي تونم اظهار نظر كنم؛ بهتره با خود دانشگاه هم اين مساله رو مطرح كنيد؛ ولي در مورد دانشگاه هاي سوئد 2 نكته وجود دارد:
    1. اينا كمي گيج مي زنن و الان ممكنه بهتون ok‌بدن؛ موقع بررسي مدارك يكدفعه ببينيد سر همين مساله ردتون كنن (مورد مشابه رو ديدم تو اين مساله)
    2. زياد دستشون باز نيست و شرايطي رو كه توي سايت زدن رعايت نكنيد؛ هر چي هم ادله براي qualified‌ بودن بياريد فايده نداره

موفق باشيد
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های سوئد با معدل کم و آیلتس 5.5

میخوام برای کسی با این شرایط پذیرش بگیرم لطفا راهنمایی بفرمائید(رشته من به این شاخه مرتبط نیست و مشکل دارم):
    معدل دیپلم 13/57
    معدل فوق دیپلم از دانشگاه سراسری 12/07
    آیلتس 5.5

رشته نرم افزار کامپیوتر

نظرتون چیه؟کدوم دانشگاه بزنم؟
    البته انتخابه زیادی نیست.
    نمیدونم چیکار کنم.
    اصلا امیدی هست یا بگم نه...

لطفا دوستانی که رشتتون مرتبطه راهنمایی بفزمائید
    دلا دیدی که خورشید از شب سرد/ چو آتش سر ز خاکستر بر آورد// زمین و آسمان، گلرنگ و گلگون/ جهان دشت شقایق گشت ازین خون// نگر تا این شب خونین سحر کرد/ چه خنجرها که از دلها گذر کرد...

راستی یادم رفت اینم:

سابقه کاری مرتبط 5سال
    +دیپلم فنی راهبری کامپیوتر
    دلا دیدی که خورشید از شب سرد/ چو آتش سر ز خاکستر بر آورد// زمین و آسمان، گلرنگ و گلگون/ جهان دشت شقایق گشت ازین خون// نگر تا این شب خونین سحر کرد/ چه خنجرها که از دلها گذر کرد...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)