صفحه 38 از 38 نخستنخست ... 2829303132333435363738
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 375 , از مجموع 375

موضوع: سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2015

سلام دوستان
    ببخشید ما پذیرش از دانشگاه تولون فرانسه برای مقطع دکتری گرفتیم.
    اما اصلا روند سفارت و مدارک رو نمیدونم. ابتدا قرار بود ویزا ساینتیفیک باشه. بعد شد دانشجویی
    اطلاعات اصلا منظم نیست و هرکس یه شماره متفاوت میده و بی نتیجه!! درحدی که به شماره ای رسیدم که زنگ زدم منشی میگه شماره مستقیم سفیره!! ))

ما برای گرفتن نوبت به چه شماره ای باید زنگ بزنیم؟ (ویزای بلند مدت دانشجویی و همراه)
    و اینکه به جز مدارک گفته شده در فایل پی دی اف چه چیزی دیگه ای نیاز هست؟ مثلا آیا نیازی به سند خونه هست ؟ یا مدرکی برای اثبات اینکه به ایران برمیگردیم؟

Junior Member

از اونجایی که یه مقدار امور ویزا و نوع‌ش ناواضحه بهترین راه شما اینه که از قسمت تماس با ما ی سایت سفارت فرانسه در ایران یه ایمیل بزنید به‌شون و وضعیت‌تون رو شرح بدید. خیلی سریع جواب می‌دن عمومن. من هم مقادیری گیج بودم و ایمیل زدم و دو روز بعد ازم خواستن کنوانسیون داکی رو ایمیل کنم براشون و بعد خودشون به‌م وقت دادن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط soshians نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید ما پذیرش از دانشگاه تولون فرانسه برای مقطع دکتری گرفتیم.
    اما اصلا روند سفارت و مدارک رو نمیدونم. ابتدا قرار بود ویزا ساینتیفیک باشه. بعد شد دانشجویی
    اطلاعات اصلا منظم نیست و هرکس یه شماره متفاوت میده و بی نتیجه!! درحدی که به شماره ای رسیدم که زنگ زدم منشی میگه شماره مستقیم سفیره!! ))

ما برای گرفتن نوبت به چه شماره ای باید زنگ بزنیم؟ (ویزای بلند مدت دانشجویی و همراه)
    و اینکه به جز مدارک گفته شده در فایل پی دی اف چه چیزی دیگه ای نیاز هست؟ مثلا آیا نیازی به سند خونه هست ؟ یا مدرکی برای اثبات اینکه به ایران برمیگردیم؟

با سلام به همه دوستان،
    نامزد من فرانسوی هست و در حال برنامه ریزی ازدواجمون هستیم. من الان ساکن آمریکا هستم (ویزای دانشجویی سینگل انتری دارم) . ما می خوایم که توی فرانسه زندگی کنیم. اگر در آمریکا ازدواج کنیم و من درخواست ویزای همسر بدم، آیا امکان داره که درخواست ویزای همسر رد بشه؟ اگه هست، در چه شرایطی؟ ما یکسال توی آمریکا با هم زندگی کردیم و بیشتر از دو سال هست که همدیگرو میشناسیم. چه مدارکی باید به سفارت نشون بدم که به گرفتن ویزا کمک کنه؟ حدود چند ماه طول میکشه تا ویزا صادر بشه؟ توی سایت سفارت فرانسه تو آمریکا نوشته ۲ ماه طول میکشه. آیا امکان داره که طولانی تر هم بشه؟
    ممنون میشم که راهنمایی کنین.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط laleh.rostami نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان،
    نامزد من فرانسوی هست و در حال برنامه ریزی ازدواجمون هستیم. من الان ساکن آمریکا هستم (ویزای دانشجویی سینگل انتری دارم) . ما می خوایم که توی فرانسه زندگی کنیم. اگر در آمریکا ازدواج کنیم و من درخواست ویزای همسر بدم، آیا امکان داره که درخواست ویزای همسر رد بشه؟ اگه هست، در چه شرایطی؟ ما یکسال توی آمریکا با هم زندگی کردیم و بیشتر از دو سال هست که همدیگرو میشناسیم. چه مدارکی باید به سفارت نشون بدم که به گرفتن ویزا کمک کنه؟ حدود چند ماه طول میکشه تا ویزا صادر بشه؟ توی سایت سفارت فرانسه تو آمریکا نوشته ۲ ماه طول میکشه. آیا امکان داره که طولانی تر هم بشه؟
    ممنون میشم که راهنمایی کنین.
    سلام، سرکار خانم پیشنهاد بنده این هست که اگر قصد اسکان و زندگی دائمی در فرانسه دارید و در امریکا بنا بر ماندن ندارید، بطور کلی مراسم اداری و قانونی ازدواجتون رو در فرانسه (ثبت در شهرداری) برگذار کنید که مراحل بعدی اقامتتون هم ساده تر باشد.
    اما اگر همان پروسه مدنظر خودتون رو میفرمایید بله زمان انتظار درخواست ویزا برای conjoint français هست که بایستی سپری کنید و سپس بعنوان همسر فرانسوی ویزای ورود به فرانسه میتونید بگیرد. این ویزا که اصولا از پروسه های الحاق به خانواده هست تقریباً ریسک ردی زیادی ندارد (البته مگر آنکه خیلی پروسه مشکوکی داشته باشد) و عموماً با این روند افراد تونستند به فرانسه مهاجرت کرده و اقامت کنند.
    موفق باشید،

پ.ن: بحث پروسه های خانوادگی و regroupement familial رو هم بنا داشتم در یک موضوع دیگر تخصصی عرض کنم که فرصت شد حتماً جزئیات بیشتر ارسال خواهم کرد.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

با توجه به اتمام سال تحصيلي 2016-2015 و رسيدگي به پذيرشها و ويزاهاي مربوطه، اين تاپيك ديگر ادامه نخواهد داشت.
    از اين به بعد، دوستاني كه براي سال تحصيلي بعدي يعني امسال 2016-2017 اقدام خواهند كرد مباحث ويزاي خود را به تاپيك ويزا آن سال بفرستند.

با سپاس بسيار و موفق باشيد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)